Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2004., 23:14   #1
ja, ja i ja....

Primjetila sam i na blogu i na forumu da velika većina ljudi tuđe priče, zavrzlame i postove koristi samo da bi do besvijeti pisali o sebi...nekad možda malo i vezano, ali često i posve nevezano....

Netko, primjerice, može napisati krasan, duhovit i intigantan blog o tome kako voli plavu boju (karikiram), a nakon toga sva sila komentara ili postova u stilu 'e, vidiš, ja isto jako volim plavu boju' ili 'ja volim crvenu' ili 'ja najviše volim tu i tu nijansu plave' ili ' tako sam i JA u jendom periodu svog života najviše voljela plavu, ali onda sam sazrela bla bla bla...intimna ispovijed'

Ili, netko na forumu postavi temu s vlastitim iskustvom/pričom/konkretnim pitanjem/molbom za savjet....a javlja se gomila ljudi sa odgovorima u kojima osuđuju/kritiziraju PO SVOJIM MJERILIMA I STAVOVIMA tu situacija, naravno, sve započinjući sa 'ja, ja,ja....'...pritom ne mislim na one koji, recimo, progovaraju o vlastitom sličnom iskustvu nego one u stilu 'ja si tako nešto ne bih nikad dopustila', 'ja nisam nikad bla takva', 'ja ovo, ja ono'.....



Znam, znam, znam...forum služi izražavanju svojih mišljenja, stavova i tu smo zato da pišemo ono što želimo/mislimo/osjećamo/komentiramo kao želimo ono što su drugi napisali....a znam i da su svi naviše opsjednuti sobom i da se vole stavljati sebe u središte svega

Ali, evo, probat ću karikiranim primjerom objasniti ono što primjećujem i to mi se gadi...

Zašto toliko ljudi na nečiji post, primjerice, 0 tome kako ne može svršiti imaju potrebu odgovriti rečenicom 'Ja nema roblema sa svršavanjem!'????????
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:16   #2
Ja nemam problema s tim što svatko priča o sebi
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:18   #3
Ja nemam problema s pricanjem o sebi bez obzira o cemu pricaju drugi.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:19   #4
A i jednom sam čitao da su neki debilni znanstvenici išli radit istraživanje i došli su do zaključka da je kod pisaca samoubojica specifično bilo to što znatno čšće od drugih pišu ''ja''.
Možda smo svi ovdje željni smrti?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:21   #5
Talking Ja jesam, al' ne svoje...

funki, zaboga, cuvaj buraza!
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:23   #6
Ja ne znam što odgovorit na ovu temu
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:24   #7
Pisi o meni.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:25   #8
ja mislim da je ovo za filozofiju
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:26   #9
Evo sad iskreno. Ja pišem o sebi jer sam presamouvjeren, ali svejedno mislim da sam JA najbolji
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:27   #10
Ja pisem o sebi jer mi ide na zivce funksterov ego, pa da mu pokazem da je moj jaci.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:27   #11
Re: ja, ja i ja....

Quote:
goldberry kaže:
Primjetila sam i na blogu i na forumu da velika većina ljudi tuđe priče, zavrzlame i postove koristi samo da bi do besvijeti pisali o sebi...nekad možda malo i vezano, ali često i posve nevezano....
za blog se slazem...

a sto se foruma tiche -

ak netko postavi pitanje ili zeli znati necije misljenje... normalno da chu mu odgovoriti ovisno o svojim iskustvima i ono sto JA mislim o temi a nechu pisati o susjedi stefici

ne postoji li forum zato?

chat i zaseravanje teme je nesto sasvim drugo ili si na to mislila?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:28   #12
Sto ljudi sto ćudi
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:28   #13
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pisi o meni.
Da ne bi

Ja se, recimo, pitam, koliko tih konstatacija u kojima je 'ja sam ovo, ja sam ono' istinito

Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:28   #14
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja pisem o sebi jer mi ide na zivce funksterov ego, pa da mu pokazem da je moj jaci.
ja imam ogroman ego al se pravim da ga nemam
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:28   #15
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja pisem o sebi jer mi ide na zivce funksterov ego, pa da mu pokazem da je moj jaci.
Ja mislim da nije
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:29   #16
pa mislim da je vecini ljudi ipak lakse pisati o svome nego nagadjati o tudjim iskustvima? oni koji uspiju sublimirati svoju intimnu ispovijest i transcendirati je u opci princip ljudskog djelovanja u principu prelaze u knjizevnike ili filozofe i u pravilu ubrzo prestanu zalaziti na forum
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:29   #17
Re: Re: ja, ja i ja....

Quote:
atlantis kaže:
... normalno da chu mu odgovoriti ovisno o svojim iskustvima i ono sto JA mislim o temi
Jingle bells, jingle bells...
Slazem se.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:30   #18
pisem o sebi samo onda kad mi zal ljudi koji otvaraju bezvezne teme pa im topic u hipu potone. Daklem, pisem iz obzira prema drugima, to i Peso zna.
I jos uvijek nemam kaj za obuc za sutrasnji bal
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:30   #19
Quote:
Silajn kaže:

Ja se, recimo, pitam, koliko tih konstatacija u kojima je 'ja sam ovo, ja sam ono' istinito

ja vec recimo znam tko ce sto napisat. i znam tko sere a tko je iskren. oni koji su savrseni ljubavnici/ce, uspjesni poslovni ljudi, najbolji prijatelji i pravi komunisti naravno govore samo istinu i nista osim nje
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:31   #20
Quote:
funkster kaže:
Ja mislim da nije
Ma i ja, ali necu priznati.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.