Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 23:03   #1
Menstruacija nakon poroda

kada?

Ja znam neke koji su dobili tek godinu dana nakon poroda a drugi opet vec mjesec dana nakon.

Kakva su vasa iskustva?

Ja citav dan osjecam napetost u trbuhu ( grudi ne brojim one su napete ionako cijelo vrijeme ) i sve si mislim nece valjda vec....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:37   #2
neznam kako to ide kod prirodnih porodjaja,kod mene "carice" je dosla nakon mjesec dana....
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:40   #3
Nakon 4 i pol mjeseci.

A napetost i neugodu u trbuhu osjecala sam dosta ranije zbog vracanja maternice u prvotno stanje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:40   #4
Quote:
Samantha kaže:
neznam kako to ide kod prirodnih porodjaja,kod mene "carice" je dosla nakon mjesec dana....
i kod ove osobe koja je dobila nakon mjesec dana isto je bio carski

Ima li to neke veze?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:47   #5
To nema nikakve veze. Ja sam imala carski i dojila 9 mjeseci bez menge.
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:50   #6
Quote:
Nina-Zg kaže:
To nema nikakve veze. Ja sam imala carski i dojila 9 mjeseci bez menge.
jel ima veze s dojenjem? Ja sam spremna dojiti i godinu dana ako uspije samo da ju ne dobijem
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:58   #7
Popodne sam vidila da ti nitko nije odgovorio pa sam pitala moju mamu. Moja mama veli da je to individualno.Kad je ona prvi put rodila mog brata nakon 1 mjesec je imala stvari,nakon mene prošlo je 10 mjeseci dok je nije dobila,a nakon male sestre 1 godina. Brata je dojila 6 mjeseci a mene i sestru godinu dana. Eto pa ti proscjeni koliko dojenje,carski rez i štajaznam ima veze s tim kad ćeš je dobit. by
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 00:00   #8
Ima veze sa dojenjem - žene koje ne doje dobivaju menstruaciju oko 45 dana nakon poroda a žene koje doje kasnije (no ne znam neki prosjek). Dojenje se smatra i metodom kontracepcije tj. kod žena koje doje a nemaju menstruacijsko krvarenje gotovo je siguran izostanak ovulacije.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 00:10   #9
Quote:
Popodne sam vidila da ti nitko nije odgovorio pa sam pitala moju mamu
mislim hvala ...no sve mi se cini da je topik postavljen veceras

hvala svima

Ovo s kontracepcijom ne bi se igrala. Neki su bas tako i zaceli drugo dijete.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 00:19   #10
Dojenje se smatra izuzetno dobrom metodom kontracepcije.

A hormonska kontracepcija se za vrijeme dojenja ne preporučuje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 00:22   #11
Quote:
verica kaže:
Dojenje se smatra izuzetno dobrom metodom kontracepcije.

A hormonska kontracepcija se za vrijeme dojenja ne preporučuje.
gle verice meni moja doktorica rekla da to bas i nije tako i da zna masu zena koje su za vrijeme dojenja zatrudnile.

Za ovo drugo, naravno stima.

Namece mi se jos jedno pitanje, koju kontracepciju koriste dojilje, one koje koriste neku?


Mislim da ce kod nas biti kondom u prici, barem prvih par mjeseci.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 00:29   #12
Winona, ja ne znam što govori tvoja doktorica, ja ovo što govorim nisam izmislila nego pročitala - vrlo jednostavno se mogu pronaći podaci o menstruaciji i dojenju na webu - evo, ja bih odmah preporučila stranice doktorice Harni.

A kontracepcija se preporuča nehormonalna - znači spirale, ili eventualno tzv. 'mini-pilule'
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 01:08   #13
Kontracepcija- plivadon Dojenje nikako ne spada pod sigurnu zastitu, to znam za istac.
A nis nek ga vadi na vrijeme ili kondomi, ili kao sto rece na pocetku Plivadon,moze i Aspirin,kak ti pase
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 02:27   #14
Ovisi koliko se doji. Vecina zena ne dobije menstruaciju dok doji punom parom, a kada se dojenje smanji onda je prilicno individualno. Ja sam ju dobila 13 mjeseci nakon poroda.

Dojenje je prilicno nepouzdana kontracepcijska metoda, jer ovulacija ipak dolazi prije menstruacije, a nema nacina da se utvrdi kada ce prva ovulacija, pa se tu lako potrefi dan i zatrudni. Ne mozes bas racunati, ah, sad dojim, sigurno necu ovulirati jos 6 mjeseci. Mozda neces, a mozda i hoces.

Ali, unatoc dojenju, moze se dogoditi da se prva menstruacija dobije jako rano nakon poroda. Ima zena koje su iskljucivo dojile i dobile prvu vec nakon par mjeseci.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 02:51   #15
Eh, a ja cu te klasicno proslijediti na Rodin tekst o ekoloskom dojenju. Odi na portalu na dio Dojenje, tamo ces medu naslovima naci ekolosko dojenje pa si prouci.

Moje iskustvo je da radi ali pod uvjetima koji su opisani u tekstu.

Kad procitas ako imas pitanja slobodno zovi.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 03:32   #16
Winni,
po ovome sto citam i sto sam pitala okolo veoma varira. Moja je dosla kao sto znas mjesec dana nakon carskog. Prijateljice koje su rodile vaginalno i dojile nekima nakon mjesec nekima paer mjeseci izgleda da je individualno a glede konracepcike ja se u dojenje ne bih pouzdavala.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 10:38   #17
Samo da napišem - nisam mislila preporučiti bilo kome dojenje kao isključivu metodu kontracepcije, samo sam napisala ono što sam čitala o povezanosti dojenja/menstruacije/ovulacije, kao što rekoh na stranicama dr. Harni sve je to vrlo lijepo i znanstveno objašnjeno, a na Rodi se mogu pronaći i statistike o tome kad žene koje doje u prosjeku dobijaju menstruaciju. Tako da, dakle, definitivno postoji čvrsta veza između dojenja i menstruacije, a dojenje se zaista smatra izuzetno pouzdanom metodom kontracepcije.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 11:15   #18
Ja sam dobila tek nekoliko mjeseci kasnije, ne sjecam se vise tocno kada, ali bilo je poprilicno dugo, vjerojatno zato sto sam full dojila. Nakon 6 tjedana sam pocela uzimati kontr. pilule, jer je dojenje poprilicno nepouzdana "metoda", a bogme mi se vise nije dalo ostajati opet trudna. Uostalom, BB je sve napisala:

Quote:
bigblue2010 kaže:

Dojenje je prilicno nepouzdana kontracepcijska metoda, jer ovulacija ipak dolazi prije menstruacije, a nema nacina da se utvrdi kada ce prva ovulacija, pa se tu lako potrefi dan i zatrudni. Ne mozes bas racunati, ah, sad dojim, sigurno necu ovulirati jos 6 mjeseci. Mozda neces, a mozda i hoces.

Ali, unatoc dojenju, moze se dogoditi da se prva menstruacija dobije jako rano nakon poroda. Ima zena koje su iskljucivo dojile i dobile prvu vec nakon par mjeseci.
I danas su mi menstr. neredovite, iako ne dojim vise.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 12:07   #19
Moja sestricna je ostala drugi put trudna dok je dojila.
Ja nisam dojila uopce - nisam imala mlijeka, a dobila sam nekih 3 mjeseca poslije poroda.
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 13:11   #20
...dojila sam 11 mjeseci... a točno 28 dana nakon što je malena prestala sisati sam dobila menstruaciju

...daklen, prema mom iskustvu dojenje i ponovno reguliranje menstruacije je ful povezano...

...što se kontracepcije tiče, kondomi su za vrijeme dojenja jedina sigurna stvar... sve ostalo su "bablje priče"
Angelic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.