Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2010., 20:32   #41
Meni je frendica pedijatrica rekla da u Klavocinu ima neki sastojak koji izaziva proljev, čak i kod odraslih koji piju Klavocin tablete. Sad kako se taj sastojak zove ne mogu se sjetit.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 20:44   #42
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
bili danas u dezurnoj ambulanti..
Velandra, isto kao i kod tebe, veli doktor da mu izgleda kao osip od viroze, ali buduci je na Klavocinu, morat ce to tretirati i kao nuspojavu na njega.

da vam ukratko opisem kak je to sve izgledalo;
prije dva tjedna, pocinje neka cudna tempica oko 38, i traje 5 dana. idemo vaditi krv, leukociti na granici, veli pedica viroza.
dva dana nakon toga pocinje temp 39, i traje dva dana, nikako skinuti, odemo ponovo vaditi krv, ovaj put leukociti poviseni, bakterijska infekcija, Klavocin..

znaci, mozda je bio virus, ali je ziher bila i bakterija. mozda se potrefilo, a mozda i nije.

inace, danas se prosirilo i na ledja.
To je onda superinfekcija. Sto znaci pocelo kao viroza a onda se nadogradila jos i infekcija.

Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
prekinuli smo s antibiotikom, al je popila cijelu dozu, 8 dana

jel to samo na klavocin, ili na penicilin?
klavocin je smjesa penicilina i jos jedne supstance-koja ne izaziva alergiju. Dakle, penicilin je u pitanju. Obicno ako je alergican na jednu vrstu alergican je i na sve ostale vrste penicilina i cefalosporine najcesce.
Reakcija je blaga prvi put medjutim slijedeci put kad primi penicilinski antibiotik onda reakcija moze biti i anafilakticki sok a onda je to pravac bolnica! Zapamti dobro tu reakciju i slijedeci put kad se bude pricalo o primanju antibiotika obavezno napomeni da je imala reakciju i koju.
Sto se tice proljeva, on nastaje jer antibiotik prolazi nazad u crijeva gdje ubija i one dobre bakterije crijeva koje imaju NORMALNO zadatak da obradjuju hranu koju pojede. Time sto se uniste i te dobre bakterije, nastaje i proljev dok se ne obnovi ta crijevna flora. Mozes dati jogurt sa kulturama da joj se to prije sredi a i imas kupiti lijek u obliku granula ili kapsula za obnovu crijevne flore. To mozes odmah poceti davati kad slijedeci put bude pila antibiotik da preuprijedis proljev...ili skratis vrijeme obnove.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 20:44   #43
Ja sam isto alergična na taj klavocin..zato uvijek napomenite na tu činjenicu kod pedijatra kada vam daje lijek-antibiotik..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:16   #44
a sta je sa cjepivima, jel trebam tu sta posebno paziti?
jel ima i u njima penicilina?

osula mi se zadnji put na Prevenar, ima to kakve veze?
jos nas ceka druga doza, priorix i 6u1 sa 18 mj.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:24   #45
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
a sta je sa cjepivima, jel trebam tu sta posebno paziti?
jel ima i u njima penicilina?

osula mi se zadnji put na Prevenar, ima to kakve veze?
jos nas ceka druga doza, priorix i 6u1 sa 18 mj.
Nema tu penicilina. Nekad se penicilin daje i u injekciji ali to opet moras odmah reci. U zdravstvenim knjizicama se obicno napise da je neko alergican i sta je u pitanju.
Ta reakcija ne mora znaciti da je alergicna, ali ja bi bila poprilicno oprezna i poprilicno dosadna i uvijek napominjala na tu reakciju jer ako se ispostavi sumnja ispravnom, a ona primi jos jednu dozu penicilina, onda moze doci do malo ozbiljnijih reakcija. pa cak i puno ozbiljnijih reakcija koje ti ne trebaju u zivotu. Bolje biti u startu oprezan.

To za prevenar, I TO bi napomenula pedijatru. To jeste nuspojava, ali nije povezano sa alergijom na penicilin mada pise da se napomene doktoru ako je beba alergicna i na kakve lijekove. Dakle, napomeni i reakciju na penicilin i zadnju na prevenar.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:37   #46
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
bili danas u dezurnoj ambulanti..
Velandra, isto kao i kod tebe, veli doktor da mu izgleda kao osip od viroze, ali buduci je na Klavocinu, morat ce to tretirati i kao nuspojavu na njega.

da vam ukratko opisem kak je to sve izgledalo;
prije dva tjedna, pocinje neka cudna tempica oko 38, i traje 5 dana. idemo vaditi krv, leukociti na granici, veli pedica viroza.
dva dana nakon toga pocinje temp 39, i traje dva dana, nikako skinuti, odemo ponovo vaditi krv, ovaj put leukociti poviseni, bakterijska infekcija, Klavocin..

znaci, mozda je bio virus, ali je ziher bila i bakterija. mozda se potrefilo, a mozda i nije.

inace, danas se prosirilo i na ledja.
moja ti je isto imala ko neku prehlade, cca 5 dana, pa nakon toga skočila temp na 40 i ja ju odvela kod dr. isto bili leukociti na granici, pa je rekla da je viroza, al kako njoj temp nije padala a sutra je bio gotov drugi nalaz krvi, dala mi je klavocin, ako joj se pogorša jer je vikend taman dolazio. i ona mi u petak navečer opet kurila 40 i nisam nikako mogla skinut temp, ni kupanjem ni oblozima, čepićima i sl. pa sam joj dala antibiotik i onda je odmah proljev počeo, iako sam joj odmah dala i prolife. i u ponedjeljak osip...

sad vrlo moguće da je se slučajno potrefila prehlada, pa odmah trodnevna. al isto tako je mogla bit superinfekcija nakon prehlade i osip od klavocina ne znam....al svakako klavocin neće više pit
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:47   #47
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Meni je frendica pedijatrica rekla da u Klavocinu ima neki sastojak koji izaziva proljev, čak i kod odraslih koji piju Klavocin tablete. Sad kako se taj sastojak zove ne mogu se sjetit.
Ja sam jedna od tih. Ne smijem ni slučajno klavocin jer imam nuspojave sačuvaj bože
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:51   #48
Ono št mene upravo ljuti - baš komentiram sa suprugom..
Zašto nas pedica nije poslala na testiranje nego samo piše u kartonu kao napomena.
Što da joj stvarno treba - bile smo nedavno u Zaraznoj zbog neke boleštine i ja sam im rekla za reakciju. Ali sve je to pod upitnikom. Pa koliko košta ta pretraga da se dokaže i da znam??
Zar pedijatar ne bi trebao kada dijete ozdravi napraviti test - pa nije to igra.
Reakcija na penicilin može biti smrtonosan.
Uh, što sam sada ljuta.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:18   #49
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Ono št mene upravo ljuti - baš komentiram sa suprugom..
Zašto nas pedica nije poslala na testiranje nego samo piše u kartonu kao napomena.
Što da joj stvarno treba - bile smo nedavno u Zaraznoj zbog neke boleštine i ja sam im rekla za reakciju. Ali sve je to pod upitnikom. Pa koliko košta ta pretraga da se dokaže i da znam??
Zar pedijatar ne bi trebao kada dijete ozdravi napraviti test - pa nije to igra.
Reakcija na penicilin može biti smrtonosan.
Uh, što sam sada ljuta.
mislim da se radi o tome da testiranje ide tek nakon 5. godine zivota, ili tako nesto

isto je nama za atopijski, kao je alergicna na nesto, al nemamo pojma na sta.
posljedice nisu toliko grozne, pa se ne salje na alergo test po hitnom postupku..
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:27   #50
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
mislim da se radi o tome da testiranje ide tek nakon 5. godine zivota, ili tako nesto
Moj malac ima 15 mjeseci pa ćemo na testiranje uskoro (kad se dogovorim s dr.), ali nas šalje pedijatar alergolog, ne pedijatar iz primarne.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:35   #51
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
mislim da se radi o tome da testiranje ide tek nakon 5. godine zivota, ili tako nesto

isto je nama za atopijski, kao je alergicna na nesto, al nemamo pojma na sta.
posljedice nisu toliko grozne, pa se ne salje na alergo test po hitnom postupku..
Hvala na informaciji. Moja mala ima 7 godina. I do sada je već koristila nekoliko puta peniciline i ovo je sada prvi put reakcija - možebitna.
Morati ću ja do njene doktorice da pitam. Tamo kada sam bila nisam se ni sjetila da pitam za dokazivanje. Uvijek nekako začudo zaboraviš pitati najglavnije kada dođeš doktoru, nevjerojatno.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:41   #52
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Moj malac ima 15 mjeseci pa ćemo na testiranje uskoro (kad se dogovorim s dr.), ali nas šalje pedijatar alergolog, ne pedijatar iz primarne.
pedijatar alergolog?
kako da do njega dodjem?

jeste vi imali neke teze nuspojave?
ne znam uopce kako bi se postavila kod pedice u vezi toga, sigurno ce me otpiliti, kao nije nis strasno
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 17:36   #53
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
pedijatar alergolog?
kako da do njega dodjem?

jeste vi imali neke teze nuspojave?
ne znam uopce kako bi se postavila kod pedice u vezi toga, sigurno ce me otpiliti, kao nije nis strasno
Ma nismo ni mi ništa poduzimali nakon prve alergijske reakcije - na Klavocin, izbio osip oko usta.
Samo smo prekinuli uzimanje, zabilježena reakcija u karton i to je bilo to. Nisam ni ja ništa potezala daljnja ispitivanja.

Nakon toga je završio u bolnici kod pedijatra alergologa zbog generalizirane urtikarije sa oticanjem glave kao reakcije na jaje (sa 12 mjeseci).

Nedugo kasnije dobije osip na Zinnat - uglavnom po licu, svega malo po tijelu.


E sad, pošto je došlo do alergijske reakcije i nakon penicilinskog i cefalosporinskog antibiotika (što i može biti križana preosjetljivost) alergolog je preoručio da napravimo kompletnu alergološku obradu, jer je malo bed da mu već sada uskratimo 2 grupe antibiotika, a može se raditi i da je samo odreagirao na neku dodatnu komponentu u sirupu (tipa bojilo i sl.), a ne na sam lijek.

Slijedeći tjedan ću otići do njega na dogovor, pa ću baš pitati u kojim se slučajevima sve radi ciljana obrada.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:18   #54
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Ma nismo ni mi ništa poduzimali nakon prve alergijske reakcije - na Klavocin, izbio osip oko usta.
Samo smo prekinuli uzimanje, zabilježena reakcija u karton i to je bilo to. Nisam ni ja ništa potezala daljnja ispitivanja.

Nakon toga je završio u bolnici kod pedijatra alergologa zbog generalizirane urtikarije sa oticanjem glave kao reakcije na jaje (sa 12 mjeseci).

Nedugo kasnije dobije osip na Zinnat - uglavnom po licu, svega malo po tijelu.


E sad, pošto je došlo do alergijske reakcije i nakon penicilinskog i cefalosporinskog antibiotika (što i može biti križana preosjetljivost) alergolog je preoručio da napravimo kompletnu alergološku obradu, jer je malo bed da mu već sada uskratimo 2 grupe antibiotika, a može se raditi i da je samo odreagirao na neku dodatnu komponentu u sirupu (tipa bojilo i sl.), a ne na sam lijek.

Slijedeći tjedan ću otići do njega na dogovor, pa ću baš pitati u kojim se slučajevima sve radi ciljana obrada.
ajoj, siroceko.. nadam se da su neke prolazne alergije u pitanju i da bu sve ok.

ajde, kad saznas nesto, pbavezno nam javi, da znamo sta se moze dalje.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:42   #55
Mislim da Niko ima osip od Klavocina...sitne crvene točkice kao prištići po gornjem dijelu leđa...
Ne ide mi se na hitnu sad ako nije potrebno...radije bi sutra do pedice otišla
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:35   #56
pozdrav..
evo ovako.. ja sam alergična na penicilin i kad je maloga bolilo uho dobija je sumamed da ne riskiraju i sad kad sam doktoricu (ne pedijatricu) pitala kad ga možemo iči testirati na alergiju (da ne pije samo sumamed) ona kaže da bi radije kad ga bude bolilo probala mu dati neki sirup sa penicilinom jer da mu od toga može u najgoru ruku izaći osip pa bar ćemo znati da je alergičan i to je to. pri testiranju (pošto se uštrcava čisti penicilin pod kožu) reakcija može biti jaka i grozna, da ne želi niti spominjati kakvi sve ishodi mogu biti
čemu onda služu ta testiranja ?
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 16:34   #57
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
pozdrav..
evo ovako.. ja sam alergična na penicilin i kad je maloga bolilo uho dobija je sumamed da ne riskiraju i sad kad sam doktoricu (ne pedijatricu) pitala kad ga možemo iči testirati na alergiju (da ne pije samo sumamed) ona kaže da bi radije kad ga bude bolilo probala mu dati neki sirup sa penicilinom jer da mu od toga može u najgoru ruku izaći osip pa bar ćemo znati da je alergičan i to je to. pri testiranju (pošto se uštrcava čisti penicilin pod kožu) reakcija može biti jaka i grozna, da ne želi niti spominjati kakvi sve ishodi mogu biti
čemu onda služu ta testiranja ?
Moja mala ima sumnju na alergiju na penicilin. Izbio joj je par puta osip po licu na penicilinske antibiotike, ali kako je u to vrijeme uzimala i npr. Bisolex rečeno je da možda i nije alergija na penicilin , nego na taj drugi lijek, ali otada više ne dobiva penicilinske antibiotike, već npr. Sumamed. Kako (hvala ti Bože) neme prečesto potrebe za antibiotikom nismo još obavili testiranje jer nam je pedica rekla da bi ona pričekala s testiranjem budući da je ozbiljno.

Objasnila nam je da se testira poslije pete godine, mora dijete biti u bolnici par dana pod stalnim liječničkim nadzorom (već zbog toga nismo ni forsirali testiranje da je ne trpano zdravu u bolnicu na par dana ako nije turbo hitno i bitno) te se daje penicilin oralno i u obliku injekcija, naravno pod nadzorom i da se vidi reakcija.

Kako mi se ideja baš ne čini primamljiva, a nije pedica inzistirala, mislimo to testiranje odgodit dok god možemo, mada smo svijesni da bi bilo dobro pouzdano znati je li alergična ili nije. Ovako svaki put kod doktora (bolnica ili hitna) moramo napomenut da ima SUMNJU na alergiju na penicilin.

E da...mi smo mislili da se testirat može alergija na penicilin putem vađenja krvi no pedica kaže da to nije moguće već da baš mora biti mala u bolnici, ovako s oralnim davanjem penicilina i utrcavanjem pod kožu.
To s vađenjem krvi bi rado obavili ako je moguće tako dokazat ili odbacit sumnju na penicilin...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 12:06   #58
e hvala na odgovoru. onda ništa, nema testiranja. ionako ima 8 mj i samo jednom je bio bolestan pa nadam se da će tako i ostati..
a za to testiranje stvarno nisam znala, još se ja čudila zašto me doktorica nije poslala na testiranje. svašta...
e a što je sa ovim što mi je doktorica rekla da mu probam dati taj sirup pa viditi reakciju? jel to pamtno?
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 16:08   #59
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
e hvala na odgovoru. onda ništa, nema testiranja. ionako ima 8 mj i samo jednom je bio bolestan pa nadam se da će tako i ostati..
a za to testiranje stvarno nisam znala, još se ja čudila zašto me doktorica nije poslala na testiranje. svašta...
e a što je sa ovim što mi je doktorica rekla da mu probam dati taj sirup pa viditi reakciju? jel to pamtno?
Ne znam jel pametno ili nije, ali ja baš i ne bih previše isprobavala ako se jednom pokazala reakcija koja je nedvojbeno od penicilina (penicilinskog antibiotika). Moja se mala osipala po obrazima na Amoxicilin i Cefixim, prvog joj je dala pedica, pa se osipala pa je pedica ukinula joj antibiotik (nije dala zamjenu). Drugi put joj je pedica na hitnoj dala Cefixim pa se opet nakon doze ili dvije osipala po obrazima, tad još nismo napominjali da ima sumnju na alerigiju na penicilin. Od tada redovito napominjemo, a u kartonu joj stoji upozorenje da je reagirala na te lijekove.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 22:46   #60
ali stvar je u tome da sam ja bila ta koja je imala dva puta reakcije na penicili (jednom samo osip, a drugi put oticanje vrata i glave). ali sin mi ima 8 mj i doktor na hitnoj mu nije htio dati penicilinski lijek radi moje reakcije. kao postoji velika mogućnost da je i on alergičan ali to još ne znamo zato ne znam jel bolje da proba penicilin pa vidimo ili ga izbjegavati cijeli život... možda pričekati da još malo naraste?
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.