Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Procitaj tekst topica!!!!!
Vjerujem u zivot poslije smrti 55 77.46%
Ne vjerujem u zivot poslije smrti (odabir smrt) 6 8.45%
Ne vjerujem u zivot poslije smrti (zivio bih vjecno kao vamp.) 10 14.08%
Glasovatelji: 71. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 12:50   #101
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
i tu sad na scenu stupaju oni ljudi čija sjećanja nisu vezana samo uz ovdje. ne mislim na regresivne hipnoze, nego na spontana prisjećanja.

da, tu je kvaka 22. da mi je barem upoznati jednu osobu koja je otišla tamo i vratila se vamo, pa da mi lijepo sve ispriča...
nego...sve mi se čini da su mudri ljudi, poput isusa i ekipe, znali da je ovo sve što imamo, pa su nas onda "tjerali" da vjerujemo jer, kako si i sam rekao, vjernicima je lakše. vjeruju i ne sumnjaju.
Je, tu postoje neke nelogicnosti. Taj drugi svijet je predivan, pravedan, nepojmljive ljepote itd. itd. Tako barem glasi ono uvrijezeno.
S druge strane, kad citas iskustva nekih medija, vidis da su ti "pokojnici" nekako rezignirani, stalno pitaju za svoje, pate za djecom, roditeljima...
Nekima jako nedostaje hrana, cigarete, razni poroci......
Sve skupa bas ne daje da su jako sretni...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:54   #102
Ali ljudi se razlikuju od ostalih zivih organizama. Imaju neku svoju svijet. JAcinu misli. Pomicu predmete mislima. Neka mozda izvantjelesna iskustva. To su neke stvari koje te tjeraju da vjerujes da ipak nismo samo ova hrpa koze i kostiju. Bioenergija....
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 18:51   #103
Quote:
macon kaže: Pogledaj post
kako znaš????
Kao što znam kad trebam na zahod, kao što znam kad sam gladna, kao što znam da dišem i dok spavam...da sunce sija i kad pada kiša...
Jednostavno znam da tijelo u kojem sam sada nisam iskonska ja, već da je ono poput kaputa kojeg momentalno nosim. Ja sam, kao uostalom i sva živa bića, djelić svevremenske energije koja nikada ne nestane, već samo mijenja obličja u kojima se iskazuje.
Poput čaja u čajniku, pa kad čajnik padne i razbije se, proliveni čaj je i dalje čaj, samo sada razliven po podu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 20:50   #104
Vjerujem u život poslije tzv. smrti jer u ljudskom tijelu postoji kemijska i električna energija,a prema zakonu o očuvanju energije,energija ne može nastati ili nestati,ona se može samo transformirati iz jednog oblika u drugi!!!
Unimatrix001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:19   #105
Quote:
Unimatrix001 kaže: Pogledaj post
Vjerujem u život poslije tzv. smrti jer u ljudskom tijelu postoji kemijska i električna energija,a prema zakonu o očuvanju energije,energija ne može nastati ili nestati,ona se može samo transformirati iz jednog oblika u drugi!!!
to je prvi zakon termodinamike.


no imamo i drugi, koji kaže da se ukupna entropija zatvorenog sustava kao i svemira, stalno povećava.
dakle, smanjenje entropije u živom organizmu vezano je za povećanje entropije svemira. zato smo ovako lijepi, živi, topli itd.
no kad nam se nešto poremeti i umremo, sva energija u organizmu krene u rasap, i ako tijelo pustimo, sve će se raspasti i krenuti stazom prema najvećem mogućem neredu. a pošto su naše osobnosti u mozgu, a on se raspada, to znači da, ako nema neke intervencije (kakve god), i mi nestajemo.
to se zove život.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:55   #106
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
zar ti nekako nije intuitivno u glavi, da ne možeš prestati postojati, nego da ćeš vječno misliti, makar recimo u nekoj petlji? shit, možda je ovo petlja
Quote:
pizda kaže:
Kad gledas sasvim racionalno, nema nikakvog razloga da postojimo vjecno. Sumnjam da svaka ptica, mrav, zohar, stakor itd. zivi vjecan zivot. Ako ne zive oni a zasto bi mi? Nema neke velike razlike osim sto smo inteligentniji, pricamo,, smijemo se, placemo...
Možda je razlika između životinja i ljudi upravo ta što mi možemo zamisliti vječnost? Poznati sofizam je onaj u kojem strijela nikad ne pogađa metu, situacija koja ne postoji u fizičkom svijetu, ali u ljudskom je umu moguća. U jednoj knjizi glavnom junaku se baš to dogodi, ostaje živjeti vječno u trenutku točno prije svoje smrti. Njegovo tijelo je spremno da umre u slijedećem trenutku, ali za njegov um taj trenutak nikad ne dolazi, kao što ni strijela nikad ne pogađa metu.

Netko je rekao da mu je muka od pomisli na nepostojanje, meni je muka od pomisli na vječnost koju provodiš zarobljen u petlju u svom vlastitom mozgu
Ali, kao što endimion17 kaže - možda već jesam u toj petlji.
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:48   #107
Quote:
Unimatrix001 kaže: Pogledaj post
Vjerujem u život poslije tzv. smrti jer u ljudskom tijelu postoji kemijska i električna energija,a prema zakonu o očuvanju energije,energija ne može nastati ili nestati,ona se može samo transformirati iz jednog oblika u drugi!!!
U ljudskom tijelu su i govna koja poseres van pa si opet mrtav. Tako i energija ode.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:50   #108
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Možda je razlika između životinja i ljudi upravo ta 1. što mi možemo zamisliti vječnost? Poznati sofizam je onaj u kojem strijela nikad ne pogađa metu, situacija koja ne postoji u fizičkom svijetu, ali u ljudskom je umu moguća. U jednoj knjizi glavnom junaku se baš to dogodi, ostaje živjeti vječno u trenutku točno prije svoje smrti. Njegovo tijelo je spremno da umre u slijedećem trenutku, ali za njegov um taj trenutak nikad ne dolazi, kao što ni strijela nikad ne pogađa metu.

2. Netko je rekao da mu je muka od pomisli na nepostojanje, meni je muka od pomisli na vječnost koju provodiš zarobljen u petlju u svom vlastitom mozgu
Ali, kao što endimion17 kaže - možda već jesam u toj petlji.
1. Ja ne mogu zamisliti vjecnost...
2. Ja sam to rekao..
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:03   #109
oke...
glasala sam za prvo...
bikoz, nemremo sam tak nestat...
__________________
Volim te. Ne mrzim te. Ne želim razgovarati s tobom.
° wild child ° is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:35   #110
Čini mi se da su mnogi ovdje glasovali za prvo iz straha, jer si ne žele zamislit da ćemo samo tako nestat...
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:41   #111
Wild child - To samo ti mislis - tesko je zamisliti da ce jednog dana sve nestati. Ali smrt je stvarna, i svake sekunde sve je bliza. Jebiga....
...bili su postovi prije. Vidis, kako neznas za sebe kada si uspavana ili u dubokom snu. Mislim da ce tako i biti jednog dana kada umres. I zauvjek ces tako biti. Ta vjecnost ce ti trajati kao jedna sekunda, ali toj sekundi nikad nece biti kraja



Child in time - ima tu istine. Ljudi se svacime tjese. Jebiga...
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:09   #112
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Wild child - To samo ti mislis - tesko je zamisliti da ce jednog dana sve nestati. Ali smrt je stvarna, i svake sekunde sve je bliza. Jebiga....
...bili su postovi prije. Vidis, kako neznas za sebe kada si uspavana ili u dubokom snu. Mislim da ce tako i biti jednog dana kada umres. I zauvjek ces tako biti. Ta vjecnost ce ti trajati kao jedna sekunda, ali toj sekundi nikad nece biti kraja



Child in time - ima tu istine. Ljudi se svacime tjese. Jebiga...
viš, imaš pravo...smrt je stvarna ALI fizička...
nemremo sam tak nestat....
nenenenenenenenene....


"Ta vječnost će ti trajati kao jedna sekunda, ali toj sekundi nikad neće biti kraja"

ljepo rečeno...
__________________
Volim te. Ne mrzim te. Ne želim razgovarati s tobom.
° wild child ° is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:38   #113
Uf, moj odgovor je bio treći.... Ali samo zbog moje pretjerane znatiželje - toliko stvari se još ima za otkriti i dogoditi, a ja bi tako jako htjela biti tu kad se dogode!! Ali onda sam skužila da sam se malo sjebala, jer ne bi bila sposobna gledati kako umiru ljudi koje volim, a ja još tu! Mislim da bi malo prošvikala... Dakle, mjenjam odgovor u prvo, jer ionako vjerujem u reinkarnaciju, pa ću valjda svjedočiti dolasku svemiraca, otkrivanju novih planeta i sl. ... Ok, sad već trkeljam, ali prvo definitivno...!
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:39   #114
umjesto sekunde, stavimo planckovo vrijeme, koje je klaustrofobičnije.
zaokruženo, 5.4 × 10−44 s :klap:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:53   #115
Baš čitam roman s temom života poslije smrti. Zove se "Dok budan sanjam" (snimljen je i film prema njemu), napisao ga je Richard Matheson. Izmišljeni su jedino likovi i priča, svi ostali opisi i detalji rezultat su istraživanja. Čovjek je na kraju naveo popis knjiga koje je proučio i moram priznati da je popriličan. Koga zanima, ima je kod nas jeftino za kupiti, jedino kaj je srpsko izdanje.
Toplo preporučam.
Mlajen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.