Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2011., 21:57   #21
Kako ste vi koji ste uspjeli smršavit i koji ste na dobrom putu uspjeli se motivirati i ne "pasti" nakon nekog zabranjenog obroka?

Naime, ja bi silno željela smršaviti, i ne treba mi puno, nekih 5-8 kilograma (visoka sam 173 i 73 kg), ali nikako da uspijem.

Znaju mi se desiti dani u mjesecu kada manje jedem i više se krećem, ali nakon 2 tjedna takvog dobrog ritma, ja "padnem" i krenem sa većim unošenjem hrane u sebe i sjedilačkim načinom života ( kada sma više dana kod kuće zbog ispita i silčno).

Jako me deprimira sadašnje stanje

... pa vas molim par ohrabrujućih poručica za nas koji nikako da se pokrenemo sa mrtve točke
NewYorkNewYork is offline  
Old 08.07.2011., 22:08   #22
Quote:
tallly kaže: Pogledaj post
svako jutro pojedem vočni jogurt (i da, znam da sadrži šečer) sa zobenima
Probala sam par puta se prisiliti pojest obični jogurt, ali ne mogu. Isto tako sam probala da dodam voče, ali mi isto nije dobar taj okus

Probaj ovako: izmuti jogurt, kriške banane i jagode, dodaj žlicu meda. Izmuti npr. mikserom. Bolje od kupovnog voćnog.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.

Zadnje uređivanje Cinnamon Girl : 08.07.2011. at 22:47.
Cinnamon Girl is offline  
Old 08.07.2011., 22:30   #23
nema do tjelovježbe i kretanja. to je barem 70% mog uspjeha. fora je sada što više ne gubim toliko kilograme, koliko mi sve polako prelazi u mišiće. teretana me zarazila i počeo sam intenzivnije vježbati. zapravo bi koji kilogram opet mogao i dobiti, ali na onom pravom mjestu. glavno da masne naslage oko trbuha i struka nestaju.
kikec is offline  
Old 08.07.2011., 22:41   #24
NYNY, na koji način "padneš", preciznije?
Najteže je s tim 5-6 kg, mora se biti veoma discipliniran.
Najbolje je naći nove navike, koje su bolje i draže od starih. Meni je to najviše pomoglo.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 08.07.2011., 22:55   #25
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
NYNY, na koji način "padneš", preciznije?
Najteže je s tim 5-6 kg, mora se biti veoma discipliniran.
Najbolje je naći nove navike, koje su bolje i draže od starih. Meni je to najviše pomoglo.
Hm, na koji način padnem...
Pa pojedem nešto slatko npr, i onda mi je u glavi odmah osjećaj da sam sve uprskala, i onda samo nastavim sa nezdravom hranom, jedenjem kasno navečer (oko 11!!!), pred kompjuterom...
To se najčešće desi kada sam više dana za redom kod kuće, pa jedem iz dosade.
Ili dogodi se da sam 2 tjedna ustrajna u vježbanju. osjećaj je odličan, sretna sam zbog sebe i mislim kako će se ta dobra navika ustalit....
Ali onda taj dan pojedem nešto što nebi trebala, i onda mi se ni neda vježbat taj dan (kao: a već kad sam uprskala, idemo do kraja), i onda ne vježbam ni sljedeći dan, i tako mjesec dana stagnacije, do opet onih boljih dana kada se prihvatim zdravijeg života.

I tako ide taj začarani krug.

Hm, naći nove navike kažeš... pa nalazim ih ja kada su ti 'bolji' dani- trčanje, vježbanje, zdrava hrana koja je i ukusna i tako. Ali nakon nekog vremena mi se opet desi blokada, i ko da sama sebe sabotiram.
NewYorkNewYork is offline  
Old 08.07.2011., 23:34   #26
Ja sam evo, od kad sam poceo, a to traje vec podosta (jedno 4 mjeseca, al sam bio skoro jedan cijeli mjesec bolestan) sa insanityem, orbitrekom nataste, 4-5 obroka dnevno, sa reduciranim UH i unosom iskljucivo preko voca i povrca vidljivo spustio bf. Iako to jos nije to - trenutno sam zadovoljan napretkom. Sad more i plivanje nataste
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Old 08.07.2011., 23:50   #27
Quote:
NewYorkNewYork kaže: Pogledaj post
Hm, na koji način padnem...
Pa pojedem nešto slatko npr, i onda mi je u glavi odmah osjećaj da sam sve uprskala, i onda samo nastavim sa nezdravom hranom, jedenjem kasno navečer (oko 11!!!), pred kompjuterom...
To se najčešće desi kada sam više dana za redom kod kuće, pa jedem iz dosade.
lol
Nauči plesti

Quote:
Ili dogodi se da sam 2 tjedna ustrajna u vježbanju. osjećaj je odličan, sretna sam zbog sebe i mislim kako će se ta dobra navika ustalit....
Eto!

Quote:
Ali onda taj dan pojedem nešto što nebi trebala, i onda mi se ni neda vježbat taj dan (kao: a već kad sam uprskala, idemo do kraja)
Uprskala si pa zato navali na duplo jači trening.
I onda se vrati na ono što je bilo dva tjedna do tada.

Quote:
i onda ne vježbam ni sljedeći dan, i tako mjesec dana stagnacije, do opet onih boljih dana kada se prihvatim zdravijeg života.

I tako ide taj začarani krug.

Hm, naći nove navike kažeš... pa nalazim ih ja kada su ti 'bolji' dani- trčanje, vježbanje, zdrava hrana koja je i ukusna i tako. Ali nakon nekog vremena mi se opet desi blokada, i ko da sama sebe sabotiram.
Ne "ko da sabotiraš", nego sabotiraš.
Ako želiš ostvariti neki rezulat, izađi iz tog kruga, vrati se u drugi krug, gore sam ti rekao gdje i kada možeš.
Idealno bi bilo ne izlaziti uopće iz tog željenog; ako ti se i desi kako si opisala, ne filozofiraj, nego se vrati natrag. Sportašice izgledaju na jedan način, cure koje same sebe sabotiraju na drugi; sama biraš u kojoj ćeš biti grupi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 09.07.2011., 00:14   #28
Za početak prestani kupovati ono što ne bi trebala jesti. I ne idi u supermarket kad si gladna, već sita. Kupuj samo ono što unaprijed isplaniraš.

Ja sam najviše imala 58 kg (idealno mi je 52-53 kg), pa znam kako je teško boriti se s tih 5-6 kg, jer se lako nabace i teško skidaju. Najbitnija je disciplina i nove navike prehrane. Isplaniraj unaprijed za nekoliko dana što ćeš jesti.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 09.07.2011., 08:52   #29
NYNY...

- ono što bi "trebalo" pomoći jeste to da pokušaš nešto slično što je Stipe rekao:
ako si taj dan/večer "pretjerala" sa slatkim ili nečim drugim ZADAJ si slijedeći dan zadatak da to nadoknadiš. to nadoknadiš u smislu da pojačaš trening (ako možeš duplo onda odlično - najbolje od svega je što stvarno i možeš - vjeruj mi). Kada obaviš zadano osjećat ćeš se bolje...

malo je onih koji se mogu kontrolirati 365 dana u godini. ja iskreno niti ne želim biti takav i shvaćam kada dođe "kriza" da je teško ne popustiti no stvarno to nije toliki problem i može se već idući dan popraviti...

ako te tješi - ja recimo znam pojesti kg napolitanki i to odjednom u roku 2-3 sata i naravno navečer i ne zamaram se tim jer znam da ću slijedeći dan to potrošiti...(naravno ne sve ali dobar dio i ako slijedećih 7 dana ne pojedem slijedeću kilu onda i sve ode)

mislim da je najbitnije da ti to ne pređe u naviku - to je bitka koju jednostavno MORAŠ dobiti a možeš ju dobiti manjim bitkama i samo tako...

sretno

t.š.
shewo is offline  
Old 09.07.2011., 09:37   #30
Shewo, to duplo naplaćivanje sutradan može osoba koja ima naviku treniranja, a ne ova koja padne u zamke nakon dva tjedna i onda se više ne digne.

Kako ja vidim, ona u pogrešnu hranu i u ljenost padne odjednom, pa treniranje ne dolazi nikako u obzir, a pogotovo duplo intenzivnije.

Njoj je potreban pravi dobar početak. A to je planiranje objeda, kupnje hrane i treniranja, te disciplina. A kad to postane navika, tad je lako održavati i "grijehove" naplatiti jačim treningom.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 09.07.2011., 09:52   #31
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post

Ja sam najviše imala 58 kg (idealno mi je 52-53 kg), pa znam kako je teško boriti se s tih 5-6 kg, jer se lako nabace i teško skidaju.
Tako nekako i ja. Ovih par kg viška nikako dolje. Kako si to uspjela, može kakav savjet?
Rasena is offline  
Old 09.07.2011., 10:50   #32
Quote:
Rasena kaže: Pogledaj post
Tako nekako i ja. Ovih par kg viška nikako dolje. Kako si to uspjela, može kakav savjet?
Izbacila secer (sve gdje ima secer, a to su i marmelade kupovne, i vocne jogurte, i ketchup, i keksove, i kupovne sokove) i brze UH (psenica, bijela riza itd.), jela manje porcije, i pocela trcati 3 puta tjedno, isla na astanga jogu.

Ja nisam nikad dizala tegove ili radila na spravama. Pokusala sam par puta, ali ja se ne osjecam prijatno u fitness centru, gdje sam izlozena pogledima. Iskreno, lijepa sam cura, ali izrazito smotana na tegovima i spravama, pa sam vjerojatno bila izvor smijanja onim finim momcima i curama tamo dok i sami treniraju

U sustini, mislim da je veoma zdravo i interesantno jesti ono sto sam spravis, a ne ono za sto ne znas sto su ti drugi strpali. Npr. vocni sok. Pijem iskljucivo ono sto sama iscijedim. I ako je novac u pitanju, radije jednu casu dnevno kvalitetnog soka (iscijedjena jedna naranca i jedan grejp), nego litra kupovnog, koji se sastoji od vode, koncentrata i secera. A voca nigdje. Vocni jogurt se isto sastoji od obicnog jogurta i najcesce zasladjivaca i koncentriranih okusa. Radije umutim mikserom obicni jogurt, zlicu meda i ono voce koje imam ili koje zelim staviti u jogurt. Uzmem npr. smrznuto voce zimi, otopim preko noci i pomijesam ujutro mikserom s jogurtom.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 09.07.2011., 15:47   #33
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Probaj ovako: izmuti jogurt, kriške banane i jagode, dodaj žlicu meda. Izmuti npr. mikserom. Bolje od kupovnog voćnog.
Potpisujem. To me čeka ujutro,

Njujorkerice, što se tiče pretjerivanja (Kad je bal, nek' je maskenbal) - to neee. Pokušaj se oduprijeti: radi nešto (pogledaj nešto zanimljivo na TV-u/otiđi s nekim na kavu/uči/čisti), pojedi nešto sitno. U početku će ti biti teško, a onda ćeš se s nekakvim smiješkom sjećati tih najgorih dana. Opet iskustvo progovara
Dalje, a to sam napisala i na temi Vježbanje s JM, ja sam neki dan pojela kolačić sa sirom i nije mi nimalo žao jer je bio prefin. Zato sam ostatak dana jela ''dobru'' hranu i pojačala trening + šetala. Dobro, u početku si to nisam dopuštala, ali nakon par mjeseci dijete to mogu, tj. s vremenom sam se izdisciplinirala.

Pitanje: okolina mi kaže da sam se prepolovila, ali u zadnje si vrijeme malo češće dopustim kolačić/kuglicu sladoleda ili kao ručak ili kao večeru, a ostatak dana u redu jedem - ima li to kakve logike? Prebacila sam se na jači trening, ali... Te poslastice mi trenutno baš odgovaraju, ali od ponedjeljka se opet prebacujem na cheat day jednom u sedam dana.
Negdje sam pročitala da bi žene s tijelom oblika kruške trebale jesti više ugljikohidrata. Meni skroz odgovara kad uh unosim kroz voće i povrće i ev. tu neku poslasticu zadnjih par dana. Tjesteninu ne jedem, a kruh mogu pojesti nekad, u malim količinama ujutro. Je li to ok?
Lo La Lo is offline  
Old 09.07.2011., 16:43   #34
Ljudi hvala na savjetima.
Probat ću ne jesti poslije 18, uvesti vježbanje svaki dan, trčanje par puta tjedno, i najbitnije od svega- ne odustajati kad posustanem.
NewYorkNewYork is offline  
Old 09.07.2011., 18:38   #35
cinnamon girl...

u pravu si kada kažeš da njoj treba pravilan odabir prehrane, treniranje i disciplina...

svakome to treba

no - smatram da je psihički više bitno da osoba ne posustane nakon jednog ili dva "posrtaja". malo tko ima dovoljno discipline i volje da idućih 6 mjeseci svaki dan radi točno ono što bi trebao...

ali ako ta ista osoba posrne jednom nije sve izgubljeno i dapače ako će si za taj posrtaj zadati zadatak slijedeći dan da pokuša bolje i više vjerujem da to može samo pozitivno djelovati na tijelo a što je još bitnije na stanje uma (iz negativnog u stanje da smo svojom akcijom to negativno ispravili - veliki "boost" za dalje i za samopouzdanje)...

t.š.
shewo is offline  
Old 09.07.2011., 18:41   #36
Quote:
NewYorkNewYork kaže: Pogledaj post
Ljudi hvala na savjetima.
Probat ću ne jesti poslije 18, uvesti vježbanje svaki dan, trčanje par puta tjedno, i najbitnije od svega- ne odustajati kad posustanem.
pokušaj nas obavještavati malo-malo kako napreduješ.
možda i sama da vodiš neku malu evidenciju (ali zaboravi na vagu i kile - rađe mjeri struk ili ako imaš priliku BMI svakih recimo mjesec dana)

također - ne jesti poslije 18h nije baš najpametnije - probaj pojesti nešto lagano jer smiješ a i zdravo je

sretno

t.š.
shewo is offline  
Old 09.07.2011., 19:04   #37
Quote:
shewo kaže: Pogledaj post
p
također - ne jesti poslije 18h nije baš najpametnije - probaj pojesti nešto lagano jer smiješ a i zdravo je
Slazem se. Nema smisla ne jesti nakon 18h ako si gladna. Nemoj jesti iza 18h samo u slucaju da nisi gladna.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 09.07.2011., 22:21   #38
Molim, ako bi netko od iskusnih mogao odgovoriti na par pitanja.

Imam 15-20 kg viška, krenula sam sa zdravijom prehranom i vježbanjem. Znam što treba jesti, ali nisam sigurna kad je što bolje i treba li što ubacit ili izbacit.

Ovo su namirnice koje konzumiram: žitarice, mlijeko 1.6% m.m., voće (jabuke, nektarine, breskve, naranče, banane), bademi, orasi, jaja, integralna riža, puretina, piletina, tuna, losos, integralni dvopek, blitva, zelena salata, paradajz, krastavci, kupus, paprika, jogurt 2.8% m.m., posni sir.

Pokušat ću se držat ovih namirnica što je više moguće, ionako mi je od junk fooda već zlo.

Biste li vi koje namirnice izbacili ili neke druge ubacili?

Žitarice s mlijekom su za doručak, voće za međuobroke, ručak riža/meso/riba sa salatom, a za večeru posni i 20-ak badema. Ubacila bih za međuobrok jogurt i 4 mala dvopeka? Ne znam preporuča li se to zbog dizanja inzulina? Dvopek nekvalitetan ili? Pasao bi mi taj međuobrok kad ogladnim da se zavaram malo.

Ukoliko ujutro budem lagano šetala ili vozila bicikl (budući da se ne preporuča intenzivno odmah ujutro ako se ne doručkuje) je li bolje prije toga pojest bananu (???) i jabuku pa nakon treninga doručak ili zajutrak ne treba nego samo kasnije doručak budući da je lagani cardio u pitanju?
Računa li mi tijelo zajutrak (bananu i jabuku) kao dovoljan obrok zbog kojeg neće doći do katabolizma ako umjesto laganog odradim pravi cardio?


Oko 19 h planiram intenzivniji cardio u trajanju od sat i pol do dva pa me zanima je li u redu nakon cardia oko 22 h pojest samo posni i bademe? (Katabolizam?)

Hvala!

Zadnje uređivanje ninja_nia : 09.07.2011. at 22:43.
ninja_nia is offline  
Old 10.07.2011., 18:52   #39
Fakat sam dobra kaj se tiče hrane, voće, povrće, meso, biljni čaj, obična voda, nema slatkog u smislu čokolada, keksiju, slanog tipa grickalice i to ali SLADOLED...ako ne pojedem bar malo sladoleda svaki dan postajem
kupila sam si Ella čaj, ne očekujem da ću mršaviti sama od sebe ali od njega idem 2-3x dnevno na wc ( a prije je znalo proći i po par dana) i puno piškim. počela sam vozit bajk (ali ne sad kad je ovako vrelo vani) i zjačale su mi se noge ( bedra) tak da traperice navuć na sebe- nemoguća misija

-> jel sladoled veliki problem za skidanje kila?
.:Lavanda:. is offline  
Old 10.07.2011., 19:02   #40
Quote:
.:Lavanda:. kaže: Pogledaj post

-> jel sladoled veliki problem za skidanje kila?
Jeste. Dosta masnoce i secera.
Citaj: puno kalorija.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.