Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 14:59   #1
Nacionalna genetika- Srbi jedini Sloveni ex YU

Švajcarsko istraživanje:
Srbi jedini Sloveni bivse Jugoslavije


Švajcarski institut za genealoška istraživanja „Igenea" izračunao je da na prostoru bivše Jugoslavije samo Srbi imaju dominantni slovenski gen. Genetska struktura Evrope tek je donela velika iznenađenja

Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog (starogermanskog), a naši preci su i Kelti, Feničani, Stari Grci i Vikinzi, pokazuju rezultati švajcarskog instituta za genealoška istraživanja „Igenea".

Makedonci potomci Aleksandra Velikog

Makedonci imaju dominantan gen antičkih Makedonaca, pokazuje istraživanje „Igenee". Srboljub Živanović to objašnjava činjenicom da su se antički Makedonci doselili sa Rodopa, iz današnje Bugarske.

On, takođe, iznosi kao zanimljivost da je grčki antropolog Pulijanos išao u Crnu Goru da ispituje poreklo stanovništva Crne Gore, jer je našao jako mnogo identičnih karakteristika između crnogorskog i stanovništva sadašnje Grčke.


Ovaj švajcarski institut, koji tvrdi da koristi najsavremenije metode istraživanja DNK genealogije, izračunao je genetsku strukturu svih evropskih naroda, koji pokazuju da više ne postoji narod koji je „genetski čist". Srbi su, prema ovom istraživanju, jedini narod na prostoru bivše Jugoslavije koji ima dominantno slovenski gen, a Mađari su najslovenskiji narod u našem okruženju.

Rumuni se jedini razlikuju

Aleksandar Krstić, genetičar iz Novog Sada i stalni član Akademije medicinskih nauka, kaže za da se podaci koje je izneo švajcarski institut interesantni.

- Rezultati su veoma interesantni i vidi se da su koristili savremene metode istraživanja. Najznačajnije što se može izvući je činjenica da su narodi, svaki za sebe, genetski veoma raznovrsni - kaže Krstić.

On sumnju u preciznost švajcarskih rezultata ilustruje svojim istraživanjem genetskog porekla naroda u Vojvodini, koje je pokazalo kako su svi narodi veoma raznovrsni. Samo se genetski profil Rumuna i Roma malo razlikuje, objašnjava Krstić, napominjući da je zato nejasno kako su podaci izračunavani na nivou država, a ne na nivou naroda. Tako, recimo, „Bosanci" imaju samo 15 odsto slovenskog gena.

Srboljub Živanović, jedan od najpoznatijih srpskih antropologa i član Kraljevskog antropološkog instituta u Londonu, veruje u nove metode.

On rezultate švajcarskih istraživača tumači time da je srpsko stanovništvo na Balkanu u stvari paleoevropsko, odnosno staroevropsko stanovništvo, i da nije došlo u velikim seobama u šestom veku, kako tvrdi zvanična istorija. Živanović ističe da ne postoji velika razlika između Ilira i starih Slovena, koji zajedno imaju „većinski" uticaj na strukturu Srba

A šta je to ilirski gen?

- Stvarno ne znam šta je ilirski gen. Znam da stari Rimljani nisu znali ko je živeo u njihovom carstvu, pa su onda rekli da su svi koji žive u njihovoj provinciji Iliriji u stvari Iliri. Isto tako, svi oni koji žive u Trakiji nazivani su Tračanima - kaže Živanović.
-----------------------------------------------------------------------

Kada se sumiraju rezultati svajacarskih istrazivaca, dolazi se do zakljucka da od 22 evropske nacije koje sadrze slovenski genetski marker, samo 6 naroda moze da se zaista nazove slovenskim ( na osnovu genetske slike) . To su narodi kod kojih slovenski genotip dominira nad ostalim. Te nacije su:

1)RUSI (55%)

2)UKRAJINCI (47%)

3)MADJARI (35%)

4)SRBI (30%)

5)GRUZINI (30%)

6)RUMUNI (29%)

Naravno, radi se o pripadnosti na osnovu genetske slike nacija a ne njihovih zelja ili osecanja pripadnosti.
Poredjenja radi, Srbi imaju 50% vise slovenskog u odnosu na Hrvate i Slovence, 100% u odnosu na Makedonce i gradjanje BiH u celini ( bez podataka po entitetima).

Sve rezultate mozete da pogledate na:
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=38

Uzivajte
Sloven011 is offline  
Old 17.06.2009., 15:06   #2
Ma nevažno je koliko ko ima postotka slovenstva u sebi, mi smo svi ovde Južni Sloveni i to je jedino važno!
zeljk092 is offline  
Old 17.06.2009., 15:18   #3
Nebuloza i tupava formulacija laika!!!

Ne postoje slovenski geni , jer je termin Sloven isključivo jezičke prirode i kao takav je i nastao!!
joe enter is offline  
Old 17.06.2009., 16:22   #4
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Nebuloza i tupava formulacija laika!!!

Ne postoje slovenski geni , jer je termin Sloven isključivo jezičke prirode i kao takav je i nastao!!
bravo jole.da se i ja jednom s tobom slozim.
Max95 is offline  
Old 17.06.2009., 16:30   #5
Quote:
Max95 kaže: Pogledaj post
bravo jole.da se i ja jednom s tobom slozim.
Kad vec nece nauka...
Sloven011 is offline  
Old 17.06.2009., 16:30   #6
Genetika jos nema " KOD " ..!
Ove u vezi sa gentikom su samo " decja igra " momentalno .!
Sami institut Svajcarske oji je jedan od najpoznatiiji za Genetiku , kazu da jos je daleko do tog KOD-a , dok nemaju jos ziv sa zivijem coveku KOD , a kamo sa mrtvim .
Zar niste se uverili do sada da svaka genetika pokazy sve ili sasvim drugcije rezultate .
Illyrian. is offline  
Old 17.06.2009., 16:35   #7
Quote:
Sloven011 kaže: Pogledaj post
[B] izračunao je

Izračunao ?



Kako je IZRAČUNAO ?


E jebem te glupa Smrdijo !
pjosip is offline  
Old 17.06.2009., 16:39   #8
E, cekaj malo.

Kako to da ti istrazivaci nisu pronasli onaj masni postotak turskih gena kod srba?
Pa ipak su ih ovi pravili nekih tamo 500 godina. Ne kontam.. A svi znamo kako je to teklo - begova je bila prva bracna noc, a ne samo noc nego i mjesec, oni su uvijek cuvali mlade dok se 100% ne uvjere da su zanijele, onda ih vracali nazad k vlahu. Ma totalno netacno, osim ako i Turci nisu sloveni..
lafo is offline  
Old 17.06.2009., 16:43   #9
Quote:
lafo kaže: Pogledaj post
E, cekaj malo.
turskih gena kod srba?
Pa ipak su ih ovi pravili nekih tamo 500 godina.
Da, ali to ove u jugoistocnoj Srbiji su Turci pravili, ali, ipak smo mi Bosanci najcistiji Srbi

Generalno, najčistiji Srbi su bosanski, šumadijski i vojvođanski.
serb muslim is offline  
Old 17.06.2009., 16:53   #10
Ma sta se odmah ljutite...
Kao da je bitno sta nauka kaze ko je Sloven (arijevac) a ko Ilir ( Hrvati i i Siptari)
Uostalom, Hrvati oduvek negiraju da su sloveni , sad bi trebalo da su zadovoljni.
Ja htedoh da vas obradujem.. kad gle cuda...CCCC
Sloven011 is offline  
Old 17.06.2009., 17:07   #11
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Izračunao ?



Kako je IZRAČUNAO ?

Postoje DNK metode kojima se utvrdjuje stanje. Ovo istrazivanje je sprovedeno po savremenoj metodi proucavajuci Y hromozome i mitohondrijalne DNK. Nakon toga vrsena je podela rezultata prema haplogrupama i odredjivanje kojoj skupini naroda pripadaju.
Ti da znas bio bi geneticar ali ..

To nije smetnja da sprovodis svoje analize. Dacu ti uzorak pa ga ti proucavaj. Najsigurnije je preko semene tecnosti.. dodji, povuci, analiziraj
Sloven011 is offline  
Old 17.06.2009., 17:18   #12
Quote:
serb muslim kaže: Pogledaj post
Da, ali to ove u jugoistocnoj Srbiji su Turci pravili, ali, ipak smo mi Bosanci najcistiji Srbi

Generalno, najčistiji Srbi su bosanski, šumadijski i vojvođanski.
Sta je sad ovo,do sad su se brojala krvna zrnca,a sad se zna i ko je najcistiji?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 17.06.2009., 17:20   #13
Quote:
Sloven011 kaže: Pogledaj post
Postoje DNK metode kojima se utvrdjuje stanje.
Ovo istrazivanje je sprovedeno po savremenoj metodi proucavajuci Y hromozome i mitohondrijalne DNK. Nakon toga vrsena je podela rezultata prema haplogrupama i odredjivanje kojoj skupini naroda pripadaju.
Ti da znas bio bi geneticar ali ..

Evo koliko je metoda "savremena".

Za 120 dolara možeš kupiti kit i sam pogledati svoje "haplogrupe":

http://www.familytreedna.com/products.aspx



Ali dobro, s obzirom da dolaziš iz bugaroidno-cincarskog okruženja koje je ustanovio arbanas Nimani kašnjenje od 10 godina i nije puno.

Quote:
To nije smetnja da sprovodis svoje analize. Dacu ti uzorak pa ga ti proucavaj. Najsigurnije je preko semene tecnosti.. dodji, povuci, analiziraj :rofl
Metoda "povuci pa potegni" mi se čini kao prikladnija za "znanstvenike" tvog profila.

Uopće ne sumnjam da si nakupio iskustva u testiranju "semene tečnosti" vjerojatno se služeći metodom kao somelieri.
pjosip is offline  
Old 17.06.2009., 17:22   #14
Još jedan bullshit kojim se povode dežurni polit-genetičari i rezultate uzimaju za apsolutne.Naravno,ukoliko se uklapaju u njihovu politički-povijesnu viziju stanja.
Ovo je samo još jedno od bezbroj raznih "velikih genetskih istraživanja" koje je opet dalo drukčije postotne rezultate.........
Genetičari se još nemogu usaglasiti što je to točno "slavenski" ili bilo koji drugi gen,a kamoli ovako zdravo za gotovo uzimati bilo kakve postotne rezultate....
A najbolji su mi zaključci kako ovi ili oni narodi jesu ili nisu ono što bi trebali biti.
Po ovim postotnim rezultatima niti jedan narod nebi u stvari bio ništa!.....jer svi su više ili manje sve!.......
boogyman is offline  
Old 17.06.2009., 17:24   #15
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
Genetičari se još nemogu usaglasiti što je to točno "slavenski" ili bilo koji drugi gen.
Ako je "naucnik" PJosip ali on tek obavlja "istrazivanja". Uskoro ce poceti da skuplja uzorke...
Imas li ti osnova za ovo ? Stavi neki link , ali da nije do stranice HDZ-a

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Evo koliko je metoda "savremena".

Metoda "povuci pa potegni" mi se čini kao prikladnija za "znanstvenike" tvog profila.
Nemoj da se nerviras

Zadnje uređivanje Sloven011 : 17.06.2009. at 17:29.
Sloven011 is offline  
Old 17.06.2009., 17:34   #16
Quote:
Sloven011 kaže: Pogledaj post
Nemoj da se nerviras

Nije mene tako lako iznervirati. Zna to tvoja keva...
pjosip is offline  
Old 17.06.2009., 17:55   #17
Quote:
Sloven011 kaže: Pogledaj post
Ako je "naucnik" PJosip ali on tek obavlja "istrazivanja". Uskoro ce poceti da skuplja uzorke...
Imas li ti osnova za ovo ? Stavi neki link , ali da nije do stranice HDZ-a


Nemoj da se nerviras

...probaj ovo pročitati,pa ako uspiješ dati egzaktnu definiciju "slavenskog gena" ili bilo kojeg drugog kolokvijalno nazvanog po nekom narodu ili pranarodu....javi se!


http://mudrac.ffzg.hr/~njovanov/noga66.html
boogyman is offline  
Old 17.06.2009., 18:09   #18
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
...probaj ovo pročitati,pa ako uspiješ dati egzaktnu definiciju "slavenskog gena" ili bilo kojeg drugog kolokvijalno nazvanog po nekom narodu ili pranarodu....javi se!


http://mudrac.ffzg.hr/~njovanov/noga66.html
Ne mogu ja da jednim postom kompenzujem tvoje neznanje.

Ti si taj koji dokazuje da je Zemlja ravna.
Imas udzbenike biologije za srednje skole, imas internet i Google a dao sam ti link do svajarskog instituta pa potrazi tamo. Drzi se priznatih naucnika i institucija i pazi da te neko ne prevari .


Srecno ti bilo Kolumbo .. povedi i kolegu Josipa da skuplja "materijal" usput.
Sloven011 is offline  
Old 17.06.2009., 18:14   #19
Quote:
Sloven011 kaže: Pogledaj post
Ne mogu ja da jednim postom kompenzujem tvoje neznanje.

Imas udzbenike biologije za srednje skole, imas internet i Google a dao sam ti link do svajarskog instituta pa potrazi tamo.
Ti si taj koji dokazuje da je Zemlja ravna.

Srecno ti bilo Kolumbo .. povedi i kolegu Josipa da skuplja "materijal" usput.

...ništa ti ne razumiješ,moj otužni prijatelju......al duboko se sagni,pa grčevito uhvati kuknjice opanaka....dakle,ono...ko na svakom urološkom pregledu....možda ti spoznaja uđe sa stražnje strane!!!
boogyman is offline  
Old 17.06.2009., 18:22   #20
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
...ništa ti ne razumiješ,moj otužni prijatelju......al duboko se sagni,pa grčevito uhvati kuknjice opanaka....
Opanci su izuzetno udobna i originalna obuca. Imas ti neku svoju ?
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
dakle,ono...ko na svakom urološkom pregledu....
Nemam pojma, kod mene sve radi na zvizduk. Jos nisam bio kod urologa
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
možda ti spoznaja uđe sa stražnje strane!!!
Ja vise volim klasicne nacine obrazovanja. Pretpostavljam da ti tako volis da se prikljucis na izvor inteligencije ( USB style) ali ja sam staromodan...
Pozdrav i zelim ti prijatan download podataka... pazi da ti se ne osteti USB port
Sloven011 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.