Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2011., 08:57   #201
Quote:
gyioia kaže: Pogledaj post
zasto? ne znam za ruzu ali znam za franica i on je odlican za bilo sto s kosom.
jedini problem je cijena i bilo bi dobro unaprijed dogovoriti koliko je posto u ruzi imaju prevarantsku politiku.
tamo na sminkerici pise da su pramenovi 200kn- 400kn.
bojim se da je cijena bar duplo veca


načuh neku cifru za pramenove (bez šiškanja) 600-ak kn.ali to je rekla - kazala

to mi je malo preveć
CalamityJane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 09:40   #202
imam pepeljasto plavu, zlatnu kosu i nažalost na nagovor frizerke u subotu sam stavila plave pramenove na površinske dijelove kose (pramenovi nisu jako gusti). meni se sada to ne sviđa pa da pitam da li postoji koja nada da će mi se ti pramenovi na bilo koji način, makar malo isprat ili da se odmah bacim u pronalazak boje za kosu slične mojoj. unaprijed zahvaljujem dobroj duši koja će mi odgovorit na pitanje
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 21:32   #203
alo cure...
ima tko da je radio ombre/balayage u zg..pljunula bi ja novaca koliko treba samo da mi netko to napravi kako spada..moja frizerka se trudi ali nikako da uspije,čak je ljetos i ispalo nekako,meni je kosa bila super (iako su me ljudi pitali-ti si tako htjela ili?..) ali onda sam je ofarbala natrag u smeđe i sad hoću opet staro...
pa onda molim dobre duše za preporuku salona,frizera...hvala unaprijed i sretan božić .
mladadoktorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 22:25   #204
Molim odgovor

Prirodno imam tamno plavu, onako boja meda, vuče na toplu zlatno-smećkastu, nešto ovako, možda malo tamnije:
[IMG=http://img576.imageshack.us/img576/5603/nutrisse81.jpg][/IMG]

E sad, jučer sam kod frizerke radila pramenove (na foliju).
Boja pramenova mi se sviđa, onako ful je svijetlo plava, ko na ovoj slici otprilike:
[IMG=http://img580.imageshack.us/img580/1976/burberrycarlanjacob.jpg][/IMG]

Kad sam bila gotova u salonu meni je sve super pod onim svjetlom izgledalo, ali kad sam se pogledala doma na ogledalo i vidjela sutradan ujutro na danjem svjetlu muka me uhvatila, jer imam ZEBRU na tjemenu!
Na većini kose (odostraga) sve super izgleda, nekako se stopilo s ostatkom kose i lijepo je prošarano, samo je tjeme problem i sad imam PRUGE po njemu.

Pitanje: Da li uzmem neku svijetlu farbu da izjednačim ove tamne pruge po tjemenu sa svijetlim pramenovima ili da opet odem kod frizerke da mi stavi neki preljev da to ujednači ili da doda još koji pramen po tjemenu da se ubiju ti izraženi pramenovi moje prirodne boje???
Help
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:52   #205
[QUOTE=bubley;37845384]Molim o

Prirodno imam tamno plavu, onako boja meda, vuče na toplu zlatno-smećkastu, nešto ovako, možda malo tamnije:
[IMG=http://img576.imageshack.us/img576/5603/nutrisse81.jpg][/IMG]
O
E sad, jučer sam kod frizerke radila pramenove (na foliju).
Boja pramenova mi se sviđa, onako ful je svijetlo plava, ko na ovoj slici otprilike:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/burberrycarlanjacob.jpg/][IMG=http://img580.imageshack.us/img580/1976/burberrycarlanjacob.jpg][/IMG][/URL

Kad sam bila gotova u salonu meni je sve super pod onim svjetlom izgledalo, ali kad sam se pogledala doma na ogledalo i vidjela sutradan ujutro na danjem svjetlu muka me uhvatila, jer imam ZEBRU na tjemenu!
Na većini kose (odostraga) sve super izgleda, nekako se stopilo s ostatkom kose i lijepo je prošarano, samo je tjeme problem i sad imam PRUGE po njemu.

Pitanje: Da li uzmem neku svijetlu farbu da izjednačim ove tamne pruge po tjemenu sa svijetlim pramenovima ili da opet odem kod frizerke da mi stavi neki preljev da to ujednači ili da doda još koji pramen po tjemenu da se ubiju ti izraženi pramenovi moje prirodne boje???
Help [/QUOT
lovro1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 00:45   #206
ovako, prirodno imam tamno smeđu kosu, i odlučila sam se za neke tamne plave pramenove. pa me zanima, dali moram blajhat kosu (jako mi je žao kose) ili mogu nekom običnom bojom postič to?
11leonaaa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:40   #207
Pramenovi na smeđoj kosi

Bok cure,
vidim da raspravljate o pramenovima, pa sam se odlucila javiti sa svojim iskustvom:
Naime, imala sam dugu smeđu kosu, nikad farbanu, onako čokoladna boja, ne pretammna, iako na korjenu tamnija nego na vrhovima...
odlucila sam staviti pramenove, i htjela sam neke par nijansi svjetlije, ne nuzno plave.
otisla sam frizerki, stavila mi je blajh i rasporedila ih po kosi svuda.
Ispali su relativno plavi, i nisu bili losi, iako je stavila neki preljev zlatni,ali mogla je i tamniji sto se mene tice...nakkon par pranja, preljev se isprao i postali su relativno jače plavi, ne pepeljasti, zlatni ali svejedno jos uvijek prejaki za mene...super je stvar sto nisam imala pruge, jer ih je rasporedila stvarno dobro, niti jedan nije presirok ili uočljiv toliko...
upotrijebila sam color sampon cisto da probam kako ce izgledati ako ih malo potamnim, boju sam uzela medium brown a drugi put nougat brown i izgledali su mi bolje, svidjelo mi se.
Međutim svaki drugi dan perem kosu, sve se ispire, tako da sam dok sam bila u muelleru i gledala sve te boje, uocila preljev - intenzivni, navodno 8 tjedana traje - od garniera, movidia i uzela nijansu 26 Golden Braun. To je bila ishitrena odluka
Dosla doma, odmah procitala upute i bacila se na stavljanje. Drzala sam ga nekih 10 minuta sve skupa, i rasporedila ga po cijeloj kosi, jos koji mililitar vise ne bi bio na odmet, kosa mi je dosta duga...uglavnom ,rezultatom sam fuul zadovoljna - nisu vise plavi, bas su zlatno smeđi, međutim razlika između pramenova i kose je jos uvijek uočljiva sto sam i htjela, u svakom slučaju, tako sam nešto i htjela kad sam se bacila na operaciju "pramenovi".
U svakom slucaju, slijedeci put planiram otici i reci frizerki da mi samo stavi tamniji preljev, vise smeđi nego plavi, jer ipak sam brineta. Ja sam joj govorila da bih medene pramenove,a budimo realni med ima 100 nijansi, tako da sam na kraju shvatila da se mozda ne znam izrazavati. iako sam htjela odnijeti sliku neku, na netu takvu kakvu sam zamislila nisam nasla. Sve brinete moje nijanse s pramenivima su bile katastrofa...
Na zalost nemam pojma koliko ce trajati, ne ocekujem 6 tjedana, ako bude 2 tjedna trajalao bit ce super . prodavacica je rekla da se ispire dosta brzo, sto me ohrabrilo jer da sam napravila "fuck-up", ne bi bilo velike stete..
Skuzila sam da se raspravlja o castingu (loreal), no mislim da on ima amonijaka i zato sam se odlucila na ovaj - a najvise jer mi se na kutiji svidjela nijansa, druge su mi bile pretamne ili preplave.
Stay cool girlzz
__________________
"Fashion is architecture: it is a matter of proportions"
by COCO CHANEL
antiope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:48   #208
Quote:
mladadoktorka kaže: Pogledaj post
alo cure...
ima tko da je radio ombre/balayage u zg..pljunula bi ja novaca koliko treba samo da mi netko to napravi kako spada..moja frizerka se trudi ali nikako da uspije,čak je ljetos i ispalo nekako,meni je kosa bila super (iako su me ljudi pitali-ti si tako htjela ili?..) ali onda sam je ofarbala natrag u smeđe i sad hoću opet staro...
pa onda molim dobre duše za preporuku salona,frizera...hvala unaprijed i sretan božić .
Definitivno Zvonimir Franjić u Ruži.
Ako ti nije problem izdvojit veći novac onda on definitivno, znaš da te neće sfušarit, lik je fenomenalan za pramenove,balayage posebno! Ne možeš falit.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:10   #209
boook curke, imala bih jedno pitanje za vas pa ako mi možete pomoći bila bi ja sretna.
imam prirodno tamno smeđu kosu, prije oko 5 godina sam išla prvi put na plave pramenove i frizerka me pitala kakvu debljinu pramenova hoću, tanku srednju ili debelu, tada nisam znala kaj to uopće znači i rekla sam tanku, i sada 5 godina kasnije ona mi uvijek stavlja tanke pramenove i kosa mi je na kraju svijetlo smeđa a ne plava. da li da joj kažem da mi stavi srednje pramenove ili ne? ne znam ni kakva je razlika u tome
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 18:10   #210
Quote:
Lakonoga777 kaže: Pogledaj post
Definitivno Zvonimir Franjić u Ruži.
Ako ti nije problem izdvojit veći novac onda on definitivno, znaš da te neće sfušarit, lik je fenomenalan za pramenove,balayage posebno! Ne možeš falit.
a kolko je to veci novac
pepsiihead is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 07:48   #211
Quote:
pepsiihead kaže: Pogledaj post
a kolko je to veci novac
oko 600 kn
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 11:14   #212
Quote:
antiope kaže: Pogledaj post
..
Međutim svaki drugi dan perem kosu, sve se ispire, tako da sam dok sam bila u muelleru i gledala sve te boje, uocila preljev - intenzivni, navodno 8 tjedana traje - od garniera, movidia i uzela nijansu 26 Golden Braun. To je bila ishitrena odluka
Dosla doma, odmah procitala upute i bacila se na stavljanje. Drzala sam ga nekih 10 minuta sve skupa, i rasporedila ga po cijeloj kosi, jos koji mililitar vise ne bi bio na odmet, kosa mi je dosta duga...uglavnom ,rezultatom sam fuul zadovoljna - nisu vise plavi, bas su zlatno smeđi, međutim razlika između pramenova i kose je jos uvijek uočljiva sto sam i htjela, u svakom slučaju, tako sam nešto i htjela kad sam se bacila na operaciju "pramenovi".
Pozdrav, ja bih isto trebala savjet, uzela sam tu garnier movidu, njansa 13 noisette, međutim ispala mi je nekako crvenkasta, sa tamnijim crveno smeđim pramenovima

a prirodno mi je kosa tamno smeđa. Sad me zanima, čula sam da sa nijansom 35 brown ispada jako tamna, vuče na crno a to ne bi, pa se dvoumim između 25 light brown i 26 light golden brown.
Opet, na tamnoj kosi neznam kako ispada to svjetlije..

Ako ima tko kakvih iskustva kako bi to moglo ispasti, i savjet molim da pomognee!
pozz
Željka90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 13:28   #213
pozdrav cure!
bila sam jako jako dugo plavuša.prirodna-ona nesretna mišja, pepeljasta boja i na to sam stavljala plave pramenove, guste...odlično, sve 5.
i onda me neš puklo i ja se ofarbala u smeđe.nije bilo tako strašno, ali nisam si to ja.ipak sam svjetlile puti pa mi i plava bolje stoji.
pa me sad zanima koliko puta bi mi trebalo da se ja ponovo vratim iz te smeđe (svijetlo smeđe) na plavo?
s tim da bi radila opet pramenove, ne bi frabala u plavo.

mislim ići kod frizerke ali me zanima šta me čeka?da li ću neko vrijeme morat hodat po svijetu narančasta..?
a najviše me zanima da li će meni smeđa kosa izbijat konstantno dok mi ne izraste ili...?

hvala vam unaprijed!
pplawusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:18   #214
morat ce ti radit blajhom ali ako napravi dobro bit ces plava
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:23   #215
pomoc !!!

ja sam prije dva tijedna kod frizerke stavila pramenove boje meda na svoju neku misiju, smedu kosu i rezultat mi se bas ne sviđa. zapravo mi pramenovi previse odudaraju od moje boje i imaju nesto zuckasto u sebi, iako jesu boje meda, ali uz moju boju to izgleda zuckasto.
mislim da mi je stavljala bas boju meda s neznam koliko postotnim hidrogenom.

mogu li sad po tome opalit neki smeđi preljev, bez da mi pramenovi ispadnu zeleni ???

i sto bi dobila da koristim onaj keune silver shampon ??? bili se pramenovi malo "smirili" ????

citam gore iskustvo od antiope sa preljevom, a opet neki kazu ne prelijev na pramenove, jer moze ispast svakako,.......
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 29.03.2012. at 11:28.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:58   #216
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ja sam prije dva tijedna kod frizerke stavila pramenove boje meda na svoju neku misiju, smedu kosu i rezultat mi se bas ne sviđa. zapravo mi pramenovi previse odudaraju od moje boje i imaju nesto zuckasto u sebi, iako jesu boje meda, ali uz moju boju to izgleda zuckasto.
mislim da mi je stavljala bas boju meda s neznam koliko postotnim hidrogenom.

mogu li sad po tome opalit neki smeđi preljev, bez da mi pramenovi ispadnu zeleni ???

i sto bi dobila da koristim onaj keune silver shampon ??? bili se pramenovi malo "smirili" ????

citam gore iskustvo od antiope sa preljevom, a opet neki kazu ne prelijev na pramenove, jer moze ispast svakako,.......
Keune silver šampon je samo za održavanje boje pramenova, tj. da ne žute s vremenom, s tim nećeš ništa postići.

Iz vlastitog iskustva, napravila mi je frizerka nedavno predebele pramenove koji mi se nisu svidjeli (izgledalo je poput pruga na glavi). Uzela sam neku tamno plavu-svijetlo smeđu farbu za kosu od Loreala u pjeni, koja je relativno blizu mojoj prirodnoj boji i sve je ok ispalo, kosa je svugdje podjednako primila boju, nisam ispala šarena. Ali opet, tako je bilo meni, ne znači da bi svačija kosa tako dobro reagirala, pa uzmi to u obzir.
A sad sam napokon našla super frizerku i napravila guste pramenove (svi me pitaju jesam li se farbala) i prezadovoljna sam
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 17:23   #217
Imam jedno pitanje posto nikada jos nisam stavljala pramenove niti se na bilo koji način farbala u svijetlije nijanse, vec samo u tamnije...Dakle, imam tamno smeđu kosu koja je naravno svijetlija na krajevima od svakakvog tretiranja (prva slika) i htjela bih staviti pramenove otprilike kako ima Penelope Cruz na iducoj slici. Neznam kako ti pramenovi izgledaju posto ja imam svijetlu put, pa dali to ima ikakve veze? i bih li morala blajhat kosu za ovu nijansu pramenova ili bi to samo farba mogla napraviti?? Zahvaljujem se na odovoru.



LoveRouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 17:44   #218
blajhat ako si farbana u tamno preko svoje prirodne
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 18:12   #219
Farbala sam se pred više od godine dana, u crnu a sad se vec isprala boja posto mi je sada smeđa i to svijetlija od moje prirodne, samo mi je izrast malo tamnije nijanse. Vjerojatno i zbog minivala kojeg sam radila prije..
LoveRouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:12   #220
neces moc bez blajha, jako si tamna a farba je ipak na kosi iako isprana.
nije blajh toliko strasan kad se radi samo o tankim pramicima kao kod penelope
aria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.