Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 19:46   #2961
Mogu li osobe mlađe od 18 skidati madeže laserom? Čitam na internetu da negdje može, negdje ne može mlađe od 25 pa ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovoru.
-Damon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:32   #2962
-Damon, ja sam sa 16-17 godina skidala u Klaićevoj laserski madež.. ne znam zašto nebi mogli mlađi od 18
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:04   #2963
Gdje da se naručim kod socijalnog dermatologa u Zg da je stručan i da pregleda dermatoskopom, jer koliko sam shvatila, ne prakticiraju svi tu spravicu

Molila bih brzu preporuku jer mi je madež postao čudan, a znam da se sve to skupa s naručivanjem oduži
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:18   #2964
Ja ti mogu preporučiti doktoricu Tončić na Šalati. Jedino što se dosta dugo čeka termin.

Meni su jučer u Dubravi skinuli 4 komada. Dva malo bole jer su na nezgodnom mjestu, a druga dva ni ne osjetim.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:39   #2965
Ona je dermatolog ili kirurg? Pročitala sam zadnjih par stranica pa vidim da ljudi pišu da je bolje otići kod plastičnog kirurga, ne znam ni sama, ne bih baš htjela imati ožiljak od 5 cm
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:57   #2966
Ona je dermatolog. Ja idem k njoj na preglede, a kod plasticara na operacije.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:05   #2967
Kod plastičnog kirurga ideš u Dubravu? Ne znam mogu li zahtijevati uputnicu baš za plastičara, pretpostavljam da svi po defaultu daju za običnog kirurga
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:32   #2968
Da, sada sam bila u Dubravi. Mozes trazit bas plasticara, samo sto se za plasticara moras narucit za pregled, a za opcu ne moras i kod plasticara se malo duze ceka termin za operaciju. Ovo vrijedi za Dubravu.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:06   #2969
Uskoro se spremam uklonit 2 madeža (prst na nozi i leđa). Koliko dugo treba pauzirat prije sportskih aktivnosti?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:42   #2970
Dok ti ne skinu konce, 10ak dana.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 23:42   #2971
Ne mogu toliko dugo izdržat
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:35   #2972
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Pa 3 mjeseca čekanja se čini sasvim normalno, tako je i bilo dosad.
Vidim da nisam odgovorila.
Ovak je bilo prošle godine, početkom 10 mj sam bila na pregledu madeža a krajem 10 mj sam išla skidati madeže, pa se zato čudim. Ok to je bilo prošle godine. Možda su ipak ljudi shvatili da se sa madežima netreba igrati pa je zato možda gužva.

Vida36
"Meni su jučer u Dubravi skinuli 4 komada. Dva malo bole jer su na nezgodnom mjestu, a druga dva ni ne osjetim."

4 odjednom? Svaka čast! Kad je kontrola? Nadam se da budu nalazi dobri
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:01   #2973
I sestra na kontroli se cudila kako su mi 4 odjednom radili. Ocito im to bas i nije praksa. Nalazi su bili gotovi do kontrole koja je bila za 4 dana. Sve je ok :-)
Sutra skidam konce kod dr. opce prakse.
Cini mi se da s jednim oziljkom nesto nije u redu, iskocila je neka kvrzica, ne vidim dobro jer je na ledima, ali posto su drugi ravni ocito je da s ovim nesto ne stima :-(
Novitet je taj da sam se smjela tusirat :-D prva dva puta mi je to bilo zabranjeno.

Jos su mi dva madeza ostala, ali nisam uspjela dogovorit termin jer nije bilo moje dr. na kontroli, a dr. koji me pregledao me naravno nije htio narucit.

Jeste mazali s cim oziljke nakon skidanja konaca?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 19:02   #2974
Super za nalaze
Oho to je nesto novo - da se moze kupati! Jel si imala zaljepljene ranice? Nije ti se namocila gaza?
Meni je bio jedan malo izbocen ne jako,ali moji oziljci su bijeli! Neznam jel to normalno.
Nisam mazala nicim oziljke. Jel se trebaju mazati? Meni doktor nije rekel nist za to.
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:21   #2975
Nakon cetri dana su mi skinuli gaze i stavili steri strip traku. Bitno je samo tu traku dobro posusiti.

Nakon vadenja konac je ta «kvrzica» malo splasnula. Oziljci su mi dosta crveni i kao nateceni na pocetku i kraju reza. Ne sjecam se kako mi je to prva dva puta izgledalo.

Nisu mi rekli da moram mazat, mislila sam na svoju ruku uzet nesto za ublazavanje oziljaka, ali na kraju vjerojatno necu jer vec znam da se nebum par puta dnevno mazala i da ce krema zavrsit negdje na dnu ladice :-)
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:40   #2976
Bok.
Danas tijekom brijanja sam oštetio madež i krvario je.
Može li biti problema i što treba učiniti?
DJ.MUP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:54   #2977
Kontraktubex - mislim da se tako zove krema.

Ja sam maknio 3 sa vrata u isto vrijeme. I mazo ovom kremom (mislim da je kao preporuceno 2-3 puta dnevno lagano namazat oziljak), ali nisam bio bas najredoviti, nekad sam se drzo 2-3 puta dnevno, a nekad sam propustio koji put. Na dva oziljka mi je dosta pomoglo, ublazilo je crvenilo u pocetku, a na jednom sam imao osjecaj kao da ne pomaze jer se oziljak jako dugo crvenio, nije to ono crvenilo kao kad se nesto iritira na kozi ili sl. nego jednostavno je jako dugo ostala ona roza koza. Taj treci je najveci oziljak pa mozda i zbog tog, ali ova druga dva su dobro zacjelila uz pomoc te kreme.
AngelicDevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:17   #2978
Pitanje.

Uklonio sam 2 madeža, šavovi bi trebali ici dolje za 2 tjedna. Jel problem ako šavovi ostanu par dana dulje od planiranog?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:13   #2979
Molio bih mišljenje na PHD nalaz uklonjenih madeža:

http://i62.tinypic.com/abp9qe.jpg

Hvala!
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 17:06   #2980
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Pitanje.

Uklonio sam 2 madeža, šavovi bi trebali ici dolje za 2 tjedna. Jel problem ako šavovi ostanu par dana dulje od planiranog?
NIje, ali nemoj pretjerivati, čak ih se može izvaditi i ranije koji dan. Zavisi kako ti se koža suši, ako dobro zacjeljuje radije izvadi 2 dana ranije prije roka, jer ak se "zapeku" bude bad. Dva tjedna je prosjek, meni su ih nakon 2 tjedna jedva iscupali jer je sve bilo previse sraslo....dakle procijeni sam nakon 10 dana...

Nisam liječnik, ali po mom iskustvu mislim da to što si otklonio nije ništa smrtnosno, jer da jest pisalo bi ti koja je vrsta karcinoma. Tumor bi bio, po meni, nešto što ne metastazira, a da je melanom od kojeg se umire to bi ti i pisalo i pisao bi stupanj karcinoma...jer postoje oznake za to...obično ti napišu patološka dijagnoza: to i to.

Ali kao što rekoh, pitaj liječnika.

Zadnje uređivanje papricica2015 : 14.11.2014. at 17:11.
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.