Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 10:05   #201
ja ću ti ovako reći,nije ti dovoljno to kaj trčiš,to ti je važno samo za kondiciju,a ima milijun stvari koje su bitnije za prijamni. imaš još vremena,elementi će se sigurno mijenjati.

Ja bih htjela da mi neka cura koja je bila ove godine na prijamnom provjeri i potvrdi sljedeće elemente:
košarka=pravocrtno vođenje,dvokorak-ubačaj,pa finta lijevo prolaz desno,rolling i ubačaj.....dodavanja u kretanju
odbojka=servis,prijam servisa,i nekaj vršno,ne znam
rukomet=vođenje lopte,skok šut i odglumljen pad (ne znam kak se to stručno kaže),dodavanje u kretanju-naprijed,natrag
sp.gimnastika=uzmah na preći,muška zvijezda-obje strane
ritm.gimnastika=okret od 360 s loptom,vaga,s loptom iz lijeve prijelaz u desnu i obrnuto,vijača-galop i dalekovisoki
borilački sportovi=pad naprijd,pad nazad i još neke stvari koje ne znam kak se zovu
motoričke sposobnosti=trbušnjaci, (i kaj još??)
plivanje 50m
trčanje 800m

Jel je to to??
Molim vas da mi dopunite ako sam kaj izostavila! važno mi je....
U 11.mjesecu sam se s par cura počela pripremati s profesorom tjelesnog....

Hvala unaprijed!!!!!
Una99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:30   #202
Quote:
Exitor Cugy kaže: Pogledaj post
Društvo jel mi možete reći kaj se sve traži od nogometa...kaj ste sve morali napraviti da zadovoljite na prijemnom
Pozdrav!
nisam već duže aktivan na forumu pa sam tek sad vidio poruku.... za nogomet ti je od elemenata bilo amortizacija lopte punim stopalom, mini slalom između čunjeva i šut na gol, i na kraju udarac glavom bez skoka.
gimzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 01:19   #203
Faks je laganini(sigurno među tri najlaksa)na faks moze upasti bilo tko jer se ne trazi nikakvo znanje(samo treba trenirati nesto i malo se pripremiti prije),al đaba je to kad na kraju s tim faksom ne mozes nista(al fakat nista).Ako niste los ucenik i mozete upisat bilo koji drugi faks(upisite).
Kashai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 10:27   #204
Je li stvarno taj kineski tako težak kako se govori? Može li se kod vas studirati i neki drugi orijentalni jezik?
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:24   #205
Faks je laganini(sigurno među tri najlaksa)na faks moze upasti bilo tko jer se ne trazi nikakvo znanje(samo treba trenirati nesto i malo se pripremiti prije)


Prvo,"lagano" je relativan pojam,dakle ne možeš reći ni da je lagan ni težak,a ako se završio 10 fakulteta,svaka čast,jer možeš govoriti što je lagano što nije.
Sada su novi kriteriji,zbog državne mature. 30% se gleda ukupan prosjek srednje,40%državna matura (uključujući i izborni predmet:biologija),10%ako imaš kategoriju sportaša i SAMO 20% prijamni,što je debilno!! mogu se pripremit kolko hoću,a ako mi je matura lošija,ili ocjena iz srednje,mogu se fučkat.. tak da,krivo govoriš kad kažeš da ne treba nikakvo znanje! da ne govorim o biologiji,koju sam imala samo 1 godinu u školi...treba učit jako puno. hmm....i pripremit se za državnu i za prijamni.nije to mala stvar,niti jednostavno!
Una99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:28   #206
Quote:
Una99 kaže: Pogledaj post


Prvo,"lagano" je relativan pojam,dakle ne možeš reći ni da je lagan ni težak,a ako se završio 10 fakulteta,svaka čast,jer možeš govoriti što je lagano što nije.
Sada su novi kriteriji,zbog državne mature. 30% se gleda ukupan prosjek srednje,40%državna matura (uključujući i izborni predmet:biologija),10%ako imaš kategoriju sportaša i SAMO 20% prijamni,što je debilno!! mogu se pripremit kolko hoću,a ako mi je matura lošija,ili ocjena iz srednje,mogu se fučkat.. tak da,krivo govoriš kad kažeš da ne treba nikakvo znanje! da ne govorim o biologiji,koju sam imala samo 1 godinu u školi...treba učit jako puno. hmm....i pripremit se za državnu i za prijamni.nije to mala stvar,niti jednostavno!
Valjda ćemo uspoređivati idiote koji na fakultetu polažu "skok u dalj" s inženjerima, pravnicima i liječnicima? Ja predlažem da se toj gombaoni ukine status fakulteta. Idite naganjati loptu izvan akademskog okruženja, jer u njega niti ne pripadate.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:34   #207
Quote:
Una99 kaže: Pogledaj post
Faks je laganini(sigurno među tri najlaksa)na faks moze upasti bilo tko jer se ne trazi nikakvo znanje(samo treba trenirati nesto i malo se pripremiti prije)


Prvo,"lagano" je relativan pojam,dakle ne možeš reći ni da je lagan ni težak,a ako se završio 10 fakulteta,svaka čast,jer možeš govoriti što je lagano što nije.
Sada su novi kriteriji,zbog državne mature. 30% se gleda ukupan prosjek srednje,40%državna matura (uključujući i izborni predmet:biologija),10%ako imaš kategoriju sportaša i SAMO 20% prijamni,što je debilno!! mogu se pripremit kolko hoću,a ako mi je matura lošija,ili ocjena iz srednje,mogu se fučkat.. tak da,krivo govoriš kad kažeš da ne treba nikakvo znanje! da ne govorim o biologiji,koju sam imala samo 1 godinu u školi...treba učit jako puno. hmm....i pripremit se za državnu i za prijamni.nije to mala stvar,niti jednostavno!
Ej Una pitanje u vezi državne mature... što je s onima koji su maturirali klasičnom maturom pauzirali godinu i sad upisiju faks kada je ta državna matura, da li onda oni moraju tu državnu maturu naknadno polagat ili kako????
gimzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 01:59   #208
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Valjda ćemo uspoređivati idiote koji na fakultetu polažu "skok u dalj" s inženjerima, pravnicima i liječnicima? Ja predlažem da se toj gombaoni ukine status fakulteta. Idite naganjati loptu izvan akademskog okruženja, jer u njega niti ne pripadate.
Quote:
Una99 kaže: Pogledaj post
Faks je laganini(sigurno među tri najlaksa)na faks moze upasti bilo tko jer se ne trazi nikakvo znanje(samo treba trenirati nesto i malo se pripremiti prije)


Prvo,"lagano" je relativan pojam,dakle ne možeš reći ni da je lagan ni težak,a ako se završio 10 fakulteta,svaka čast,jer možeš govoriti što je lagano što nije.
Sada su novi kriteriji,zbog državne mature. 30% se gleda ukupan prosjek srednje,40%državna matura (uključujući i izborni predmet:biologija),10%ako imaš kategoriju sportaša i SAMO 20% prijamni,što je debilno!! mogu se pripremit kolko hoću,a ako mi je matura lošija,ili ocjena iz srednje,mogu se fučkat.. tak da,krivo govoriš kad kažeš da ne treba nikakvo znanje! da ne govorim o biologiji,koju sam imala samo 1 godinu u školi...treba učit jako puno. hmm....i pripremit se za državnu i za prijamni.nije to mala stvar,niti jednostavno!

Do sada je svaka budala mogla upasti na taj faks(ja znam likove koji su polupismeni upadali na taj faks),primjerice mozes zavrsiti Selsku(za automehanicara),zavrsiti 4.stupanj i upista taj faks bez elementarnog znanja.
S drž.maturom se to mjenja i to je u redu.Ali i dalje faks ostaje laganini i smijeh(taj faks se ne moze usporedit s tehnickim fakultetima,medicinom,pravom),kolokvij na faksu je nauciti A4 papir.Dok ces na recimo FER-u krvavo uciti za kolokvij koji ti tek donosi mogucnost da odes na ispit.Ali jbg poslije tog faksa ne mozes nista(osim ako nemas neku znjoru pa se zaposlis kao profesor ili jebene pare pa otvoris teretanu).
Kashai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 21:26   #209
moze li mi se netko tko je upucen u sve to javiti na pm.
zelio bih upisati kif, zanima me sto se sve trazi na provjeri sposobnosti i otprilke kakve su norme.
drzavna matura nije mi problem.
unaprijed hvala
texi1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 00:58   #210
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Valjda ćemo uspoređivati idiote koji na fakultetu polažu "skok u dalj" s inženjerima, pravnicima i liječnicima? Ja predlažem da se toj gombaoni ukine status fakulteta. Idite naganjati loptu izvan akademskog okruženja, jer u njega niti ne pripadate.
kako možeš tako omalovažavat nečije zvanje???
vidi se da nisi sigurno akademski građanin, jer da jesi znao bi da je jedna od osnova kulture AKADEMSKOG OKRUŽENJA tolerancija i uvažavanje interesa drugih ljudi.
monikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 10:42   #211
Quote:
monikam kaže: Pogledaj post
kako možeš tako omalovažavat nečije zvanje???
vidi se da nisi sigurno akademski građanin, jer da jesi znao bi da je jedna od osnova kulture AKADEMSKOG OKRUŽENJA tolerancija i uvažavanje interesa drugih ljudi.
Naprotiv - završio sam dva fakulteta. I to prava.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 11:36   #212
imam pitanje, naime načuo sam kako je za prolaz plivačkog dijela prijemnog ispita (50m) prag bio 50 sekundi... zanima me jeli to stvarno tako, jer ako je, onda bi se to prije moglo zvati utapljanje nego plivanje?
__________________
Poznavati druge jest inteligencija; poznavati sebe prava je mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog prava je moć.. (Lao Ce)
izzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 15:42   #213
Quote:
gimzo kaže: Pogledaj post
Ej Una pitanje u vezi državne mature... što je s onima koji su maturirali klasičnom maturom pauzirali godinu i sad upisiju faks kada je ta državna matura, da li onda oni moraju tu državnu maturu naknadno polagat ili kako????
E asd ti je po novom,ako si prije položio maturu (klasičnu) i čak ako si samo pauzirao,moraš polagati državnu maturu jer su sad kriteriji jednaki za sve,iako imaš položeno... tako da ja ti savjetujem da se javiš ovima na www.ncvvo.hr i što prije se prijaviš da dobiješ korisničko ime,lozinku,pin i tan broj jer bez toga ne možeš na faks! kažem što prije,jer smo mi to već dobili i već počinju prijave za fakultete,koje traju do 31.siječnja 2010..!! POŽURIIII
Una99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 01:03   #214
Quote:
Una99 kaže: Pogledaj post
E asd ti je po novom,ako si prije položio maturu (klasičnu) i čak ako si samo pauzirao,moraš polagati državnu maturu jer su sad kriteriji jednaki za sve,iako imaš položeno... tako da ja ti savjetujem da se javiš ovima na www.ncvvo.hr i što prije se prijaviš da dobiješ korisničko ime,lozinku,pin i tan broj jer bez toga ne možeš na faks! kažem što prije,jer smo mi to već dobili i već počinju prijave za fakultete,koje traju do 31.siječnja 2010..!! POŽURIIII
hehe, ma za mene nije žurba ja sam na faksu nego pitam za kolegu, uglavnom hvala ti puno
gimzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 01:03   #215
Quote:
izzz kaže: Pogledaj post
imam pitanje, naime načuo sam kako je za prolaz plivačkog dijela prijemnog ispita (50m) prag bio 50 sekundi... zanima me jeli to stvarno tako, jer ako je, onda bi se to prije moglo zvati utapljanje nego plivanje?
55sec točnije, ali da u pravu si.
gimzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:51   #216
to je onda 20ak sekundi iznad onog sta bi jedan dif-ovac morao uvijek moci isplivati... zanimljivo
__________________
Poznavati druge jest inteligencija; poznavati sebe prava je mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog prava je moć.. (Lao Ce)
izzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:19   #217
Quote:
izzz kaže: Pogledaj post
to je onda 20ak sekundi iznad onog sta bi jedan dif-ovac morao uvijek moci isplivati... zanimljivo
Očito sada traže one koji znaju i plivati i pisati.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:52   #218
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Očito sada traže one koji znaju i plivati i pisati.
da? ako me zelis nauciti nesto od tog, slobodno, samo pazi da ucenik ne presisa ucitelja vec u startu
__________________
Poznavati druge jest inteligencija; poznavati sebe prava je mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog prava je moć.. (Lao Ce)
izzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 16:14   #219
Pozdrav, zanima me može li se poslije završenog Kif-a biti trener nekog sporta koji dosad nisi uopće trenirao?
Aha1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 02:21   #220
Quote:
Aha1969 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me može li se poslije završenog Kif-a biti trener nekog sporta koji dosad nisi uopće trenirao?
Može, tijekom studiranja studenti "treniraju" niz sportova, odnosno vrši se praktična i teoretska edukacija. Neki tek tada pronalaze svoje talente.
Primjer, Ante Kostelić, vrhunski trener skijanja, nekoć rukometaš ili Joško Vlašić, doduše atletičar ali ne skoka u vis, i još je danas kondicioni trener mladih nogometaša (kineziolog).
Međutim, za biti trener nekog sporta nije nužno završiti Kif (barem za sada).
latentna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.