Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 18:10   #21
Quote:
fantazista kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno, pa u ST ih ima.

A kakve su te druge rucne praone ?
žalosno da

meni su među top 3 ona prek put city centra, miramarska, i na savici, dijagonalno od mcdonaldsa kruge, ta mi je i najbolja
brba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:51   #22
A kakva je to aktivna pjena?
archibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 22:41   #23
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Nisam probao. Kako točno se pere? Samo voda i pjena, bez spužve?

Ako zelis mozes koristiti i spuzvu, samo nije preporuceno (pristojno) kada je guzva. Osobno koristim spuzvu i kantu, automobil je crne boje tako da obicno pranje i ispiranje bez spuzve nije dovoljno efikasno. Najprije auto operem sa samponom pod pritiskom, onda istrljam sa spuzvom i samponom koji si napravim u kanti, te na kraju ide ispiranje sa demineraliziranom vodom. Kako dolazi zima i hladniji dani, dosta rijetko upotrebljavam spuzvu, ovi topliji dani su iznimka.

Zadnje uređivanje Ico_Zg : 20.11.2009. at 22:47.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 00:37   #24
ovak ti izgleda aktivna pjena, ovo je iz splita fotka http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-...12_1179802.jpg

al cisto sumnjam da i to djeluje bez spuzve
brba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 01:01   #25
stavi se aktivna pjena pa se ispere i onda se dalje pere sa spužvom i šamponom
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 06:55   #26
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Ako zelis mozes koristiti i spuzvu, samo nije preporuceno (pristojno) kada je guzva. Osobno koristim spuzvu i kantu, automobil je crne boje tako da obicno pranje i ispiranje bez spuzve nije dovoljno efikasno. Najprije auto operem sa samponom pod pritiskom, onda istrljam sa spuzvom i samponom koji si napravim u kanti, te na kraju ide ispiranje sa demineraliziranom vodom. Kako dolazi zima i hladniji dani, dosta rijetko upotrebljavam spuzvu, ovi topliji dani su iznimka.

Da, i logično je da ipak treba spužva. I moj auto je crn, perem ga sam doma. Imam miniwash pa sam se ponadao da ipak postoji nešto za brzo pranje bez da se puno smočim po zimi.

Gdje ima za kupiti aktivna pjena ili koliko košta? Čisto da probam.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:00   #27
Snow foam se koristi da skine šta više prljavštine,da poslije kada se prolazi sa spužvom bude što manje grebanja po laku.Pošpirica se,pusti da djeluje i ispere,pa onda sa šamponom i spužvom,obavezno koristiti metodu 2 kante,da se ispere spužva,a ova sa šamponom je uvijek čista.Ja koristim od Meguiarsa hyper wash i jako sam zadovoljan,košta nešto manje od 50 eurića,i ne skida vosak koji je na autu.
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:12   #28
Quote:
ssdi kaže: Pogledaj post
Snow foam se koristi da skine šta više prljavštine,da poslije kada se prolazi sa spužvom bude što manje grebanja po laku.Pošpirica se,pusti da djeluje i ispere,pa onda sa šamponom i spužvom,obavezno koristiti metodu 2 kante,da se ispere spužva,a ova sa šamponom je uvijek čista.Ja koristim od Meguiarsa hyper wash i jako sam zadovoljan,košta nešto manje od 50 eurića,i ne skida vosak koji je na autu.
Ja sam sebi od elite car care-a narucio, i bilt-hambera, doslo sve skupa s carinom oko 1000 kn , nisam zadovoljan, precijenjena stvar, a pratim sve DW upute .

btw. spuzve ne koristiti ako trazis swirl free auto


Oce li sampon s pritiskom skinit meni vosak u self-service praoni ?
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:05   #29
Ne koristim spužvu,rukavicu koristim.A šta si sve naručio?Ne znam za te šampone koje se koriste po praonicama koliko su jaki niti šta oni koriste.Nikad ne bi dao auto u praonu,Ja koristim od meguiarsa shampoo plus i on ne skida vosak,svi oni šamponi šta koriste na DW ne skidaju vosak.
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:17   #30
imam pitanje za one koji idu u praonicu preko puta city centra

jel vi brišete auto nakon pranja?
ako ga ne brišem ostanu mi kapljice koje se osuše, a ako brišem čemu onda vosak?
hrdragovoljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:38   #31
fantazista - Ta praonica kod city centra ne skida vosak. Onaj vosak iz miniwasha u toj praoni ode za tjedan dana. Ja sam imao bas pravi vosak koji se utrlja na auto.

hrdragovoljac - ja iz tog razloga nisam brisao auto, jer mi uvijek sve isklizne sa površine i ne ostaju kapljice. A kad nisam imao vosak, nikad nisam koristio njihov jer ostanu mrlje, bas kako si ti napisao
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 21:05   #32
jel imate kakva iskustva sa autopraonom svig u stenjevcu...navodno da super operu auto i imaju nekakve voskove za zaštitu...trenutno je nekakva akcija komplet pranje(vanjsko i unutarnje) i zaštita sa voskom za 150kn
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 02:08   #33
Quote:
tomo88 kaže: Pogledaj post
jel imate kakva iskustva sa autopraonom svig u stenjevcu...navodno da super operu auto i imaju nekakve voskove za zaštitu...trenutno je nekakva akcija komplet pranje(vanjsko i unutarnje) i zaštita sa voskom za 150kn
taj koji ima tu praonicu ti je tu na forumu, mislim da sam naišao na njegove postove na seat-ovom forumu i svi su zadovoljni uslugom, ali ja ga znam sa engleskog foruma pa sam vidio rezultate koji su odlični

http://www.detailingworld.co.uk/foru...d.php?t=119178
http://www.detailingworld.co.uk/foru...d.php?t=117782
http://www.detailingworld.co.uk/foru...d.php?t=118992
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.