Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 21:09   #201
Postojao je Malo oglasnik Slobodne Dalmacije, samostalno izdanje mislim da je utorkom izlazio...a imas i tjednik Makarska kronika mozda tamo ima sto na tu temu

Poslano sa mog MYTAB M101 koristeći Tapatalk
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:09   #202
Quote:
dani90 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam dali pisem na pravom mjestu, ali probat cu...
Hitno je ...
Zna li netko ovdje dali splitsko-dalmatinska zupanija, tocnije makarska ima nekaki oglasnik (tipa plavi oglasnik, ili bas bas za splitsko odnosno makarsko podrucje kao sto je butiga u istri) ili neki drugi slican tip oglasnika (jer na internetu nema nista) za najam stanova.

Naime, dosta je hitno..., u sto kracem roku bih trebao naci stan u Makarskoj, pa eto ako neko nesto zna, bio bih jako zahvalan...
Stavi u lokalne novine/radio oglas da hitno tražiš stan za toliko i toliko para po uvjetima koji ti trebaju. Frendica tak našla unutar 24 sata od oglasa
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:06   #203
Nema univerzalnog pravila

Nema univerzalnog pravila kod prodaje nekretnina.
Isto bitna stvar je da ljudi dolaze sa 100 strana i preko 100 kanala.
Ja sam uspio prodati nekretninu preko ove agencije za nekretnine u Poreču i Puli i bio sam zadovoljan kako su to odradili ali npr. pametno je uvijek i probati staviti oglas na Njuskalo.hr ako želite izbjeći proviziju a nalazite se gdje i nekretnina pa možete otvoritit i pokazati nekretninu kupcu.
Mislim da je Njuskalo oglasnik broj 1 za prodaju nekretnina u Hrvatskoj.
__________________
Možda sam lud ali nisam zabrinut stanjem.
be yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:22   #204
Gdje je najbolje oglašavat stanove za najam? Njuškalo? Šta? Gdje ljudi obično stavljaju te oglase i gdje ljudi obično traže stanove za najam?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:56   #205
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Gdje je najbolje oglašavat stanove za najam? Njuškalo? Šta? Gdje ljudi obično stavljaju te oglase i gdje ljudi obično traže stanove za najam?
Njuškalo, oglasnik.hr, Facebook grupe te tematike( ali na Facebooku se odmah pripremite da svi imaju komentar na cijenu/uređenje/režije/sve)
Ruddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 15:38   #206
Koje su vam top online stranice za praćenje oglasa starogradnje?

Dosta brzo odu dobre ponude i imam osjećaj da mi promaknu.
Spominjalo se i FB oglašavanje, pa ako netko ima preporuku slobodno javite.

Ja pratim sljedeće:
Njuškalo
Index oglasi
Crozilla
Dogma
Oglasnik.hr

Tu i tamo bacim oko na stranice agencija, ali slabo..
andy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 17:12   #207
Prodaja stana

Gdje najbolje oglasiti prodaju stana na internetu a da nije njuskalo i facebook?
Hvala unaprijed
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 21:10   #208
Index oglasi?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 12:49   #209
Najbolji oglasnici za kuće i stanove

Koji oglasnici su najbolji i najpopularniji za kupnju i prodaju stana ili kuće?

Njuškalo je nekad bio najpopularniji, ali sada naplaćuju 500 kn za objavu oglasa pa je stoga broj objavljenih oglasa reduciran u odnosu na prije kad su imali razumne cijene.

S druge strane, ako ideš prodati stan ili kuću, onda je pitanje isplati li se isprsiti 500 kn za objaviti oglas na Njuškalu, tj. da li je tamo još uvijek najviše kupaca ili sada postoje neki oglasnici koji su sustigli Njuškalo, tipa Index oglasi, Oglasnik.hr i sl.?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.06.2019., 13:19   #210
Koliko vidim Njuškalo i dalje ima najviše prometa. Index Oglasi i Plavi Oglasnik, dosta toga po Facebook grupama, pa čak i FB Marketplace-u.

Privatno koliko znam svi koji su ozbiljno ulazili u kupovinu ili prodaju obavili su to preko agenata kojima su došli po preporukama, a ne po referencama ili ljepoti PR-a neke agencije. Ne poznajem srećkoviće koji su proizvoljno odabrali agenciju/agenta bez nečije direktne preporuke i usrećili se.

Za najam, kombinacija svih oglasnika. Ja sam konkretno prije 2 godine upravo na Plavom našla savršen stan za najam, a sada vlasnica oglašava na Njuškalu pa na kraju ne znam što preporučiti gledati za najam - najbolje kombinaciju svih oglasnika pa gdje se posreći.
Mesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 14:27   #211
Ja bih rekla da je Njuškalo i dalje svima broj jedan kada kreću u kupnju nečega.
Nisam prodavala nekretnine, ali jesam aute. I sve sam na kraju prodala preko njuškala, iako sam oglašavala i na Indexu, Čačkalu, Plavom...
Za auto je 90ak kn oglas i prvo sam dala oglas na Index i ostalo. Nitko me nije niti nazvao. Kad sam ga stavila na Njuškalo prodala sam ih doslovno za 2 i 1 dana.
90, odnosno 500 kn nije malo, ali nije ni puno s obzirom na vrijednost koju prodaješ. Na npr. 100.000eura 500 kn fakat ne zvuči kao neki bitan iznos.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 14:11   #212
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla da je Njuškalo i dalje svima broj jedan kada kreću u kupnju nečega.
Nisam prodavala nekretnine, ali jesam aute. I sve sam na kraju prodala preko njuškala, iako sam oglašavala i na Indexu, Čačkalu, Plavom...
Za auto je 90ak kn oglas i prvo sam dala oglas na Index i ostalo. Nitko me nije niti nazvao. Kad sam ga stavila na Njuškalo prodala sam ih doslovno za 2 i 1 dana.
90, odnosno 500 kn nije malo, ali nije ni puno s obzirom na vrijednost koju prodaješ. Na npr. 100.000eura 500 kn fakat ne zvuči kao neki bitan iznos.
Da, ali nije pitanje da li potrošiti 500 kn za oglas na njuškalu, nego da li je vrijedno gnjaviti se i objavljivati na sve strane ukoliko ti drugi oglasnici nemaju ništa čitatelja.

Zato su me zanimala iskustva drugih ljudi koji prodaju nekretnine, da li ima ikakve svrhe objavljivati igdje osim na njuškalu?

Također, imam za prodati nekretninu koja je nedefinirane vrste pa bi trebao dati više oglasa. U pitanju je kuća u nizu koja je formalno kuća, a u biti je višeetažni stan jer nema okućnicu, dvor, vrt, parking... Ako je stavim u kategoriju kuće, tada većina ljudi koji kopaju po toj kategoriji traži kuću s okućnicom, a ne neku kvazi kuću, tj. višeetažni stan koji se samo službeno računa kao kuća.

Ako je oglasim kao stan, onda možda bude više efekta, ali ljudi koji traže stanove, obično traže u stambenim zgradama i jednoetažne. Znači nije ni pravi stan.

Mogu staviti treći oglas gdje stoji da su to tri stana (ima 3 etaže i mogućnost pretvorbe u 3 apartmana) pa možda da ciljam na investitore koji žele uložiti u apartmane.

A ima i ljudi koji traže stan, ali manji stan, ne 100 m2 na 3 etaže (stave filter da prikaže stanove do 60-70 m2 ili stanove sa 2 sobe). Tada se moj oglas neće pojaviti na listi. Znači mogao bi staviti i treći oglas gdje stoji da se prodaje dvoetažni dvosobni stan od 66 m2 sa konobom u suterenu.

Dakle, kod ovakvih berlavih nekretnina treba raditi razne kombinacije dok ne skužiš ko su tvoji ciljani kupci i kako se uopće oglašavati. Ako staviš nekoliko oglasa onda si ostao kraći za par tisuća kuna samo da bi vidio koji oglas igra.

Za ove svrhe valja stavljati besplatne oglase čisto da vidiš koja skupina će zvati i koju vrstu oglasa ćeš plaćati. Samo je pitanje gdje staviti, tj. koji oglasnik uopće ima nešto publike

- Index oglasi
- Oglasnik.hr
- Čačkalo
- Centar nekretnina
...
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2019., 16:57   #213
Postoje i lokalni oglasnici u pravilu besplatni, na pr. za PGŽupaniju , Butiga i Burza oglasnik, vjerujem da je i u drugim županijama tako.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 16:26   #214
Dobar dan,

za oglašavanje nekretnine nama se uvjerljivo najbolje pokazalo Njuškalo. Istina da košta, ali je cijena zanemariva ako prodajete nekretninu.

Sretno s prodajom!
__________________
Zagreb Max is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 16:40   #215
aha. ja baš zbog agencija i izbjegavam njuškalo. ide biznis i bez dodatnih naplata i posrednika.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 01:19   #216
Kakva su vam iskustva sa Orbit nekretninama? Vidjeh stan na njihovoj stranici koji je navodno na prodaju, međutim na nekim drugim stranicama je za najam što za dugoročni, što za dnevni.
zoeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 00:27   #217
Jedno padobransko - jel pratite nekretnine igdje osim na njuskalu? Tocnije dal netko zna nekoga da je ulovio nekretninu negdje drugdje? Zaista mi se nakon par mjeseci više ne da pratit i index oglase - koliko sam primijetio i tamo se vrte iste...
movingparts is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 15:49   #218
Quote:
movingparts kaže: Pogledaj post
Jedno padobransko - jel pratite nekretnine igdje osim na njuskalu? Tocnije dal netko zna nekoga da je ulovio nekretninu negdje drugdje? Zaista mi se nakon par mjeseci više ne da pratit i index oglase - koliko sam primijetio i tamo se vrte iste...
ja sam pratio godinu dana njuskalo i index oglase. Iskreno sve ostalo je prodaja magle i nisam našao ništa posebno. Tako sam na kraju i kupio stan, index oglasi...
junkieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 15:56   #219
Ja sam gledala dosta dugo njuškalo, index, gohome i još pojedinačno stranice agencija.. Nakon nekog vremena mi se fakat nije dalo pa sam samo visila na njuškalu i nakon hrpu vremena dočekala.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 16:53   #220
Tako sam i mislio. Bacim oko tu i tamo na index, mada seems kao isti crap kao i njuška. Vidim da se stanovi prodaju ko vruče kifle Gledam novi Zagreb, oko 50ak kvadrata, filter do 90k € i koliko vidim prodala su se dva stana u par mjeseci. I ta dva nisu baš bila nešto smislena jer sam oba otišao pogledati... Ostalo se stalno vrti isto. Išao sam pogledati nedavno jedan "novouređeni", ali me odbio 8 kat (iznad je samo na pola kata stan koliko sam skuzio) i suluda agencijska provizija od 3% plus PDV. Ove budalaštine od preko 90k € za 50 kvadrata u stanu koji treba sasut do temelja u zgradi iz 63 nije potrebno ni komentirat.
movingparts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.