Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 08:48   #21
ne razumijem topic. dresura je mučenje? nemre se uspoređivat dresura cirkuskih životinja i pasa. nikako. evo kako smo mi prošli osnove, tečaj, tako bi rekla.
pas nije uvijek radio što se od njega tražilo. odležavanje? ma kakvi. to je hiperaktivan pas i želio je igru, trčanje. ali ne mogu reči da je rad na odležavanju bilo mučenje za njega. to je minorna stvar. nitko ga nije tukao, maltretirao i sl. slažem se da ne treba svim psima dresura. ali ako ne želiš vječno da te pas ignorira kad ga zoveš, da te navlači u šetnji, da se ne zna ponašati sa drugim psima, da bježi, grize ili sl, dresura je dobar izbor. i za vlasnika. iako, nekolicini bi dobro došlo malo cirkuske dresure mislim naravno na vlasnike
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:03   #22
ljudi, ja sam prva za ne izlaganje životinja nepotrebnim stvarima ali zaista treba povući granicu negdje..

za početak, kako su neki i rekli, pas nije divlja životinja. psu je potrebna bliskost čovjeka. i 'najdivljiji' lutalica je produkt čovjeka. psima je mjesto uz čovjeka i to je to. dok su tigrovi, slonovi i ostali povijesno gledano tek nedavno oteti iz prirode. i da, btw, postoje i opravdana držanja primjerice tigrova u zoo vrtovima. za spas vrste recimo, breeding programe i slično. i tigrovi se tamo treniraju na određene radnje koje su potrebne za omogućavanje vet pregleda životinje bez narkoze. tak da, ono, linija je jako tanka. s tim da su cirkusi definitivno krajnost koju treba spriječiti.

ako čovjek ima vremena, volje i ZNANJA može sam odgojiti psa. što je isto vrsta dresure (tj odgoja, kako vam je draže). ali oni koji ne znaju, a vole pse i žele imati psa, njima je školica visoko preporučljiva. naravno, tu isto ima razlika.

za početak, jedan općeniti savjet kad se radi o psima i ljudima sa strane koji s njima imaju veze (dreseri, veterinari, groomeri bilo tko). jasno i glasno recite svoje želje. vi niste dužni trpiti tretman prema vašem psu koji vam ne odgovara. ako vam se neki dio ne sviđa - vi te usluge plaćate i imate to pravo reći. nisu to ništa stručniji ljudi, oni možda imaju neka znanja ali vi znate svog psa što je u takvim situacijama najvažnije. tako recimo, da ja idem u spomenuti KOSSP ne bih učila svog psa naredbu 'lezi' jer ju smatram suvišnom. i nema tog autoriteta koji bi me nagovorio ili prisilio. to je problem vlasnika, ne dresera ili škole koja ima svoj program.

ali eto, neko moje općenito mišljenje je da svaki trening koji je potreban ili na bilo koji način služi životinji DA. dok bilo koji trening koji je nepotreban tj služi ljudima za zabavu NE. i da, i tu je vrlo, vrlo tanka linija. jer nekim psima zaista treba i taj recimo nepotreban trening, kao recimo agility. što bi moja pudla na primjer radila na agility terenu, recimo? dok jedan border collie zaista ima korist od toga. na vlasniku je da nađe koliko je treninga i dresure potrebno njegovoj pasmini i konkretno njegovom psu. ili kad smo kod topa, bilo kojoj drugoj životinji, pa tako recimo i konju.
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 11:08   #23
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post

moji psi nisu nikada pohađali nikakove škole , s njima sam 24 sata i ne znam što bi to mogli naučiti u školi a što bi nam bilo neophodno Ako su imali neke "mane" bio sam toga duboko svjesan i nisam pokušavao pošto poto da ih "modeliram" prema sebi Ako nisu trpjeli druge pse OK , vodio sam računa da ne dolaze previše u kontakt Poštivao sam njihovu osobnost Je to zahtjeva trud i mnogo veći angažman al hebiga trpimo i vlastitu djecu iako nisu idealni Zašto ne i pse ako ih volimo??
Gle ti ocito znas svos psa odgojiti. Ali to ne znaju svi zar ne? Zato postoji pomoc. Odgoj psa (ili djeteta) ne znaci uciniti od njih savrsene osobe, nego bolje socijalizirane, to je sve. Potpuno se slazem s Majstom i thaimorom, sve sto su napisali.
Cordelia

Quote:
Kisik je otkriven u 18 vijeku, kako su ljudi prije tog otkrića disali nije potpuno jasno
Umirali su u slucajevima povreda jer se nije znalo da im treba dati kisik u slucaju zastoja disanja ili na bocu.

Quote:
prošli su, prošli, ne brini se. Kad bi šarac pokušao čobana čopit u slučaju da mu ovaj želi uzeti kost, čobi bi ga itekako opizdio štapom ili loncem po bulji. pa da vidiš dresure iliti škole a la čobanče
svako vrijeme i mjesto nose svoje, ne brini se ti. čak su i oni pračovjeki naučili svoje pse kaj smijeju a kaj nesmijeju
Tako je,.

droljko tvoja analogija me malo podsjeca na odgoj djeteta, jedna moja poznanica misli da je odgoj djeteta sputavanje pa dozvoljava malom da vristi po restoranu jer boze moj to je prirodno, a prirodno bi bilo da i drugi koji isto posteno plate svoj ovrok mogu u miru isti i pojesti. Ili dijete se smije bacati po ducanu na pod jer tako izrazava bijes, pa moze se bijes i drugacije izraziti.
Odgoj je potreban, osim ako ne zelimo zivjeti na pustom otoku.

Psi vole hijerarhiju i TREBAJU istu, izgubljeni su ako se ne zna tko je vodja copora a vodja copora (dakle obitelji) NIJE pas nego gazda. To ne znaci diktaturu covjeka nego red stvari. Zivotinje vole red i strukturu.

I smartie i hella su napisale pametno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 00:15   #24
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post
ti psi lutalice žestoko vas demantiraju jer promatram ih godinama po velikim gradovima, naučili su prelaziti ulicu na zebri i to kad se upali zeleno Mudro se pomiješaju sa ostalim pješacima Nisu oni za podcjenjivanje, pametniji su nego li možemo i zamisliti

samo provodite sa svojim psima dovoljno vremena i nikakova dresura i nikakove škole vam nisu potrebne.

Očito da o tome ne znaš ništa. Pas lutalica čak i ako se nauči prelaziti cestu, a učenje je bez čovjekove pomoći najčešće vrlo bolno (naime nauče se uglavnom oni koje je auto ili udario pa su srećom preživjeli ili skoro udario, pa su auta boje), ne preživi bez čovjeka. Auti su samo jedna opasnost. Tu su np. opasnosti od nesocijaliziranih pasa koji ga mogu napasti, a koji pripadaju vlasnicima poput tebe koji misle da psu odgoj nije potreban. Tu je np. otrovana hrana koju pas odgojen da se s ulice ne jede ili koji bar zna naredbu fuj neće pojesti za razliku od lutalice.
Ja sam svog psa odgojila bez škole, ali zato što sam znala kako. Početnici pogotovo oni koji za prvog psa uzmu dominantniju pasminu trebaju pomoć i tome služe škole za pse.





Quote:
a prirodno je za psa da ne poganja mačku ili da ne ponjuši psa koji prolazi pored njega (vodići slijepih)? Prirodno je za psa da mu iz usta bez njegovog otpora možeš uzeti kost koju obožava?

Ustavri ne kužim zašto bi ja mom cucku išta uzima iz usta kad nešto jede? Čemu ta kontrola ??


Np. za slučaj koji sam ti gore spomenula. Da ti pas na ulici pokupi hranu koja može biti otrovana. A ti mu ne možeš uzeti jer ti ne da. Drugo što je netko već spomenuo-djeca. Ma kako mi pazili, dovoljan je jedan minut nepažnje pa da se dogodi zlo. ali ako je pas socijaliziran neće reagirati na to što mu dijete dira hranu. Dovoljno vremena da vlasnik reagira i zaustavi dijete da maltretira psa.




Quote:
Kisik je otkriven u 18 vijeku, kako su ljudi prije tog otkrića disali nije potpuno jasno

Psi žive pored ljudi od kamenog doba a mi smo tek sad otkrili da im treba dresura kako bi nam zajednički život bio harmoničan ??

Padaju mi na pamet šarplaninci, vrlo korisni psi za čuvanje blaga Koje dresure su prije nekoliko stotina godina prošli ti psi i čobani ??

potrudit ću se , jesi li mi ti dodala upitnik u naslov teme ??
Kao što su ti ljudi već napisali, dresura je postojala čak i tada. Puno okrutnija, dodala bi. A da ponovim divlji psi imali su svoje prirodno stanište, danas psi žive u okruženju koje je stvorio čovjek i moraju se učiti prilagoditi, a i pasmine koje danas postoje stvorio je čovjek, razvijajući za svaku pojedinu one pseće karakteristike koje mu pomažu da obavlja neke poslove korisne čovjeku. Nećeš vidjeti šarplaninca da vodi slijepe niti boksera da tjera stoku.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 00:09   #25
Zasto ljudi prozivaju "ove", a ne kazu zasto se gospodin Nepoznati Netko naziva dreserom? Koliko ja znam nema niti jedne ustanove registrirane, a da nije registrirana kao skola pasa. Dresura nije nasa rijec, obuka. I koliko ja znam zivotinje u cirkusima putuju i zive u malim kavezima, dakle drndaju se XXX kilometara u X puta X metara. I u Indiji slonovi nisu domace zivotinje vec radne zivotnje, zelis reci da zive u kuci? I nisu u lancima? I ne moraju nositi balvane okolo? I da u Indiji ima putujucih organizacija koje vozikaju slonove u kavezima i nazivaju se Circus? Slonovi U Indiji hodaju jer se time ustedi uljevanje dizela u njihov rektum. I bas bi te voljela vidjeti kako ulazis u kavez nauciti tigra sa sakom briketa, a bez stolice i bica. Pa ga ti mazi i tepaj mu bravo..

Ja zelim reci da si nekompetentan izjaviti ovako nesto. Pa to i kazem; jer ocito ne radis sa konjima, niti slonovima, a ni sa psima. Radnim zivotinjama, a ne da nemas pse doma. Ne postoje domace radne zivotinje, raspitaj se malo o radnim psima. Radnim psima, a ne radnim pasminama. Pas ima staz, posao i osiguranu mirovinu. Tek onda se udomljuje. Zivi sa svojim "gazdom" zato da u slucaju hitnosti nebi gazda morao u policijsku postaju na istoku grada, a zatim na zapad na teren. Priznajem da se slazem s tobom u jednom dijelu, rado bi te nazvala konjem i jahala do iznemoglosti. Sad jos neka me netko moderira jer sam te nazvala konjem, nisam i imam svako pravo na mjestu gdje se iznose misljenja iznjeti svoje. A to je da bi te rado nazvala konjem. U skolama se ne skoluju psi, nego vlasnici pasa. Svrha je olaksavanje suzivota i poboljsavanje komunikacije, jer vecina ljudi se ne rada s urodenim znanjem o postupanju s zivotinjama. U principu skolice bi se moglo pohadati i bez prisutnosti pasa, ali je ovako lakse jer korisnici mogu odmah iskusati nauceno, voditelj ih moze odmah korigirati; i ne moraju nositi sa sobom diktafon da bi pretekli zaboravnost.

FYI naredba koju neki nazivaju "cesta" ima svrhu da tokom vremena pas ne ide na cestu, tu konkretnu niti bilo koju drugu. A ne da bi stao kad mu ti kazes cesta pred cestom. I prozovi osobu kojoj si platio da dovedes psa, jer psi se nesmiju "dresirati" u tom smislu prije sest mjeseci, zbog psiho-fizickih razvojnih procesa. I ne boje se svi psi glasnog deranja. I nisu svi psi iste pasmine i omega, a ocito se svijet gleda kroz oci svoje, kao i moje dijete, moj pas. Tako da koliko god bili dobri u mimikriji jungle, sumnjam da bi se tri slona i dva tigra prosvercala medu stanovnicima na pjesackom; krenuli na zeleno ili zuto.

Thaimor, problem je ocit krije se pod odredenim nickom.

Cordelia, jako pametne zivotinje kad nesto ne zele napraviti to i ne naprave. Tako da sumnjam da jako pametni tigrovi nikad ne kazu roar, izbace panđe i zube i govorom tijela i dignute dlake na ledima kazu: Ja kroz zapaljeni obruc?

Droljko; pored ljudi, a ne sa ljudima. Vodici sljepih su radni psi. I psi su psi, a ljudi su ljudi. I ako imas copor pasa od 27 slatkih malih patuljastih dlakavih, na prvom mjestu ces biti ti, a ne najsladi. Da imas sljepo dijete boli bi te kuki za nekog sugavog psa sto ne moze mirisati okolo. Vikao bi okolo jadni sljepci i punio forum ovakvim nebulozama o sljepcima i ljudima koji ih okruzuju. Svi psi koji se koriste za cuvanje zivotinje, rade na principu vuka. Cetri koraka: prvo uoce zivotinju, zatim se sunjaju za zivotinjom i napokon krenu u napad na zivotinju; a svaki taj pas koji cuva npr. ovce je dresurom naucen da ne napravi cetvrti korak (napad, ugriz s donje strane vrata). Nisi se nikada zapitao zasto pastiri imaju one nepotrebno jako dugace stapove sa savinutim vrhom? Nije da ne padnu niz brdo, jer im za to nije potreban stap od 2.5m vec je dovoljan i bolji onaj od 1.7m i savinuti vrh sluzi da zaustavi psa u skoku, primivsi ga s njime oko vrata. Inace bi bilo savinut kao drska kisobrana, a ne toliko da moze obujmit kosarkasku loptu. Vidim da ne razumijes pse iz daleke proslosti pa o modernim E oglicama necu ni zapoceti..

Quote:
Hibridni Pogon kaže: Pogledaj post
Oni koje vidis kako pametno i spretno prelaze ulicu su oni koji su prezivjeli samouki tecaj prelazenja ulice.

Mozda zato da pas ne bi reagirao prirodno pa otkinuo malo mesa s face malom djetetu koje se nehotice priblizi toj njegovoj obozavanoj kosti ili zdjelici ili igracki?
Oni koje nisu, ne vidis. I opet, da je tvoje dijete vikao bi druge rijeci uokolo.
Upuceno Droljku naravno..

Pas u prirodnom okruzenju ako nije pod kontrolom alfa psa, ima potrebu preuzeti kontrolu. A alfa pas mora u svakom trenutku znati sto radi svaki od clanova copora. Svaku nezeljenu radnju mora zaustaviti, svaku borbu zaustaviti (doci izmedu dvoje koje se bore i pritom slabiji odlazi, a alfa ostaje boriti se s jacim), svakom mladog nadobudnog muzjaka spustiti na zemlju, svakom bolesnom pomoci i na svaki put on mora povesti i mora cijelo vrijeme biti na oprezu, uvijek osluskujuci. Mora organizirat svaki korak lova u coporu i prvi krenuti u napad i biti prvi u borbi za obranu terena. Za svaku zenku se mora izboriti da ju netko drugi ne preotme, kao i za titulu alfe; dakle svakom tko je barem priblizno dobar poput njega mora dokazati da je bolji. Nije ugodan posao. I zato se alfu postuje. Rijetko koji pas zeli sebi takav zivot, jer je to zivot pun stresa. Najcesce i jako kratkog vijeka jer ako ne pogine u borbi (rijetko su to borbe do smrti) mora otici iz copora i tada u svojim starim godinama mora osnovati novi copor, dakle opet se boriti protiv nekoga. A star je i izmoren, najcesce nije ni sposoban brinuti se sam za sebe i svoje prezivljavanje. Pogotovo nakon sta je prosao sve sto ga je dovelo do te pozicije. I upravo zato svaki pas zeli da ga vodi netko pametniji, jaci i bolji i da se on sam osjeca sigurno u cijeloj prici. Zato je radni pas najsretniji pas, zato jer je to prirodni nacin. Pa kad vec promoviras zasto ovako, a ne prirodno; shvati da se svojom ne edukacijom kopas u vlastitu rupu. I shvati da govoris da bi da se pse ne dira i da budu prirodni, a prirodni pas je vuk; a ne neki gradski izrod i nemoj biti kontraproduktivan jer kao sta vidis ima ljudi koji znaju sta pricaju i empirijski ce dokazati da si u krivu, ali naravno ti ni tada neces priznati. Alfa je pravedan u coporu, zato i razdvaja borbe i spusta nadobudne mulce na zemlju da nebi tlacili okolo mlade i starije. Ja sam alfa (psima) jer radim stvari dosljedno, smireno i samouvijereno. A ti zelis biti alfa na forumu i neznas kako pa okolo urlas i vices skrecuci pozornost na sebe. Sada kada ju imas zasto kukas? Trazio si misljenje i pozivas se na pravo za iznosenje misljenja. Snosi posljedice, jako jednostavno..

Tyndall, vec te drugi put danas hvalim.
__________________
Netko za psece druzenje?

Zadnje uređivanje Janica Klošarić : 04.02.2009. at 00:23.
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 09:51   #26
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
tako recimo, da ja idem u spomenuti KOSSP ne bih učila svog psa naredbu 'lezi' jer ju smatram suvišnom. i nema tog autoriteta koji bi me nagovorio ili prisilio. to je problem vlasnika, ne dresera ili škole koja ima svoj program.
ti najbolje da uopće nemaš pesa hebate. Po čemu je naredba "lezi" nepotrebna i suvišna???

Quote:
hella kaže: Pogledaj post
jer nekim psima zaista treba i taj recimo nepotreban trening, kao recimo agility. što bi moja pudla na primjer radila na agility terenu, recimo? dok jedan border collie zaista ima korist od toga. na vlasniku je da nađe koliko je treninga i dresure potrebno njegovoj pasmini i konkretno njegovom psu. ili kad smo kod topa, bilo kojoj drugoj životinji, pa tako recimo i konju.
Po čemu npr. agility "nije potreban" recimo pudlama? Jesi li ikada vidjela trening agilityja? Sumnjam. Jer da jesi, ne bi pisala toliko gluparija. Da, postoje pojedini psi kojima agility ili određena vrsta treninga ne leži, no to zaista ne ovisi o pasmini već isključivo i samo o njihovoj osobnosti i karakteru. Masa, tj. većina pasa obožava agility, sretni su, laju, jedva čekaju da ih pustiš da idu skakati, navlače lajnu pred preprekom. Da, tu spadaju i te famozne pudle koje su vjerovala ili ne fantastične za agility, brze su, inteligentne, vole raditi. To što je tvoja pudla cijeli život na kauču (i ti si uvjerena da ju to čini sretnom) i ne zna za ništa bolje je druga stvar
Koja je korist agilityja? Mentalna stimulacija, koncentracija na vlasnika, naravno gibanje i vježbe koje su potrebne svim psima, razonoda, druženje nakon treninga i masa toga. Tu spadaju psi bilo koje pasmine, mješanci, veliki i mali.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:24   #27
Hella, svi psi su prvo psi zatim pasmina, a tek onda ime koje im dodijelis. Nijedan pas nije moj mali Cuki i svaki ce se povesti za istim podrazaima i generalno jednako reagirati. Svi sline kad im je vruce jer nemaju znojnice, svi jedu ama bas sve i uzivaju u tome. Svi trce za brzim objektima i svi se okrecu na visoke tonove. I sta god ti rekla za svog psa danas, kad je bio stene otisao bi zamnom za red cokolade. Da ne ulazim detaljnije, primjera radi samo.

Bas bi bilo lijepo da smo i mi ljudi takvi, pristala bi i da smo svi kao najgora verzija trenutno zivjeceg covjeka samo da smo isti; pun mi je kuki debila. Bas ne mogu vise niti odluciti sta bi bilo bolje, da se svi educirate malo i da se ja poglupim. Oprosti, ali zasto bi netko pudli dao npr. kost? Ili lopticu? Pa to je pudla..

Cek, nisu te valjda naveli u zabludu da pudle moraju obavljati i nuzde?
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:27   #28
Janica: Podigni razinu svojih postova na pristojnu ili ce biti brisani i kartonirani odsad.

Kada netko toliko hvali svoju inteligenciju i znanje, red bi bio da ih i pokaze s dostojnom razinom rasprave.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 23:17   #29
opa! lijepa komunikacija, nema što.. a još mi je bolja razina kojom neki pretrče tuđe postove samo da nađu razlog za prozivanje.. al dobro, ajmo od početka..

dakle, smarty. ti to meni ozbiljno želiš reći da mi je bolje da nemam psa zato što ga u hrpi naredbi koje btw već zna neću siliti na 'lezi'. al ono, ozbiljno? dakle, ja sam grozna gazdarica jer moj pas neće znati leći kad joj ja kažem. ok.. sad ozbiljno. nisam rekla da je naredba suvišna općenito. nego da je meni suvišna. ja za to jednostavno nemam potrebe. tj nikada mi se nije pojavila potreba za tom naredbom kod mog pokojnog psa. s druge strane, ako netko to želi, samo daj. ja sam to navela samo kao primjer da i u školici možete reći svoje preferencije.

drugo, da, vidla sam trening agility-a. i nisam rekla ni da je on loš ni da je nepotreban. rekla sam, ako malo bolje pogledaš 'recimo nepotreban' tj ono što ljudi smatraju nepotrebnim. jel ti vidiš kolko sam ja puta napisala ovo 'recimo'. i to ti niš ne govori? i to što sam napisala 'moja' ti isto nije baš zapelo, jel? nisam rekla da pudlama općenito ne leži agility ili da je on za njih loš. rekla sam da moj tamo nije imao što za radit. što je točno ono što i ti govoriš. da pojedinim psima to ne leži.

i molila bi te, iskreno, da se zaista suzdržiš od komentiranja mog psa ubuduće. nit me poznaš, nit si vidjela mog psa. nemaš nikakva saznanja na temelju kojih bi mogla reći da je moj pas bio 'kauč pas' ili da se s njim nije radilo. na temelju jednog posta, koji si kompletno krivo protumačila, si krenula startat na mene kao vlasnika. za ubuduće čisto da nemaš krive informacije, zaista dobronamjerno ovaj put što ne garantiram za idući jer sam iznimno osjetljiva na svog Aska kao što sam sigurna da si i ti na svoje ljubimce, s mojim psom se strahovito puno radilo. moja je nesreća da si zaobišla sve silne teme u kojima o tome govorim. bez daljnjega sam pogriješila u dvije stvari kod njega, što me nije sram priznati, ali to nije bila niti rekreacija, niti edukacija a bogami niti komunikacija. fulala si, ali totalno.

a sad Janica.. uopće ne shvaćam o čemu ti pričaš. vjerojatno je do načina komunikacije. ali nema veze. mene sad strašno zanima na temelju čega si ti zaključila da sam ja svoju pudlu tretirala kao igračku. na temelju postova u kojima tumačim kako je po meni pudla pas s instinktima kao i svaki drugi? na temelju postova u kojima proklinjem vlasnike malih pasmina što ne shvaćaju svoje pse dovoljno ozbiljno, tj kao pse, ne kao igračke? ili na temelju postova u kojima odgovorno tvrdim kako je za mene, na temelju mog iskustva, pudla lovački pas? ne, nego na temelju ovoga:
'što bi moja pudla na primjer radila na agility terenu, recimo?'
da, zaboravila sam napisati: nakon minimum 5h rada s njom dnevno, na svim tim aktivnostima koje se rade u školicama i na agility-u. a onda još barem 5 puta dodati 'recimo'.

e, i da, zaboravih. ne bi otišao za tobom ni za čokoladu a ni za išta puno finije.

cure, nemojte me zafrkavat. moj pas je bio moj život. i svaki tren mog života. našle ste krivu prozivat..

Zadnje uređivanje hella : 04.02.2009. at 23:20. Reason: dodatak
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 23:37   #30
Da, na temelju toga. Ti si procitala sve moje postove na internetu? Ja nisam tvoje, neznam te i zakljucujem povrsno. Licemjerno bi bilo suditi drugoj osobi, ako neznas suditi sama sebi. Za sebe govorim. Isto tako govorim da nisam komentirala tebe i tvoju pudlu vec tvoj post. A mene sad strasno zanima na temelju cega si ti zakljucila da sam ja zakljucila da si svoju pudlu tretirala kao igracku? Koja formulacija, neznam drukcije. Vjerojatno mene muci samo ta rijec igracka; u pravu si, komunikacija. I voljela bi da s tvojim odgovorom okoncamo ovaj offtopic jer cemo se na kraju jos nepotrebno posvaditi braneci u sebi upravo ono sto i druga strana brani u sebi. Moze?
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 08:13   #31
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post
nije dresura nego školovanje ? Nije drek nego se pas posro

A zašto ovi što školuju pse nazivaju sebe DRESERI pasa? Zašto se ne zovu školovatelji pasa, recimo?.
Ja nisam cula niti jednog trenera, a s dosta ih komuniciram, da sebe nazivaju dreserima Svi su oni treneri za obuku i skolovanje pasa

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
bash

meni od KOSP-a nije bilo neke velike pomoci, moj pas je bio jako mali, imao je svega 4 mjeseca i oni su mi tupili da nijedan pas nije premali za "skolovanje" medjutim moj je itekako bio i premali i prezaigran. nakon kojih par mjeseci nakon kospa sam ga naucila skoro svemu sto smo tada ucili sto moj pas, koji je inace uzasno hiperaktivan i nervozan, nije mogao pratiti.
Smatram da si se trebala eudicirat kad je najbolje vrijeme za skolovanje pasmine koju imas, a takodjer vidjet kad je najpogodnije vrijeme za skolovanje TVOG psa.... Jer svaki od pasa je individua... usporedjujem ovo sa parenjem, svi kazu da su 2 godine kuje optimalne za prvo parenje, ali moja je nezrela jos i ja cu cekat dok ne budem sigurna da je ona psihicki spremna biti mama, necu je parit zato sta mi netko tupi da je vrijeme... Moras poznavat svog psa

I sad na temu: NIKAKO ukinut skolovanje.... sta je sa sluzebnim psima, sta je sa psima tragacima nestalih osoba, sta je sa psima obucenim za cadaver....i da ne nabrajam dalje, svi ti psi su prosli specijalne obuke i da imas sluzbenu pasminu, koja uziva, ali doslovno uziva u radu i obuci, ne bi ti palo na pamet postavit ovak neku temu
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 09:50   #32
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Da, na temelju toga. Ti si procitala sve moje postove na internetu? Ja nisam tvoje, neznam te i zakljucujem povrsno. Licemjerno bi bilo suditi drugoj osobi, ako neznas suditi sama sebi. Za sebe govorim. Isto tako govorim da nisam komentirala tebe i tvoju pudlu vec tvoj post. A mene sad strasno zanima na temelju cega si ti zakljucila da sam ja zakljucila da si svoju pudlu tretirala kao igracku? Koja formulacija, neznam drukcije. Vjerojatno mene muci samo ta rijec igracka; u pravu si, komunikacija. I voljela bi da s tvojim odgovorom okoncamo ovaj offtopic jer cemo se na kraju jos nepotrebno posvaditi braneci u sebi upravo ono sto i druga strana brani u sebi. Moze?
da, pročitala sam tvoje postove na ovom forumu. tj teme vezane uz pse, nisam ulazila u web dizajn teme. još prije par dana.

ono što je meni krivo je da iako i sama kažeš da si ovom prilikom zaključila površno - svejedno si toliko burno reagirala. ne znam čemu to. ne misliš da bi bilo fer prije takvih riječi upućenih nekome, barem minimum interesa pokazati za osobu koju namjeravaš 'izvrijeđati'? ono, čisto da se uvjeriš da si ne dižeš živac i ne trošiš vrijeme uzalud..

a ovo za igračku. samo riječ koju koristim za psa kojeg drže na način na koji si ti opisala. tako ja to zovem. psa kojeg drže bez adekvatne šetnje, treninga, druženja, rada, pa i hrane ako ćemo tako. a nakon tvoje rečenice gdje direktno spominješ mog psa i čokoladu dolaze sljedeće: 'Oprosti, ali zasto bi netko pudli dao npr. kost? Ili lopticu? Pa to je pudla.. Cek, nisu te valjda naveli u zabludu da pudle moraju obavljati i nuzde?' pa nije bilo teško zaključiti da su bile upućene meni. pogotovo nakon smartienog posta sa 'To što je tvoja pudla cijeli život na kauču (i ti si uvjerena da ju to čini sretnom)...'

ja se stvarno nemam namjeru prepirati. i sve što sam rekla, vjerujte mi, nema nikakav podton. forum je zeznut po tom pitanju, nemreš isčitati geste ni ton. tako da naglašavam, ja se zaista ne svađam.

ali me strahovito zanima. da li po vama jednom engleskom buldogu općenito i hrtu (primjerice sloughi-u) općenito treba jednaka količina kretanja? dakle, ne crno bijelo gledanje išta ili ništa. nego čisto količinski. i pustite sad agility, bilo koja vrsta rekreacije.
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:11   #33
Stvar komunikacije.
I da, dva obicna pitanja, upucena tebi. I nisi odgovorila na njih.
Oprosti, ali zasto bi netko pudli dao npr. kost? Ili lopticu?
A odgovor je zato jer je pas, to je sve sta sam htjela reci.

Nisam burno reagirala. Niti sam tebe nazvala debilom vec prosjek populacije na forumu. Forumu, ne PDFu. I ako je to moje misljenje imam ga pravo reci. Da sam imala namjeru izvrijedati te, to bi i napravila. I iskreno sumnjam da stene nebi otislo za hranom u ranoj dobi. Zadnja poruka upucena tebi na ovu temu, ima ljudi koje zanima treba li ukinuti skole za obuku pasa i tude misljenje o tome. Tako da ne vidim smisao ovoga. Imas PM pa mozemo lako komunicirati tako.
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:25   #34
hahaha... presmješno.. ne, ne bi otišao za tobom u niti jednoj dobi. sumnjaj koliko hoćeš, ali nisu svi psi isti, i ne reagiraju svi na hranu. toliko o općenitom shvaćanju pasa i poštivanju razlika između svakog pojedinačnog primjerka..

al da, zastranili smo..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:21   #35
Postovi koji ne spadaju u ovu temu su premjesteni ovdje i molim da se tamo nastavi.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.