Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Koliki vam je IQ?
manji od 85 38 7.48%
između 85 i 95 12 2.36%
između 95 i 105 23 4.53%
između 105 i 115 71 13.98%
veći od 115 364 71.65%
Glasovatelji: 508. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 22:48   #41
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Ljudi pogledajte anketu i recite sebi : "Ja sam sebi lažem"
Ja bih lagala (sebi i forumu) da sam se stavila u bilo koju skupinu osim u onu "iznad 115". Izmjereno više puta i na više načina. Sorry ako sam ti time opovrgnula početnu hipotezu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:58   #42
po mom misljenju u srednjoj skoli sto veci IQ imas to je gori prosjek... shvacas koliko je to apsurdno i koje gluposti moras strebetat napamet a koristi od toga nikad u zivotu neces imat....npr. moj prof iz geografije ako mu se za djelatnost kaze poljoprivreda dobije se jedan jer on trazi da se to nazove zemljoradnja i jos gro takvih primjera....
KelMorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:59   #43
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
u kojem je receno da je osoba sa najvecim IQ u HR nezaposlena
i to vec duze vremena !!! da li to znaci da osobe sa visokim IQ nisu pozeljne kao
radnici ili nisu u stanju da budu radnici ???
odakle taeabi ta informacija kak je to procurilo u javnost mater vam jebem
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:00   #44
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja bih lagala (sebi i forumu) da sam se stavila u bilo koju skupinu osim u onu "iznad 115". Izmjereno više puta i na više načina. Sorry ako sam ti time opovrgnula početnu hipotezu.
uuuuuuuuuuuuuuu faco jesi me prijavila
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:02   #45
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja bih lagala (sebi i forumu) da sam se stavila u bilo koju skupinu osim u onu "iznad 115". Izmjereno više puta i na više načina. Sorry ako sam ti time opovrgnula početnu hipotezu.
Pa ono, nije teško imati IQ veći od 115. Većina ljudi na ovoj anketi vjerojatno je rješavala one IQ testove s Interneta, gdje imaš zadatke u kojim su prikazana tri trokuta i kvadrat, te moraš izbaciti uljeza. Ne moraš biti nikakav genijalac da uz takva pitanja dođeš do neke impresivne brojke, koja zapravo niti je odraz tvoje inteligencije, čak niti okvrino ne prikazuje tvoj IQ.
Tiky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:04   #46
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Ljudi pogledajte anketu i recite sebi : "Ja sam sebi lažem"
ja sam sebi lažem
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 20:34   #47
a po ovoj anketi su skoro svi natprosječno pametni
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:10   #48
riješio sam IQ test sa hrvatske mense onaj online i bio mi je 141, nije bas taj neki i onda su rekli da je onaj sa danske menese ko valjda precizniji i riješio sam taj i ispalo je 121.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:11   #49
Naravno!

Statistički, prosječan hrvat ima IQ oko 89. Pošto je 100 uvijek svjetski prosjek, očekivali bismo da barem 50% ljudi ima IQ ispod 100. No pošto anketa govori drugačije - to znači da preko 40 posto forumaša živi u poricanju vlastite neinteligentnosti
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 00:30   #50
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Naravno!

Statistički, prosječan hrvat ima IQ oko 89. Pošto je 100 uvijek svjetski prosjek, očekivali bismo da barem 50% ljudi ima IQ ispod 100. No pošto anketa govori drugačije - to znači da preko 40 posto forumaša živi u poricanju vlastite neinteligentnosti
Ta statistika se mjeri na gen-popu, a ako si bio u vojsci, onda znaš što to otprilike znači.

Svi koji su ovdje, bar znaju upalit računalo, znaju korisititi internet preglednik, znaju otići na www.forum.hr itd - za što, dakako, nije potrebna bogzna kakva posebna inteligencija, no mislim da neću pogriješiti ako pretpostavim da je prosjek ovog foruma ipak nešto iznad prosjeka Hrvatske. Da ne govorim da sam skeptičan glede tog prosjeka od 89. Tko zna čija je to brojka i kako je točno došao do nje.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 11:12   #51
volio bih da mi ga neka zgodna forumašica izmjeri.

nije baš nešto (pretpostavljam, jer se ne osjećam inteligentan) no, mislim po dugogodišnjem iskustvu da može poslužiti.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:30   #52
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ta statistika se mjeri na gen-popu, a ako si bio u vojsci, onda znaš što to otprilike znači.
Nisam bio... ne volim da mi se naređuje

Quote:
Svi koji su ovdje, bar znaju upalit računalo, znaju korisititi internet preglednik, znaju otići na www.forum.hr itd - za što, dakako, nije potrebna bogzna kakva posebna inteligencija, no mislim da neću pogriješiti ako pretpostavim da je prosjek ovog foruma ipak nešto iznad prosjeka Hrvatske.
Možda i jest, ali sigurno ne toliko iznad koliko to anketa sugerira!

Quote:
Da ne govorim da sam skeptičan glede tog prosjeka od 89. Tko zna čija je to brojka i kako je točno došao do nje.
Prosjek je dobiven testiranjima i prilično je pouzdan.... jebemu, izađi van i okreni se oko sebe... upali TV! Pogledaj malo Đapića, Glavaša, Luku Bebića... sve ekipa debelo ispod 90, i donose nekakve odluke u tvoje ime
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:42   #53
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Nisam bio... ne volim da mi se naređuje
Nisam ni ja - izvukao se - ali pričao mi je buraz. Kaže, dok to ne vidiš, ne možeš zapravo vjerovati kakva je situacija, jer ipak cijelo vrijeme odrastaš u društvu sebi sličnijih.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Možda i jest, ali sigurno ne toliko iznad koliko to anketa sugerira!
Pa da, kažu da je pamet najpravednije raspoređena... sigurno ima dosta samozavaravanja, samo ne baš ciglih 40% jer populacija ovog foruma nikako ne može biti reprezentativna.
U stvarnosti, prosjek IQ-a dosta smanjuju razni imbecili, debili i idioti (ne u pogrdnom, nego u medicinskom smislu), a takvih ipak vjerojatno nema ovdje; ergo, ove ispod 80 možeš izbaciti iz računice, pa ono što ostane sigurno ima veći 'prosjek'.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Prosjek je dobiven testiranjima i prilično je pouzdan.... jebemu, izađi van i okreni se oko sebe... upali TV! Pogledaj malo Đapića, Glavaša, Luku Bebića... sve ekipa debelo ispod 90, i donose nekakve odluke u tvoje ime
Čini mi se da malo pretjeruješ.
IQ ispod 90... to je grdo... ne vjerujem da ijedan od nabrojanih ima tako nizak IQ. Ali da, svakakvih ima na 'rukovodećim' položajima... to jest katastrofa neke vrste hmm...
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:55   #54
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post

.. jebemu, izađi van i okreni se oko sebe... upali TV! Pogledaj malo Đapića, Glavaša, Luku Bebića... sve ekipa debelo ispod 90, i donose nekakve odluke u tvoje ime
Šamane, vjeruj mi da si se debelo zajebao kod slučaja debelog Đapića.

Znam tu spodobu jako dugo i vjeruj mi da se potpuno drugačije ponaša kada je s inteligentnim ljudima, a sasvim "drugojačije" kada je sa ovcama

vjeruj mi (čitah mu psihološki nalaz) od 1993 god i "momak" ti ima oko 140 IQ

provjereno
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:11   #55
[QUOTE=Apemant;19500937]Nisam ni ja - izvukao se - ali pričao mi je buraz. Kaže, dok to ne vidiš, ne možeš zapravo vjerovati kakva je situacija, jer ipak cijelo vrijeme odrastaš u društvu sebi sličnijih.

Nisam ja za ekipne sportove

Quote:
Pa da, kažu da je pamet najpravednije raspoređena... sigurno ima dosta samozavaravanja, samo ne baš ciglih 40% jer populacija ovog foruma nikako ne može biti reprezentativna.
Slične ankete su se provodile na svjetskoj razini. Oko 48% planetarne populacije živi u poricanju vlastite gluposti. Ima Ramachandran jedno divno predavanje o tom "denial-u"

Quote:
U stvarnosti, prosjek IQ-a dosta smanjuju razni imbecili, debili i idioti (ne u pogrdnom, nego u medicinskom smislu), a takvih ipak vjerojatno nema ovdje; ergo, ove ispod 80 možeš izbaciti iz računice, pa ono što ostane sigurno ima veći 'prosjek'.
Razlika između 140 i 90 je veća nego između 90 i čimpanze

Quote:
Čini mi se da malo pretjeruješ.
Volio bih da si u pravu, ali boim se da nisi!

Quote:
IQ ispod 90... to je grdo... ne vjerujem da ijedan od nabrojanih ima tako nizak IQ. Ali da, svakakvih ima na 'rukovodećim' položajima... to jest katastrofa neke vrste hmm...
Najveće vrste druže... najveće
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:14   #56
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Šamane, vjeruj mi da si se debelo zajebao kod slučaja debelog Đapića.
Ne vjerujem

Quote:
Znam tu spodobu jako dugo i vjeruj mi da se potpuno drugačije ponaša kada je s inteligentnim ljudima, a sasvim "drugojačije" kada je sa ovcama
To dokazuje da je lukav, i eventualno pokvaren... ne i da je inteligentan.

Quote:
vjeruj mi (čitah mu psihološki nalaz) od 1993 god i "momak" ti ima oko 140 IQ provjereno
Jel' to tamo di piše da ima i doktorat?

Ako Đapić ima 140 (a nema) ja mora da imam 240 (a nemam).
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:35   #57
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Nisam ja za ekipne sportove
Pod 'društvo' sam mislio na okolinu. Ono, ideš u npr. gradsku osnovnu školu, pa zatim neku bolju srednju školu, pa neki faks itd. Uglavnom, cijelo vrijeme imaš krivu sliku što je zbilja 'prosjek'. Institucije poput vojske puno bolje oslikavaju što je 'prosjek' jer tamo nema 'diskriminacije'.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Slične ankete su se provodile na svjetskoj razini. Oko 48% planetarne populacije živi u poricanju vlastite gluposti. Ima Ramachandran jedno divno predavanje o tom "denial-u"
Pa da, ali nije isto da li živiš u denialu, tj. misliš da imaš 120, a zapravo imaš 110, i takvom denialu da misliš da imaš 120, a zapravo 90.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Razlika između 140 i 90 je veća nego između 90 i čimpanze
Ok, već si rekao da je ovo zapravo hiperbola ... čimpanza je na stupnju negdje (prosječnog) dvogodišnjeg ili trogodišnjeg djeteta. No, pričao mi je brat o jednom ludom profesoru fiziologije na medicini, koji je svog nećaka od rođenja podvrgavao ciljanim metodama učenja, ukratko, dijete je naučilo čitati s manje od 3 godine, i takvo malo je znalo igrati šah s njim. Ljudi su MNOGO inteligentniji od čimpanzi. Premda je danas u modi nekakvo mazohističko negiranje ljudske superiornosti nad ostalim životinjama, čudan zapravo fenomen. Izgleda da su se ljudi toliko zgadili sami sebi da im predstavlja neki perverzni užitak same sebe ponižavati.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:57   #58
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pod 'društvo' sam mislio na okolinu. Ono, ideš u npr. gradsku osnovnu školu, pa zatim neku bolju srednju školu, pa neki faks itd. Uglavnom, cijelo vrijeme imaš krivu sliku što je zbilja 'prosjek'. Institucije poput vojske puno bolje oslikavaju što je 'prosjek' jer tamo nema 'diskriminacije'.
Shvatio sam ja što ti govoriš, ali ja sam čak i u selektivnom okruženju uvijek bio dojma da je cerebralno prosječna osoba prilično "troma".

Quote:
Pa da, ali nije isto da li živiš u denialu, tj. misliš da imaš 120, a zapravo imaš 110, i takvom denialu da misliš da imaš 120, a zapravo 90.
Ankete su nudile tri odgovora:

1) ispod prosjeka
2) prosječno
3) natprosječno

98% ljudi odgovori da se smatraju natprosječno inteligentnima (3). Pošto je očito da samo 50% može biti iznad prosjeka, to znači da 48% ljudi živi u poricanju vlastite gluposti

Quote:
Ok, već si rekao da je ovo zapravo hiperbola ... čimpanza je na stupnju negdje (prosječnog) dvogodišnjeg ili trogodišnjeg djeteta.
Ja ne kažem da nema razlike između čimpanze i čovjeka sa IQ-om 90. Naravno da ima razlike, i naravno da ona nie beznačajna. Ali je ta razlika manja nego što je razlika između IQ-a 90 i 140.

Ovaj divan citat iz "Waking Life" to odlično ilustrira:

There are two kinds of sufferers in this world:
those who suffer from a lack of life...
and those who suffer from an overabundance of life.
I've always found myself in the second category.
When you come to think of it,
almost all human behavior and activity...
is not essentially any different from animal behavior.
The most advanced technologies and craftsmanship...
bring us, at best, up to the super-chimpanzee level.
Actually, the gap between,
say, Plato or Nietzsche and the average human...
is greater than the gap between that chimpanzee and the average human.


Quote:
Premda je danas u modi nekakvo mazohističko negiranje ljudske superiornosti nad ostalim životinjama, čudan zapravo fenomen. Izgleda da su se ljudi toliko zgadili sami sebi da im predstavlja neki perverzni užitak same sebe ponižavati.
Budala ima na svakom ćošku. Rasprave o superiornosti su uzaludne, jer 800 metara visok hotel u Dubaiu savršeno dostatno govori o tome koja je vrsta superiorna.

Ono što mene iritira su cerebralni invalidi koima je ta superiornost substitucija za religiju i intelekt. Masa ljudi se osjeća pametno samo zato što su "SUPERIORNIJI" u odnosu na čimpanze. Ne padne im napamet usporediti se sa likovima tipa Nietzsche, Hume, McLuhan. Dapače... njih će radije smatrati "iznimkama" ili "ekscentricima" kako bi sebe i dalje mogli smatrati "superiornim bićima", i živjeti neopterećeno posred vlastite maloumnosti.

Upravo zbog toga, razlika između McLuhan-a i prosječna čovjeka, veća je nego razlika između prosječnog čovjeka i čimpanze. Jer tko se već osjeća "superiorno" - taj ne osjeća potrebu biti bolji nego što jest. Za takve je mentalna evolucija doslovno "ćorsokak".
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:46   #59
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ankete su nudile tri odgovora:

1) ispod prosjeka
2) prosječno
3) natprosječno

98% ljudi odgovori da se smatraju natprosječno inteligentnima (3). Pošto je očito da samo 50% može biti iznad prosjeka, to znači da 48% ljudi živi u poricanju vlastite gluposti
Očito... da ne može većina biti nadprosječna... no, to vrijedi za većinu stvari a ne samo za inteligenciju. Ljudi uglavnom teže tome da se osjećaju 'boljima' bar od većine; to mi se čini kao logična posljedica toga što svatko gleda svijet kroz svoje oči, a ne tuđe.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ja ne kažem da nema razlike između čimpanze i čovjeka sa IQ-om 90. Naravno da ima razlike, i naravno da ona nie beznačajna. Ali je ta razlika manja nego što je razlika između IQ-a 90 i 140.
Osobno, ne vjerujem u to.
Tj. ne slažem se. To se ionako ne može objektivno kvantificirati; skala nije linearna, čimpanze uopće ni ne znaju rješavati testove inteligencije, što znači da su 'izvan' te skale.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Budala ima na svakom ćošku. Rasprave o superiornosti su uzaludne, jer 800 metara visok hotel u Dubaiu savršeno dostatno govori o tome koja je vrsta superiorna.
Superiorna po inteligenciji; ne po svim zamislivim aspektima. Lav je izrazito superioran ljudima po pitanju fizičke snage.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Upravo zbog toga, razlika između McLuhan-a i prosječna čovjeka, veća je nego razlika između prosječnog čovjeka i čimpanze. Jer tko se već osjeća "superiorno" - taj ne osjeća potrebu biti bolji nego što jest. Za takve je mentalna evolucija doslovno "ćorsokak".
No, a uočavaš li da je to što ti zoveš 'veća razlika' nešto posve subjektivno, što se ne može kvantificirati? Veća je razlika možda unutar tvog sustava vrijednosti, tj. ideje 'što bi se trebalo raditi s inteligencijom'. Ali nije veća u nekom 'matematičkom' smislu.

Da to probam usporediti s gore spomenutim lavovima. Recimo da imaš jednog kapitalca lava, vrlo jakog. Taj će biti sposoban pobijediti mnoštvo lavova koji su nešto manje snage. Rezultat će biti drastična razlika u životnim prilikama; ovaj prvi će imati bogatu obitelj, a ovi drugi će lutati okolo sami. No ta drastična razlika u prilikama NE ZNAČI da je razlika u snazi između ta dva lava (jačeg i slabijeg) 'veća' nego razlika između ovog slabijeg lava, i npr. čovjeka. I taj slabiji lav će potrgati čovjeka kao beba zvečku, bez obzira što je u komparaciji s obdarenijim suparnikom, šaka jada.

Isto vrijedi i ovdje. Niskointeligentni ljudi zaista će izgledati mizerno u usporedbi s velikanima ljudske povijesti. Ali čak i takvi, mizerni ljudi, puno su više inteligentni od čimpanze, nego ovi velikani od njih. To čovjeka samo praktične posljedice te razlike, navode na mišljenje da je ona tako ogromna.

Uostalom, pogledaj samo statistiku. 2% ljudi ima IQ 148 ili više. To ti iznosi ništa manje nego 120 fuckin' MILIJUNA ljudi. A koliko među tim pustim milijunima ima Einsteina, Nietzscheova, Goetheova? Ergo, IQ sam po sebi nije dovoljan. Nešto drugo je tu bio izrok (kod ovih velikana), a ne goli IQ. Drugim riječima, umjesto da prosječno inteligentne uspoređuješ s ovim (iznimno rijetkim) velikanima, probaj napraviti sljedeće: usporedi prosječnog čovjeka, sa prosječnim članom Mense. Brijem, razlika je definitivno manja nego između prosječnog čovjeka i čimpanze.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 17:49   #60
Visoki int. potencijal je upravo to- potencijal. Koliko daleko možeš ići. Žalosno da mnogi inteligentni ljudi iz moje okoline zaključe da im se ne da ići jako daleko ili još bolje nikud. Vjerojatno najinteligentnija osoba koju poznam ima završenu srednju školu(jedva) , radi , ne teži daljnjem školovanju i rastura frendove u Beli i Jambu. Nemreš vjerovat ,a on zadovoljan .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.