Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 12:24   #101
Ah, i ja sam isto ponekad naivna ko sobarica.

Sretno, whiteman, sretno, krmče!
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:24   #102
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
flaster je sranje,mehanizam obrane,zavaravanje...
Ko da na krvareću ranu veliku ko tava staviš flaster pa se nadaš da će kad ga skineš rana nestati...
Aha
Sam si bezveze potrošio flaster...
treba ga znati koristiti,bitan je pravi trenutak da bi on bio učinkovit ...
ima istine u tome što govoriš, naravno.
ali nemojmo zanemariti razlike između muškaraca i žena. ok, nemojmo ni previše generalizirati...

ali, kako god okrenem, kako god sagledam... jebemu sve, flasteri su da se troše, jer inače im istekne rok.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:26   #103
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
whiteman je odavno shvatio "da ono što gleda kad vidi tu ženu nije ono što želi i što mu treba". varala ga je tri godine, i ja kod njega ne vidim niti tračak dvojbe o tome što mu je činiti. ovdje nas jednostavno pita hoće li bol proći, koliko još treba da je preboli.

stoga vas molim da ga ne vraćate korak u natrag postavljajući mu pitanja tipa "zašto ju je otjerao a još je voli"!
A da malo čitaš s razumijevanjem ono što drugi pišu?
Tko mu postavlja to pitanje da bi mu probudio dvojbu? Postavlja mu se to pitanje da bi ga se navelo na razmišljanje zašto kod njega više nema dvojbe.

Tri godine je puštao da ga vara, kako sam kaže puštao ju je da se vrati podvijena repa i primao ju je nazad. E to je vrijeme kad ju je još volio. Sad je više ne voli i boli ga što je izgubio ono što je mislio da ima, a ne ljubav prema njoj. Čovjek je otvorio temu: "Kako prestati voljeti". Pa evo mu onda odgovora. Već jesi(onog trenutka kad su ponos i samopoštovanje postali važniji od toga da budeš s njom, pukla je i spona koju daje ljubav) , sad ti to samo treba doći iz podsvjesti u svijest i tada će boljeti manje.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:28   #104
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
ima istine u tome što govoriš, naravno.
ali nemojmo zanemariti razlike između muškaraca i žena. ok, nemojmo ni previše generalizirati...

ali, kako god okrenem, kako god sagledam... jebemu sve, flasteri su da se troše, jer inače im istekne rok.

svinjo jedna muška

sam ga slušaj whiteman
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:32   #105
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Čovjek je otvorio temu: "Kako prestati voljeti". Pa evo mu onda odgovora. Već jesi(onog trenutka kad su ponos i samopoštovanje postali važniji od toga da budeš s njom, pukla je i spona koju daje ljubav) , sad ti to samo treba doći iz podsvjesti u svijest i tada će boljeti manje.
A otkad to volimo samo one koji nas vole? Otkad to automatski prestajemo voljeti nekoga čim nas taj neko prevari, povrijedi?

Ne daje ljubav nikakva spona. Nije ljubav proizvod ili posljedica nečije spone, veze, odnosa, slaganja, neslaganja... Ljubav je individualni osjećaj koji jedna osoba gaji prema drugoj.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:26   #106
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
A otkad to volimo samo one koji nas vole? Otkad to automatski prestajemo voljeti nekoga čim nas taj neko prevari, povrijedi?

Ne daje ljubav nikakva spona. Nije ljubav proizvod ili posljedica nečije spone, veze, odnosa, slaganja, neslaganja... Ljubav je individualni osjećaj koji jedna osoba gaji prema drugoj.

A tko tvrdi ovo boldano? Nema to veze s njom nego s njim i njegovom odlukom da ode od nje. Onog trenutka kad mu je odlazak od nje postao važniji od ostanka znači da ljubavi više nema.

A ljubav i te kako jest spona. Osjećaji su tu jedan dio, a ostalo čine poštovanje, kompromisi, navika, činjenica da možemo živjeti s nečijim manama, slaganje. I kad tih ostalih stvari nema vrlo brzo se ugase i osjećaji.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:42   #107
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
A tko tvrdi ovo boldano? Nema to veze s njom nego s njim i njegovom odlukom da ode od nje. Onog trenutka kad mu je odlazak od nje postao važniji od ostanka znači da ljubavi više nema.

A ljubav i te kako jest spona. Osjećaji su tu jedan dio, a ostalo čine poštovanje, kompromisi, navika, činjenica da možemo živjeti s nečijim manama, slaganje. I kad tih ostalih stvari nema vrlo brzo se ugase i osjećaji.
Istina, premda samo malo je potrebno da se ponovo upali iskra. Da li će prerasti u nešto veće- vrijeme, okolina, situacija,...opraštanje, ... možda nešto novo, možda opet staro s istim posljedicama...
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:53   #108
Quote:
drazigor kaže: Pogledaj post
Istina, premda samo malo je potrebno da se ponovo upali iskra. Da li će prerasti u nešto veće- vrijeme, okolina, situacija,...opraštanje, ... možda nešto novo, možda opet staro s istim posljedicama...


U pravu si i upravo zato je potrebno da stvari posloži u glavi na pravi način. Jer bude li sebe stalno uvjeravao da je to i dalje ljubav, a ne navika i strah od novog početka, vrlo lako bi mu se moglo desiti da popusti i vrati se, a budimo realni nije ga ona prevarila jednom to se jedino može pretvoriti u staro s istim posljedicama
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:03   #109
Strah od samoće i praznina- to je najgore...
Navika, to će proći...
Ostalo- ha, ne znam...vrijeme je potrebno za sve. Za svaki kraj i novi početak.
Nekada su počeci s 40, a nekad ranije. Whiteman, budi sretan što imaš to malo biće kraj sebe. To je najveća radost...
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:05   #110
Quote:
drazigor kaže: Pogledaj post
Strah od samoće i praznina- to je najgore...
Navika, to će proći...
Ostalo- ha, ne znam...vrijeme je potrebno za sve. Za svaki kraj i novi početak.
Nekada su počeci s 40, a nekad ranije. Whiteman, budi sretan što imaš to malo biće kraj sebe. To je najveća radost...
Ma o tom uopće ne treba niti govoriti... To je najveće bogatstvo...
Žena mi nije ništa u rodu...
Dijete - to je dio mene
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:34   #111
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Onog trenutka kad mu je odlazak od nje postao važniji od ostanka znači da ljubavi više nema.
.

pa ja se baš i ne slažem sa tim.
Bar kod mene nije tako.
Nije presudio nedostatak ljubavi već nedostatak razumijevanja,povjerenja i spoznaja da i uz ljubav jednostavno ne želimo isto u životu.
Ima ljubavi,ali nije dovoljna samo ona da se međusobno ispunjujemo.
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:07   #112
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Nije presudio nedostatak ljubavi već nedostatak razumijevanja,povjerenja...
Sad se lako možemo zaplesti u akademiziranje, ali ja fakat ne znam kako to može postojati ljubav uz nedostatak razumijevanja i povjerenja.

On topic: meni se čini da se (vidim da treba naglašavati: ne u ovoj, nego u ovakvim situacijama) ne radi samo o ljubavi prema zapravo nepostojećoj osobi, nego i "ljubavi" prema nekim bivšim, prošlim vremenima (vidim da treba naglašavati: ne mislim na "politička" prošla vremena), koja su vjerojatno bila bolja, a koja iz današnje perspektive, uz malo nostalgičnog sfumata izgledaju puno, puno bolja; vremenima koja smo (imajući u vidu ishod) mogli provesti drugačije, ili s drugima. Svega se skupi u taj osjećaj "ljubavi" prema osobi koja je otišla. Što se prije i što se bolje raščlane pravi sastojci tog osjećaja koji se na prvi pogled doživljava samo i jedino kao ljubav, lakše se čovjek iz toga iščupa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:22   #113
Sve gore navedeno su ''gnojiva'' koja pomažu da cvijet ljubavi raste i cvate. Čim nestane nečega od toga, javlja se neravnoteža, a onda počinju pravi problemi...
Kažeš da ljubav postoji. Kakva ljubav- da li ona koja je prerasla u prijateljstvo, da li je to u stvari navika?
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:29   #114
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sad se lako možemo zaplesti u akademiziranje, ali ja fakat ne znam kako to može postojati ljubav uz nedostatak razumijevanja i povjerenja.

On topic: meni se čini da se (vidim da treba naglašavati: ne u ovoj, nego u ovakvim situacijama) ne radi samo o ljubavi prema zapravo nepostojećoj osobi, nego i "ljubavi" prema nekim bivšim, prošlim vremenima (vidim da treba naglašavati: ne mislim na "politička" prošla vremena), koja su vjerojatno bila bolja, a koja iz današnje perspektive, uz malo nostalgičnog sfumata izgledaju puno, puno bolja; vremenima koja smo (imajući u vidu ishod) mogli provesti drugačije, ili s drugima. Svega se skupi u taj osjećaj "ljubavi" prema osobi koja je otišla. Što se prije i što se bolje raščlane pravi sastojci tog osjećaja koji se na prvi pogled doživljava samo i jedino kao ljubav, lakše se čovjek iz toga iščupa.
A jesi li ti to ikada i praktično proveo u svom životu, pa da sad ovdje možeš tako kategorično iznositi navodne univerzalne istine. Vjerujem da nisi, jer ne bi se tu snebivao uz bedastoće poput "ali ja fakat ne znam kako to može postojati ljubav uz nedostatak razumijevanja i povjerenja"

Zar je tako teško shvatiti da čovjek može voljeti ženu (ili obrnuto) unatoč tome što ga je ona ostavila zbog drugoga? Misliš da njena prevara, ili ne znam koji njen (zlo)čin briše osjećaje i porive koje u njemu budi pogled na nju, slika u glavi nje kako se svlači, kako miče kosu iza uha, kako mu ljubi uho, način na koji ga je držala za ruku, ili kako mu je ostavljala ono čokoladno na dnu korneta jer on to volji najviše....

Ne brišu se ti osjećaji zato što nema razumijevanja i povjerenja, neiskusni, samodopadni lorde. Budi toliko pametan pa se makni s teme o kojoj nemaš pojma, jer čovjeku šalješ uvredljivu poruku da je glup, da jednostavno nije dovoljno pametan (kao ti) da preboli voljenu ženu uz pomoć analize i raščlambe
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:37   #115
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Ma svaki kontakt je loša opcija...
Svaki put kad ju vidim, kada razgovaramo, kada razmijenimo sms, u meni to izazove buru emocija... ljubavi, mržnje, očaja... svega, tko zna čega...
I to me ubije, i zato pokušavam izbjegavati bilo kakav nepotreban kontakt, komuniciram samo ako baš moram, pokušavam uglavnom razgovarati sa malom
evo ubacujem se nakon čitanja svih pogleda na problem i postavit ću jedno obično pitanje: zasto je gledaš? i sto je još gore zašto se sms-irate?

nazvati i dogovoriti se ok, ali sms nije za nikakve dogovore. treba komunicirati zbog djeteta, ali smanjiti sve na sto manju moguću mjeru.
ti si shvatio da od tog braka nema više ništa ma kolika ljubav bila i drzi se tog.
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:44   #116
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sad se lako možemo zaplesti u akademiziranje, ali ja fakat ne znam kako to može postojati ljubav uz nedostatak razumijevanja i povjerenja.

On topic: meni se čini da se (vidim da treba naglašavati: ne u ovoj, nego u ovakvim situacijama) ne radi samo o ljubavi prema zapravo nepostojećoj osobi, nego i "ljubavi" prema nekim bivšim, prošlim vremenima (vidim da treba naglašavati: ne mislim na "politička" prošla vremena), koja su vjerojatno bila bolja, a koja iz današnje perspektive, uz malo nostalgičnog sfumata izgledaju puno, puno bolja; vremenima koja smo (imajući u vidu ishod) mogli provesti drugačije, ili s drugima. Svega se skupi u taj osjećaj "ljubavi" prema osobi koja je otišla. Što se prije i što se bolje raščlane pravi sastojci tog osjećaja koji se na prvi pogled doživljava samo i jedino kao ljubav, lakše se čovjek iz toga iščupa.
Lorde, sve si analitički obradio, sjedni 5. Za teoriju. Za logiku.

Sve sam lijepo raščlanila, stavila navodne znakove pod ljubav, morala krenuti dalje, MORALA, i lijepo krenula, da citiram Medenu, puževim korakom, ali ta prokleta stvar, ljubav pod navodnim znakovima se nije promijenila niti za mrvicu. I cijelo vrijeme se pitaš to vražije pitanje: kako prestati voljeti?

I onda se pitaš ko je tu lud?
I nemaš koga okriviti nego sebe. Da, ja sam luda, bolesna, ovisna...
Jedino što nisam znala je to da i s tom bolesti mogu živjeti, poprilično normalno. Otkrila sam neke nove dimenzije življenja, otkrila sam neki poseban osjećaj slobode, skužila sam da da je život lijep, skužila sam da jesam sretna osoba bez obzira na sve.

I uopće me je bilo sram bilo kome reći - ja ga još volim. Pa sad, nek neko nađe logiku.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:44   #117
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Misliš da njena prevara, ili ne znam koji njen (zlo)čin briše osjećaje i porive koje u njemu budi pogled na nju, slika u glavi nje kako se svlači, kako miče kosu iza uha, kako mu ljubi uho, način na koji ga je držala za ruku, ili kako mu je ostavljala ono čokoladno na dnu korneta jer on to volji najviše....
Ah, kako je to romantično!
Prestani poručivati Whitemanu da je nikad neće prestati voljeti samo zato jer ti vjeruješ da je ljubav vječna i ništa je ne može uništiti.

Odi na temu "gdje je nestala romantika".
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:45   #118
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
evo ubacujem se nakon čitanja svih pogleda na problem i postavit ću jedno obično pitanje: zasto je gledaš? i sto je još gore zašto se sms-irate?

nazvati i dogovoriti se ok, ali sms nije za nikakve dogovore. treba komunicirati zbog djeteta, ali smanjiti sve na sto manju moguću mjeru.
ti si shvatio da od tog braka nema više ništa ma kolika ljubav bila i drzi se tog.
Heh, koliko pitanja...
Kao što si sama zaključila, komunicirati moramo...
Lakše mi je poslati sms, jer ju tako ne vidim, a ni ne čujem njen glas (a i glas može prizvati mnoge uspomene i probuditi osjećaje...).
Gledati ju moram kad je ispred mene jer mi je dovela dijete do auta - zar da gledam ptice po nebu i glumim da ona ne stoji nasuprot mene?
Ili da ju pred djetetom niti ne pozdravim?
Tea... please...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:48   #119
Možda bih ti mogao dati odgovor iz moje perspektive- gleda je jer vidi sve proteklo vrijeme u njoj, u njenim reakcijama, pokretima, u njenom glasu. Jer razmišlja što je proživio za sve prošlo vrijeme, jer je teško preboljeti i ne voljeti, jer je sve još svježe... Kada ovako pišeš- ima nešto u iščekivanju nečijeg odgovora, mogućnosti razmišljanja i ponovog vraćanja na svaku riječ i rečenicu koju si napisao..

Pamćenje je prokleta stvar, vraća na početni položaj s novim iskustvom, ali uz naivno razmišljanje da nećeš ponoviti pogrešku...
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:48   #120
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ah, kako je to romantično!
Prestani poručivati Whitemanu da je nikad neće prestati voljeti samo zato jer ti vjeruješ da je ljubav vječna i ništa je ne može uništiti.

Odi na temu "gdje je nestala romantika".
A u što ti vjeruješ, ledena kraljice?
Što bi mi ti imala za poručiti?
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.