Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 16:40   #21
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
debljanje? A neki spirulinu preporučuju za mršavljenje?
ma da, jer kao mozes jedan obrok zamijeniti njome... ali ne bih se ja upustala u to, bolje da ona ostane dodatak prehrani
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 15:24   #22
Quote:
lara__ kaže: Pogledaj post
koristim istu već par mjeseci..zbog anemije, uglavnom dobila sam cca 5kg ..jeli debljanje nužna nuspojava ili se može spriječiti nekako..jer nisam baš spremna propupati
ako cu se zdebljati od spiruline, onda moram navaliti
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:13   #23
spirulina je patentirana i kao hrana za ptice, jer se otkrilo da su ptice koje se hrane njome življe i imaju ako se dobro sjećam tridesetak posto bolji rasplod

dužan sam napomenuti da ima i jedna ne baš dobra stvar oko spiruline, a koja se najšešće ne spominje. u njoj ima i teških metala, olova, žive i kadmija, a koji su vrlo otrovne stvarce. količina teških metala u njima je u granicama dozvoljenog, ali nije zanemariva. koliko sama spirulina utječe da se isti zadrže ili ne apsorbiraju u organizam, nepoznato mi je, no uslijed tog saznanja, ne bih se sam usudio uzimati je na dulje staze, već isključivo na kraće
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 00:09   #24
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
dužan sam napomenuti da ima i jedna ne baš dobra stvar oko spiruline, a koja se najšešće ne spominje. u njoj ima i teških metala, olova, žive i kadmija, a koji su vrlo otrovne stvarce. količina teških metala u njima je u granicama dozvoljenog, ali nije zanemariva. koliko sama spirulina utječe da se isti zadrže ili ne apsorbiraju u organizam, nepoznato mi je, no uslijed tog saznanja, ne bih se sam usudio uzimati je na dulje staze, već isključivo na kraće
Znam da je stara tema, al sigurno će biti ljudi koji će naletjeti na ovaj tekst, kao što sam i ja naletjela. Bez uvrede, ali širiti dezinformacije kao "u njoj ima teških metala" je apsurdno... Kao i svaka druga alga, ali i riba u današnje vrijeme MOŽE BITI kontaminirana mikrocistinima i apsorbirati teške metale otopljene u vodi gdje raste zbog čega je bitno uzimati je od provjerenog izvora. Ako kupite spirulinu sa certifikatom iz ljekarne, sigurna sam da se takva testira na teške metale i ne ide tek tako u prodaju (zamislite što bi se desilo firmi u tom slučaju) ako ih sadrži, a i za nju kažu da pomaže organizmu da se rješi teških metala, toksina i koječega drugog. Također, prije je netko naveo da je nepouzdan izvor vitamina B12, što isto nema smisla s obzirom da na bočici (prah) piše da sadrži 9 mcg, odnosno 150% RDA u jednoj dnevnoj dozi (1 čajna žličica). Pijem spirulinu najviše zbog beta karotena, kojeg sadrži 230% RDA, jer sam iznimno blijede puti i gorim brzo (a vjerojatno nije loše malo dodataka prehrani jer sam vegetarijanka). Postoje na tržištu i drugi beta karoteni, međutim, računam da je zdravije uzeti cijelu algu, sa dodatnim vitaminima i mineralima, nego nekakvi obrađeni provitamin (i samo njega) iz upitnog izvora. Otkako je pijem: manje gorim, brže hvatam boju, nemam nikakve alergije na sunce, a kad se desi da pocrvenim nakon dugog izlaganja suncu, u roku od dan, dva stanje se vrati u normalu, bez guljenja i pečenja. Imam više energije i popravio mi se ten. Također, osjećam se sitije 15-ak minuta nakon što je popijem i pojedem manje. Osobno uzimam u prahu jer se mogu prisilit popit je s vodom tu i tamo (okus nije divan, al nije sad toliko grozan ako se stavi ta 1 žličica na 3-4 dl vode), a jeftinija je dosta nego tablete (kojih se mora i popiti više za istu dozu). Najviše je konzumiram tako da napravim kašasti sok od zelenog lisnatog povrća i voća i u njega stavim žličicu. Čula sam jedino da nije dobro (kao ni većinu algi, biljaka, čajeva i sl.) dirati metalnom žličicom pa koristim plastičnu. Svima koji su u dilemi preporučam da probaju i uvjere se sami.

Zadnje uređivanje crta : 03.06.2012. at 00:15.
crta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 21:19   #25
sve pise na wikipediji,a pri odabiru uzimam samo od kompanija sa ISO certifikatom.zasto nekoristit metalnu zlicu,imas ikakav konkretan dokaz?
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 17:31   #26
b12

Quote:
crta kaže: Pogledaj post
Također, prije je netko naveo da je nepouzdan izvor vitamina B12, što isto nema smisla s obzirom da na bočici (prah) piše da sadrži 9 mcg, odnosno 150% RDA u jednoj dnevnoj dozi (1 čajna žličica).

iako spirulina ima mnogo B12 vitamina, također ima blokatore koji onemogućuju da se B12 apsorbira u ljudski organizam, nešto kao željezo kojeg ima mnogo u špinatu i mnogim drugim biljkama al se u ljudski organizam može apsorbirati samo iz crvenog mesa.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.09.2012. at 18:01. Reason: popravak citata
hellena0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:12   #27
Dugo vecu izvalu nisam cula...organizam moze apsorbirati zeljezo SAMO iz crvenog mesa...znaci vegetarijanci i vegani imaju zeljezo nula po tome..zanimljivo
__________________
Albert Einstein: " Nothing will benefit human health and increase the chances for survival of life on earth as much as the evolution to a vegetarian diet"
Lastdayonearth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:48   #28
dizem temu iz mrtvih

htjela bi naruciti ovu spirulinu u tabletama, pa me zanima kakva su iskustva s tim proizvodjacem ?

nailazim samo na pozitivne recenzije, ali za svaki slucaj pitam i ovdje.

sto se tice price o b12 blokatorima, malo ste me sad uplasili s time, a i na jednom drugom forumu je jedna zena napisala da joj se krvna slika pogorsala nakon sto je pocela konzumirati spirulinu, pa sada vise ni nisam sigurna je li ta cijela prica istinita ili je spirulina ipak dobra namirnica i moze samo ciniti dobro nasem organizmu ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 15:50   #29
Evo ja pijem bas ovu i iskreno, ne bih preporucila.

Naime, kako sam tezi alergicar, htjela sam malo pripremiti organizam za proljece, pocela uzimati spirulinu jer su ju svi hvalili, kupila u apoteci.
Tjedan-dva nakon sto sam ju pocela konzumirati (3 tablete dnevno) lezim doma s najvjerojatnije upalom pluca (sutra idem do dr.) koju nisam imala valjda 30 godina.
Ne znam, mozda je samo meni tako lose pao grah...

Inace, sto se tice tih suplemenata, najzadovoljnija sam bila s ovim, ali to sam pila krajem ljeta-pocetkom jeseni, tako da sam se mozda jos uvijek dobro osjecala zbog kupanja, suncanja i svih ostalih ljetnih radosti...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 18:31   #30
ajoj, vec sam ih narucila jer kad mi nesto zapne za oko, najcesce to skoro odmah nabavim

nadam se da ce ti upala pluca sto prije proci i da nema veze sa spirulinom
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:52   #31
Je li imate za preporučiti kojeg proizvođača spiruline?
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 08:30   #32
Ja pijem spirulinu vec godinama i imam pozitivna iskustva, vise-manje kao post od crte iz 2012. Od proizvodaca uzimam nutrex pure hawaiin spirulinu koja se moze naci kod nas u ljekarni ali je jako skupa 270kn 400 tableta. Za razliku od toga na iherbu je 180kn bez popusta s postarinom.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 07:06   #33
U zadnje vrijeme sam pio Spirulinu od Swansona i rekao bi da ne valja nista. Cini mi se kao da ne pijem nista. Nekako je cudna, mirise na koncentrat za pilice, nema miris alge. Nekako sumnjam da je to prava spirulina. Vracam se ponovo na Nutrex Hawaiian Spirulina, Spirulina koja mi je odlicna godinama. Kod nje se osjeti miris alge.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 14:49   #34
Kupujem već duže vrijeme Spirulina Pacifica 400 tab. i super su mi. Zanima me gdje ih vi kupujete, ja ih inače uzimam u bio&bio no čisto sumnjam da su tamo nekako jeftine cijene, da li netko zna možda jeftinije negdje di ih ima ?
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2020., 15:29   #35
200 tableta za 70kn, isplati li se ovo kupiti?
https://www.malinca.hr/spirulina-u-t...og-uzgoja.html
imnewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 17:39   #36
I mene zanima neka preporuka za spirulinu.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 21:02   #37
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
I mene zanima neka preporuka za spirulinu.
https://shopbuilder.hr/spirulina-i-a...360-tab-p13022
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 06:58   #38
Te piješ i te su ti bolje od ostalih??? Objasni po čemu su ti bolje ili je to sve više manje isto. Koje druge brendove si probao???
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.