Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 16:15   #1
Question OBAVEZNI PREKRŠAJNI NALOG(slikali me,pomoč pls)

Na temelju članka 239.,a u vezi s člankom 234. Prekršajnog zakona (N.N.br. 107/07),te članka 4. stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (N.N. br. 105/04 i 142/06),izdaje se


OBAVEZNI PREKRŠAJNI NALOG

OKRIVLJENIK - JAA

kriv-a je

što dana blabla upravljao osobnim automobilom kroz naseljeno mjesto gdje je prometnim znakom dopuštena brzina 60 km/h,brzinom od 91 km/h,brzina je utvrdjena korištenjem uređaja MULTANOVA,A UMANJENA ZA 10 KM/H,dakle kretao se brzinom koja je 21 km/h veca od dopuštene.

Time je počinio prekršaj iz čl.53.st.1.,zakona o sigurnosti prometa na cestama,kažnjiv po članku 53.st.6.istog zakona..................500 kn
+troškovi prekršajnog postopka 100 kn


Mene sad tu muči što ja nisam dobio nikakvu sliku za taj prekršaj a trebo bi je dobit i jel se na temelju toga mogu izvuc od kazne.Hvala
damir.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 16:41   #2
Quote:
damir.s kaže: Pogledaj post
[LEFT] Mene sad tu muči što ja nisam dobio nikakvu sliku za taj prekršaj a trebo bi je dobit i jel se na temelju toga mogu izvuc od kazne.Hvala
Teško, ali ako ti je kazna previsoka piši prigovor, rok ti je 8 dana.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 16:51   #3
uredjaj MULTANOVA-znaci slikali su me,ako su me slikali gdje je slika tko je vozač dali se na slici vidi vozač cjela tablica ili fali jedno slovo u tablici pa ti pošalju onako APP .upravo me zato zanima dali bez ispravne slike mogu dobiti kaznu jel je slika u mom slučaju jedini dokaz počonjenog prekršaja znači na slici se mora vidjeti vozilo, boja vozila , vozač i kompletni registarski broj.
damir.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 17:13   #4
Quote:
damir.s kaže: Pogledaj post
uredjaj MULTANOVA-znaci slikali su me,ako su me slikali gdje je slika tko je vozač dali se na slici vidi vozač cjela tablica ili fali jedno slovo u tablici pa ti pošalju onako APP .upravo me zato zanima dali bez ispravne slike mogu dobiti kaznu jel je slika u mom slučaju jedini dokaz počonjenog prekršaja znači na slici se mora vidjeti vozilo, boja vozila , vozač i kompletni registarski broj.
dovoljna je samo slika registracije!
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 20:21   #5
I ja trenutno imam takav slučaj. Slikan sam, nisam dobio sliku već od policije onaj - blago rečeno - priglupi prazni upitnik u kojem moram napisati tko je kada i gdje upravljao mojim vozilom.
Još ti se lijepo priprijete da u slučaju nedavanja podataka podižu tužbu i onda ti je to prekršaj u visini 2000 kuna.
Očito je da je dovoljno da slikaju samo tablicu jer je zakonodavac s kognitivnim i spoznajnim kapacitetima jednodnevnog pilećeg mozga napisao zakon po kojem je vlasnik vozila dužan dati podatke o svom vozilu. To što od policije dobiš čestitku nakon 3-5 tjedana pa se moraš sjetiti i ispuniti suludi formular (kada, u koliko sati, kroz koje naselje) taj isti pileći mozak ne zanima. Ne možeš se niti žaliti jer ti policija tek provodi istražni postupak. Ja sam se očitovao policiji i (ljubazno) zatražio pismenim putem fotografiju jer se ista nekada dobivala. Nisu mi uopće odgovorili, nego sam od prekršajnog suda dobio kaznu na 2000 kuna zbog nedavanja podataka na koju sam se kasnije žalio i to je sada još u postupku.

Svima se događaju manje omaške s brzinom i kaznu sam spreman platiti i od toga nisam nikada bježao, ali me izluđuje ovakav pravni postupak. Mislim da sam o sličnom postupku čitao u Njemačkoj:
tamo, ako te slikaju, policija te pozove na identifikaciju vozača koji se mora vidjeti na slici. Ako se osoba ne vidi, prijava se uopće ne podnosi, osim naravno, ako te odmah i zaustave. Tako se to radi u normalnim zemljama.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 21:04   #6
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Svima se događaju manje omaške s brzinom i kaznu sam spreman platiti i od toga nisam nikada bježao, ali me izluđuje ovakav pravni postupak. Mislim da sam o sličnom postupku čitao u Njemačkoj:
tamo, ako te slikaju, policija te pozove na identifikaciju vozača koji se mora vidjeti na slici. Ako se osoba ne vidi, prijava se uopće ne podnosi, osim naravno, ako te odmah i zaustave. Tako se to radi u normalnim zemljama.
Potpis

Izgleda da mi nema spasa ali uvjek ostaje žalba pa molim ako netko zna neka napiše samo u kratkim crticama kako bi trebala izgledati žalba i na što da se žalim jer se baš ne snalazim na tom području
damir.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 21:14   #7
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
dovoljna je samo slika registracije!
lol, pa kak to mislis samo slika registracije?Znaci može bit i ljuti porsche sa tablama od figuara pa ti sad plati kaj si ficu vozio 300 km/h i još te na vanredni tehnički pošalju kak to fičo ide 300 pa da dečki to provjere ,naravno i naplate ,da nezaboravim sruše te na tehničkom jer na glavnom kočionom cilindru malo curka ulje i dimi na iberlauf
damir.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 23:13   #8
Quote:
damir.s kaže: Pogledaj post
Potpis

Izgleda da mi nema spasa ali uvjek ostaje žalba pa molim ako netko zna neka napiše samo u kratkim crticama kako bi trebala izgledati žalba i na što da se žalim jer se baš ne snalazim na tom području
A čemu žalba? Sada to ide samo na prekršajni sud prvog stupnja, nema više žalbe Visokom prekršajnom sudu i čekanja zastare. Samo ćeš imati veće troškove.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 08:21   #9
Quote:
damir.s kaže: Pogledaj post
Potpis

Izgleda da mi nema spasa ali uvjek ostaje žalba pa molim ako netko zna neka napiše samo u kratkim crticama kako bi trebala izgledati žalba i na što da se žalim jer se baš ne snalazim na tom području
Nije žalba nego prigovor, piše ti u uputi o pravnom lijeku kome ga šalješ putem koga i u kojem roku.

Ali, kao što ti je rekao Vojky, ne nadaj se zastari, nakon prigovora sud u žurnom postupku donosi presudu protiv koje više nemaš prava žalbe.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:30   #10
Jeftinije ti je da platiš, jer je sada zastara nakon četiri godine, a i postupak je puno brži. U osporavanju tehničkog sredstva nemaš šansi, osim ako ti kakav sudac nije ujak.
Na kraju, samo povečavaš sebi troškove postupka, a možda i kaznu,
speed92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 16:04   #11
ako si jurio plati. Bolje da ne šiljiš previše, jer kao što speed92 kaže samo si možeš povećati troškove. Nemoj da ti još naplate i izradu fotografije
Naravno ako si 100% siguran da nisi kriv tjeraj to do kraja.
spiridon kopicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 18:15   #12
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Nije žalba nego prigovor, piše ti u uputi o pravnom lijeku kome ga šalješ putem koga i u kojem roku.
Hvala na ispravku!

Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Ali, kao što ti je rekao Vojky, ne nadaj se zastari, nakon prigovora sud u žurnom postupku donosi presudu protiv koje više nemaš prava žalbe.
Upravo to, u tom postupku više nema mogućnosti za puno filozofije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.