Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2006., 16:40   #41
Quote:
lun@ kaže:
Hvala! kontaktirat ću taj ured. Stanari se neće sigurno buniti, to je čak svojevremeno bio njihov prijedlog.
ako ste svi suglasni i ima vas vise zainteresiranih za zatvaranje balkona, mozda bi vam bilo jeftinije/jednostavnije da zahtjev za dozvolama i sl pokrenete zajedno (i zajedno trazite rjesenje/ponudu neke firme koja se s tim bavi da to sve zajedno na nesto lici)

ps. iako sumnjam da cete dobiti suglasnost arhitekta
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 16:55   #42
Ma tko još traži dozvole

Kad sam zatvorila balkon nitko od susjeda nije ni zucnuo (osim što su rekli da im se sviđa )
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:01   #43
Samo nemoj da zlocestoca sazna gdje zivis - bu te odmah tužila!

-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:02   #44
Quote:
icegirl78 kaže:
Ma tko još traži dozvole

Kad sam zatvorila balkon nitko od susjeda nije ni zucnuo (osim što su rekli da im se sviđa )
da si moja susjeda ne bi bas bilo tako

dozvole traze ljudi koji postuju zakone drzave u kojoj zive
nakon zatvaranja balkona, sto je sljedece kokosinjac/svinjac/vrt u zajendickom dvoristu
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:06   #45
Nema do lijepog, otvorenog, pravog balkona
__________________
Ma neeemoooj
leje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:09   #46
Zato nam sve zgrade i izgledaju kako izgledaju, pune nabacanih klima uredjaja, lodja, roletni i grilja u 100 boja, prozori svakojakih kombinacija, jednokrilnih, dvokrilnih, klizucih. I sve to na istoj zgradi. Uzas. Istina, vidjela sam i zgrada gdje su ljudi mijenjali roletne i stavili istu boju kao i ostatak zgrade, to je za svaku pohvalu, iako bi to trebalo biti pod normalno. Da netko u novogradnji gdje cu uskoro uselit krene radit lodju, prva bi ga prijavila ako ne bi trazio pristanak stanara, a od mene ga ne bi dobio jer nagrdjuje novu, lijepu (i moju) zgradu.
Vani ljudi moraju staviti i istu tendu na balkon ako je zele imati, a ove ostale nase fore nema sansi da prodju.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:14   #47
Da, vani moraju i smece bacat samo na dva dana u tjednu, i tražiti dozvole za mjenjanje boje u stanu - ma neka, sta, bitno da birokracija živi!

s druge strane imaju i sređene socijalne uvjete, zakone, i standard do kojeg mi nećemo godinama doći...

Mislim, ljudi jel znate gdje živite - ljudii ne plaćaju alimentacije godinama, pa nikom ništa, a vi o balkonima i lođama.

Blago vama!
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:18   #48
Quote:
-demetra- kaže:
Da, vani moraju i smece bacat samo na dva dana u tjednu, i tražiti dozvole za mjenjanje boje u stanu - ma neka, sta, bitno da birokracija živi!

s druge strane imaju i sređene socijalne uvjete, zakone, i standard do kojeg mi nećemo godinama doći...

Mislim, ljudi jel znate gdje živite - ljudii ne plaćaju alimentacije godinama, pa nikom ništa, a vi o balkonima i lođama.

Blago vama!
ne znam sto se ti cudis onima koji ne placaju alimentacije?
ekipa ne postuje zakon kao sto ni ti ne postujes jedan drugi
naravno da nam nece biti bolje dok zivimo u banana drzavi gdje se nepostivanje BILO KOJEG zakona tolerira i dok ima ekipe koja razmislja na tvoj nacin
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 18:26   #49
Quote:
-demetra- kaže:
Da, vani moraju i smece bacat samo na dva dana u tjednu, i tražiti dozvole za mjenjanje boje u stanu - ma neka, sta, bitno da birokracija živi!
gdje i ko traži dozvolu za farbanje vlastittog stana?

i da lipo je da počinjemo barem odnekud; malo pomalo rekla bih.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 20:59   #50
Ovako, mislim da svatko ima pravo na svoj ukus i svoj komfor na onaj način na koji smatra da mu je najbolji. I tako svako svoj stan (kuću) sredi onako kako joj odgovara i kako joj se sviđa, nema u tome ništa loše, jer to je od te osobe i kome se ne sviđa nek izađe van. ALI, balkon,terasa il kako god vam više odgovara je eksterijer, iako ulazi u kvadraturu vašeg stana. Teški sam pobornik toga da građevine imaju uniformiranost prema podneblju u kojem se gradi. To ne znači da svaka mora imati istu dimenziju i oblik ali da se vidi da spadaju u isti stil.

Primjerice, živim u primorskom mjestu i ne sviđaju mi se kakti modernističko-svemirske nastambe koje niču svakim danom ko gljive. Definitivno najviše pašu kamene kuće, ili bar dijelom obučene u kamen i točka. Kako će si je oni sredit iznutra boli me đon. I ne znam što ta naša urbanistička-arhitektonska garda uopće radi. Pa ja bi pola kuća porušila jer nagrđuju okolinu.

U gradu je također vrlo lako provest uniformiranost da ne izgleda sve kao da se dijete od 1 godine igralo bojama, i lego kockama iz različitih setova. Da li je itko od vas bio u Italiji na primjer. Vrlo se lijepo vidi, da u manjim mjestima pa i u Rimu zakon i pravila o svojevoljnom "uređivanju" zgrada postoji . Naime sve kuće, stanovi itd imaju vrlo slične prozore, tende istih boja i oblika (samo drugih dimenzija) i slično. To izgleda tako fino uredno i smisleno da je to mislina, iako su talijani majstori neurednosti i nesmislenosti , al stila imaju i to niko ne može proturiječit.

Pa zašto ova jadna nam zemljica ne bi sjala u malo više "cvijeća" a malo manje raznoraznog "smeća". Ako želite radit lođu od balkona smatram da to moraju napravit svi ostali susjedi barem po vertikali jer onda će vaša lođa izgledat, ko što je neko rekao, kao šaka u oko.
__________________
Ma neeemoooj
leje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 21:10   #51
leje
i meni je odvratno kad vidim grdosije bavarskog stila usred zagreba
ili zgradurine sa stupicima u lilihip bojama po obali

za neke gradjevine mi nije jasno kako su uopce dobile dozvolu i kako je arhitekt koji ih je projektirao dobio diplomu
(recimo zgrada u kojoj je KIA servis preko puta getroa na ljubljanskoj )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 23:11   #52
Quote:
icegirl78 kaže:
Ma tko još traži dozvole

Kad sam zatvorila balkon nitko od susjeda nije ni zucnuo (osim što su rekli da im se sviđa )
KRAVA!
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 23:42   #53
Quote:
zlocestoca kaže:
za neke gradjevine mi nije jasno kako su uopce dobile dozvolu i kako je arhitekt koji ih je projektirao dobio diplomu
(recimo zgrada u kojoj je KIA servis preko puta getroa na ljubljanskoj )
da bi bio autor idejnog projekta ti ne moraš imat diplomu
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 23:47   #54
Quote:
tilla kaže:
da bi bio autor idejnog projekta ti ne moraš imat diplomu
sta se nije neki arhitekt morao potpisati na taj projekt
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 23:52   #55
mora iscrtat arhić, ali autor idejnog moš biti i ti
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 00:02   #56
Bome ste me prosvijetlili sa ovim topicom. Gledam neki stan kojemu je zatvorena loggia a nije mi palo na pamet pitati imaju li dozvolu jer mi je to normalna pojava.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 00:07   #57
he, he a kako se priča mogla bi i uplatnica doć malo veća jer je i veći koeficijent
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 00:22   #58
Quote:
tilla kaže:
mora iscrtat arhić, ali autor idejnog moš biti i ti
znaci ja nacrtam rugobu, a neki arhitekt-prostitutka za odredjenu svotu eurica ispod toga stavi svoje ime
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 00:24   #59
upravo tako!
zato i imamo nadasve fantastičnih projekata okolo.
da bljuješ danima od muke.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:49   #60
Quote:
-demetra- kaže:
Da, vani moraju i smece bacat samo na dva dana u tjednu, i tražiti dozvole za mjenjanje boje u stanu - ma neka, sta, bitno da birokracija živi
Ima puno vecih sr... u ovoj drzavi od neplacanja alimentacije (je l' ti to lajes zbog sela ili zbog sebe?), ali nista od toga nam ne daje za pravo da ne postujemo postojece zakone sto ti zagovaras. Ako bacanje smeca u odredjene dane nazivas birokracijom, daj onda nadji i neko ime za pune baje smeca i svo smece pored njih u ljetne mjesece u nasim gradovima. Birokracija ili ne, sta nije bolje znati kad ce doci smetlari to pokupiti pa da se taj dan sve baci? Ako mi zakon daje mogucnost da, ako u svojoj zgradi ne zelim(o) loggiu, mogu izboriti da je nema, sigurno cu to i napraviti jer odudara od izgleda cijele zgrade, a da ne kazem da se vecina takvih bivsih balkona pretvori u spajzu za sve krame i 'smece' iz stana pa to izgleda
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.