Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2013., 18:58   #241
Quote:
Miles Croatorum kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Namjeravam preći na GEN-I struju ali postoji jedna zbunujuća, ali meni vrlo bitna stvar.
Do sada sam preko besplatnog korisničkog broja HEP-a sam očitavao struju i plaćao točno onoliko koliko sam i potrošio.
Nakon što sam na GEN-I info telefonu pitao da li kod njih postoji ta mogućnost, oni su lopticu prebacili na HEP.
Rekli su mi da se obratim HEP-u jer GEN-I sve podatke o potrošnji struje prima od HEP-a.
Nazvao sam HEP korisničku službu gdje mi je neka gospođa rekla kako u slučaju prelaska na GEN-I struju očitanje struje preko korisničkog telefona HEP-a neće biti moguće, jer ja u tom slučaju više neću trošiti HEP-ove već GEN-I kilowate.
Koliko sam upoznat, GEN-I nema korisnički broj na kojem mogu unijeti stanje i izračunati potrošnju.
Pretpostavljam da se u oba slučaja radi o neznanju i nestručnosti HEP-ovih i GEN-I službenika.
Da li netko zna više?
Hvala.
Sa HEPom možeš ugovoriti ugovor o samoočitanju koji se plaća 10 kn mjesečno i onda imaš točnu potrošnju za prethodni mjesec. Novi opskrbljivači ne mogu raditi točne obračune na temelju podataka koje im dostavlja klijent nego isključivo na temelju podataka koje daje HEP ODS.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:57   #242
pozdrav
ne znam je li netko već pisao tj. pitao moje pitanje ako jest ako nije problem da mi da link na post gdje je odgovoreno

danas mi je kući došao terenski komercijalist iz RWE-a te sam s njim potpisala jednu brošuru/ugovor i nekakvu "punomoć" za raskid ugovora s dosadašnjim poslužiteljem ali se u njoj ne navodi s kojim. momak me uvjeravao da to što potpisujem nije ugovor koji obvezuje već samo nekakav upit u kojem se ja izjašnjavam kao potencijalni kupac. te da će me iz RWE-a nazvat nakon sedam dana kako bih potvrdila ili opovrgla svoje namjere
pročitala sam ugovor i punomoć te tamo ne vidim da sam potpisala ništa obvezujuće niti a i da je ne piše koji točno proizvod od njih kupujem. nazvala sam besplatan broj iz brošure ali me je automat uputio da ostavim poruku jer ured radi samo radnim dana

mene zanima ima li netko ovakvih iskustava i jesam li se prevarila ili ne
Drugari is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:52   #243
pozdrav

moze li mi netko pojasniti molim vas ,kod hep-a imam struju i dobio sam opomenu u iznosu 419.67 kn a zovem besplatni broj i javim stanje i "automat mi kaze" dug je 0.00 kn...znaci to je po očitanju ..sta da radim,jesam duzan platit tu opomenu ili nisam?
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 20:38   #244
Quote:
ivica75 kaže: Pogledaj post
moze li mi netko pojasniti molim vas ,kod hep-a imam struju i dobio sam opomenu u iznosu 419.67 kn a zovem besplatni broj i javim stanje i "automat mi kaze" dug je 0.00 kn...znaci to je po očitanju ..sta da radim,jesam duzan platit tu opomenu ili nisam?
Najbolje otići u najbližu elektru sa trenutnim stanjem brojila pa će napraviti izvanredni obračun i vidjet će se sva dugovanja/uplate.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 21:15   #245
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Najbolje otići u najbližu elektru sa trenutnim stanjem brojila pa će napraviti izvanredni obračun i vidjet će se sva dugovanja/uplate.
hvala
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 07:30   #246
u

Pozdrav svima.
Ja se divin ljudima koji potroše 100kWh/mj. Neznan kako njin to uspjeva i još su razočarani sa uštedon od par kuna. Mislin da se prelazak poli GENI isplati samo kućanstvima koja troše malo više mj. struje pa se na količinu vide uštede. Npr naše kućanstvo troši godišnje cca 10000kWh u kući nas je 7 u dva stana i ne trošimo bezveze. Tu je neka ušteda i još ako 1 mj imaš besplatnu EE to je onda još bolje.
leano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:05   #247
Quote:
leano kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Ja se divin ljudima koji potroše 100kWh/mj. Neznan kako njin to uspjeva i još su razočarani sa uštedon od par kuna. Mislin da se prelazak poli GENI isplati samo kućanstvima koja troše malo više mj. struje pa se na količinu vide uštede. Npr naše kućanstvo troši godišnje cca 10000kWh u kući nas je 7 u dva stana i ne trošimo bezveze. Tu je neka ušteda i još ako 1 mj imaš besplatnu EE to je onda još bolje.
Naravno da se isplati onima koji više troši kad u ugovoru potpisuju da su obavezni potrošiti određenu količinu struje ukoliko ne potroše druga cjena ili penali.. Čitati ugovore!!!!!!!
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:36   #248
evo ga opet, ma gdje to u ugovoru piše da se penalizira nepotrošnja dovoljno kwh?
evo ugovora opet, crno na bijelo.
molim citirajte gdje se to uvjetuje potrošnja i PENALIZIRA NEPOTROŠNJA.
ne lupetati napamet!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:40   #249
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Naravno da se isplati onima koji više troši kad u ugovoru potpisuju da su obavezni potrošiti određenu količinu struje ukoliko ne potroše druga cjena ili penali.. Čitati ugovore!!!!!!!
To za kućanstva ne vrijedi, troši koliko hoćeš, cijena je uvijek ista. To vrijedi za velike firme kojima se potrošnja mjeri u GWh ili MWh i one imaju na računu stavku prekomjerna preuzeta jalova snaga ako uzmu struje više nego što je predviđeno ugovorenim količinama.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 22:59   #250
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
evo ga opet, ma gdje to u ugovoru piše da se penalizira nepotrošnja dovoljno kwh?
evo ugovora opet, crno na bijelo.
molim citirajte gdje se to uvjetuje potrošnja i PENALIZIRA NEPOTROŠNJA.
ne lupetati napamet!
članak 3.
Dakle oni se obavezuju isporučiti i ti preuzeti 3,071 MWH struje.
Ako ti ne potrošiš toliko kaj misliš da bu se dogodilo...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:00   #251
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
To za kućanstva ne vrijedi, troši koliko hoćeš, cijena je uvijek ista. To vrijedi za velike firme kojima se potrošnja mjeri u GWh ili MWh i one imaju na računu stavku prekomjerna preuzeta jalova snaga ako uzmu struje više nego što je predviđeno ugovorenim količinama.
Čitati ugovor evo gore ga imaš. Točno je definirano koliko moraš potrošiti u 12 mjeseci...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:17   #252
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
članak 3.
Dakle oni se obavezuju isporučiti i ti preuzeti 3,071 MWH struje.
Ako ti ne potrošiš toliko kaj misliš da bu se dogodilo...
apsolutno ništa.

ako ne potrošim, na temelju čega će mi naplatit? zraka? gdje u ugovoru piše da se nepotrošena količina naplaćuje i koliko se naplaćuje.

nemojte izmišljat toplu vodu i stvarat neke nevidljive kule u zraku tj konstruirat scenarije na temelju nepostojećeg.

da je u ugovoru stajalo:
ugovorene su količine 3071kwh, u slučaju potrošnje manje od ugovorene količine, opskrbljivač će naplatiti ugovorenu količinu dodatnom uplatnicom, ja bih se složio s tobom.

geni ne šalju uplatnice unaprijed, što bi značilo da ja kad otplatim svojih 2500kwh, trebam očekivat uplatnicu na NEPOTROŠENU struju. jea rajt

ugovorne se količine stavljaju radi poduzetništva, pročitaj opće odredbe za poduzetništvo, tamo lijepo stoji da potrošnja veća od ugovorne količine za X posto, nosi i veću cijenu te količine za X posto.


evo da ne bude sve rekla kazala:
Po isteku obračunskog razdoblja i primitku očitanja brojila od ODS-a, opskrbljivač će kupcu izraditi Obračun isporučene električne energije u
obračunskom razdoblju, uz uvažavanje važećih cijena električne energije za pojedinu dnevnu tarifnu stavku, sukladno točki 3.9. ovih OU, te kupcu
ispostaviti račun za obračunsko razdoblje (Obračunski račun). Obračunski račun predstavlja razliku između zbroja mjesečnih novčanih obveza
za obračunsko razdoblje i obveze utvrđene po obračunu na temelju očitanja stvarne potrošnje na kraju obračunskog razdoblja. Opskrbljivač će
moguće pozitivne ili negativne razlike koje proizlaze iz obračuna beskamatno uvažiti prilikom izdavanja Obračunskog računa. Obvezu iz Obračunskog
računa kupac je dužan platiti opskrbljivaču u roku od 10 dana od dana izdavanja Obračunskog računa. Tako izrađen obračun bit će prikazan
u privitku Obračunskog računa. Moguće pozitivne razlike koje proizlaze iz obračuna opskrbljivač će uvažiti prilikom izračunavanja budućih
mjesečnih novčanih obveza, koje će vrijediti do primitka očitanja brojila od strane ODS-a.


i kako će ti onda naplatiti premalu potrošnju u odnosu na ugovornu količinu kada ti zaračunavaju preplatu isto kao i hep?
znači platio si 2000kn u ratama, a potrošio 1500kn u ratama, ta pozitivna razlika ti umanjuje rate u idućem obračunskom razdoblju, isto kao i kod hepa i gdje je onda naplata manjka ugovorne količine?

Zadnje uređivanje NMT : 28.10.2013. at 23:29.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 22:29   #253
Dok se HEP navodno natezao sa HERA ovo ljeto kako bi snizio cijenu struje zbog pritiska konkurencije i to napravio od 1.listopada, sada je Vlada to skoro sve anulirala povećanjem naknade za obnovljive izvore po kWh

Vlada Republike Hrvatske na sjednici održanoj 17. listopada 2013. godine donijela Uredbu o naknadi za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora energije i kogeneracije koja stupa na snagu 1. studenog 2013. godine, a objavljena je u „Narodnim novinama“ br. 128/2013. Nova visina naknade za poticanje iznosi 0,035 kn/kWh.

Ovakvo povuci - potegni klackanje nije ni zaslužilo drugo nego da se kaže zbogom HEP, ahoj GEN-i..Uostalo i sam Vlada je izabrala najboljeg tj. Slovence..
primer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 08:48   #254
od danas na GEN-I, struja mi je ljepša

cekamo prvu uplatnicu
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 11:53   #255
Quote:
primer kaže: Pogledaj post
Dok se HEP navodno natezao sa HERA ovo ljeto kako bi snizio cijenu struje zbog pritiska konkurencije i to napravio od 1.listopada, sada je Vlada to skoro sve anulirala povećanjem naknade za obnovljive izvore po kWh

Vlada Republike Hrvatske na sjednici održanoj 17. listopada 2013. godine donijela Uredbu o naknadi za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora energije i kogeneracije koja stupa na snagu 1. studenog 2013. godine, a objavljena je u „Narodnim novinama“ br. 128/2013. Nova visina naknade za poticanje iznosi 0,035 kn/kWh.

Ovakvo povuci - potegni klackanje nije ni zaslužilo drugo nego da se kaže zbogom HEP, ahoj GEN-i..Uostalo i sam Vlada je izabrala najboljeg tj. Slovence..
A kakve ovo gore ima veze s HEP-om??????
Za ovo gore se obratite "zelenima" i onima koji bi rađe struju iz vjetra i sunca umjesto termoelektrane ili hidroelektrane....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:20   #256
Evo ti ga na

http://danas.net.hr/novac/struja-ce-sigurno-poskupjeti
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 21:50   #257
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A kakve ovo gore ima veze s HEP-om??????
Za ovo gore se obratite "zelenima" i onima koji bi rađe struju iz vjetra i sunca umjesto termoelektrane ili hidroelektrane....
HEP u vlasništvu Vlade koja tjera ljude da odlaze nakon mjesec dana što su tom HEPu za isti iznos spustili cijenu struje. Neka se sad Vrdoljak i Čačić igraju sa uhljebima tipa Koračević.
primer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:08   #258
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Svako ukidanje monopola donosi niže cijene i to je dobro, pogotovo u najavama novih distributera plina i struje. Nije sve tako crno.. još..koju godinu


Predsjednik uprave slovenskog GEN-I-ja Robert Golob ističe da njegova tvrtka najmanje do kraja 2016. godine cijenu svoje energije neće dizati, budući da su unaprijed kupili energije za naredne tri godine.


Do kraja godine će i tvrtka Proenergy, koja sada električnom energijom opskrbljuje samo poslovne korisnike, svoje usluge ponuditi i kućanstvima, najavio je Marko Ćosić, predsjednik uprave te tvrtke, a kako se moglo čuti jučer, hrvatska će kućanstva iduće godine novi igrači na tržištu obradovati i s jeftinijim plinom.
primer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:15   #259
Quote:
primer kaže: Pogledaj post
HEP u vlasništvu Vlade koja tjera ljude da odlaze nakon mjesec dana što su tom HEPu za isti iznos spustili cijenu struje. Neka se sad Vrdoljak i Čačić igraju sa uhljebima tipa Koračević.
Pa svi dižu cjenu a ne samo HEP ...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:16   #260
Quote:
primer kaže: Pogledaj post
Svako ukidanje monopola donosi niže cijene i to je dobro, pogotovo u najavama novih distributera plina i struje. Nije sve tako crno.. još..koju godinu


Predsjednik uprave slovenskog GEN-I-ja Robert Golob ističe da njegova tvrtka najmanje do kraja 2016. godine cijenu svoje energije neće dizati, budući da su unaprijed kupili energije za naredne tri godine.


Do kraja godine će i tvrtka Proenergy, koja sada električnom energijom opskrbljuje samo poslovne korisnike, svoje usluge ponuditi i kućanstvima, najavio je Marko Ćosić, predsjednik uprave te tvrtke, a kako se moglo čuti jučer, hrvatska će kućanstva iduće godine novi igrači na tržištu obradovati i s jeftinijim plinom.
Monopol je ukinut prije 5-6 godina... Kako to da onda nije niko nudio jeftiniju struju ?????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.