Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 22:41   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nisam negativan prema dalekom istoku, negativan sam prema konzumerizmu new agea koji oni i sami osuđuju, kako i sam kažeš. new age se prema religijama ponaša kao kupac u trgovini ili izbirljivo dijete pred tanjurom.
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
uvijek kažem da iz svega treba uzeti najbolje, ono što valja. dakle, u kini bi medicina i tradicionalne .....
Ja sam isto za ovo drugo
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:13   #62
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Ja sam isto za ovo drugo
ispada da sam sam sebi proturječan, ali nije tako.
jedno je uzimati racionalne stvari, i dobiti korist iz njih, korist za svih, drugo je uzimati po principu new agea, uzimati samo ono što je dobro za zaradu i sebične porive. new age je u principu sebična stvar. barem to mogu zaključiti iz stvari koje sam o njemu saznao. sve se svodi na gotovanstvo pod krinkom "Istine".

problem je u tome što se new age širi. svugdje je pružio korijenje, njegova "svojstva", ajmo ih tako nazvati, ušla su čak i u crkvu. već je odavno provalio u znanost, medicinu.
zvuči bizarno, ali taj pokret koji zapravo i nije pokret u pravom smislu, nego više "sustav mišljenja i razmišljanja", mogao bi dovesti do propadanja zapadnog svijeta, pod čim ne mislim na propast, nego samo upad u glib. uspjeh i moć se lagano širi prema istoku, a new age, kao zlatna jabuka, izjeda zapad.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:18   #63
Nešto treba dovesti do propasti cijele civilizacije. Ova nevalja
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:19   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ispada da sam sam sebi proturječan, ali nije tako.
jedno je uzimati racionalne stvari, i dobiti korist iz njih, korist za svih, drugo je uzimati po principu new agea, uzimati samo ono što je dobro za zaradu i sebične porive. new age je u principu sebična stvar. barem to mogu zaključiti iz stvari koje sam o njemu saznao. sve se svodi na gotovanstvo pod krinkom "Istine".

problem je u tome što se new age širi. svugdje je pružio korijenje, njegova "svojstva", ajmo ih tako nazvati, ušla su čak i u crkvu. već je odavno provalio u znanost, medicinu.
zvuči bizarno, ali taj pokret koji zapravo i nije pokret u pravom smislu, nego više "sustav mišljenja i razmišljanja", mogao bi dovesti do propadanja zapadnog svijeta, pod čim ne mislim na propast, nego samo upad u glib. uspjeh i moć se lagano širi prema istoku, a new age, kao zlatna jabuka, izjeda zapad.

Sad vec pocinješ razmišljati kao pravi teoretićar zavjera
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:27   #65
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Sad vec pocinješ razmišljati kao pravi teoretićar zavjera
to nije baš teorija zavjere. teorija zavjere mora imati zavjernike, zavjeritelje, zavjerenike, nemam pojma kako se kaže.
new age je više fenomen zapadnog gotovanskog društva, kojemu je toliko dobro da mu je dosadno, pa počinje piliti granu na kojoj sjedi. pokret je toliko masovan i uvučen u sve pore života da je svaka ideja o zavjeri neodrživa, jer velike zavjere ne mogu postojati.
jednom u budućnosti, djeca će u školi učiti o ovom razdoblju ljudske povijesti, kao što smo mi učili o recimo dadaizmu. tko zna kakve će biti posljedice.
iskreno, nadam se da će cijela ostavština ovog pokreta biti samo hrpa gluposti, te da neće ozbiljnije naštetiti racionalnom čovjeku, koji je jedini sposoban dalje živjeti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:29   #66
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dakle, ako postuliramo da nakon kraja biološkog života onaj duhovni, psihički, na neki način ostaje u nematerijalnom svijetu,
Ja to ne mogu postulirat da ga jebeš...

Quote:
jer u materijalnom bez pomoći sofisticiranog uređaja zvanog kora velikog mozga ne može bivati,
Može, pogledaj one chemtrails protuavionce...

Quote:
Je li logično očekivati da je psihički, duhovni život počeo, na neki strašno primitivan početni način, embrijskom neurogenezom u šestom tjednu, kada počinje moždana aktivnost i ne završava (gledajmo samo u našem prostor-vremenu), baš kao i polupravac u ravnini?
Jebiga, meni je logično očekivat čistu dužinu.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:32   #67
Quote:
freudrick kaže: Pogledaj post
...Može, pogledaj one chemtrails protuavionce...
Freudrick Majstore
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:43   #68
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to nije baš teorija zavjere. teorija zavjere mora imati zavjernike, zavjeritelje, zavjerenike, nemam pojma kako se kaže.
new age je više fenomen zapadnog gotovanskog društva, kojemu je toliko dobro da mu je dosadno, pa počinje piliti granu na kojoj sjedi. pokret je toliko masovan i uvučen u sve pore života da je svaka ideja o zavjeri neodrživa, jer velike zavjere ne mogu postojati.
jednom u budućnosti, djeca će u školi učiti o ovom razdoblju ljudske povijesti, kao što smo mi učili o recimo dadaizmu. tko zna kakve će biti posljedice.
iskreno, nadam se da će cijela ostavština ovog pokreta biti samo hrpa gluposti, te da neće ozbiljnije naštetiti racionalnom čovjeku, koji je jedini sposoban dalje živjeti.
Zar je tako raširen jesi li siguran da to nije pretjerano ne samo to nego i opasnost na kolju ti ukazuješ.
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:23   #69
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Zar je tako raširen jesi li siguran da to nije pretjerano ne samo to nego i opasnost na kolju ti ukazuješ.
pa kako nije raširen? pogledaj kako zapadna malograđanština sve više razmišlja. znanost im je dala lagodan život, lagodno ostvarenje temeljnih i nešto viših potreba, a sad kad treba krenuti na više, pa i na samoostvarivanje, misle da je jednako lako.
onda vide da nije, pa za to optužuju tu istu znanost koja ih je na tu razinu i digla. ne vidim ništa gluplje od toga. kao da se penješ po stablu i onda negdje pri vrhu, gdje se već ljuljaš na granama, počneš bacati ručne bombe blizu njegovog spoja sa zemljom.
ovaj svijet je masivno na*ebao ako misli da će mantranjem, krunicama, knjigama za "razvijanje", svetim homeopatskim vodicama, orgonom, "čupkanjem" po budizmu i ostalim pizdarijama riješiti svoje probleme. samo će ih nagomilati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:47   #70
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ispada da sam sam sebi proturječan, ali nije tako.
jedno je uzimati racionalne stvari, i dobiti korist iz njih, korist za svih, drugo je uzimati po principu new agea, uzimati samo ono što je dobro za zaradu i sebične porive. new age je u principu sebična stvar. barem to mogu zaključiti iz stvari koje sam o njemu saznao. sve se svodi na gotovanstvo pod krinkom "Istine".
Nisam hti dokazati ti da si sam sebi proturjećan nego ti samo pokazati da ti kod stvaranja svoje paradigme isto uzimaš sa svakog tanjura ponešto, samo kada alternativac pokuša spojiti znanost sa meditacijom onda je to new age glupost koja će srušiti svijet.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:55   #71
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Grci jesu donjeli kulturu i civilizaciju na zapad ali je nisu stvorili istok je kolijevka civilizacije a vidimo kako se zapad danas odnosi prema tome.
Mislim da je ovo najveca zabluda. Kasnija migracija je bila od istoka prema zapadu, ali u originalu svi oni pricaju o mudrim crvenokosim i plavookim ljudima svijetle koze koji su donjeli znanje.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:41   #72
prije rođenja je bilo - ništa, prazan mozak i tijelo s novim, cistim duhom. A poslije smrti, opet nista.
Samo mi nije jasno kako odmah kad se rodimo vec imamo osnovne emocije urođene, strah, radost, žalost, tugu.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:00   #73
Quote:
p-ste kaže: Pogledaj post
prije rođenja je bilo - ništa, prazan mozak i tijelo s novim, cistim duhom. A poslije smrti, opet nista.
Samo mi nije jasno kako odmah kad se rodimo vec imamo osnovne emocije urođene, strah, radost, žalost, tugu.
Hmmmmmm loše, jako loše
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:02   #74
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
optužuju tu istu znanost koja ih je na tu razinu i digla. ne vidim ništa gluplje od toga. kao da se penješ po stablu i onda negdje pri vrhu, gdje se već ljuljaš na granama, počneš bacati ručne bombe blizu njegovog spoja sa zemljom.
Pomješo si broj stanovnika sa visokom razinom.
I to je generaliziranje.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 02:57   #75
auuuu...pa šta se još može mislit o toj temi?!
čudno bi bilo da smo svi već prije postojali, ono,..nekak čudno.
reinkarnacija je samo jedno objašnjenje,..
a glupo je da smo prazni,
a ne sviđa mi se ni da tek u 6.tjednu kad mozak krene sa svojim,
tak da mi se ni jedna teorija ne sviđa,.
tak da jebiga
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 21:34   #76
Sad mi je svanulo što:bio je Endimion17 terciary adjunct of unimatrix zero1
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 21:51   #77
ocito si imao casnu koja ne zna svoj posao
devastator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.