Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2004., 13:12   #1
Izbjeljivanje zubi

kako ih pobijeliti? ja sam bila kod zubara na ciscenju kamenca i to mi je ok, ali i dalje zelim da su mi malo "bjeliji". imala sam neku pastu za to.bacen novac.sto vi koristite?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:22   #2
solna kiselina je ok!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:25   #3
cula sam da se može izbjeliti sodom bikarbonom. Do dva puta tjedno oprati sa sodom, ne češće jer se može oštetiti zubna caklina
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:26   #4
To ti isto zubar napravi s nekom pastom i malo hidrogena.
Postupak se smije izvoditi nekih ca. svakih 6 mjeseci.
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:50   #5
kak to sa sodom?mislim, soda je u prahu, treba li ju mijesati sa vodom,pastom ili...? i da, pece li to? mozda su pitanja glupa, ali stvarno ne znam nis o tome
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 14:02   #6
Nemoj eksperimentirati na svoju ruku da si ne sredis caklinu. To se radi kod stomatologa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 09:09   #7
Sol

Peri zube s običnom kuhinjskom solju.
Primjetit ćeš brzo napredak.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:33   #8
Re: Sol

Quote:
ankada kaže:
Peri zube s običnom kuhinjskom solju.
Primjetit ćeš brzo napredak.
Jesi testirala sama?
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:00   #9
Kupio sam nedavno električnu četkicu od Oral-B i mogu reći da fakat bolje očisti nego s običnom, a i čimi mi se da su mi i zubi bjeliji. Inače, ne pouzdajem se u to izbjeljivanje jer sam na više mjesta naišao na podatak da se time ozbiljno oštečuje caklina.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:09   #10
Quote:
Aragorn kaže:
Kupio sam nedavno električnu četkicu od Oral-B i mogu reći da fakat bolje očisti nego s običnom, a i čimi mi se da su mi i zubi bjeliji. Inače, ne pouzdajem se u to izbjeljivanje jer sam na više mjesta naišao na podatak da se time ozbiljno oštečuje caklina.
isto kod mene. Imam isto Oral B i od tad mi se ni jedan zub nije pokvario, godinama vec. O kamencu da ne pricam.

Isto mislim o ostecenju cakline.

Zadnje uređivanje Winona : 10.03.2004. at 14:57.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:17   #11
Quote:
Winona kaže:
isto kod mene. Imam isto Orab B i od tad mi mi se ni jedan zub nije pokvario, godinama vec. O kamencu da ne pricam.

Isto mislim o ostecenju cakline.
Da! Kamenac! Ne samo da se ne stvara više, već i postojećeg smanjuje
To je i bio osnovni razlog da uzmem ovu četkicu!
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 15:07   #12
kupila sam i ja oral b cetkicu prije par mjeseci i dobra mi je, samo ne bi rekla da je bas tako cudotvorna.
dakle nis od snjezno bijelih zubi
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 15:21   #13
Quote:
Lola kaže:
kupila sam i ja oral b cetkicu prije par mjeseci i dobra mi je, samo ne bi rekla da je bas tako cudotvorna.
dakle nis od snjezno bijelih zubi
gle, zar si ti zaista vjerovala da ce ti jedna elektricna cetkica izbijeliti zube?

Ako si to vjerovala, sto si mislila na koju foru ce to cetkica uciniti?

Ona samo cisti detaljnije od one obicne.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:05   #14
Quote:
Lola kaže:
kupila sam i ja oral b cetkicu prije par mjeseci i dobra mi je, samo ne bi rekla da je bas tako cudotvorna.
dakle nis od snjezno bijelih zubi
Gledaj, ak bas imas ambiciju za "snjezno bijelim" zubima onda moras otic stomatologu da ti ih izbijeli. Sol, soda bikarbona i posebne paste za zube za doma + elekticna cetkica - meni su oke, al ja nemam ambiciju imat "snjezno bijele" zube.

Za te snjezno bijele (ja pitala zubara, frendica je bila zainteresirana) odes k njemu, on ti napravi neko plasticno sranje koje nataknes na zube, po tvom zagrizu i da ti neakav gel.
Taj gel u tom plasticnom odljevu furas kojih tjedan dana, par sati dnevno (vise-manje) i u tom periodu ne smijes - pusiti, piti crno vino, kavu i ta obojena sranja... i onda su ti snjezno bijeli Cijena? 2000 kn.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:25   #15
tako je dora.

Ove kucne metode su jednostavne ali ne daju -wow- efekte.

Nego ovdje je to puno skuplje, cijene se krecu od 1000 € nadalje ( ne poliranje, nego pravo izbjeljivanje)...
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 18:53   #16
ovdje Colgate proizvodi Simply White


i Crest Night Effects

za Colgate tekucinu ne znam nista ali ove trakice od Cresta zaista izbijele za nekoliko nijansi - mada su zubi kasnije osjetljivi neko vrijeme (moja prijateljica ih je koristila - ja ne mogu jer imama usadjen zub koji je u skladu s mojom bojom zuba a koji se ne moze mijenjati boju pa bi izgledalo ruzno da se razlikuje)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 20:07   #17
Quote:
Winona kaže:
Nego ovdje je to puno skuplje, cijene se krecu od 1000 € nadalje ( ne poliranje, nego pravo izbjeljivanje)...
2 soma marka su cijene vani za to izbjeljivanje? Isuse Boze a ja mislila da je moj zubar bolestan kad je reko 2000 kunica... paz' 2000 kuna ne bi dala... ma oke, dala bi da su fakat, al ono fakat fakat zuti ko... a kaj ja znam ko ko (ko Kokolo ) al 8000 kuna?! Ni u bjesnilu! Nisu normalni...
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:03   #18
Quote:
dora kaže:
2 soma marka su cijene vani za to izbjeljivanje? Isuse Boze a ja mislila da je moj zubar bolestan kad je reko 2000 kunica... paz' 2000 kuna ne bi dala... ma oke, dala bi da su fakat, al ono fakat fakat zuti ko... a kaj ja znam ko ko (ko Kokolo ) al 8000 kuna?! Ni u bjesnilu! Nisu normalni...
mene uvijek zabavlja kad ljudi idu usporedjivati cijene vani i u HR i to u omjeru 1:1

gle 2000 kuna u Hrvatskoj je kaj ja znam placa neke cure koja radi u butiku - recimo.

1000 € je placa ( otprilike) neke cure koja u Njemackoj radi puno radno vrijeme u butiku.

Kad tako razmisljas, cijene se relativiziraju.

Svejedno, slazem se, puno je.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:46   #19
Quote:
Winona kaže:
mene uvijek zabavlja kad ljudi idu usporedjivati cijene vani i u HR i to u omjeru 1:1

gle 2000 kuna u Hrvatskoj je kaj ja znam placa neke cure koja radi u butiku - recimo.

1000 € je placa ( otprilike) neke cure koja u Njemackoj radi puno radno vrijeme u butiku.

Kad tako razmisljas, cijene se relativiziraju.

Svejedno, slazem se, puno je.
Ak bi sad isla cjepidlacit (e a to upravo radim ), rekla bi da si ti rekla () da je kod vas "puno skuplje", omjere placa nisi spominjala, ja ih ne znam... u biti ne znam ni o kojoj zemlji pricas (pod "vani") a i da znam o kojoj zemlji pricas, svejedno ne bi znala kolko ko i u kojim djelatnostima zaraduje.
A ak je 2000kn placa trebe iz butika a u toj tvojoj zemlji je 2000DMa iliti 1000 eura, onda dolazimo do omjera 1:1. Kaj ne?!

Iako, opet pitanje... kakve to veze ima s temom? Mislim neke posredne da, al ono... kog briga, uglavnom autorica teme je (tj. biti ce) upucena u cijene izbjeljivanja zubi sirom Ev(u)rope pa nek izvoli ak hoce
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 23:29   #20
u pravu si dora

Nego da napisem jos nesto na temu, ja nisam isla na izbjeljivanje ali sto je isto oke je poliranje zubi - takozvana "pijesak metoda" pri kojoj sprica iz neke cijevcice fini mlaz neceg slicnog pijesku i tako krasno ispolira zube, otkloni tamniju boju od kave ili caja itd.

Platila sam nekih 20,00 €.

To kao neka sredina izmedju kucnih metoda i ovog skupog izbjeljivanja.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.