Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2005., 14:00   #1
Parking - barijere, znakovi, pitanja

Otkad je ljeto počelo naspavat se nikako
Ajde šta se parkiraju točno ispod prozora, ali šta se penju na neku zemlju (koja je valjda nekoć bila travica dok je nisu uništili), pa ne mogu izać (jer je to kao malim zidićem ograđena nekoć zelena površina)
Pa kad ujutro u 5 - 6 stanu gas nemilice dodavat kako bi izašli preko tog malog zidića.
Pa to je za poludit.
Dođe mi da im razbijem i glave i auta.

I kome se sad tu obratit?
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 17:22   #2
Ekserima
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 13:52   #3
Evo ti zanimljivog rjesenja
Parking barijere
brisan link - reklama
__________________
Kako oblikovati potpise

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 19:52.
bnecemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:16   #4
Parking

Zgrada je stara 9 godina. Da li je parking dio zgrade? Svi oko nas iscrtavaju parking oko zgrade. Nije li da svaki stan mora imati jedno parkirno mjesto? Ili????
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:35   #5
Ako je zgrada etažirana i parking mjesta su navedena u etažacijskom elaboratu, medjutim to može biti i drugačije rješeno. Ako zgrada nije etažirana a ima odvojeni parking prostor u vlasništvu sustanara onda ste svi vlasnici u jednakim omjerima i možete jednakopravno parkirati u dvorištu bez obzira na kvadraturu prostora u vlasništvu. Možda je investitor zgrade rješio parking mjesta u dogovoru sa gradom na javnoj površini...
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:44   #6
Quote:
Hrc kaže:
Zgrada je stara 9 godina. Da li je parking dio zgrade? Svi oko nas iscrtavaju parking oko zgrade. Nije li da svaki stan mora imati jedno parkirno mjesto? Ili????
ne, ako ga nisi platio.

danas se parkirno mjesto u prosjeku placa 3 soma eura, kad kupujes stan. 6000 eura garazno mjesto.
barem prema ovom sto ja znam.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:47   #7
Na Vrbanima ( tam jesu malo nabrijane cijene ) je parkirno mjesto 800 eura, a garažno mjesto 1200 eura
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 22:36   #8
Tu su neki iz zgrade platili 900 kn za iscrtavanje linija i one pizdarije sto se podižu da se nitko ne moze parkirat. To nije ni blizu 3000 € ! Zar ne mora investitor kad gradi zgradu osigurati bar jedno parkirno mjesto/stanu ili po novom 2 mjesta/stanu?? Kako sad mogu neki platit za ta parkirna mjesta a neki ne mogu parkirati?? Mislim da je u nacrtu za ovu zgradu osigurano 10 parkirnih mjesta na 14 stanova. Šta je s ostalih 4?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 22:49   #9
Quote:
Hrc kaže:
Zar ne mora investitor kad gradi zgradu osigurati bar jedno parkirno mjesto/stanu ili po novom 2 mjesta/stanu?? Kako sad mogu neki platit za ta parkirna mjesta a neki ne mogu parkirati?? Mislim da je u nacrtu za ovu zgradu osigurano 10 parkirnih mjesta na 14 stanova. Šta je s ostalih 4?
Po zakonu od od ove godine, po stanu bi trebalo osigurati (mislim) 1,3 parkirnih mjesta ( što s trećinom - nemam pojama), ali u zakonu nigdje ne stoji da on to ne može prodati pa su oni tu ( s obzirom da moraju osigurati) pronašli dobar način zarade.
Nova fora je da stan možeš kupiti, ali uz obvezu kupnje parkirnog ili garažnog mjesta. Ti i za partkirno dobivaš vl. list, ne smiješ ga ograđivati ( ono s betonom ili ciglom), možeš tj poželjno je da staviš stupić, ali ako ti se netko parkira ispred što ćeš s njim? - možeš sjest i plakati. Pauk ti za to baš i ne dolazi, a niti policija.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 12:27   #10
ha ha pa odgurat cu taj jebeni auto ili mu probusit gume, niko mi nece i ne smije parkirat ispred parkirnog mjesta, kaj je tebi?
dodge-viper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:40   #11
Prije nekoliko godina je investitor mogao ako nije bilo izvedbeno izvesti 1 park. mjesto po stanu, platiti gradu određenu sumu odštete a grad je trebao rješiti takva park mjesta na javnim površinama. To što je 10 park mjesta na 14 stanova mi govori da zgrada nije etažirana, vjerovatno imate izvode iz knjige položenih ugovora, što znači da ste u zajedničkim prostorima suvlasnici u jednakim djelovima ako je parkiralište u vlasništvu sustanara. Ukratko, ne smiju iscrtavati park mjesta niti ih na bilo koji način osiguravati jer krše pravo svih suvlasnika a ako je park prostor na javnoj površini treba ih prijaviti u komunalnu inspekciju ili u Gradski ured za promet.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 19:16   #12
Stvar zakonski ovako stoji...
Zakon o parkirnim mjestima ne kaže ništa. To uređuju prostorni planovi. Tako da danas imate prostorne planove koji uglavnom propisuju jedno parkirno mjesto po stanu, dok neki propisuju i dva. Uglavnom je jedno parkirno mjesto. I u pravilu se ta parkirna mjesta NE BI SMJELA prodavati, jer ona dolaze u paketu sa stanom.
Što se tiče vlasničkog djela, prije su dopuštali parcelaciju na način da svako parkirno mjesto dobije svoju katastarsku česticu, a samim time i točno jednog vlasnika. Onda su to ukinuli. Zatim se je to počelo uređivati etažiranjem, tako da jedno parkirno mjesto pripadne točno određenom stanu. A sada su i to ukinuli u pojedinim ispostavama. Na kraju se morate dogovoriti sa onim tko vam prodaje.
A ako je zgrada građena prije (po pitanju iz naslova posta), nije se dužno osigurati parkirna mjesta tako da se udovolji propisima novog prostornog plana, jer se zakoni ne provode rekurzivno, tj. u prošlost.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 11:36   #13
Prokleti parking

Imam nekoliko susjeda kojima je omiljeno mjesto za parkiranje auta moj kolni prilaz, pa kad dolazim doma s posla trubim i moljakam nekoga da se makne kako bih ja mogla ući u svoju kuću. Već sam u nekoliko navrata prijetila bušenjem guma i ključevima, no kako je ulica jako uska pauk ne želi doći, pa ne mogu prijetiti time. Neke to osobito ne zamara, a i budimo iskreni, sigurno se neću kompromitirati tako da imam posla s policijom jer sam nekome izbušila gume. Anyway, na ulazu je istaknut znak da je to kolni prilaz. Savjeti? Please? Ali zakoniti. (*isključeni oni koji spominju kojekakve štange, palice i slično) Hvala. Šmrc.
brilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 11:47   #14
s obzirom da ne mozesh to rijesiti paukom rijesi policijom...

nakon trece kazne za prakiranje che valjda shvatiti
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:16   #15
Koliko ja znam, uvijek im možeš ispustiti gume,nije protuzakonito, a ti papci valjda budu dobili poruku.........(imam isti problem)
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:04   #16
[QUOTE=ZUJAN_BJ]Koliko ja znam, uvijek im možeš ispustiti gume,nije protuzakonito/QUOTE]
Na žalost, to je protuzakonito jer uništavaš tuđu imovinu, jedino kaj ti se ništa osim neugodnosti ne može dogoditi. Naime, policija te za štetu veću od 1000 kuna vodi u postaju na razgovor, ali ne dobiješ kaznu ni ništa, nego se uputi oštećenoga da te tuži privatnom tužbom. A sad o njemu ovisi koliko ima novaca i volje zbog para guma.... ma znaš već kako to ide kod nas. Bottom line is: je, bušenje guma je protuzakonito.
brilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:27   #17
Mozda mozes postaviti one stupice s kljucem?
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:33   #18
Udaj muža koji će to rješiti.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:41   #19
[QUOTE=brilja]
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
Koliko ja znam, uvijek im možeš ispustiti gume,nije protuzakonito/QUOTE]
Na žalost, to je protuzakonito jer uništavaš tuđu imovinu, jedino kaj ti se ništa osim neugodnosti ne može dogoditi. Naime, policija te za štetu veću od 1000 kuna vodi u postaju na razgovor, ali ne dobiješ kaznu ni ništa, nego se uputi oštećenoga da te tuži privatnom tužbom. A sad o njemu ovisi koliko ima novaca i volje zbog para guma.... ma znaš već kako to ide kod nas. Bottom line is: je, bušenje guma je protuzakonito.
možda sam krivo napisao,mislio sam ispustiti gume na ventilu (izdušiti ),nikako ne bušiti tj. uništavati.
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:57   #20
[QUOTE=ZUJAN_BJ]
Quote:
brilja kaže:
možda sam krivo napisao,mislio sam ispustiti gume na ventilu (izdušiti ),nikako ne bušiti tj. uništavati.
Izdušiti

Nego, a kaj ako je frajer napunio gume vodikom?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.