Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 13:24   #41
Znam ja Endimione da ti misliš kako je čovjek hodajući periodićki sustav ali bez vitalne energije nemozeš ništa shvatit a kamoli dušu. Probaj malo jogu radit ili meditirat doći ćeš do novih duhovnih spoznaja (onako dobronamjerno).
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:41   #42
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Znam ja Endimione da ti misliš kako je čovjek hodajući periodićki sustav ali bez vitalne energije nemozeš ništa shvatit a kamoli dušu. Probaj malo jogu radit ili meditirat doći ćeš do novih duhovnih spoznaja (onako dobronamjerno).
to nije moje mišljenje, to je činjenica, shvati to već jednom. nema nikakve, baš nikakve potpore hipotezi da postoji neka mistična "enerđija" (normall će dobiti nobela za ovaj izraz) koja nas tjera kroz život.
čovjek se napaja kemijskom energijom tvari, a održava toplinskom iz okoline i one toplinske koju sam pretvori iz kemijske.
to je sve. ako prekineš izmjenu tvari i energije, čovjek umire. mi smo u načelu strojevi koji su, kao i svaki strojevi, postavljeni između dvije razlike potencijala, i zbog toga možemo vršiti rad - živjeti.

to što znamo misliti o sebi, što smo svjesni sami sebe, znak je izuzetne kompliciranosti naših mozgova. još se ne zna dovoljno o tome, ali to nije razlog da idemo mistificirati. kad se nešto istražuje, onda, da bi bili sigurni u točnost, idemo racionalnim putem.

duhovne spoznaje su nešto drugo. new age ih miješa sa znanošću i proizvodi pseudoznanost.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:52   #43
Slazem se da nema potpore ko i ona budala šta je rekla da je zemlja okrugla. pih da okrugla. OK nema veze ćini se da ću morat priznat da sam:crackpott, newage lule, kook i neznam koje sve izraze niste izmislili. ..................teško
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:05   #44
OK za tebe ne postoji duša, po tome ni Bog. Kako ti onda vidiš evoluciju ćovjeka? Vaditi naftu, stvarati Gmo hranu, traziti nove izvore energije, više se ne razmnozavati nego stvarati DNA savršene ljude te prelaziti s planeta na planet trazeći energiju za opstanak, maksimalno tehnologijom pojednostaviti sve što ćovjek mora radit. Što se dešava s mozgom-krzlja dok mi poput tumora rušimo ekosustave i ćekamo da se svemir opet ohladi, skupi, eksplodira i uništi sve što što je čovo ikad napravio(ništa).
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:18   #45
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
OK za tebe ne postoji duša, po tome ni Bog. Kako ti onda vidiš evoluciju ćovjeka? Vaditi naftu, stvarati Gmo hranu, traziti nove izvore energije, više se ne razmnozavati nego stvarati DNA savršene ljude te prelaziti s planeta na planet trazeći energiju za opstanak, maksimalno tehnologijom pojednostaviti sve što ćovjek mora radit. Što se dešava s mozgom-krzlja dok mi poput tumora rušimo ekosustave i ćekamo da se svemir opet ohladi, skupi, eksplodira i uništi sve što što je čovo ikad napravio(ništa).
Nije Endimion koji definira postojanje ili nepostojanje boga, evolucije ili napretka čovjeka.
Bog postoji/ne postoji što god endimion, ti ili bilo koja druga osoba na ovom svijetu smatra o tome, u tome smo prilično nevažni.
Na ono što možemo utjecati, jest naša evulucija. Gledajući do sada, razvit ćemo u ono što nam je, u tom trenutku u vremenu, najpotrebnije, a ne u ono što smatramo da je ispravno. Evolucijski jači će uvijek satirati evolucijski slabije, tako je do sad uvijek bilo a niti ne vidim da se to mijenja.

Quote:
Inače, ovo pitanje (ali u reduciranom obliku) sam postavio jednom davno na vjeronauku i začepio gubicu časnoj i cijeloj dvorani.
Nije li to malo arogantno od tebe? Brijem da su zašutili zbog količine drskosti i arogancije a ne zbog pitanja :P
Inače, ja sam to pitanje postavio puno vijernika i dosta raznih odgovora sam dobio (od toga da bog "udahnjuje" dušu, do toga da bog daje dio sebe u svakog od nas).

Novo pitanje: Što je bog radio prije neg je stvorio svijet
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:28   #46
Quote:
No one kaže:
Slazem se da nema potpore ko i ona budala šta je rekla da je zemlja okrugla. pih da okrugla. OK nema veze ćini se da ću morat priznat da sam:crackpott, newage lule, kook i neznam koje sve izraze niste izmislili. ..................teško
ne, ona budala koja je rekla da je Zemlja okrugla imala je za to dokaze. na žalost, ima još onih koji vjeruju da je ravna (flat earth society, premda su gotovo nestali).
Quote:
OK za tebe ne postoji duša, po tome ni Bog. Kako ti onda vidiš evoluciju ćovjeka? Vaditi naftu, stvarati Gmo hranu, traziti nove izvore energije, više se ne razmnozavati nego stvarati DNA savršene ljude te prelaziti s planeta na planet trazeći energiju za opstanak, maksimalno tehnologijom pojednostaviti sve što ćovjek mora radit. Što se dešava s mozgom-krzlja dok mi poput tumora rušimo ekosustave i ćekamo da se svemir opet ohladi, skupi, eksplodira i uništi sve što što je čovo ikad napravio(ništa).
nisam rekao da ne postoji duša. citiraj me gdje sam to rekao.
rekao sam da nemamo dokaz da duša postoji (mislim da znamo na što mislim). jedan pametan lik je jednom rekao da imamo tijelo, dušu i duh. tijelo znamo što je, duša bi bila naš osjećaj "sebe", dakle "ja", a duh bi bila neka filozofska, nematerijalna stvar, o kojoj stvarno ne možemo ništa reći. je li to dio boga? tko zna, možda je. ne možemo znati.
ono što možemo znati jest da smo "mi", rezultat mozga - i nema niti jednog dokaza koji može protiv toga.
postoji li bog?
ne možemo znati. ali možemo vjerovati. to se zove vjera. ne religija, nego vjera.
new age vjeru pokušava (zato jer je komercijalistički nastrojen, za djecu konzumerizma) dovesti na razinu nečega što možeš držati u bočici, piti i mazati se time - koristiti kad ti zatreba. krivo, krivo i krivo. potpuno krivo.

evolucijom društva se baš i nisam bavio. no u načelu, to što si rekao je otprilike točno. što se tiče energije, sve što možemo (jer nam broj raste) je tražiti njene izvore. kad ih iskoristimo, idemo dalje.
ne može drukčije. energiju ne možeš stvoriti. možeš samo "moliti boga" da nađeš neki izvor.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:41   #47
Indoktrinacija linearnim nacinom razmisljanja kroz sustav obrazovanja, IMHO predstavlja najvecu barijeru u shvacanju prirodnih procesa. Priroda kao i mi, ciji smo djelovi, funkcionira u ciklusima a ne linearno.

Sto je bilo prije rodjenja, znat cu kad dodjem do "kraja".
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:53   #48
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, ona budala koja je rekla da je Zemlja okrugla imala je za to dokaze. na žalost, ima još onih koji vjeruju da je ravna (flat earth society, premda su gotovo nestali).

nisam rekao da ne postoji duša. citiraj me gdje sam to rekao.
rekao sam da nemamo dokaz da duša postoji (mislim da znamo na što mislim). jedan pametan lik je jednom rekao da imamo tijelo, dušu i duh. tijelo znamo što je, duša bi bila naš osjećaj "sebe", dakle "ja", a duh bi bila neka filozofska, nematerijalna stvar, o kojoj stvarno ne možemo ništa reći. je li to dio boga? tko zna, možda je. ne možemo znati.
ono što možemo znati jest da smo "mi", rezultat mozga - i nema niti jednog dokaza koji može protiv toga.
postoji li bog?
ne možemo znati. ali možemo vjerovati. to se zove vjera. ne religija, nego vjera.
new age vjeru pokušava (zato jer je komercijalistički nastrojen, za djecu konzumerizma) dovesti na razinu nečega što možeš držati u bočici, piti i mazati se time - koristiti kad ti zatreba. krivo, krivo i krivo. potpuno krivo.

evolucijom društva se baš i nisam bavio. no u načelu, to što si rekao je otprilike točno. što se tiče energije, sve što možemo (jer nam broj raste) je tražiti njene izvore. kad ih iskoristimo, idemo dalje.
ne može drukčije. energiju ne možeš stvoriti. možeš samo "moliti boga" da nađeš neki izvor.
Dokaz da duh postoji moš nać na onom horor događaji forumu, ćak i akouzmeš da je 5% prića istinito imaš čvrste dokaze.
Vidim da si na skliskom ledu kod ove teme ali imaš stajalište. Uvjek stvar gledaš iz jedne perspektive (traziš dokaze). Ako su budistićki svečenici došli do zakljućka da nešto kao vitalna eng. saćinjava duh onda bi ih u nekoj mjeri trebali uzeti u obzir.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:16   #49
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Dokaz da duh postoji moš nać na onom horor događaji forumu, ćak i akouzmeš da je 5% prića istinito imaš čvrste dokaze.
Vidim da si na skliskom ledu kod ove teme ali imaš stajalište. Uvjek stvar gledaš iz jedne perspektive (traziš dokaze). Ako su budistićki svečenici došli do zakljućka da nešto kao vitalna eng. saćinjava duh onda bi ih u nekoj mjeri trebali uzeti u obzir.
ne, onona horror temi nisu dokazi da postoje duhovi.

zašto su svi tako zabrazdili po tim budistima i hinduistima? što je sa starim grcima?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:27   #50
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, onona horror temi nisu dokazi da postoje duhovi.

zašto su svi tako zabrazdili po tim budistima i hinduistima? što je sa starim grcima?
Misliš na grke i njihovu logiku?
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:34   #51
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Misliš na grke i njihovu logiku?
To on misli, da. Reci ti njemu...
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:39   #52
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Misliš na grke i njihovu logiku?
nisu oni imali samo logiku, imali su oni pregršt toga čega se ja više ne mogu sjetiti. stari grci ownaju one zamotane u narančastim ručnicima.
stari grci su imali bijele plahte, a ponekad ni to

ono što sam htio izraziti spominjanjem starih grka je čuđenje. to je kriv new age. malograđanstvu je potpuno nekritički i konzumeristički donio indijsku filozofiju, koja je opterećena religijom. stare grke su svi nekako zaboravili, a oni su, uz arape i rimljane, temelji zapadnog svijeta.
što se dogodilo s divljenjem prema načinu na koji svijet funkcionira?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:00   #53
IMO cudjenje u ocima onih koji ne proucavaju zapadnjacki misticizam koji bez helenistike i Egipta ne moze proci.

Mada se kaze da kad su Grci zeljeli nesto nauciti otplovili bi u Egipat.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:51   #54
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nisu oni imali samo logiku, imali su oni pregršt toga čega se ja više ne mogu sjetiti. stari grci ownaju one zamotane u narančastim ručnicima.
stari grci su imali bijele plahte, a ponekad ni to

ono što sam htio izraziti spominjanjem starih grka je čuđenje. to je kriv new age. malograđanstvu je potpuno nekritički i konzumeristički donio indijsku filozofiju, koja je opterećena religijom. stare grke su svi nekako zaboravili, a oni su, uz arape i rimljane, temelji zapadnog svijeta.
što se dogodilo s divljenjem prema načinu na koji svijet funkcionira?

Grci jesu donjeli kulturu i civilizaciju na zapad ali je nisu stvorili istok je kolijevka civilizacije a vidimo kako se zapad danas odnosi prema tome.usporedi starost grćke civilizacije sa naprimjer vedama.možda si zaboravio na srednji vijek no samo da te podsjetim kad su križari krenuli na bliski istok nisu samo pobili gomilu ljudi nego su preuzeli dosta od njihove znanosti. a da ne spominjem koliko je toga došlo iz kine na zapad.

tebi je za sve zlo kriv new age a ne postuješ civilizaciju koja je mnogo starija od grćke
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:11   #55
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ma shvaćam, osjećaji i to, da.
ti nemaš osjećaja ili ne voliš ljude?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:12   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to nije moje mišljenje, to je činjenica,
shvaćeno
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:35   #57
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Grci jesu donjeli kulturu i civilizaciju na zapad ali je nisu stvorili istok je kolijevka civilizacije a vidimo kako se zapad danas odnosi prema tome.usporedi starost grćke civilizacije sa naprimjer vedama.možda si zaboravio na srednji vijek no samo da te podsjetim kad su križari krenuli na bliski istok nisu samo pobili gomilu ljudi nego su preuzeli dosta od njihove znanosti. a da ne spominjem koliko je toga došlo iz kine na zapad.

tebi je za sve zlo kriv new age a ne postuješ civilizaciju koja je mnogo starija od grćke
pa kinezi baš i nemaju previše s "tvojim" zamotancima u narančasto, ako dobro kužiš što želiš reći...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:41   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa kinezi baš i nemaju previše s "tvojim" zamotancima u narančasto, ako dobro kužiš što želiš reći...

ma mislim onako na raskol između istoka i zapada misliš valjda na indijce i gurue pa reci mi koje su oni zlo ucinili svijetu da ih tako podcjenjuješ.samo su uronili malo dublje u duhovnost new age nema baš puno veze sa tim zapravo i istoćne su se religije polako poćeli kritićki odnositi prema new ageu.ako misliš na vede oni potjecu iz indije
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:47   #59
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
ma mislim onako na raskol između istoka i zapada misliš valjda na indijce i gurue pa reci mi koje su oni zlo ucinili svijetu da ih tako podcjenjuješ.samo su uronili malo dublje u duhovnost new age nema baš puno veze sa tim zapravo i istoćne su se religije polako poćeli kritićki odnositi prema new ageu.ako misliš na vede oni potjecu iz indije
nisam negativan prema dalekom istoku, negativan sam prema konzumerizmu new agea koji oni i sami osuđuju, kako i sam kažeš. new age se prema religijama ponaša kao kupac u trgovini ili izbirljivo dijete pred tanjurom.
što je najgore, ima cijeli jedan sklop, cijelu mašineriju, koja se brine za njega, a to je pseudoznanost koje počiva na kvantnom šarlatanstvu.
taj konzumerizam je započeo negdje 60-ih. djeca cvijeća, tralala.
uzrok bi trebalo tražiti u americi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:55   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nisam negativan prema dalekom istoku, negativan sam prema konzumerizmu new agea koji oni i sami osuđuju, kako i sam kažeš. new age se prema religijama ponaša kao kupac u trgovini ili izbirljivo dijete pred tanjurom.
što je najgore, ima cijeli jedan sklop, cijelu mašineriju, koja se brine za njega, a to je pseudoznanost koje počiva na kvantnom šarlatanstvu.
taj konzumerizam je započeo negdje 60-ih. djeca cvijeća, tralala.
uzrok bi trebalo tražiti u americi.
Vidiš zapravo je sve pocelo na dalekom zapadu, šteta ispocetka mi se cinilo da se je iz toga moglo izroditi nešto dobro možda i još može tko zna još uvijek ostaje nada
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.