Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 00:37   #81
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ajde prvo jedna sasma nejasna paralela. U nekoj knjizi koju sam čitao spominjao se jedan pas kojem je vrhunska zabava bila da odnese lopticu na vrh stepenica i onda ju gurne da odskakuće dolje. Za njega je to bila vječna zabava.
Slično se ljudi danas zabavljaju teoretiziranjem o emocijama jer je shvaćanje istih barem malo iznad njihovih sposobnosti.
Prilično sam siguran da je cjelokupno naše bivanje na ovom svijetu (onim ekstrastvarima se neću baviti) objašnjivo kemijom i fizikom. Tako i emocije, a i ljubav kao jedan njihov segment. Kvaka je u tome što je to prokleto složeno i teško da će se ubrzo naći neki cjelovit sustav koji će objasniti biokemiju osjećaja. Uostalom, složenost je ono što daje posao većini znanstvenika.
Zato na scenu lako nastupaju razne aproksimacije i miniteorije koje manje ili više promašuju.
Od svih vrsta ljubavi jedino si ne mogu objasniti afinitet prema lijepim stvarima. Zašto vrane skupljaju šarene kamenčiće? Je li to uopće istina?
Odgovor je - iz puno shita se uvijek probere nešto, takvi su ljudi-ljudske diskusije.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:38   #82
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ajde prvo jedna sasma nejasna paralela. U nekoj knjizi koju sam čitao spominjao se jedan pas kojem je vrhunska zabava bila da odnese lopticu na vrh stepenica i onda ju gurne da odskakuće dolje. Za njega je to bila vječna zabava.
Slično se ljudi danas zabavljaju teoretiziranjem o emocijama jer je shvaćanje istih barem malo iznad njihovih sposobnosti.
Prilično sam siguran da je cjelokupno naše bivanje na ovom svijetu (onim ekstrastvarima se neću baviti) objašnjivo kemijom i fizikom. Tako i emocije, a i ljubav kao jedan njihov segment. Kvaka je u tome što je to prokleto složeno i teško da će se ubrzo naći neki cjelovit sustav koji će objasniti biokemiju osjećaja. Uostalom, složenost je ono što daje posao većini znanstvenika.
Zato na scenu lako nastupaju razne aproksimacije i miniteorije koje manje ili više promašuju.
Od svih vrsta ljubavi jedino si ne mogu objasniti afinitet prema lijepim stvarima. Zašto vrane skupljaju šarene kamenčiće? Je li to uopće istina?
tu se skroz slažemo. prokleto komplicirano..
a vrane, one skupljaju sve i svašta, nije ograničeno samo na svjetlucavo, ali vole i to....
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:40   #83
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
tu se skroz slažemo. prokleto komplicirano..
a vrane, one skupljaju sve i svašta, nije ograničeno samo na svjetlucavo, ali vole i to....
Još uvijek ostaje pitanje zašto skupljaju nešto što im ne treba. Slutim da ima neki jednostavan odgovor od kojeg ću lupiti po čelu
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 01:01   #84
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Još uvijek ostaje pitanje zašto skupljaju nešto što im ne treba. Slutim da ima neki jednostavan odgovor od kojeg ću lupiti po čelu
kolektivni uzrok psihičke traume koji se vuče generacijama?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 01:23   #85
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog - procitati malo Poppera prije nego sto se znanost ovako bezocno optuzi. Tamo on lijepo daje jasnu definiciju predmeta izucavanja znanosti. Ono sto se ne moze znanstveno niti dokazati niti opovrgnuti, nije objekt znanstvenog istrazivanja, i na njega znanost ne moze dati odgovor. Tako recimo dokazivanje postojanja Boga ili ljubavi jednostavno nije znanstveno pitanje jer nije u domeni znanstvene metode. O tome, barem danas, znanost ne moze nista reci.
OK. Znanost PRIZNAJE da POSTOJE stanja, pojave i procesi koji nisu u njenoj domeni.
Pitanje je onda zašto tako manjkava znanost (što i sama priznaje) uzima sebi za pravo da kroji svjetonazor svima i svakome.
Primjer za to je nedavno odbijanje suda u USA molbe grupe kreacionista da se kao ravnopravni svjetonazor Darwinovoj evoluciji uzme i teorija kreacionizma u javnim školama? Da i ne govorimo o ostalim, manje demokratskim zemljama.
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 01:42   #86
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
OK. Znanost PRIZNAJE da POSTOJE stanja, pojave i procesi koji nisu u njenoj domeni.
Pitanje je onda zašto tako manjkava znanost (što i sama priznaje) uzima sebi za pravo da kroji svjetonazor svima i svakome.
Primjer za to je nedavno odbijanje suda u USA molbe grupe kreacionista da se kao ravnopravni svjetonazor Darwinovoj evoluciji uzme i teorija kreacionizma u javnim školama? Da i ne govorimo o ostalim, manje demokratskim zemljama.
zato jer je kreacionizam isprdak ljudskog uma.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 02:08   #87
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Još uvijek ostaje pitanje zašto skupljaju nešto što im ne treba. Slutim da ima neki jednostavan odgovor od kojeg ću lupiti po čelu
Ima jedna africka ptica koja (muzijak) radi ogromno gnijezdo na tlu i ukrasava ga sa svakakvim glupostima. Kad dodje vrijeme parenja zenka obilazi sva gnijezda na podrucju i onda ode kod onog muzijaka koji ima najfensi gnijezdo i pari se s njim.
Taj muzijak kara sve koke u susjedstvu,a ostali luzeri gledaju i misle se :"Jebemu pa sto se ja nisam sjetio staviti limenku od kole na krov?"
Eto sex je uzrok svemu.

Mozda se o tako necem radi i kod vrana. Mada ja mislim da je rijec o svrakama, a ne vranama.
Bajumbadum_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 02:23   #88
Quote:
Bajumbadum_00 kaže: Pogledaj post
Ima jedna africka ptica koja (muzijak) radi ogromno gnijezdo na tlu i ukrasava ga sa svakakvim glupostima. Kad dodje vrijeme parenja zenka obilazi sva gnijezda na podrucju i onda ode kod onog muzijaka koji ima najfensi gnijezdo i pari se s njim.
Taj muzijak kara sve koke u susjedstvu,a ostali luzeri gledaju i misle se :"Jebemu pa sto se ja nisam sjetio staviti limenku od kole na krov?"
Eto sex je uzrok svemu.

Mozda se o tako necem radi i kod vrana. Mada ja mislim da je rijec o svrakama, a ne vranama.
Ima priča da ptičice (neću tvrditi da znam koje su) svoje blago skrivaju od drugih, zakopaju ga i paze da ih tko ne vidi. Ta se u seks ne uklapa, ali ne mora biti ni istinita.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 02:34   #89
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
OK. Znanost PRIZNAJE da POSTOJE stanja, pojave i procesi koji nisu u njenoj domeni.
Pitanje je onda zašto tako manjkava znanost (što i sama priznaje) uzima sebi za pravo da kroji svjetonazor svima i svakome.

Ma tko to sebi uzima za pravo da kroji svjetonazor? Znanost? Meni se cini da si tu svi i svatko uzima za pravo krojiti svjetonazor, a najmanje znanost i znanstvenici. Koliko vidim, u zapadnom svijetu svjetonazor kroji krscanski moral i krscanska etika, a ne nekakva znanost.

Primjer za to je nedavno odbijanje suda u USA molbe grupe kreacionista da se kao ravnopravni svjetonazor Darwinovoj evoluciji uzme i teorija kreacionizma u javnim školama? Da i ne govorimo o ostalim, manje demokratskim zemljama.
Malo si fulala poantu. Kreacionizam onako kako ga zele prikazati kreacionisti JEST u domeni znanosti. I ne samo to, vec kreacionisti zele u skolama poducavati djecu kako je kreacionizam znanstvena teorija, jednako kao i darviniza. Sto naravno NIJE.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:33   #90
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Da, zaista je ovo zanimljivo (pod)pitanje: "Kakav je to skup kemijskih reakcija koji tjera covjeka da svoj zivot zrtvuje za drugoga?"

Evo, ako me naucis kako, spreman sam slovo "C" u nadimku promjeniti u slovo "c", jer ovo nije prvi put da pokazujes nesnosljivost prema mojoj bahatosti, koju to slovo "C" izaziva u kemiji tvoga mozgica.
je li vrijedno tebe nešto naučiti kad naučeno nećeš znati primijeniti? ako te volim kao čovjek čovjeka, trebam li te, iz čiste ljubavi, pustiti da sam shvatiš (što čisto sumnjam da ćeš uspjeti) ili?

nećeš znati! ne zato što nisi sposoban - nego zato što tvoja ljudskost i empatija nisu dovoljno evoluirale da bi shvatio kako ćeš i s malim c ostati i dalje bahata osoba s mozgićem.

vidiš li sad kolika je moja ljubav prema nazadnom isprdku Covječanstva?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:52   #91
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kolektivni uzrok psihičke traume koji se vuče generacijama?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:53   #92
Quote:
diki kaže: Pogledaj post

nećeš znati! ne zato što nisi sposoban - nego zato što tvoja ljudskost i empatija nisu dovoljno evoluirale da bi shvatio kako ćeš i s malim c ostati i dalje bahata osoba s mozgićem.
zajebaješ se?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:26   #93
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Nema ljubavi.
O bože sveti, oprosti ovome jer ne zna što govori.
Je li ti znaš koliko je beskonačne ljubavi svugdje oko nas i u nama.
PRVO načelo svemira je ljubav, drugo načelo je znanje i iskustvo, a ostalo je tek treće. Ako se ovo prvo dvoje u potpunosti provodi, to dovodi do savršenstva. Tebe očito nisu voljeli kao dijete. Ups, ovo nisam trebao reći.
A čuj... ja iznosim svoje mišljenje... do kojeg sam mogla doći samo intenzivnim voljenjem drugih ljudskih bića... i iskustvom i znanjem koje je iz toga proizašlo. Uzimajući sveukupno ljudsko ponašanje u obzir... došla sam do takve, gore izrečene spoznaje. Puno tražim jer puno mogu dati.

wolfinthebreast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:27   #94
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Težnja za spajanjem (ovakvim ili onakvim) nikad ne nestaje.
Ona samo može biti prikrivena.
Jer, na primjer, pametni može shvatiti da se upravo radi prisustva Težnje elektron želi spojiti s protonom...

Dali je Teznja proizvod kemije ili obratno?
Pa da li se bilo koja kemijska reakcija mogla odvijati u VJEČNOJ Prošlosti?
Jer, Težnja postoji Vječno!
Prema tome, Težnja jedino može da bude ta koja djeluje na to da se odvijaju kemijski procesi.
Slažem se s tobom....
wolfinthebreast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:31   #95
Quote:
Bajumbadum_00 kaže: Pogledaj post
Ima jedna africka ptica koja (muzijak) radi ogromno gnijezdo na tlu i ukrasava ga sa svakakvim glupostima. Kad dodje vrijeme parenja zenka obilazi sva gnijezda na podrucju i onda ode kod onog muzijaka koji ima najfensi gnijezdo i pari se s njim.
Taj muzijak kara sve koke u susjedstvu,a ostali luzeri gledaju i misle se :"Jebemu pa sto se ja nisam sjetio staviti limenku od kole na krov?"
Eto sex je uzrok svemu.

Mozda se o tako necem radi i kod vrana. Mada ja mislim da je rijec o svrakama, a ne vranama.
To je prirodna selekcija. Muškarci (mužjaci)su tu da mašu falusima i budu "lovci"... a žene (ženke) da vrše konačni odabir među njima i odaberu najpogodnijeg... hehe

Danas su to pak neki drugi paketi, ali sadržaj je isti.
wolfinthebreast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:49   #96
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
je li vrijedno tebe nešto naučiti kad naučeno nećeš znati primijeniti? ako te volim kao čovjek čovjeka, trebam li te, iz čiste ljubavi, pustiti da sam shvatiš (što čisto sumnjam da ćeš uspjeti) ili?

nećeš znati! ne zato što nisi sposoban - nego zato što tvoja ljudskost i empatija nisu dovoljno evoluirale da bi shvatio kako ćeš i s malim c ostati i dalje bahata osoba s mozgićem.

vidiš li sad kolika je moja ljubav prema nazadnom isprdku Covječanstva?
Da ti mene volis, kao sto covjek voli covjeka i kao sto kazes da me volis, ti bi meni pruzila ruku pomirenja i nakon svih onih uvreda koje sam ti uputio. Treba ljudima znati oprastati. Tek tako im zapravo dajes do znanja i dokazujes da si drugacija od njih samih. A mogu ja potpuno dignuti slovo "C" ili "c", samo trebam tebe da mi objasnih kako. Hajde Diki, napredni plodu Covjecanstva, isprsi se i pokazi sto ti sve znas i sto si sve u stanju uciniti!!! Volim te jer si takva, karakterna i samosvjesna zen?a !!!!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:06   #97
evo i mene si krajem prosinca duboko izvrijeđao, te kako ti kažeš: pošto sam drukčiji od tebe, oprostio sam ti i pišem na tvome threadu, a kada sam ja otvorio temu o "besmrtnicima" točno sam vidio tko je duboko iskompleksiran i ne želi se družiti sa mnom jer me mrzi i nije htio ništa napisati.

eto što ti je ljubav

to su ljudi koji dubokoumno (neki, tu pile ne ubrajam) zbore o ljubavi, a nemaju je niti trunčice jer su opsesivni egoisti.

to su :

delija (joj, začarat će me sad)
pilence
geza
Covjek

i još neki čijega se ni imena sjetiti ne mogu.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:59   #98
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Da ti mene volis, kao sto covjek voli covjeka i kao sto kazes da me volis, ti bi meni pruzila ruku pomirenja i nakon svih onih uvreda koje sam ti uputio. Treba ljudima znati oprastati. Tek tako im zapravo dajes do znanja i dokazujes da si drugacija od njih samih. A mogu ja potpuno dignuti slovo "C" ili "c", samo trebam tebe da mi objasnih kako. Hajde Diki, napredni plodu Covjecanstva, isprsi se i pokazi sto ti sve znas i sto si sve u stanju uciniti!!! Volim te jer si takva, karakterna i samosvjesna zen?a !!!!!!
tebi je hitno potrebno cjepivo protiv patetike
inače...nisam nigdje u tvom postu pročitala "oprosti" tako da....

@normall, na tvoj popis dodala bih skromnog Ševu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:09   #99
Quote:
Bajumbadum_00 kaže: Pogledaj post
muzijaka koji ima najfensi gnijezdo i pari se s njim.
Definiraj fensi.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:11   #100
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
evo i mene si krajem prosinca duboko izvrijeđao, te kako ti kažeš: pošto sam drukčiji od tebe, oprostio sam ti i pišem na tvome threadu, a kada sam ja otvorio temu o "besmrtnicima" točno sam vidio tko je duboko iskompleksiran i ne želi se družiti sa mnom jer me mrzi i nije htio ništa napisati.

eto što ti je ljubav

to su ljudi koji dubokoumno (neki, tu pile ne ubrajam) zbore o ljubavi, a nemaju je niti trunčice jer su opsesivni egoisti.

to su :

delija (joj, začarat će me sad)
pilence
geza
Covjek

i još neki čijega se ni imena sjetiti ne mogu.
povrijedio si me i srce me boli
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.