Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 16:54   #1
Smile Zasto je sve pod tolikim ?

Zasto sve ovo mora biti toliko zagonetno!? Zasto je svemir toliki i toliko tajanstven? Sto smo mi?
Zasto smo mi? Zar je moguce da u tolikom svemiru postojimo samo MI, onda smo stvarno posebni! Tko
nam je to smjestio toliku zagonetku? A kad se trudimo shvatiti sve to, shvatimo da je to nemoguce
shvatiti pa odustanemo! A i zalosno je sto to nikoga nezanima vec svi zive iz dana u dan "onako",
jesu li ikad pogledali u nocno nebo ili puni mjesec i zapitali se "Sto li je to gore" "kako li je samo lijepo" "sto je tamo gore"?
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 16:56   #2
Imas vec takav slican thread, nisi ni pogledala.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=209926
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 16:58   #3
Ma da, dajte vi novi pogledajte i starije teme, a ne da nas zaintrigirate novom, a ono ćorak.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:00   #4
Da,nisam ni pogledala! Nova sam na forumu, nemam vremena sve citati! Al to me stvarno zanima, a znam da nema nitko odgovore na to ili...
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:03   #5
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Zasto sve ovo mora biti toliko zagonetno!? Zasto je svemir toliki i toliko tajanstven? Sto smo mi?
Zasto smo mi? Zar je moguce da u tolikom svemiru postojimo samo MI, onda smo stvarno posebni! Tko
nam je to smjestio toliku zagonetku? A kad se trudimo shvatiti sve to, shvatimo da je to nemoguce
shvatiti pa odustanemo! A i zalosno je sto to nikoga nezanima vec svi zive iz dana u dan "onako",
jesu li ikad pogledali u nocno nebo ili puni mjesec i zapitali se "Sto li je to gore" "kako li je samo lijepo" "sto je tamo gore"?
Da, jako cudno, a meni je jos cudnije kada se zapitam kako je nastao taj svemir. Ili ako nije nastao, nemogu ni zamisliti da oduvjek postoji. Mozda i nije slucajnost da se sve to napravilo, milijarde planeta i zvijezda, neke crne rupe, i zivot na pokojoj planeti. Energije, neki zakoni fizike, gravitacija, dimenzije, vrijeme. Hehehe, mozemo si samo razbijati glavu.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:05   #6
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Da,nisam ni pogledala! Nova sam na forumu, nemam vremena sve citati! Al to me stvarno zanima, a znam da nema nitko odgovore na to ili...
Mozda neki mali sivo-zeleni imaju neke odgovore.
A mozda je sve to tako slucajno nastalo, i kako je nastalo, jednog ce dana tako i nestat...do slijedeceg puuta.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:13   #7
Da,kako je to sve slucajno nastalo? Zasto? Cemu? Sto je to uopce zivot? Mene boli glava kad pocmem razmisljat o tome svemu..
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:15   #8
A "stvoritelj" ? Zar nam je Bog postavio toliku zagonetku i smije se negdje "gore na nebu"!
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:16   #9
dosadno nam je
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:20   #10
A sto da i skuzimo sve to, kakve koristi od toga sto skuzimo! Kad ce svejedno ovo sve prestati, nestati, nas ce planet nestati, i onda cemu nasa svrha sto smo postojali tu u tom beskrajnom svemiru...taj toliko mali planet naspram tolikog svemira jedini "ZIV" koliko mi znamo, nakraju ce nestati... a mozda "mali zeleni" budu pametniji od nas pa dodju po nas i spase nas!
Kakve gluposti pisem!
Nema veze!
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:22   #11
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
A "stvoritelj" ? Zar nam je Bog postavio toliku zagonetku i smije se negdje "gore na nebu"!
Ma kakav bog, nema Boga. Jest da su sve te civilizacije prije nas zajedno s nama vjerovale u tog nekog Boga, ali ja do sada nisam vidio ni jedno bozije dijelo ili nesto slicno. Uopce ne vjerujem u takva sranja. Sta ti mislis da neki bog sa svojom svjescu kontrolira sve ovo? Mozda sam svemir ima svoju svijest pa kontrolira, to bi mozda bio taj Bog, ali bog o kakvome pise Biblija je za mene samo neciji plod maste, zajedno s tom Biblijom i uskrsnjim jajima....i Svetim Nikolom...
Sve je to isti k****!!!!!!!!!!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:26   #12
Ma ponilo me...
Jos sam ja mlada da bih imala neke pametne zakljucke, pa nemojte zamjeriti,ali to me zanima pa ako netko "pametniji" ima kakav pametan komentar...
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:27   #13
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
A sto da i skuzimo sve to, kakve koristi od toga sto skuzimo! Kad ce svejedno ovo sve prestati, nestati, nas ce planet nestati, i onda cemu nasa svrha sto smo postojali tu u tom beskrajnom svemiru...taj toliko mali planet naspram tolikog svemira jedini "ZIV" koliko mi znamo, nakraju ce nestati... a mozda "mali zeleni" budu pametniji od nas pa dodju po nas i spase nas!
Kakve gluposti pisem!
Nema veze!
Glupo je vjerovati da u je tolikom prostranstvu nastao samo jedan inteligentan zivot i to tu, na Zemlji. Mozda nisu mali zeleni, ali nesto jesu. Ne vjerujem da ce nas doci spasiti, ali mozda kada jednom ogladne nas dodju pojesti. Uvjeren sam da ce u jednom trenu u toj beskonacnosti vremena i postojanja Zemlja nestati, tj biti unistena ili s nase strane ila sa strane neke druge sile. (Pogoditi ce ju neka kometa ili ce ju sprziti Sunce npr.) Ako se ne preselimo dalje zivot kao ovakav kakav mi poznajemo ce naravno nestati. Ali sada, samo nagadjam, nitko ne zna sta ce se desiti nakon toliko godina.

Ali ako je sve to slucajno i nastalo...onda nema bas smisla.
Stvarno mi nije jasno kako iz skoro nicega nastane ovako nesto ko sto smo mi. (Zemlja je na pocetku bila uzarena kugla, a pogledaj sada)
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:29   #14
A neznam! Nesto "gore" postoji! Bog?
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:31   #15
godine su tu, godine...5 milijardi eej
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:31   #16
Sve je to toliko CUDNO! NEOBJASNJIVO!
Kako je moglo nastati sve slucajno? Sto je bilo prije toga "slucajno"? Sto je bilo prije ovog svemira danas? Sto je SVEMIR uopce?
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:32   #17
IMA BOGA
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:36   #18
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
IMA BOGA
Pa ako ces tako lakse proc kroz ovaj zivot onda neka ga za tebe ima!!!!!! Za mene su gore samo oblaci, par aviona koji navodno ispustaju pizdarije od kojih nastaju oblaci, pokoji satelit, par ozonskih rupa, i pokoja santa leda koja tu i tamo padne na tlo ....
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:43   #19
moja vjera, o kojoj ne razmišljam baš previše počinje (ako gledamo u prošlost) prije velikog praska. dakle, sve što je bilo prije toga, možda je neko više biće (mislim da je 'Bog' izmišljen) možda je nešto treće....a od tada do danas i u budućnosti vjerujem znanosti. baš svi događaji nakon velikog praska (nastajanje zvjezdanih sustava, galaktika, života ,zatim evolucija života itd) mogu se znanstveno objasniti. ne tražim nikakav smisao života, jer mi ne treba. sve što trebamo imamo ovdje, samo se malčice trebamo osvrnut. život je ovdje, na Zemlji
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:46   #20
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
IMA BOGA
Možda tebi ima
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.