Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 20:50   #61
Crotoxin

To je napisano u jeku kampanje koja je vođena u Primorčevu korist. Otišla je s Vrhovnog suda zbog bolesti u obitelji. Napisao sam da je bila jedno od troje kandidata, radila je na Vrhovnom sudu, Pravosudnoj akademiji, surađuje s Pravnim fakultetom. Na netu nema podataka o sudačkim normama, a protiv nje nikada nije pokrenut stegovni postupak zbog zastara
split555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:51   #62
Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
Da slažem se, no čini mi se da je sutkinja otvorila ovu temu i da ćemo o tome još čitati. Kada bi još političari kojima je to posao, došli na ideju da predlože zakon kojim bi se zabranilo sve u javnim ustanovama osim grba i zastave...bilo bi krasno,
Mda, to je krasno, to bi riješilo sve probleme vezane uz pravnu državu.

To što je ona napravil buru oko križa je nešto senzacionalno.
Makar na malo ovce zaborave na prave probleme i bave se križem.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:51   #63
Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
Da slažem se, no čini mi se da je sutkinja otvorila ovu temu i da ćemo o tome još čitati. Kada bi još političari kojima je to posao, došli na ideju da predlože zakon kojim bi se zabranilo sve u javnim ustanovama osim grba i zastave...bilo bi krasno, no sumnjam.
Oh, blast from d past...
zabranjivalo bi se isticanje vjerskih simbola.....

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:52   #64
Quote:
split555 kaže: Pogledaj post
Crotoxin

To je napisano u jeku kampanje koja je vođena u Primorčevu korist. Otišla je s Vrhovnog suda zbog bolesti u obitelji. Napisao sam da je bila jedno od troje kandidata, radila je na Vrhovnom sudu, Pravosudnoj akademiji, surađuje s Pravnim fakultetom. Na netu nema podataka o sudačkim normama, a protiv nje nikada nije pokrenut stegovni postupak zbog zastara
Odlično, hvala.
Izgleda da ipak postoji pojam "idealan sudac".
Nikad nije imala zastaru.
Svaka joj čast.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:55   #65
A protiv koliko je sudaca u RH pokrenut stegovni zbog zastara?

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:01   #66
U sudnici trebaju biti samo i isključivo državni simboli. Vjerskima tu nije mjesto. Niti bilo kakvim drugim simbolima.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:05   #67
Stvarno, a ne simbolički se Križ - vjeru - KC, želi opet stjerati u sakristije.

Svaki tjedan nova fora za napad.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:08   #68
Da li ti stvarno ne razlikujes katolicki kriz od pravoslavnog krsta ili se pravis grbav ?
vladislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:09   #69
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Stvarno, a ne simbolički se Križ - vjeru - KC, želi opet stjerati u sakristije.
Država i crkva su po Ustavu odvojene. Dakle, vjerskim simbolima nije mjesto u državnim institucijama. Ne postoji državna religija u Hrvatskoj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:11   #70
Quote:
vladislav kaže: Pogledaj post
Da li ti stvarno ne razlikujes katolicki kriz od pravoslavnog krsta ili se pravis grbav ?
Ne. Križ je Križ.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:14   #71
A,krst je krst.
vladislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:15   #72
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Država i crkva su po Ustavu odvojene. Dakle, vjerskim simbolima nije mjesto u državnim institucijama. Ne postoji državna religija u Hrvatskoj.
Točno, no problem je u agresivnom i mržnjom napunjenom reagiranju na to, ma dajte ljudi zaboravite više prošlost i komunizam. Vjera je sastavni i vrlo bitan dio ljudskog života i nije problematična, ni u kakvom pogledu, osim ljudima koje grize mržnja od jutra do mraka prema Hrvatskoj, prema KC i prema pravu Hrvata da slobodno prakticiraju svoju vjeru.

Ta sudkinja je mogla ukazati na to na normalan i primjeren način, ovako je izazvala bijes na jednoj strani i histeričnu sreću i ovacije na drugoj, i to u demokratskoj Hrvatskoj. Svašta, tko sve nije sudac ili sudtkinja u ovoj zemlji.

Nas Veliki A is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:15   #73
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Država i crkva su po Ustavu odvojene. Dakle, vjerskim simbolima nije mjesto u državnim institucijama. Ne postoji državna religija u Hrvatskoj.
Točno odvojene su. Ali vjera nije zabranjena, ma koliko neki to željeli.

Pitanje je zašto smetaju vjerski simboli. Koji se UBR nalaze i na zastavi.
Hoćemo li i zastavu prekrajat?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:16   #74
Quote:
vladislav kaže: Pogledaj post
A,krst je krst.
Koja je razlika?

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:20   #75
Jel ti mene zahebavas ?
vladislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:22   #76
Quote:
vladislav kaže: Pogledaj post
Jel ti mene zahebavas ?
Ne ja tebe ozbiljno pitam di je razlika, odnosno gdje je ti vidiš?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:23   #77
Da se vratimo na temu.
Zašto sutkinja nije čekala kraj zakazanog suđenja i tek onda predložila uklanjanje križa?
Tko će platiti troškove odgođenog suđenja?
Čemu tolika drama?
Što je dosad čekala?
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:27   #78
Quote:
Crotoxin kaže: Pogledaj post
Da se vratimo na temu.
Zašto sutkinja nije čekala kraj zakazanog suđenja i tek onda predložila uklanjanje križa?
Tko će platiti troškove odgođenog suđenja?
Oni koji zbog takvih 'izvoljevanja' čekaju godinama da im se riješe slučajevi.

Toj sutkinji zasigurno nije tek tada taj križ upao u oči. Mogla je uputiti zamolbu, primjedbu, dopis ili štoliveć davno prije suđenja.

Ali, očito nije bilo zgodno, trebalo se od toga napraviti šou. Pitanje je samo s kojim ciljem i zašto. Čemu je to trebalo poslužiti?!
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:36   #79
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Oni koji zbog takvih 'izvoljevanja' čekaju godinama da im se riješe slučajevi.

Toj sutkinji zasigurno nije tek tada taj križ upao u oči. Mogla je uputiti zamolbu, primjedbu, dopis ili štoliveć davno prije suđenja.

Ali, očito nije bilo zgodno, trebalo se od toga napraviti šou. Pitanje je samo s kojim ciljem i zašto. Čemu je to trebalo poslužiti?!
Mislim da je to retoričko pitanje, ne?

Što to svima njima treba?
Da li će nešto promjeniti u Hrvatskoj, ne neće.
Treba im sukob, niske strasti, skandali, afere, destrukcija, negativne emocije.

Treba im ventil za njihove duboke i patološke frustracije zbog postojanja i sve boljeg i kvalitetnijeg opstajanja samostalne Hrvatske države.
Nas Veliki A is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:36   #80
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
Po zakonu na zidu mora biti grb, a križ se ne spominje.
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.