Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2013., 21:30   #1
Hrvatsko vojno učilište "Dr. Franjo Tuđman"

Pozdrav,

Zanima me planira li tko, kao i ja prijaviti se iduće godine na ovaj studij i zna li tko malo više o njemu nego što piše na stranicama Sveučilišta u Zagrebu (ako netko ima slučajno nekoga u vojsci )

Također ako netko može napisati kako izgleda liječnički pregled koji je bio u prijašnjim godinama prije upisa u Kadete.

Stranice fakulteta su ovdje: http://vojni.unizg.hr/
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 01:34   #2
Quote:
Bodomovac kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me planira li tko, kao i ja prijaviti se iduće godine na ovaj studij i zna li tko malo više o njemu nego što piše na stranicama Sveučilišta u Zagrebu (ako netko ima slučajno nekoga u vojsci )

Također ako netko može napisati kako izgleda liječnički pregled koji je bio u prijašnjim godinama prije upisa u Kadete.

Stranice fakulteta su ovdje: http://vojni.unizg.hr/
E pozdrav Bodomovac vidio sam da si aktivan po forumu od prosle godine ( pratim thread kako postati kadet vec 5 godina ako ne i vise ) i isto mi je san upasti u program kadet, HVU nekakav oblik vojnog skolovanja ili skolovanja koje vodi prema casnickoj karijeri. Eto cim sam vidio prosli tjedan da je program kadet uistinu ukinut i uvedeno je daljnje obrazovanje na HVU odma sam se zainteresiro jos vise nego za kadeta..

HVU je u biti vojna akademija; ti spavas u vojarni na crnomercu imas predavanja na crnomercu u biti je to program kadet samo sto ne studiras na "javnom" fakultetu vec vojnom a posto dobar dio predavaca nece biti DVO, program na HVU se ne naziva Vojna akademija vec spada u sveucilista u zagrebu; nisam siguran ali mislim da ce testovi biti skoro pa isti kao sto su bili i za kadeta e ali umjesto ljetnog kampa mislim ( NISAM siguran) mislim da se ide na sluzenje roka, tako su mi pricali na morhovom standu proslu subotu u bocarskom domu na smotri fakulteta
Tin Hasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 10:27   #3
Quote:
Tin Hasan kaže: Pogledaj post

nisam siguran ali mislim da ce testovi biti skoro pa isti kao sto su bili i za kadeta e ali umjesto ljetnog kampa mislim ( NISAM siguran) mislim da se ide na sluzenje roka, tako su mi pricali na morhovom standu proslu subotu u bocarskom domu na smotri fakulteta
Jesi čuo možda o kakvim se testovima radi?
Ma dobro to je najmanji problem, mogu ja cijelo ljeto bit po kampovima, nije mi problem, bitno mi je samo upast. Traže matematiku A razinu, a to malo ljudi piše i još ti koji pišu malo njih vjerujem da želi u vojsku, tako da bi odaziv prema mome mišljenju mogao biti manji nego za kadete, šta ne?
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 11:51   #4
Quote:
Bodomovac kaže: Pogledaj post
Jesi čuo možda o kakvim se testovima radi?
Ma dobro to je najmanji problem, mogu ja cijelo ljeto bit po kampovima, nije mi problem, bitno mi je samo upast. Traže matematiku A razinu, a to malo ljudi piše i još ti koji pišu malo njih vjerujem da želi u vojsku, tako da bi odaziv prema mome mišljenju mogao biti manji nego za kadete, šta ne?

pa testovi kao i na kadetu sve one provjere dali si zdrav fizicki ( ekg sluh vid itd) i psiho testovi.
E sad po meni i po nekom mom logicnom razmisljanju na HVU ce se malo ljudi prijavit jer razine koje traze su dosta zahtjevne skoro pa sve A a tako da ti ljudi koji ce ic na A razine i imaju dobre ocjene mogu upisat i neki civilni fakultet tipa FER FSB TVZ i stim fakultetima mogu nac posao skoro pa svugdje a dok zavrsavanjem HVU imas "vojnu" preddiplomsku diplomu sto vjerovatno dosta ogranicava tvoje mogucnosti za daljnje zaposljavanje ako se danas-sutra odlucis otic iz vojske tako da ako zelis na HVU moras bit jakooo zagrijan za vojni poziv i bit spreman radit u vojsci jako dugo ako ne i zauvjek...E sad jos treba racunat kolko ce ljudi uopce proc sve psiho-fizicke testove itd, a i nama je malo sjebano posto smo prva generacija koja upisuje izravno HVU pa ne znamo tocno sve pojedinosti.

Mislim da ti je najbolje nazvat u najblizi ured za obranu i otic tamo na razgovor i informirat se jos od strucnih osoba, ili mozes cekat 1 mjesec kad ce vjerovatno bit predavanje o vojnom skolovanju ( prije kadet sada HVU) po gimnazijama.
Tin Hasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 16:33   #5
Koji si ti sad razred, 4. ?
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 16:43   #6
Bodomovac koju si ti skolu zavrsio,i jesi li ti ove god isao na visu mat
perooo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:27   #7
Quote:
perooo7 kaže: Pogledaj post
Bodomovac koju si ti skolu zavrsio,i jesi li ti ove god isao na visu mat
Završio sam tehničku školu. Ne, pisao sam matematiku osnovnu razinu i dobio sam samo 3. Al ne zato što nisam znao, nego zato što sam brzao i kiksao na takvim glupostima da to nisam mogao vjerovat. Iduće godine ću pisat višu razinu, zašto ?
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:50   #8
Quote:
a posto dobar dio predavaca nece biti DVO, program na HVU se ne naziva Vojna akademija vec spada u sveucilista u zagrebu;
Nije istina da spada u sveučilišta jer dobar dio predavača neće biti DVO

Quote:
nisam siguran ali mislim da ce testovi biti skoro pa isti kao sto su bili i za kadeta e ali umjesto ljetnog kampa mislim ( NISAM siguran) mislim da se ide na sluzenje roka, tako su mi pricali na morhovom standu proslu subotu u bocarskom domu na smotri fakulteta
Kako piše na stranicama morha, nakon što prođeš sve zahtjeve i testove ideš na služenje vojnog roka



Quote:
Mislim da ti je najbolje nazvat u najblizi ured za obranu i otic tamo na razgovor i informirat se jos od strucnih osoba, ili mozes cekat 1 mjesec kad ce vjerovatno bit predavanje o vojnom skolovanju ( prije kadet sada HVU) po gimnazijama.
Uredi za obranu su poprilično slabo informirani. Ne shvaćam na koja pitanja ne možete naći odgovor na morhovoj stranici
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:59   #9
Quote:
Bodomovac kaže: Pogledaj post
Završio sam tehničku školu. Ne, pisao sam matematiku osnovnu razinu i dobio sam samo 3. Al ne zato što nisam znao, nego zato što sam brzao i kiksao na takvim glupostima da to nisam mogao vjerovat. Iduće godine ću pisat višu razinu, zašto ?
Tako sam i ja prošao sa matematikom(ocjena 3),sad ne znam dali je teško na višoj mat za 2 napisati.
perooo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 19:57   #10
Quote:
perooo7 kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja prošao sa matematikom(ocjena 3),sad ne znam dali je teško na višoj mat za 2 napisati.
A ne znam. Vjerujem da nije teško napisat za 2, ali 2 ti neće puno donest. Pošto se ne gleda koju si ocjenu dobio na maturi nego postotak ispita. Ocjena ti je relevantna kad se gleda 30% testa cijelog za bodove, a za 2 ti je dosta oko 22% testa, što je malo bodova za fakultet.

Kanister: na primjer na stranicama ne piše vraća li se stipendija koju si dobio ako godinu ne prođeš kao u kadetima ili ne.
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 00:18   #11
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Nije istina da spada u sveučilišta jer dobar dio predavača neće biti DVO



Kako piše na stranicama morha, nakon što prođeš sve zahtjeve i testove ideš na služenje vojnog roka





Uredi za obranu su poprilično slabo informirani. Ne shvaćam na koja pitanja ne možete naći odgovor na morhovoj stranici
ma neznam meni su tak rekli ovi sta su bili na MOR-ovom standu na sajmu fakulteta
Tin Hasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 18:06   #12
Jel pogledao tko nalazi li se Vojno učilište pod izborom fakulteta na stranici postani-student.hr ??
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 20:39   #13
Quote:
Bodomovac kaže: Pogledaj post
Jel pogledao tko nalazi li se Vojno učilište pod izborom fakulteta na stranici postani-student.hr ??
još ne
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 09:51   #14
Nalazit ce se tek 1.12. kada se budu prijavljivali predmeti i razine.
perooo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 10:33   #15
Quote:
perooo7 kaže: Pogledaj post
Nalazit ce se tek 1.12. kada se budu prijavljivali predmeti i razine.
OK super!
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 10:34   #16
I ljudi, koji smjer mislite upisati... Vojno inženjestvo ili vojno vođenje i upravljanje??
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 15:07   #17
Može li netko malo bolje objasnit kako ce to funkcionirat, i hoce li bit samo u Zg ili i u St
dino46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:13   #18
Quote:
dino46 kaže: Pogledaj post
Može li netko malo bolje objasnit kako ce to funkcionirat, i hoce li bit samo u Zg ili i u St
Što te točno zanima?
Si bacio oko na morhovu stranicu?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 19:26   #19
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Što te točno zanima?
Si bacio oko na morhovu stranicu?
Pogleda sam i piše samo za Zagreb pa se nadan da to vridi i za Split, odgovara mi program vojnog inženjerstva pa me zanima šta ja izučavam na tom smjeru, inače da još postoji program kadet upisa bi elektrotehniku na FESB-u pa bi volio da je nešto slično tomu.
dino46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 19:35   #20
Kaj je s onima koji su srednju školu završili? Studiram. Postoji mogućnost upisat 1. godinu HVU?
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.