Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 13:08   #2021
Pozz...evo prvi put sam ovdje i zamolila bih za pomoc posto sam vec prosla krvarenje od stresa koje je bilo jako bolno prosle godine sada se uplasim svake kapljice krvi...
Menstruaciju trebam dobiti za 6 dana, uvijek je uredna i spolno sam aktivna bez zastite ali ne svrsi u meni...
Jucer mi se javila jaka bol u jajnicima i sirilo se na bubrege i na ledja i pojavila se tamna krv skupa s iscjedkom isto kao da sam dobila menstruaciju, ali do navecer je prestalo i nije islo puno i preslo je u tamni iscjedak, a jutros nije bilo nista i sad opet na obrisu kao krv svijetla...ali sve simptome za menstruaciju i dalje imam, bolne grudi, napuhnut stomak, i malo probadanje u trbuhu put ledja...
E sad okolo citam da moze cak biti i trudnoca,ali mi je cudno jer mi je dugo trebalo za prvo dijete da ostanem trudna, pa onda vidim i za tumore da ide krv i sad sam cijela uplasena...molim vas pomozite...
malena0701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 13:38   #2022
Moglo bi biti implantacijsko krvarenje ili samo početak menstruacije, napravi test na trudnoću (iako je još možda rano, trebala bi nekoliko dana pričekati).
I otiđi ginekologu da on vidi u čemu je problem.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:20   #2023
tascha, postovi o PMS-u prebačeni su na ovu temu
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:06   #2024
Menstruacija

Pozdrav...Od prijateljice kcerka krenula je u 7 razred. Prvu menstruaciju dobila je 10.8.2014., a drugu jos do danas(2.10) nije dobila. Sta da uradi? Malena nezeli ici ginekologu niti ljecniku. HELP!
bubi2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:24   #2025
Menstrualnom ciklusu treba neko vrijeme da se ustali i osim ako imaš još neke tegobe ili si imala nezaštićen spolni odnos nemaš razloga za brigu.

edit: Evo, ovdje možeš pročitati nešto više.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:31   #2026
jel stvarno očekuješ da joj bude odmah redovita? to je prije iznimka nego pravilo.
ako nema drugih problema, nema razloga za doktorima. pustite dijete na miru. ja sam čak godinu dana skrivala da sam dobila, da slučajno ne bi nekom palo na pamet da me vodi ginekologu.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:44   #2027
Naravno da joj neće odmah biti redovita.
Ako ne želi razgovarati i još uvijek se boji liječnika, možda je bolje da joj date neku knjigu o spolnom sazrijevanju u kojoj je detaljno objašnjena i menstruacija. 2 muhe jednim udarcem i ne morate potezati previše tema neko vrijeme
'Seksualnost tinejdžera' od Magali (Profil) bi mogla biti primjerena, 'Totalni zdravstveni vodič za cure' od Anite Naik, nešto slično tome. Bit će joj možda 'glupo i dosadno', no pročitat će u trenutku znatiželje.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:13   #2028
Bez obzira na to sto je sasvim normalno da ciklus u pocetku bude hirovit, mislim da s djetetom treba poraditi i na tome da shvati da se doktoru, pa tako i ginekologu mora ici i da to nije nista strasno, jer ju prvom prilikom niti ne mora pregledavati, nego samo informirati/razgovarati. Nikako nije dobro da se dijete tako osjeca i ima nelagodu s tim u vezi...
Jasno, normalno je za tu dob, ali treba raditi na tome...da to ide u pravom smjeru. Samo tako ce upoznati sebe, svoje tijelo i probleme koji su mozda moguci, ali ih treba znati prepoznati, prijaviti mami, pa zatim doktoru...ako treba.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:45   #2029
Drage žene, imam jedan problem vezano uz menstruaciju i općenito ciklus... Naime, otkad znam za sebe imam neredovite menstruacije, ginekolog je to prepisivao stresu, trpao me antibaby pilulama od 16 godine, međutim ja bez pilula rijetko kad dobijem mentruaciju. Jajnici su mi u redu, bez cista, a ja sam posljednju menstruaciju imala početkom godine. Sad me ginekolog šalje vaditi spolne hormone koje smijem vaditi samo između 2. i 5. dana krvarenja, a ja nikako da dobijem i pitanje je hoću li dobiti uopće bez pilula. O čemu se radi? Je li netko imao takvih problema? Nisam pred menopauzom, imam 25 godina. Hvala na pomoći.
ddoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:19   #2030
Neredovna menstruacija

Do prije par mjeseci imala sam zaista redovnu menstruaciju, ali sada se stvar zakomplikovala...

Sutra ce biti 10 dana koliko mi kasni.. prije dva mjeseca je bio isti slucaj kada sam uradila kamaru testova za trudnocu (iako se veoma male male sanse) i na kraju otisla i na pregled (mogucnost cisti) i doktorica rekla sve uredu (grlic, maternjica, jajnici..)

Uradila sam dva testa (negativni)... i nemam pojma sta da radim.. ne da mi se na pregled opet, a navece ne mogu da spavam jer razmisljam sta kako

Je li neka ima slicno iskustvo?
HipPiE... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:44   #2031
Vjerojatno su ti se zbrčkali hormoni. Ne bi bilo loše da ih povadiš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:11   #2032
Pozdrav svima , imam pitanje...
Imam blage menstruacije koje traju 3-4 dana, to je tako unazad 1-2 godine, bolovi su prisutni, ovaj mjesec čak ne znam kako bi to nazvala, krvarenje je bilo blago ali blago, trajalo je 2 dana i 2 dana kao "iscjedak". Kad sam prije 2 mj bila kod ging. rekla je da je sve ok, radila je ultrazvuk i jedino je rekla da imam blago sedlastu maternicu. Da li je to indikator nečega ili je to normalno?
Možda je pitanje glupo, ali ...
Hvala
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:54   #2033
Leptirica, ja isto imam tako blaga krvarenja i sve je u redu. Ne brini.

Što se tiče sedlaste maternice - to je najblaži poremećaj u razvoju maternice i u pravilu ne uzrokuje probleme s iznošenjem trudnoće do kraja. Ti pogotovo ne moraš brinuti budući da je tvoja BLAGO sedlasta.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:18   #2034
Hvala, mene je tak strah da radi takvih menstruacija ne budem mogla ostati trudna. Ovulacije imam, osjećam ih, em lagano probada , em je "mokro" :P . A ono, ovaj put skoro da je nije bilo, prošli mjesec je bilo jače,.
Nadam se da bude sve ok, I ginc. mi je rekla da maternica nema veze s iznošenjem trudnoće i rekla mi je da mogu imati dječicu i da mi je pravo vrijeme
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 16:52   #2035
Moja priča ide otprilike ovako, cijeli život vrlo obilne i bolne menstruacije u trajanju od 7 dana. Zatim se desila trudnoća koja je zavrišla spontanim odnosno, zadržanim abortusom pa kiretaža. prva mjesečnica nakon kiretaža dolazi točno nakon mjesec dana i ona je bila obilna i rijetka, svijetle krvi. Od tada svaka sljedeća menstruacija (prošlo je 7 mjeseci) dolazi na vrijeme ali obilnije krvarim samo prvi dan i, menstruacija je dosta gusta, s ugrušcima i dosta komadića, prvi dan bude već dosta tamna s smeđim komadićima i puno sluzi, drugi i treći dan vrlo malo krvarim a 4.,5., 6. dan se svodi gotovo na smeđi spoting i iscjedak. Znam da su promjene menstrucije nakon trudnoće česte i da mnoge žene nakon prve trudnoće više nemaju bolne menstruacije. Pokušavam ponovno zatrudnjeti i brine me sad da li ovo ukazuje na neki problem endometrija ili manjka hormona?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 14:44   #2036
Naći,curica od 14 godina,prvu menstruaciju je dobila prije točnio dvije godine.u zadnja tri mjeseca ciklus joj traje 21-24 dana,a prije bi joj uvjek 28-30 dana,mislim da je još ran da ide kod ginekologa al,pomalo me plaši,sto vi mislite
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:25   #2037
Quote:
tobi2 kaže: Pogledaj post
Naći,curica od 14 godina,prvu menstruaciju je dobila prije točnio dvije godine.u zadnja tri mjeseca ciklus joj traje 21-24 dana,a prije bi joj uvjek 28-30 dana,mislim da je još ran da ide kod ginekologa al,pomalo me plaši,sto vi mislite
Neće joj se ništa strašno desiti ako popriča s ginekologom
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:49   #2038
da, pravac ginekolog
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:42   #2039
Pa nije 14 I toliko rano za ginekologa. Ja bas mislim da je taman. Vjerojatno joj nije nista, Ali najbolje da to strucnjak potvrdi.
__________________
To nisam ja! To je moja Schauma!
la_nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:49   #2040
Danas je dobila opet,nakon 28 dana ,mislim da je sve uredu,i da nije jos napunila 14 ali za koji dan ce...
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.