Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2007., 10:06   #1
Edward Leedskalnin - čovjek si gradio kućicu

http://atlantisrising.com/issue12/ar12coralcastle.html
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 14:41   #2
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=202
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:06   #3
Pitanje koje si postavljam :kako je riješio lokacijsku i građevinsku dozvolu ? Nemoguće bez projekta izrađenog od strane ovlaštenog projektanta !
A da li je građevina u sukladnosti sa GUP-om ?
To su prava pitanja !
Da mu ne bi došli bageri ministarstva... neće oni pitati KAKO je sagradio, srušit će to bez muke !
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:13   #4
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Pitanje koje si postavljam :kako je riješio lokacijsku i građevinsku dozvolu ? Nemoguće bez projekta izrađenog od strane ovlaštenog projektanta !
A da li je građevina u sukladnosti sa GUP-om ?
To su prava pitanja !
Da mu ne bi došli bageri ministarstva... neće oni pitati KAKO je sagradio, srušit će to bez muke !
Pa i jesu htjeli rušiti.
Ali kako ćeš srušiti kamene blokove koje ne može dizalica podignuti?
Onaj obelisk u Balbeeku (najveći obelisk na svijetu, a u Baaleku u Libanonu su se prošle godine vodile borbe sa Izraelcima) ne može ni jedna današnja dizalica podignuti. Za podizanje takvih predmeta potrebno je postaviti nekoliko kranova. Transport je još gora stvar.

Znate li da kada su pokušali transportirati blokove Nilom da bi sagradili onu malecnu piramidicu i tako dokazali kako su građene, da nisu mogli nikako utovariti blok na drveni brod a da ne potone?
Pa su ga prenijeli modernim brodom i vlakom. Ne'š ti dokaza.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 02:11   #5
BAS sam dogooglao do toka trazeci nesto pod temom


"party levitacija"

ono kad 4 ljudi dize oetoga pomocu dva prsta

ZELJA mi je to isprobat s 5 ljudi S VAGOM: ali nikako da nadjem 5 ljudi koji su zeljni to isprobat

inace to "radi" ali tada kada sam to probao nisam imao vagu pri ruci

nego bas me zanima na kojim principima bi se taj fenomen mogao IMITIRATI da se replicira levidation device
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 08:58   #6
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
nego bas me zanima na kojim principima bi se taj fenomen mogao IMITIRATI da se replicira levidation device
To mi je i Mišak pričao. Kaže da je princip sa 5 ljudi tako jednostavan da ga svatko može izvesti. To ionako svi rade u srednjoj školi pa neću pisati kako ide.
Ja jednom to vidio, ali me tada nije zanimalo. Sada me zanima. Nađi bilo koje 4-ero ljudi.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:35   #7
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
To mi je i Mišak pričao. Kaže da je princip sa 5 ljudi tako jednostavan da ga svatko može izvesti. To ionako svi rade u srednjoj školi pa neću pisati kako ide.
Ja jednom to vidio, ali me tada nije zanimalo. Sada me zanima. Nađi bilo koje 4-ero ljudi.
pa kao sto rekoh probao sam to ali tada nije bilo vage...

inace teze je nac 4 ljudi koji zele to napravit nego napravit experiment
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:06   #8
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
inace teze je nac 4 ljudi koji zele to napravit nego napravit experiment
Želi Mišak. Baš smo o tome jednom pričali.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:39   #9
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Želi Mišak. Baš smo o tome jednom pričali.
nego kaj se miškec tolko "zanima" oko vanzemaljaca : tak mu je blog "gadan" kad mu je svaka druga slika neki ogavni elijen

a ti si dobar s Mišakom?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:48   #10
[QUOTE=grizli;7296912]nego kaj se miškec tolko "zanima" oko vanzemaljaca : tak mu je blog "gadan" kad mu je svaka druga slika neki ogavni elijen
QUOTE]

Da. To ga najviše zanima.
Jesam li dobar?

Malko ću tračati...
Radimo na toj emisiji, pišem u časopisu kojemu je on urednik, a i posjećujemo zanimljiva mjesta kao što je Damanhur.
Tamo smo jednom vodili i MrQ-ovu curu Myrrh, i bilo je jako zanimljivo upoznati Lepre Violu, Crotalo Sezama, ...(jedino što je to za posljedicu imalo da se Myrrh zaljubila u mene. No tako to ide kad ženi imaš što za ponuditi i dobar si prema njoj, na primjer: skuhaš joj čaj kad je bolesna a ne da joj kažeš kako bolest nije za ratnicu i ismijavaš je dok ona kašlje i drhti od temperature). A sa miškecom i ljudima oko njega svako putovanje postaje zanimljiva magijska/duhovna misija. Nešto kao hodočašće.
To te ispuni velikom energijom i da ti veliko iskustvo.
Možda vama on izgleda nekako neduhovno, možda medijski, ali on je zaista super ,i s njim družiti se, je super. Neće vam raditi iza leđa, neće vas ogovarati, i neće lupetati nebuloze e da bi zgrabio nekakvog komada, po mogućnosti vašeg, što sam vidio na djelu kod nekih kipara iz Rijeke koji su pod krinkom likovnih kolonija radili sve samo ne likovnu koloniju, ili našeg vrlog borilačkog vještinaša koji radi na svijesti svoje donje glave.


P.S. Da se ne bi kitili tuđim perjem: Myrrh poznaje miškeca, kao i moja Lavica. MrQ ga ne poznaje iako je pokušao uvaliti se. Da ne bi poslije bilo nismo znali.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:19   #11
Kako bih ja podizao kamenje?

Edward Leedskalnin se koristio elektronskom opremom za podizanje kamena. No ja sam uvjeren da ona nije nužno potrebna. Dovoljno je koristiti mehaničku rezonanciju da se kamen pretvori u dijamagnetik koji lebdi na zemljinom magnetskom polju (dakako, pojednostavljeno, nije to baš tako, i to lebdenje je puno kompleksnije od pukog odbijanja dva magneta).

Kako to postići?
Pa sve tradicije svijeta spominju trube, bubnjeve...ukratko zvuk kojim izazivaju rezonanciju u kamenim blokovima kako bi oni počeli levitirati.
Dakako da postoji i bolji način. Jednostavniji.
Ako pogledate građu kraljeve odaje u Keopsovoj piramidi odmah vam sine.


Iznad nje su 4 komore, no to zapravo nisu komore. Pogledajte te blokove. Ima ih 4 i učvršćeni su na dva kraja. Dolje su glatki a gore grubo tesani. Oduziman je materijal kao da su usklađivani da pravilno vibriraju. Podsjećaju na pločice ksilofona. I jesu.
E sad. Pitate se kako zvuče...odgovor: FIS DUR!!! Akord Zemlje.
Ima li još?
Ima. Zamislite prikladno oblikovan čekić koji je od metala ali tako da mu pozadina ima 4 pločice koje vibriraju. Zamislite monolitni komad metala sa 4 takva rezonatora i jezgrom u obliku eksponencijalnog ROGA koji se proširuje nasuprot pločicama.
Eksponencijalni rog je akustički prilagodnik impedancije.
I sad: harmonija pločica koje vibriraju prenosi se kroz eksponencijalni rog na prošireni dio čekića, kojim udarite kamen.

Postoji li takav čekić?
O da. Niste ga nikada vidjeli? Ne?
Aha! A imate ga u svakom muzeju.


DJED!

http://en.wikipedia.org/wiki/Djed
Pogledajte. Fascinantno precizno. Točno to!

I još jedna sitnica: ksilofon je harmonički instrument jer je sastavljen od harmoničkih oscilatora. Harmonički što znači da proizvodi harmoničke vibracije u smislu fourierovih transformacija. Svi mehanički harmonički oscilatori su učvršćeni na dva kraja, bez obzira je li to žica gitare, pločica ksilofona ili zračni stupac u puhačkom instrumentu.
Djed, sa druge strane, je učvršćen u sredini i ima slobodne krajeve. Nije harmonički rezonator, više je kao zvono točnije ČINELA! Uskladiti takav rezonator puno je teže sa matematičkog stajališta, a i sami akordi se drugačije štimaju. Osim toga, vibrirajući disk je blizak membrani bubnja što vuče na Besselove funkcije.
Što je to, bolje da ne znate, no ako je u vrijeme Egipta netko znao za Besselove funkcije onda je sigurno znao i mnogo o atomskoj fizici. A to pak baca sasvim drugu sliku na povijest i njihovu civilizaciju. Besselove funkcije inače i opisuju zračenje antena, polje atomske jezgre i drugih sferno simetričnih potencijala u radijalnom smjeru i druge slične stvari.
http://www.tabla.com/tablaph1.html#physics
http://www.tarang-classical-indian-m..._tabla_eng.htm
http://www.du.edu/~jcalvert/math/bessels.htm

Zadnje uređivanje VioletStorm : 02.02.2007. at 22:00.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:31   #12
Zna li se je li netko to pokušao ? Mislim sa čekićem ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:45   #13
Mislim / dakle nisam/ valjda je netko pokušao ?

Nije moguće da se nitko nije potrudio...

Uzet ću štimalicu i... što si ono rekao...fis dur ??
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 21:59   #14
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Edward Leedskalnin se koristio elektronskom opremom za podizanje kamena. No ja sam uvjeren da ona nije nužno potrebna. Dovoljno je koristiti mehaničku rezonanciju da se kamen pretvori u dijamagnetik koji lebdi na zemljinom magnetskom polju (dakako, pojednostavljeno, nije to baš tako, i to lebdenje je puno kompleksnije od pukog odbijanja dva magneta).

Kako to postići?
Pa sve tradicije svijeta spominju trube, bubnjeve...ukratko zvuk kojim izazivaju rezonanciju u kamenim blokovima kako bi oni počeli levitirati.
Dakako da postoji i bolji način. Jednostavniji.
Ako pogledate građu kraljeve odaje u Keopsovoj piramidi odmah vam sine.


Iznad nje su 4 komore, no to zapravo nisu komore. Pogledajte te blokove. Ima ih 4 i učvršćeni su na dva kraja. Dolje su glatki a gore grubo tesani. Oduziman je materijal kao da su usklađivani da pravilno vibriraju. Podsjećaju na pločice ksilofona. I jesu.
E sad. Pitate se kako zvuče...odgovor: FIS DUR!!! Akord Zemlje.
Ima li još?
Ima. Zamislite prikladno oblikovan čekić koji je od metala ali tako da mu pozadina ima 4 pločice koje vibriraju. Zamislite monolitni komad metala sa 4 takva rezonatora i jezgrom u obliku eksponencijalnog ROGA koji se proširuje nasuprot pločicama.
Eksponencijalni rog je akustički prilagodnik impedancije.
I sad: harmonija pločica koje vibriraju prenosi se kroz eksponencijalni rog na prošireni dio čekića, kojim udarite kamen.

Postoji li takav čekić?
O da. Niste ga nikada vidjeli? Ne?
Aha! A imate ga u svakom muzeju.


DJED!

http://en.wikipedia.org/wiki/Djed
Pogledajte. Fascinantno precizno. Točno to!

I još jedna sitnica: ksilofon je harmonički instrument jer je sastavljen od harmoničkih oscilatora. Harmonički što znači da proizvodi harmoničke vibracije u smislu fourierovih transformacija. Svi mehanički harmonički oscilatori su učvršćeni na dva kraja, bez obzira je li to žica gitare, pločica ksilofona ili zračni stupac u puhačkom instrumentu.
Djed, sa druge strane, je učvršćen u sredini i ima slobodne krajeve. Nije harmonički rezonator, više je kao zvono. Uskladiti takav rezonator puno je teže sa matematičkog stajališta. Osim toga, vibrirajući disk je blizak membrani bubnja što vuče na Besselove funkcije.
Što je to, bolje da ne znate, no ako je u vrijeme Egipta netko znao za Besselove funkcije onda je sigurno znao i mnogo o atomskoj fizici. A to pak baca sasvim drugu sliku na povijest i njihovu civilizaciju. Besselove funkcije inače i opisuju zračenje antena, polje atomske jezgre i drugih sferno simetričnih potencijala u radijalnom smjeru i druge slične stvari.
http://www.tabla.com/tablaph1.html#physics
http://www.tarang-classical-indian-m..._tabla_eng.htm
http://www.du.edu/~jcalvert/math/bessels.htm

kad vec spomines rezonanciju reci ŠTO rezonira : ovako ovaj tekst zvuci malo bezveze: i naravno ako se radi o levitaciji moras prije pokusat objasnit sto je i KAKO se prenosi gravitacijska sila
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:01   #15
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Mislim / dakle nisam/ valjda je netko pokušao ?

Nije moguće da se nitko nije potrudio...

Uzet ću štimalicu i... što si ono rekao...fis dur ??
Ne bih znao. Mislim da se za dobivanje i uštimavanje rezonancije mora puno znati o samom kamenu. No, svakako probaj. Pogodiš li akord, i budeš li znao kuckati kamen takvom stvari, on će se podignuti i lebdjeti minutu pa i više.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:10   #16
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
kad vec spomines rezonanciju reci ŠTO rezonira : ovako ovaj tekst zvuci malo bezveze: i naravno ako se radi o levitaciji moras prije pokusat objasnit sto je i KAKO se prenosi gravitacijska sila

Rezoniraju diskovi koji čine djed. Prenose vibracije na kamen.
Kamen pod djelovanjem tih vibracija postaje dijamagnetik koji su suprotstavlja magnetskom polju Zemlje.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:10   #17
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Ne bih znao. Mislim da se za dobivanje i uštimavanje rezonancije mora puno znati o samom kamenu. No, svakako probaj. Pogodiš li akord, i budeš li znao kuckati kamen takvom stvari, on će se podignuti i lebdjeti minutu pa i više.
KOJA Je TOCNO FREKVENCIJA FIS DURA !!!!

pa to mozes napraviti na kompjuteru pomocu zvucnika (zvucne kartice)
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:11   #18
Znači netko od savremenika je probao ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:11   #19
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Rezoniraju diskovi koji čine djed. Prenose vibracije na kamen.
Kamen pod djelovanjem tih vibracija postaje dijamagnetik koji su suprotstavlja magnetskom polju Zemlje.
KAKVE veze ima magnetsko polje s gravitacijom?

zar nije magnetizam odlika metala?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:14   #20
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
KOJA Je TOCNO FREKVENCIJA FIS DURA !!!!

pa to mozes napraviti na kompjuteru pomocu zvucnika (zvucne kartice)
Možeš ti zamijeniti i čitav zbor tibetanskih monaha i njihove bubnjeve ZVUČNICIMA. Nitko ne kaže da ne možeš.
Ali zgodnije je kada nemaš struje, i kada si prisiljen primitivne ljude u nekakvom tamo KEMIT-u naučiti kako da tegle kamen...da koristiš ovo. Ili ćeš im u suprotnom morati dati generatore, sintesajzere, zvučnike od par tisuća watta...
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.