Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 17:11   #41
ja sam Riječanka rodom. U Rijeci ima 10.000 muslimana i slažem se da i njima treba dati da imaju svoju bogomolju...

Tim činom Hrvati kao većinska katolička zemlja dokazuju da toleriraju druge vjere i time smo dokazali da imamo sluha prema drugim vjeroispovjedima.

Rijeka je ionako specifičan grad... to je jedini grad gdje se osjećaš kao građanin svijeta ( i kada se sjetim toga tako mi Rijeka fali )
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 20.09.2009., 17:13   #42
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
Mozes si mislit, pogotovo u Saudijskoj Arabiji i Iranu koji sve to financiraju.
Stavljati Saudijsku Arabiju i Iran u isti koš baš i nije na mjestu. Iran je neusporedivo liberalnija zemlja od SA, iako ti se to zbog medijske propagande možda i ne čini. I da, ima katoličke crkve. Za SA ne znam, ali ta zemlja je ionako što se mene tiče pakao na zemlji i što se tiče ljudskih prava i prava žena i radije bih se bacila u bunar nego živjela tamo.
zlatna ribica is offline  
Old 20.09.2009., 17:15   #43
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Stavljati Saudijsku Arabiju i Iran u isti koš baš i nije na mjestu. Iran je neusporedivo liberalnija zemlja od SA, iako ti se to zbog medijske propagande možda i ne čini. I da, ima katoličke crkve. Za SA ne znam, ali ta zemlja je ionako što se mene tiče pakao na zemlji i što se tiče ljudskih prava i prava žena i radije bih se bacila u bunar nego živjela tamo.
Iran i Arabija su pod isti kos, a to sto ti toga nisi svjesna samo dokazuje koliko si plitko informirana.I onda neuko pricas o ljudskim pravima u Arabiji, a pri tom nemas pojma da je tako u manje vise svim islamskim zemljama.Daj curo prvo nesto nauci pa onda pametuj.

A tebi isto tako za pocetak savjetujem da se informiras kako se u toj "lijepoj" Europi islam snasao.Tko zna, mozda prestanes misliti kako je svijet crno bijeli i mozda prestanes misliiti kako smo svi mi djeca cvijeca
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 17:15   #44
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nekih 3.8%...

Baš me zanima da li kršćani u muslimanskm zemljama imaju Crkve tamo gdje ih je manje od 5%,a i te su vjerovatno stare po 1000 godina...
da upravo to, u indoneziji je naprimjer zabranjena gradnja svih vjerskih objekata koje nemaju veze s islamom.. egzistiraju samo oni koji su sagrađeni prijeviše od 100 godina, O saudijskoj arabiji i da ne govorim...a u većini tih bliskoistoćnih islamskih zemalja kršćani su autohtoni narod koji je tu bio i prije islama a svedeni na prihvatljivih 5, 6 posto islamskom tolerancijom. Muslimani u rijeci za mene nisu ništa autohtoniji od pakistanaca u predgrađima londona..
benisio is offline  
Old 20.09.2009., 17:19   #45
Ja sam iz Ri i najrađe bi da nema ni jedne jedine bogomolje bilo koje vrte, ali kad već mora, neka bude i džamija
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Old 20.09.2009., 17:20   #46
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
Iran i Arabija su pod isti kos, a to sto ti toga nisi svjesna samo dokazuje koliko si plitko informirana.I onda neuko pricas o ljudskim pravima u Arabiji, a pri tom nemas pojma da je tako u manje vise svim islamskim zemljama.Daj curo prvo nesto nauci pa onda pametuj.
Daj prvo ti nešto nauči, pa onda pametuj.

Proučavala sam Iran zadnjih godinu dana poprilično široko, gledala slike, čitala o povijesti, kulturi i običajima, načinu života, ljudskim pravima, odnosima prema strancima. Jedino što ti znaš je ono što ti se svako malo servira na ponekoj naslovnoj stranici o Ahmadinedžadu, i floskule o zlim muslimanima i slične gluposti.
zlatna ribica is offline  
Old 20.09.2009., 17:22   #47
Quote:
benisio kaže: Pogledaj post
da upravo to, u indoneziji je naprimjer zabranjena gradnja svih vjerskih objekata koje nemaju veze s islamom.. egzistiraju samo oni koji su sagrađeni prijeviše od 100 godina, O saudijskoj arabiji i da ne govorim...a u većini tih bliskoistoćnih islamskih zemalja kršćani su autohtoni narod koji je tu bio i prije islama a svedeni na prihvatljivih 5, 6 posto islamskom tolerancijom. Muslimani u rijeci za mene nisu ništa autohtoniji od pakistanaca u predgrađima londona..
Indonezija, Iran, Arabija, Pakistan, Sirija....sve je to isto...i islam za njih nije osobna stvar nego pokret...primitivizam i takvi primitivni dolaze u Europu i onda nasa djeca misle sto misle.U Bosni isto tako od ljudi kojima vjera nije nista znacila, pilo se jela se svinjetina, varalo se itd. sve vise postaju islamisti.Od jednom je za veliki dio bosanaca islam postao vrh svijeta.
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 17:24   #48
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Daj prvo ti nešto nauči, pa onda pametuj.

Proučavala sam Iran zadnjih godinu dana poprilično široko, gledala slike, čitala o povijesti, kulturi i običajima, načinu života, ljudskim pravima, odnosima prema strancima. Jedino što ti znaš je ono što ti se svako malo servira na ponekoj naslovnoj stranici o Ahmadinedžadu, i floskule o zlim muslimanima i slične gluposti.
Nisi ti nista naucila kako izgleda.Proucavala si sto?Rezimsku ilteraturu?Jel reci za Iran i iranski rezim nesto pozitivno moze jedino fanaticni islamist koji tamo zivi i podrzava tu diktaturu, totalno zbunjena ili zlocesta osoba.Ti biraj sto si. U danasnje vrijeme Interneta ti meni napises kako mi se nesto sevisira.Kako te nije sram smrkavice jedna?Reci da nije sve to cionisticka propaganda jel?

Zadnje uređivanje Simp : 20.09.2009. at 17:32.
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 17:26   #49
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ne danas je jedino važno pljuvanje i gaženje istog.Kada kažeš da hr nije katolička zemlja recimo to činiš.To je jednostavno nijekanje istine a time i svga ostaloga..
Sistem jedna nacija jedna vjera itekako je prisutan i potreban jer drugačije ne može biti ako je drugačije ,onda je pitanje što će nam uopće države
Postojanje države bez relgije nam smisla
pod 1- čitati sa razumijevanjem, ja nisam rekao da hr nije katolička zemlja, to je jedan drugi forumaš.
pod 2-ako ne može biti drugačije nego jedna država jedna vjera, kako objašnjavaš da niti jedna država na svijetu nema 100% pripadnika iste religije?
pod 3- kako to stajalište da mora biti samo jedna religija po državi razlikuješ od religijske diskriminacije i religijski orijentiranog fašizma ili nazovi kako želiš?
pod 4-zadnja rečenica jednostavno nema veze sa ičim. Postojanje države bez religije nema smisla?!
To pak graniči sa religijskim fanatizmom , bez obzira o kojoj se religiji radilo.

Religija je "samo" organizirani sustav OSOBNIH VJEROVANJA.
Država je nešto drugo što ima striktno određene pravne kriterije i nema veze sa osobnim uvjerenjima.

Sa premisom da čovjek bez duhovnosti nema smisla bi se još i složio s filozofskog i osobnog aspekta, ali da recimo organizirana podjela rada, zdravstvena zaštita i aspolutno sve ostalo bez čega država ne postoji nema smisla bez religije to je naprosto nonsens.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 20.09.2009., 17:33   #50
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
Nisi ti nista naucila kako izgleda.Proucavala si sto?Rezimsku ilteraturu?Jel reci za Iran i iranski rezim nesto pozitivno moze jedino fanaticni islamist koji tamo zivi i podrzava tu diktaturu, totalno zbunjena ili zlocesta osoba.Ti biraj sto si ti. U danasnje vrijeme Interneta ti meni napises kako mi se nesto sevisira.Kako te nije sram smrkavice jedna?Reci da nije sve to cionisticka propaganda jel?
Aha... a ja nemam internet ha? Ne znam kak onda pišem ovdje. Ah da... financiraju me Saudijska Arabija i Iran kako bih širila ekstremni islamizam po Hrvatskoj

Ti si lud

Nazivaš se kršćaninom, a imaš takve primitivne stavove da je to prestrašno. Pročitaj malo ponekad ono što je Isus govorio, ako se već pozivaš na to da je Hrvatska katolička zemlja. Jer ti to baš i ne pokazuješ svojim primjerom.

I tu prestaje moja rasprava s tobom. Uživaj
zlatna ribica is offline  
Old 20.09.2009., 17:39   #51
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Aha... a ja nemam internet ha?
Ti ne mozes shvatiti sto ti covjek napise tak da me onda nista ne cudi da si svojim "istrazivanjem" dosla do zakljucka do kojeg si dosla.

Quote:
Ah da... financiraju me Saudijska Arabija i Iran kako bih širila ekstremni islamizam po Hrvatskoj
To si ti rekla.Ja mislim kako si to jedno nevino dijete koje svijeta nije vidjelo pa zato i imas tako naivne poglede na svijet.Kupi su kartu pa otidi do Francuske ili Svedske. Otidi u muslimanske kvartove, pitaj Svedane sto misle o svemu tome pa se vrati, sjedni i razmisli o svemu.

Quote:
Ti si lud
Barem ne toliko pa da napisem kako je Iran napredniji od Arabije.

Quote:
Nazivaš se kršćaninom, a imaš takve primitivne stavove da je to prestrašno.
Onda je po tebi i Europa primitivna sto je shvatila sto je napravila i kamo je to sve vodi?Svedani su isto tako primitivni kao i Norvezani koji preispituju svoj odnos prema tom problemu?

Quote:
Pročitaj malo ponekad ono što je Isus govorio, ako se već pozivaš na to da je Hrvatska katolička zemlja. Jer ti to baš i ne pokazuješ svojim primjerom.
Hrvatska je otvorena za sve ljude i sve vjere ali za pokrete nije.Neka mi ovdje dodu budisti rijec necu reci.Ali vidjevsi primjer Europe islamu ovakvom kakav je danas na zalost moram reci NE

Quote:
I tu prestaje moja rasprava s tobom.
I moja s tobom ali i na ovu temu
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 17:40   #52
Što reći? Čestitam forumskim islamistima na izgradnji džamije i želim im još mnogo, mnogo džamija širom lijepe naše (ili njihove, vrijeme će pokazati).

I, da ne zaboravim, poželio bih muslimanima i skoro osnivanje jedne islamske političke partije u Hr. Neka se zna da Hrvatska ne zaostaje za Holandijom, Francuskom ili Njemačkom
islamofobicar is offline  
Old 20.09.2009., 17:45   #53
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
...
Kad ti, dijete drago, naucis sto je to imenica, onda nekog drugog uci o pravopisu. Isto tako nauci sto je to drzava, a sto zemlja. Vidim da ti to nije jasno.
F10EXX is offline  
Old 20.09.2009., 17:49   #54
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Hrvatska je puna crkvi ne bogomlja.Bogomolja je mjesto ffgdje se nejvernici klanjauu svom tzv Bogu.
Da jesmo.Jel ti to smeta?Hoćeš da ti se ispričam?
Licemjereje je samo pomodna floskula, ništa više.
Haha, naravno vi ste prave vjere, a svi ostali krive. Nema veze sto je muslimanima bog isti kao i krscanima, sto su njima i isus i abraham i mojsije takodjer figure u religiji samo sto imaju jos jednu, ali vi se klanjate pravom, a oni krivom :PPPP

Naravno, sve sto tebi ne odgovara u tvom zatucanom mozgu je floskula
F10EXX is offline  
Old 20.09.2009., 17:51   #55
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Kad ti, dijete drago, naucis sto je to imenica, onda nekog drugog uci o pravopisu. Isto tako nauci sto je to drzava, a sto zemlja. Vidim da ti to nije jasno.
Jos samo odgovor ovom polupismenom detetu; vrati se pa citaj 1000 puta dok ne shvatis sto ti je "dijete" drago htjelo reci.Ti ne znas neke osnovne pojmove i kao takav nikada nisi bio ravnopravan sudionik u ovoj raspravi.
Tebi mnogo toga dan danas nije jasno, ali ima vremena i nade za tebe.
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 17:51   #56
Pliva patka, pliva guska

i Hrvatska biće Turska
islamofobicar is offline  
Old 20.09.2009., 17:52   #57
I oni koji su protiv da se ljudi mole u svojim bogomoljama jesu isti oni koji se kao zaklinju u kršćanstvo, Crkvu i sveto pismo. Koja parodija. Stvarno je ljudska glupost beskrajna
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 20.09.2009., 17:53   #58
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
pod 1- čitati sa razumijevanjem, ja nisam rekao da hr nije katolička zemlja, to je jedan drugi forumaš.
pod 2-ako ne može biti drugačije nego jedna država jedna vjera, kako objašnjavaš da niti jedna država na svijetu nema 100% pripadnika iste religije?
pod 3- kako to stajalište da mora biti samo jedna religija po državi razlikuješ od religijske diskriminacije i religijski orijentiranog fašizma ili nazovi kako želiš?
pod 4-zadnja rečenica jednostavno nema veze sa ičim. Postojanje države bez religije nema smisla?!
To pak graniči sa religijskim fanatizmom , bez obzira o kojoj se religiji radilo.

Religija je "samo" organizirani sustav OSOBNIH VJEROVANJA.
Država je nešto drugo što ima striktno određene pravne kriterije i nema veze sa osobnim uvjerenjima.

Sa premisom da čovjek bez duhovnosti nema smisla bi se još i složio s filozofskog i osobnog aspekta, ali da recimo organizirana podjela rada, zdravstvena zaštita i aspolutno sve ostalo bez čega država ne postoji nema smisla bez religije to je naprosto nonsens.
Relgija je potrebna i bez nje ne bi bilo ni država u današnjem smislu iako nijedna zemlja nije 100 posto kršćanska ili muslimanska to ne znači ništa.
Bitna je tradicija i običaji neke zemlje i to na kojoj su vjeri utemeljeni.Europa je utemeljena na kršćanstvu, bliski istok i južno sredozemlje na islamu itd.
luka lik is offline  
Old 20.09.2009., 17:57   #59
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
I oni koji su protiv da se ljudi mole u svojim bogomoljama jesu isti oni koji se kao zaklinju u kršćanstvo, Crkvu i sveto pismo. Koja parodija. Stvarno je ljudska glupost beskrajna
Glupost je to što se suprotstavljanje širenju gluposti i unazađivanju smatra "demokratičnim".
Kako bi regirao da se otovri caffe samo za kršćane?Sa križiem na ulazu?
Bi li ga opisao kao fašistčkog ili demokratičnog?
Meni je okupljalište namjenjeno jednoj vrsti ljudi fašističko.
Kao svi smo jednaki a musliamni imaju svoje kafiće
luka lik is offline  
Old 20.09.2009., 17:58   #60
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
pod 1- čitati sa razumijevanjem, ja nisam rekao da hr nije katolička zemlja, to je jedan drugi forumaš.
Khm, ajmo malo pojasnjenja. Hrvatstka JE katolicka zemlja, jer nas je vecina katolika. No Hrvatska nije katolicka drzava, jer je po ustavu odvojena od vjerskih zajednica svojih drzavljana.
F10EXX is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.