Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2003., 02:32   #21
A nije dobro da mu je povišen prostata specifični antigen.
Držim fige, nadam se da će sve biti u redu.
__________________
Genije, ili ipak idijot!?
Idijot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 12:33   #22
Thumbs up

Dragi moji! Prvo hvala svima na podršci. Rezultati su stigli i - negativni su, tako da sam danas iznimno hepi. Ipka, morat će jedno vrijeme, čini mi se 2 mjeseca uzimati nekakve tablete, pa ondak opet na kontrolu.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 14:22   #23
Quote:
teah kaže:
Dragi moji! Prvo hvala svima na podršci. Rezultati su stigli i - negativni su, tako da sam danas iznimno hepi. Ipka, morat će jedno vrijeme, čini mi se 2 mjeseca uzimati nekakve tablete, pa ondak opet na kontrolu.

Zelim sve sretno u buducnosti kao i sada!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 17:05   #24
Super da su nalazi OK! Sretno!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 19:23   #25
prostata

ako se psa u krvi naglo povecava iz mjeseca u mjesec (trenutno je 7.9, a bila je 7.2 prije mjesec dana), da li to znaci da je agresivan rak prostate u pitanju? biopsija ce se radit krajem mjeseca, a u medjuvremenu ako netko ima iskustva sa time..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 20:56   #26
Re: prostata

Quote:
xiola bleu kaže:
ako se psa u krvi naglo povecava iz mjeseca u mjesec (trenutno je 7.9, a bila je 7.2 prije mjesec dana), da li to znaci da je agresivan rak prostate u pitanju? biopsija ce se radit krajem mjeseca, a u medjuvremenu ako netko ima iskustva sa time..
Ja znam čovjeka koji je imao sličnih problema i uspio se izliječiti.Ako te zanima kako javit ću ti na p.m.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 21:03   #27
Re: Re: prostata

Quote:
J-C kaže:
Ja znam čovjeka koji je imao sličnih problema i uspio se izliječiti.Ako te zanima kako javit ću ti na p.m.
pa ako ti nije tesko..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 11:50   #28
Unhappy Problemi s prostatom II

Dragi i veleštovani forumaši,

možda se neki od vas još i sjećaju ovog mog topica otvorenog prije godinu dana.

U pitanju je bio moj tata kod kojeg je tada prvi puta obavljena biopsija prostate. Srećom, nisu pronađene maligne stanice, niti nešto što bi nalikovalo na njih - ali je zbog i nadalje povišenog PSA (markeri koji u krvnoj slici ukazuju na probleme s prostatom u muškaraca) dobio odgovarajuću hormonalnu terapiju.

Prema informacijama koje dobijam od njega (ne živimo u istom gradu, na žalost) nalazi su bili dobri dokle je god bio na toj terapiji, ali bi se pogoršali svaki puta kada je s nje "skinut". Zbog toga će mu sutra ponovno biti obavljena biopsija, tu u Zagrebu, kao i lani u ovo doba. Kako mu je rečeno, budu li nalazi "loši" (ma šta to značilo) biti će podvrgnut operativnom zahvatu.

Ja sam dakako već uzduž & poprijeko prosurfala google-om i znam sve živo i neživo o tom problemu, al mi se nekako čini da mi je ipak lakše kada mi netko od vas - tko ima saznanja ili je imao slične probleme napiše 2-3 rečenice. Vjerojatno je to psihološke prirode jer sam trenutno jako, jako i užasno se bojim...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 23:09   #29
Ne mogu ti pomoci, ali saljem
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 19:24   #30
Ja te mogu malo utješiti s obzirom na "starce" iz obitelji i okoline.
Ako predlože operaciju, ne odlažite.Operacija prostate je toliko rutinska i taj organ tako više ne služi, a ako se sumnja na malignitet, onda... je takav radikalni zahvat potreban i to čim prije.
Moj je tata operirao s nekih 76/78 godina.
Bitno je da je u rukama dobrog urologa.
Dršte se.Bit će sve o.k.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 23:13   #31
Quote:
baka kaže:
Ja te mogu malo utješiti s obzirom na "starce" iz obitelji i okoline.
Ako predlože operaciju, ne odlažite.Operacija prostate je toliko rutinska i taj organ tako više ne služi, a ako se sumnja na malignitet, onda... je takav radikalni zahvat potreban i to čim prije.
Moj je tata operirao s nekih 76/78 godina.
Bitno je da je u rukama dobrog urologa.
Dršte se.Bit će sve o.k.
Hvala, puno. Niš se neće odlagat. On je sam u tome odlučan. I zato ga još više volim.

Uglavnom, uputna dijagnoza je hiperplazija prostate. Ništa do sada maligno nisu našli. Ipak, čekamo utorak i nove nalaze biopsije. Ako bude "loša" ide na operaciju. On je to već rasčistio sa sobom.

Samo da se to riješi. Imala sam slučaj gdje mi je bliska osoba umrla od malignog tumora. Zato sam malo kancerofobična i osjetljiva. Sorry svima...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 06:13   #32
Javi se kad budeš nešto znala.Dotad tebi i tati
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 11:05   #33
Re: Problemi s prostatom II

Quote:
te@ kaže:
Dragi i veleštovani forumaši,

možda se neki od vas još i sjećaju ovog mog topica otvorenog prije godinu dana.

U pitanju je bio moj tata kod kojeg je tada prvi puta obavljena biopsija prostate. Srećom, nisu pronađene maligne stanice, niti nešto što bi nalikovalo na njih - ali je zbog i nadalje povišenog PSA (markeri koji u krvnoj slici ukazuju na probleme s prostatom u muškaraca) dobio odgovarajuću hormonalnu terapiju.

Prema informacijama koje dobijam od njega (ne živimo u istom gradu, na žalost) nalazi su bili dobri dokle je god bio na toj terapiji, ali bi se pogoršali svaki puta kada je s nje "skinut". Zbog toga će mu sutra ponovno biti obavljena biopsija, tu u Zagrebu, kao i lani u ovo doba. Kako mu je rečeno, budu li nalazi "loši" (ma šta to značilo) biti će podvrgnut operativnom zahvatu.

Ja sam dakako već uzduž & poprijeko prosurfala google-om i znam sve živo i neživo o tom problemu, al mi se nekako čini da mi je ipak lakše kada mi netko od vas - tko ima saznanja ili je imao slične probleme napiše 2-3 rečenice. Vjerojatno je to psihološke prirode jer sam trenutno jako, jako i užasno se bojim...
Trebao je koristiti biocink kao preventivu i danas bi bio zdrav čovjek.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 15:03   #34
Re: Re: Problemi s prostatom II

Quote:
J-C kaže:
Trebao je koristiti biocink kao preventivu i danas bi bio zdrav čovjek.
Da. I učlaniti se u Amway, pretpostavljam.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 13:04   #35
Re: Re: Re: Problemi s prostatom II

Quote:
te@ kaže:
Da. I učlaniti se u Amway, pretpostavljam.
Ma neee, ja to nisam rekao. Što se odmah bojiš. Želiš li ti da tvoj tata bude zdrav ili ne?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 21:47   #36
Re: Re: Re: Re: Problemi s prostatom II

Quote:
J-C kaže:
Ma neee, ja to nisam rekao. Što se odmah bojiš. Želiš li ti da tvoj tata bude zdrav ili ne?
Trenutno želim da mi prestaneš zagađivati topic.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 22:02   #37
Quote:
te@ kaže:
Uglavnom, uputna dijagnoza je hiperplazija prostate.
Tako je bilo i s mojom mamom, nalaz hiperplazija dojke. Operirana je. Ipak je bio rak, zloćudan.

Nadam se da je kod tvog tate "samo" hiperplazija. Pogotovo ako mu vec u par navrata nista maligno nisu nasli. Drži se

Trebao bi napisati nesto netko tko zna nesto vise o toj hipeplaziji. Ja sam isto otvorila topic o mojoj mami za hiperplaziju pa mi nitko bas nesto nije napisao...

(I da, ako i bude nesto bas gadno... Bit ce sve ok nakon operacije. Imao je moj deda stvarno gadnih problema s tim, nalazi su bili gadni, a evo ga, jucer smo slavili njegov 81. rodjendan )
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 22:57   #38
Hiperplazija je po defaultu neko uvećanje, povećanje u odnosu na normalnu veličinu. Mene tješi da mu prije godinu dana nisu ništa našli, da ide na redovne liječničke kontrole - pa će u, krajnjem slučaju i na operaciju.

Malo jesam nervozna, ali nekako brijem da će sve bit u redu. Ide mi jedino na živce kad vele, nalazi će bit za tjedan dana (znači trebali su biti danas) a onda ti vele, ne danas - sutra. Urgh!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 23:00   #39
Znam, to je stvarno uzas, moja mama je isto cekala sve sad po 5 dana, sad po 7, a to ti izgleda kao stoljece onda...

ajde drzim fige
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 13:14   #40
Tea, ti benigni tumori prostate su vrlo cesta pojava i skoro svaki muskarac to dobije ukoliko dovoljno dugo zivi. Prema tome ne brigaj, operacija prostate je kod starijeg muskarca kao dobar dan. Rutinski i bezopasno. Cuo sam za alternativne terapije kod kojih se implantiraju radioaktivni elementi, ali pretpostavljam da je to samo za maligne tumore.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.