Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2003., 08:29   #1
Prenamjena prostora

Što je sve potrebno pribaviti za prenamjenu stambenog u poslovni prostor?

P.S. Odgovore nagrađujem pivom
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 22:20   #2
Ja ti mogu preuredit kuhinju u dječiju sobu. Majstorski.
Može pivo za ponijeti ?
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 23:20   #3
Ne može.
Možeš li od pegle napraviti perilicu za suđe? Plaćam Karlovačkom velikom.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:56   #4
Podižem topic.
Podižem i nagradu na dvije pive (malu i veliku).
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:02   #5
Manje više kod poslovnog prostora se traže goli ravni zidovi (bijeli) i dobre instalacije (što više tel. priključaka, eventualno instalacije za mrežu).
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:04   #6
Re: Prenamjena prostora

Quote:
mwm kaže:
Što je sve potrebno pribaviti za prenamjenu stambenog u poslovni prostor?

P.S. Odgovore nagrađujem pivom
Potrebno je pribaviti puno LOVE
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:05   #7
Quote:
Mr. Wolf kaže:
Manje više kod poslovnog prostora se traže goli ravni zidovi (bijeli) i dobre instalacije (što više tel. priključaka, eventualno instalacije za mrežu).
Sve to ima.
Zanima me što od papirologije moram pribaviti da bih stambeni prostor iznajmio kao poslovni.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:06   #8
Re: Re: Prenamjena prostora

Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Potrebno je pribaviti puno LOVE
Nije u šoldima sveeee ....
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 16:58   #9
Treba ti i visina prostora 2.60-2.80 ovisno o namjeni poslovnog prostora kao i zaseban sanitarni čvor.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 17:47   #10
Quote:
Arion kaže:
Treba ti i visina prostora 2.60-2.80 ovisno o namjeni poslovnog prostora kao i zaseban sanitarni čvor.
Sve te "fizičke" uvjete ima. Zanima me kakva sve "papirologija" je potrebna da se to iznajmi kao poslovni, a ne kao stambeni prostor.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:07   #11
Kako ćeš morati imati projekt za prenamjenu prostora, projektant bi ti trebao točno znati reći koje sve dokumente trebaš da bi ishodovao građevinsku dozvolu.

Moji roditelji su to nedavno radili. Morali su nabaviti čak i suglasnost od HŽ-a da ne namjeravaju graditi prugu na mjestu gdje se vrši prenamjena prostora

(Pruga prolazi cca 500 metara niže niz ulicu...)

Kako sam ja u drugom gradu, nisam baš u toku što je sve trebalo od papirologije. Ali trajalo je cca 3-4 mjeseca.
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 00:25   #12
Quote:
DJ_SOS kaže:
Kako ćeš morati imati projekt za prenamjenu prostora, projektant bi ti trebao točno znati reći koje sve dokumente trebaš da bi ishodovao građevinsku dozvolu.

Moji roditelji su to nedavno radili. Morali su nabaviti čak i suglasnost od HŽ-a da ne namjeravaju graditi prugu na mjestu gdje se vrši prenamjena prostora

(Pruga prolazi cca 500 metara niže niz ulicu...)

Kako sam ja u drugom gradu, nisam baš u toku što je sve trebalo od papirologije. Ali trajalo je cca 3-4 mjeseca.
Jebote, al si me utješio.
Dakle, potrebno je imati projekt. Savjetuješ da se obratim nekom projektnom birou ili imaš neko bolje rješenje?
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 08:44   #13
Trebaš imati projekt - moji starci su zbog prenamjene jedne prostorije (inače, to je drugi lokal u kući - znači kuća se već vodila kao stambeno - poslovni prostor) imali građevinski projekt. U njemu je bio i nacrt kako će izgledati pročelje kuće sa novim lokalom.

A potrebno je i zbog proračuna statike, novog električnog priključka (znači, trebat ćeš i el. energetsku suglasnost - tu obavezno navedi da se radi o prenamjeni prostora - inače će ti naplatiti 1600 kn po kW snage za koju si dobio el. energetsku suglasnost).

Imat tu još dosta papirologije, ali znam da se bez projekta nije moglo. On je potreban zbog izdavanja lokacijske / građevinske dozvole.

A vjerojatno i zbog još nekih elemenata papirologije.

Onako - "odokativno", bilo je papirlogije kao da gradiš kuću od početka...
OK, ne baš toliko, ali ima toga dosta...

Od svake sam utjehe, ha?
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 09:21   #14
Quote:
DJ_SOS kaže:

Od svake sam utjehe, ha?
Definitivno!
Radi se o stanu u stambenoj zgradi, a na katu već ima poslovnih prostora pa ću valjda ipak imati bar 2 papira manje nego ti.
Uglavnom, hvala na savjetu.
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 09:25   #15
Ali, možda ćeš stoga imati nekih drugih papira -npr. suglasnost susjeda...

Moji su morali imati i rješeno parkirališno mjesto za lokal. Ne znam kako je to kada je to poslovni prostor u zgradi sa više stanova...
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 09:35   #16
Quote:
DJ_SOS kaže:
Ali, možda ćeš stoga imati nekih drugih papira -npr. suglasnost susjeda...

Moji su morali imati i rješeno parkirališno mjesto za lokal. Ne znam kako je to kada je to poslovni prostor u zgradi sa više stanova...
Već vidim da mi predstoji borba sa birokracijom.
Javit ću ti kako je prošlo.
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 09:47   #17
Good luck !!!
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:27   #18
Hmmm... ne kuzim sto ustvari radis ? Ako samo zelis stan koristiti kao ured onda ti sve ovo ne treba. Treba ti atest struje, atest vode, atest buke, atest plina ( ako ga imas), minimalni tehnicki uvjeti koje odredjuje ekipa s tvoje opcine ovisno o djelatnosti koja ce se odvijati u prostoru, prijava elektri da ce se stan koristiti kao uredski prostor i ko je korisnik i to je vise manje sve.
Ako zelis stan bas pretvoriti u poslovni prostor onda te ceka tona papirologije, a najbolje da odes u opcinu u ured za prostorno planiranje i detaljno popricas s ljudima.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 18:52   #19
Quote:
Juraj kaže:
Hmmm... ne kuzim sto ustvari radis ? Ako samo zelis stan koristiti kao ured onda ti sve ovo ne treba. Treba ti atest struje, atest vode, atest buke, atest plina ( ako ga imas), minimalni tehnicki uvjeti koje odredjuje ekipa s tvoje opcine ovisno o djelatnosti koja ce se odvijati u prostoru, prijava elektri da ce se stan koristiti kao uredski prostor i ko je korisnik i to je vise manje sve.
Ako zelis stan bas pretvoriti u poslovni prostor onda te ceka tona papirologije, a najbolje da odes u opcinu u ured za prostorno planiranje i detaljno popricas s ljudima.
Da, u stvari stan će se koristiti kao ured. Za druge namjene se i ne bi mogao koristitim, osim eventualno za nekakvu liječničku ordinaciju.
Kojoj točno općinskoj službi se trebam obratiti za atest?
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:03   #20
Quote:
mwm kaže:
Kojoj točno općinskoj službi se trebam obratiti za atest?
Ateste izdaju firme specijalizirane za to. Odi na opcinu i neka ti oni kazu tocno koje sve ateste trebas.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.