Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 09:39   #4501
Iverpan

Jeste li u skorije vrijeme bili u Iverpanu u Samoborskoj?
Izgubili su se ko Fata u Importaneu
Dodjes po robu (za prosjecno 10 dana)....
Cekas pola sata da se netko udostoji doci....
Traze tvoju robu po pola sata... Ne znaju gdje je...

I ne, nije izdvojen slucaj. Bijah u zadnjih mjesec dana jedno 5-6 puta i razgovarao sam i sa drugima koji su isto tako tretirani (i vidio)

Uglavnom, nema me tamo vise... Od sad Elgrad, Furnir, bilo sto....
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 19.03.2010., 09:46   #4502
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Iverpan

Jeste li u skorije vrijeme bili u Iverpanu u Samoborskoj?
Izgubili su se ko Fata u Importaneu
Dodjes po robu (za prosjecno 10 dana)....
Cekas pola sata da se netko udostoji doci....
Traze tvoju robu po pola sata... Ne znaju gdje je...

I ne, nije izdvojen slucaj. Bijah u zadnjih mjesec dana jedno 5-6 puta i razgovarao sam i sa drugima koji su isto tako tretirani (i vidio)

Uglavnom, nema me tamo vise... Od sad Elgrad, Furnir, bilo sto....
Istina ,a o kantiranju neću ,od kad su pogon preselili u Zagrebačku ,i nisu više pod okom ..katastrofa...interesantno da onaj na Žitnjaku ,radi puno bolje.
Old fart is offline  
Old 19.03.2010., 09:55   #4503
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Istina ,a o kantiranju neću ,od kad su pogon preselili u Zagrebačku ,i nisu više pod okom ..katastrofa...interesantno da onaj na Žitnjaku ,radi puno bolje.
Baš...
Kantiranje u Iverpanu je postalo
Negada su mi bili broj 1
Sad mi djeluju (i rade) ko hrpa izgubljenih klinaca na praksi

Osim loseg kantiranja i izgrebanog materijala, zaboravljenih rupa za pante, ljepila po materijalu.... mene najvise zivcira to sto oni traze gdje ti je materijal...
Po sistemu;
"Peeeeroooo, gdje je ono za gospodina XY?"
"Ne znam, vidi gore"
"Nije gore"
"Onda je iza"
"Ma nije iza"
"Jesi našao?"
"Nisam još"

Sacekajte jos malo, sigurno je tu negdje....
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 19.03.2010., 11:19   #4504
..a niš ,otići će kvragu kao i Javor ..sa onakvom robom ..dođe ti da plačeš ...
Old fart is offline  
Old 19.03.2010., 11:30   #4505
Ovo sa Iverpanom je totalno pogođena tema.

Već sam ozbiljno razmišljao javiti se šefovima tamo i tražiti neki razgovor da ih pitam da li misle početi ozbiljno poslovati ili što im je plan.

Materijal ogreban kod podizanja, na taminim nijansama svaki komad moram 5 puta okrenuti i pogledati jer ako kasnije dođeš sa reklamacijom prave se grbavi kao da sam to sam ogrebao.
Pile ne mijenjaju dovoljno često, u 50% slučajeva na jednoj strani iverala ima skrhanih rubova.
Kantiranje koma, kantiranje sjajnog materijala extra koma.
Organizacija katastrofa, čekaš na izdavanju materijala ovisno o raspoloženju ljudi na izdavanju.
Rokovi katastrofa, 7-14 dana što je za ozbiljan posao potpuno neprihvatljivo, da ne govorimo o nekim ispravcima i dodatnim narudžbama ako nešto zaboraviš ili pogriješiš.
U Elgradu na izdavanju robe samo mi zamotaju paletu i stave u kombi...u Iverpanu koma, moram premetati svaki komad posebno što traje i užasno je zamorno.
Ima još, ali ne da mi se nabrajati...uglavnom ništa pozitivno, umjesto da napreduju u poslovanju oni nazaduju.

Izbor dekora im je odličan i ako netko baš inzistira na njihovom dekoru prisiljen sam tamo naručiti, ali ne bi nikad da imam izbora.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 19.03.2010., 11:41   #4506
Mislim da ce onaj aparat za brojeve koji su stavili u ducan... onaj aparat iz kojega uzmes broj i cekas red....
Uskoro ga mogu demontirati/iskljuciti

A najbolja mi je fora kad nesto narucujem....
Ja tipu citam dimenzije a on svaki malo na telefon; "Dobro Pero, rijesti cu ti ja to hitno, dodji sutra po to"
A ja neka cekam 10ak dana......
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 19.03.2010., 12:12   #4507
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ovo sa Iverpanom je totalno pogođena tema.
Izbor dekora im je odličan i ako netko baš inzistira na njihovom dekoru prisiljen sam tamo naručiti, ali ne bi nikad da imam izbora.
Potvrđujem sve prije navedeno i držim se gore poboldanog...
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 19.03.2010., 15:04   #4508
ja sam čekao za akril ploče (nije malo novca) prvo onih 7-8 dana pa nazvao-kažu sve je gotovo ali kantiranje malo šteka radi kvara
zovem nakon dva dana - kažu još rješavaju zaostatke, zovem u petak - lik kaže idem vidit u skladište, nazvat ću vas
naravno nije nazvao , zovem u ponedjeljek- lik kaže idem u skl.. i ja dodam da se vrati jer se onaj od petka još nijevratio da mi javi što je. i vrati se on i kaže ok sve vam je spremno za isporuku ( nakon 18 dana)
i ja dođem u ZG i otkrijem da mi uopće nisu spilili radnu ploču iz te narudžbe. Čekam da ju pronađu Perooo... Juraaaa..
I vade oni novu ploču i u pilu a ti majstore malo pričekaj.
ono boldano čini se i meni vrlo vjerovatno
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Old 19.03.2010., 15:25   #4509
Jel ima netko tu iskustva sa Festool usisavačima....imam jedan obični iz Bauhausa kojim sam zadovoljan i koji namjeravam ostaviti za radionu a kupiti novi za teren.
Festool mi se sviđa posebno radi spajanja sa postojećim Festool kutijma, ali ne znam nikoga tko ima takav da saznam iskustva iz prakse, dobre i loše strane.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 19.03.2010., 15:27   #4510
Tješi se ,da vidiš okapanja sa akrilom kojem nisu počistili rubove od ljepila kod kantiranja ( pazi crni akril - vidi se iz svemira) ..a ja u cajtnotu , ma nema teorije da to ubuduče radim ,radije odustajem od posla..popušio sam 4 dana na čišćenju..
Old fart is offline  
Old 19.03.2010., 15:31   #4511
Ne znam ništa o Festool usisavačima ali ima TU i TU neki review nekog malog CT22, pa možda pomogne.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 19.03.2010., 15:51   #4512
Pročitao sam dosta review-ova ja, ali zanima me mišljenje iz prve ruke nekoga tko to koristi za teren i montažu namještaja.
Ovaj koji sad imam je super za radionu, ali kad ga upališ kao da avion polijeće.
Na da mi ga se nositi po stanovima radi toga prvenstveno.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 19.03.2010., 16:08   #4513
Quote: My first impression of the CT22 is its incredibly low noise output. Until you've heard how much noise it DOESN'T make it's hard to believe.

Kolko uopće koštaju kod nas?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 19.03.2010., 16:15   #4514
Našao cijene!
Vrečice koštaju 1000 kn
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 19.03.2010., 16:37   #4515
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Našao cijene!
Vrečice koštaju 1000 kn
Vrećice jesu skupe, nekih 50-60kn komad, i to je jedan od razloga zašto me zanima iskustvo iz prakse jer me interesira koliko brzo ih se treba mijenjati.

Ovo po 1000kn je trajna vrećica koja se može čistiti i više ne treba kupovati ove papirnate potrošne vrećice uopće.

Cijena usisavača sa nekim normalnim rabatom je oko 3900 do 4200kn (CTL 26), ovisno o verziji koju uzmeš (1 ili 2 utičnice).
Dosta je to skupo, znam, ali nema boljeg usisavača za radionu i teren ispod 2500 - 3000kn ionako a nešto mi treba.

Kad na to nadodam da me Old Fart zarazio sa bolesti gledanja Lamello prozivoda, firme čija je cjenovna politika slična Festool-u....
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 19.03.2010., 16:51   #4516
Bad Old Fart!!! Bad!
No more (Lamello) cookies for you!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 19.03.2010., 16:57   #4517
viš kaj se dešava kad te je strah ..ja prodo keksaču (lova u fond ,za novi posao...sebi doma , jer od drugog ni šmrc )
Old fart is offline  
Old 19.03.2010., 17:00   #4518
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
jer od drugog ni šmrc
Šta je, Bela Čikoš Recesija?
Jel ti to primarni posao?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 19.03.2010., 17:24   #4519
da
..nemrem se normalno zaposliti ,prešao sam 52..je....
Old fart is offline  
Old 20.03.2010., 00:53   #4520
jućer sam finirao stolić (ormar) za presvlačenje nadolazećih blizanaca. žena je zadovoljna. bilo je nekoliko sitnih propusta, ali na greškama se uči.

kako sam prvi puta radio metabox ladicu, 3 puta sam bušio frontu da je upasam. al bitno da se ove dvije rupe viška ne vide.

poslušao sam cd_coversov savjet od prije x stranica pa mi je fronta ladice 3mm uža od stranica korpusa, tako da dobijem okruglo po 32mm po dužini, ali me štelanje visine fronte malo zezalo (3 pokušaja). možda je moglo proći i bez toga, ali kad radite u dnevnom boravku jer nemate adekvatan prostor i dijete od 2 godine vam stalno "pomaže" (sreća pa imam dva jednaka metra) onda sam i više nego zadovoljan.
Igor1711 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.