Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 17:21   #9861
Kod mene ni jedno ni drugo.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 20.05.2017., 17:41   #9862
poznato je da razdjelnik mjeri razliku temperature izmedju radijatora i sobe, i mjeri samo ako je ta razlika pozitivna.
Ne zna razdjelnik na koliko je namjestena termostatska glava.

Ocigledno je ta razlika temperature tokom mjeseca ipak bila u vise navrata pozitivna, npr. kao prilikom luftanja sobe, pa se laaaagano skupio impuls.
stikla is offline  
Old 20.05.2017., 19:08   #9863
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
poznato je da razdjelnik mjeri razliku temperature izmedju radijatora i sobe, i mjeri samo ako je ta razlika pozitivna.
Ne zna razdjelnik na koliko je namjestena termostatska glava.

Ocigledno je ta razlika temperature tokom mjeseca ipak bila u vise navrata pozitivna, npr. kao prilikom luftanja sobe, pa se laaaagano skupio impuls.
Eto dokaz da kradu i da ne radi ti razdjelnici kako treba. Tko zna koliko je meni tako "lagano" natukao impulsa...

Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
jel' tuce sunce ili klima na taj radijator?
Klima je u toj sobi, ali nije radila.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.05.2017. at 11:01. Reason: quadral, koristiti Multi-Quote, pliz!
quadral is offline  
Old 20.05.2017., 19:58   #9864
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Eto dokaz da kradu i da ne radi ti razdjelnici kako treba. Tko zna koliko je meni tako "lagano" natukao impulsa...
ma gle... i drugi luftaju... i njima je slicno

A kao sto vidis ti imas 1000-2000 impulsa... tak da se ta potrosnja luftanja mjeri u promilima, odnosno u lipama
stikla is offline  
Old 20.05.2017., 20:22   #9865
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
ma gle... i drugi luftaju... i njima je slicno

A kao sto vidis ti imas 1000-2000 impulsa... tak da se ta potrosnja luftanja mjeri u promilima, odnosno u lipama
Ma ja... Pusti ti to... Meni je termostat okrenut na nulu, znači radijator je hladan, ne grije, na sobnoj je temperaturi... Vani je temperatura ista kao i u sobi. Nema on što meni nabijati impulse na luftanje. Te priče okači mački o rep. I ako se ti impulsi daljinski očitavaju, možda se mogu u učitavati daljinski. To je sr... da ne može biti veće. Ne vjerujem ja njima ništa .
quadral is offline  
Old 20.05.2017., 20:38   #9866
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
možda se mogu u učitavati daljinski.
e te priče okači mački o rep...

Mislim, zbilja... svi se urotili protiv tebe
stikla is offline  
Old 20.05.2017., 20:52   #9867
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
e te priče okači mački o rep...

Mislim, zbilja... svi se urotili protiv tebe
Kažem možda... Jer vidiš da pokazuje impulse i kad je termoventil na nuli... Prilikom očitavanja on može reći da sam ja potrošio X impulsa. Ja kažem da nisam, da sam potrošio Y. I što onda? Kome ću ja dokazati da sam potrošio Y kad on što očitava ima monopol i može što i kako hoće...
quadral is offline  
Old 20.05.2017., 21:32   #9868
koliko ja vidim ti se drzis teorija zavjere... no probaj progledat... nema toga...

Uredjaj je jednostavan, i svi imaju isti... kako radi tebi tako radi i susjedima.
stikla is offline  
Old 20.05.2017., 21:40   #9869
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Ma ja... Pusti ti to... Meni je termostat okrenut na nulu, znači radijator je hladan, ne grije, na sobnoj je temperaturi... Vani je temperatura ista kao i u sobi. Nema on što meni nabijati impulse na luftanje. Te priče okači mački o rep. I ako se ti impulsi daljinski očitavaju, možda se mogu u učitavati daljinski. To je sr... da ne može biti veće. Ne vjerujem ja njima ništa .
Ma ne vjeruj ti njima nista, sad svaki dan gledaj na taj razdjelnik dali ce odstampati jos koji impuls.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 22.05.2017., 10:55   #9870
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasniti kako sam mogao potrošiti jedan (1) impuls kad je termoventil na nuli (0)? Ali to želim baš ono pravo pojašnjenje... Dakle u ova unazad tri - četiri dana, dok je toplo, temperature preko 20 stupnjeva vani. Evo razdjelnik u dnevnom boravku je pokazao jedan impuls više. A sve na nuli i ugašeno. 16.05. sam napisao da je potrošnja 0 na svim razdjelnicima, sad evo u dnevnom boravku 1 impuls više. Kako? Zašto?
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Da te utjesim nije samo kod tebe, evo i kod mene na radijatoru kojeg i inace najvise koristim u dnevnom boravku kad sam zapisao dana 01.05. bilo je 809 impulsa, termoventil je danima na * i citajuci tvoj post rekoh ajde da provjerim kod sebe kad ono na samo tom razdjelniku lijepo pise 810 impulsa, na drugim razdjelnicima je stanje kako sam zapisao 01.05.
Samo predpostavljam da se mozda eventualno radi o nekakvom zaokruzivanju na puni broj.
Daljnjeg brojanja impulsa na razdjelnicima i onako nebi trebalo biti jer je grijanje iskljuceno od prije par dana.
Evo ja sad gledao kod sebe i dalje je na razdjelniku cifra 810, znaci da se u par dana nije nista promjenilo, a kako je kod tebe.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 25.05.2017., 09:33   #9871
Koliko priče zbog jednog posranog impulsa.
Ja imam 11, a nisam palio cijeli 4. mjesec. Ionako mi je preko paušala račun veći za 70 kuna, a to nije sigurno zbog tih 14 impulsa već zbog omjera 20:80.
11 impulsa bi značilo par kuna, a ovaj spominje 1 impuls i čudi se kako to.

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Evo ja sad gledao kod sebe i dalje je na razdjelniku cifra 810, znaci da se u par dana nije nista promjenilo, a kako je kod tebe.
Pa više ni ne griju.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.05.2017. at 14:40. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote, karter
karter is offline  
Old 25.05.2017., 15:39   #9872
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Pa više ni ne griju.
Ma stikla mu je prodao teoriju o suncu na radijatoru, luftanju ili klimi pa reko da ga priupitam jel se sta od impulsa jos naplastilo.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 26.05.2017., 09:21   #9873
Ovo je neki karakteristican slucaj. Nije gradsko grijanje ali jeste zajednicka kotlovnica.
https://m.vecernji.hr/biznis/i-ustav...ljenje-1171289
istrazivac xx is offline  
Old 26.05.2017., 11:25   #9874
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Ovo je neki karakteristican slucaj. Nije gradsko grijanje ali jeste zajednicka kotlovnica.
https://m.vecernji.hr/biznis/i-ustav...ljenje-1171289
Nije isto.
Nemojte mješati plinske linije sa centralnim grijanjem iz toplane.
Znači, postoji centralna kotlovnica na plin, ali postoje i odvojene linije do svakog stana, jer da nije tako, ovaj si ne bi mogao priključiti svoj plinski kotao na postojeću liniju.
Otprilike kao da imaš sve potrebno za priključenje kalorimetra.
karter is offline  
Old 26.05.2017., 13:01   #9875
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Nije isto.
Nemojte mješati plinske linije sa centralnim grijanjem iz toplane.
Znači, postoji centralna kotlovnica na plin, ali postoje i odvojene linije do svakog stana, jer da nije tako, ovaj si ne bi mogao priključiti svoj plinski kotao na postojeću liniju.
Otprilike kao da imaš sve potrebno za priključenje kalorimetra.
Kakve veze ima plin s ovim? Ovi su mu htjeli naplacivati zajednicku potrosnju plina u kotlovnici koju on ne koristi, jer se odvojio od zajednickog sustava. To je bio problem, a tu nije faktor njegovog pojedinacno koristenja plina. Ista stvar bi bila i da je grijao na struju.
lukarak is offline  
Old 01.06.2017., 14:52   #9876
Koliki bi cca račun bio za grijanje 25kvadrata, stan s 2 radiatora.
kikestudentica is offline  
Old 01.06.2017., 15:46   #9877
Quote:
kikestudentica kaže: Pogledaj post
Koliki bi cca račun bio za grijanje 25kvadrata, stan s 2 radiatora.
Da bi netko odgovorio treba podatke o gradu, stanju stolarije i fasade, te na koliko bi grijala (velika je razlika izmedju 24 i 20 stupnjeva).
istrazivac xx is offline  
Old 01.06.2017., 17:07   #9878
Ja za prošli mjesec 2 impulsa
quadral is offline  
Old 01.06.2017., 20:52   #9879
Ma glavno da nije 200 impulsa, kod mene ostao 1 impuls, cekam izvjesce od firme koja nam ocitava da vidim jel ce mi biti upisan taj 1 impuls u 5 mjesecu (za obracun do 15.05. dok je trajalo grijanje) ili je on mozda bio usao u ocitanje impulsa za 4 mjesec.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 03.06.2017., 17:04   #9880
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Da bi netko odgovorio treba podatke o gradu, stanju stolarije i fasade, te na koliko bi grijala (velika je razlika izmedju 24 i 20 stupnjeva).

Zagreb
Starogradnja 1993
1 stariji prozor
i na 24 stupnjeva
kikestudentica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.