Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2006., 10:55   #61
Flo Master si ljubomoran?

Kad smo već tužakanja i dozvola, znam 5-6 osoba koji su zatvorili balkone i nisu tražili nikakve dozvole i nisu platili nikakve kazne.
Možda zato što kao i ja imaju normalne susjede
A da meni netko dođe s takvom idejom, rekla bi da ću kaznu platiti kada ju plate i svi ostali s takvim slučajem
Ako je itko čuo da je netko dobio kaznu zbog zatvaranja balkona molim da svoja saznanja podijeli sa nama, jer ja osobno nisam.
I btw, osoba koja je pokrenula ovu temu nije tražila pravne savjete, nego savjete za zatvaranje balkona, pa evo nešto i na tu temu:
Mi smo balkon zatvorili na način da smo sa unutrašnje strane balkona zbog bolje izolacije sazidali zidić (koji se s vanjske strane NARAVNO ne vidi jer s vanjske strane stoje neke ploče koje NARAVNO nismo skidali i nismo dirali fasadu) i onda smo na taj zidić stavili pvc prozore.
Dakle, to što sam ja na svom balkonu napravila zid koji vidim samo ja mislim da se nikog ne tiče, eventualno bi mi mogli prigovoriti za umetnute prozore.
Neki susjedi su na balkone stavili rolete, tako da kada i mi imamo spuštene rolete, uopće se ne vidi razlika između njih i nas, tj. to da mi imamo i prozore na prijašnjem balkonu, a oni ne.
Na pod smo stavili pločice i provukli grijanje do tog zidića na koji smo stavili radijator.
Postoji i varijanta bez zidića (što se češće radi), dakle sve do poda u pvc-u,
ali opet postoji mogućnost da se stavi sa unutrašnje strane, tako da izvana izgleda kao da su ugrađeni samo prozori-vanjski dio balkona ostaje nepromijenjen.
Te prozore su nam radili kod Pohižeka, a za postavljanje pločica i radijatora uzeli smo obrtnike. Eto, toliko od mene.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:05   #62
Quote:
icegirl78 kaže:
Kad smo već tužakanja i dozvola, znam 5-6 osoba koji su zatvorili balkone i nisu tražili nikakve dozvole i nisu platili nikakve kazne.
Možda zato što kao i ja imaju normalne susjede
A da meni netko dođe s takvom idejom, rekla bi da ću kaznu platiti kada ju plate i svi ostali s takvim slučajem
ovo bi ti sigurno proslo
tak vjerojatno kazes i zetovcu kad te uhvati bez karte - necu platiti ako ne plate svi oni koji se danas svercaju!
kad te netko prijavi, ta prijava se mora rijesiti, zakon je kakav je i kaznu ces, lutko, platiti
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:16   #63
Ajde, dobro, nek' ti bude, platit ću kaznu kad ti je već toliko stalo

I ne samo da ću ju platiti, nego ću se i sama prijaviti, zašto bi čekala da me neki susjed prijavi
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:18   #64
ali moliboga da se to ne dogodi jer ćeš uklonit preinake o svom trošku
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:22   #65
Quote:
icegirl78 kaže:
Ajde, dobro, nek' ti bude, platit ću kaznu kad ti je već toliko stalo

I ne samo da ću ju platiti, nego ću se i sama prijaviti, zašto bi čekala da me neki susjed prijavi
ne samo da ces platiti kaznu nego ces (a ovo ce te pogoditi jos vise ) sve vratiti u prvobitno stanje
icegirl ne zanimas me ni ti ni tvoja (krasna ) lodja, samo si najebala ako ti se u zgradu doseli netko poput mene (ustvari ne mora te ni prijaviti stanar, moze bilo tko; koja ti je ono adresa? )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:37   #66
Zatvarajte balkone, čuvajte se ptica!!!

https://www.forum.hr/showthread.php?t=141291
dox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:39   #67
udomite mačku, ne igrajte se projekanata!
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 11:59   #68
Quote:
zlocestoca kaže:
ne samo da ces platiti kaznu nego ces (a ovo ce te pogoditi jos vise ) sve vratiti u prvobitno stanje
icegirl ne zanimas me ni ti ni tvoja (krasna ) lodja, samo si najebala ako ti se u zgradu doseli netko poput mene (ustvari ne mora te ni prijaviti stanar, moze bilo tko; koja ti je ono adresa? )

Ime i prezime: Ice Girl
Adresa: Ulica zagrađenih balkona bb
Grad: Znaš

Kad vi vidjela kako moj pesek po hladnoj zimi uživa na toplom balkončiću, predomislila bi se. A i btw, preko puta imam susjede voajere, pa mi roleta itekako koristi
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:30   #69
Puno lijepih odgovora...
Živim u novom Zagrebu. Lijepo sam pregradio pola balkona (nisam ni prvi ni zadnji u svojoj zgradi). Eh da... Što se radi kada SVI stanari naprave isti zahvat na balkonima (jer je stanove projektirao kreten)? Naravno da je narušen vizualni identitet zgrade... No čekaj malo... pa ovakve zgrade JESU vizualni identitet novog Zagreba...

Mislim, baš bi htio vidjeti tko će sve nas natjerati da vratimo sve u prvobitno stanje. Ma nek me tuže.
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:33   #70
Quote:
zlocestoca kaže:
lodja, samo si najebala ako ti se u zgradu doseli netko poput mene (ustvari ne mora te ni prijaviti stanar, moze bilo tko; koja ti je ono adresa? )
Zlocestoca, a zasto ti ne prijavis vec jednom nekog? Sigurno u tvojoj blizoj okolici, ulici, a vjerojatno i kuci, ima ljudi koji su zatvorili balkon, ili opcenito rade nesto protiv "propisa"! Cudna mi je ta kolicina prijetnji i zadrtosti koja dolazi od tebe dok si na forumu...

Mislim da ti dobro znas da s ljudima koje bi prijavila (u svojoj kuci) moras zivjeti pa sva ta velika hrabrost koju pokazujes na forumu je u stvarnom zivotu puno manja. Jasno ti je valjda da bi ti zivot tada postao, u najmanju ruku pakao...

A onaj pravi razlog zasto ljudi ne prijavljuju zatvaranje balkona i loggia, je taj sto i sami jednog dana mozda pozele tako nesto napraviti pa si ne zele zatvarati opcije.

U mojoj kuci, koja je usput novogradnja, puno ljudi je zatvorilo loggie, terase, balkone, itd. Svi su napravili zatvaranja u bijelom aluminiju ili pvc-u, sve izgleda pristojno i unificirano. Nije to neko opravdanje za krsenje pravila, znam, ali mislim da svi mi (ukljucujuci i tebe) svakodnevno krsimo pravila, samo biramo s kojim se slazemo a s kojim ne. Licemjerno...

U svakom slucaju, idi i prijavljuj!
ivan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:39   #71
Quote:
ivan01 kaže:
A onaj pravi razlog zasto ljudi ne prijavljuju zatvaranje balkona i loggia, je taj sto i sami jednog dana mozda pozele tako nesto napraviti pa si ne zele zatvarati opcije.
neš ti razloga. pravog razloga.
ali i sad stanje nije baš na tvojoj strani, a tog jednog dana nadam se da će potpuno biti nemoguće da ti padne na pamet tako krasna opcija
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:40   #72
Quote:
Ajvar kaže:
Puno lijepih odgovora...
Živim u novom Zagrebu. Lijepo sam pregradio pola balkona (nisam ni prvi ni zadnji u svojoj zgradi). Eh da... Što se radi kada SVI stanari naprave isti zahvat na balkonima (jer je stanove projektirao kreten)? Naravno da je narušen vizualni identitet zgrade... No čekaj malo... pa ovakve zgrade JESU vizualni identitet novog Zagreba...
ma naravno da projektant kreten; mislim niko te nije tjerao da uzmeš ili kupiš stan s takom kretenskim rješenjem
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:46   #73
Quote:
Mislim da ti dobro znas da s ljudima koje bi prijavila (u svojoj kuci) moras zivjeti pa sva ta velika hrabrost koju pokazujes na forumu je u stvarnom zivotu puno manja. Jasno ti je valjda da bi ti zivot tada postao, u najmanju ruku pakao...
Da, i ja se pitam kako bi prošla. Danas ima bolesnika koji te upuca ako ga krivo pogledaš ili mu zauzmeš parking, a kamoli ako ga prijaviš...
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:48   #74
Quote:
tilla kaže:
ma naravno da projekant kreten; mislim niko te nije tjerao da uzmeš ili kupiš stan s takom kretenskim rješenjem
Točno, točno ali kada neko priča o vizualnom identitetu zgrade, pa se onda pogleda na što ta zgrada liči (čak i u inicijalnom obliku), i bolje je da ispred nje raste visoko drveće. I tu nadogradnje nisu ništa nagrdile (samo da napomenem da u Novom Zagrebu ima i puno ružnijih zgrada od moje).

A što se tiče tjeranja - negdje se mora živjeti. I to što sam napravio sam obavio "pri punoj svijesti". Pa ako hoće, neka mi oderu kaznu ili me tuže - znati ću odgovoriti...
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:48   #75
i kakve ovo ima veze s zatvarenjem balkona
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:51   #76
Quote:
Ajvar kaže:
Točno, točno ali kada neko priča o vizualnom identitetu zgrade, pa se onda pogleda na što ta zgrada liči (čak i u inicijalnom obliku), i bolje je da ispred nje raste visoko drveće. I tu nadogradnje nisu ništa nagrdile (samo da napomenem da u Novom Zagrebu ima i puno ružnijih zgrada od moje).

A što se tiče tjeranja - negdje se mora živjeti. I to što sam napravio sam obavio "pri punoj svijesti". Pa ako hoće, neka mi oderu kaznu ili me tuže - znati ću odgovoriti...
m naravno; odavno sam tvrdila da je svaki rvat u najmanju ruku le korbuzje kalibra
N.Z. je takavkakav je, intervencije stanara teško da popravljaju opći dojam istog. dapače, još izgleda gore.
nravno da jesi; i zato nemoj se čudit ako zaista počmu trenirat strogoću; za koju se ja svim srcem zalažem.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:51   #77
Quote:
ivan01 kaže:
Zlocestoca, a zasto ti ne prijavis vec jednom nekog? Sigurno u tvojoj blizoj okolici, ulici, a vjerojatno i kuci, ima ljudi koji su zatvorili balkon, ili opcenito rade nesto protiv "propisa"! Cudna mi je ta kolicina prijetnji i zadrtosti koja dolazi od tebe dok si na forumu...

Mislim da ti dobro znas da s ljudima koje bi prijavila (u svojoj kuci) moras zivjeti pa sva ta velika hrabrost koju pokazujes na forumu je u stvarnom zivotu puno manja. Jasno ti je valjda da bi ti zivot tada postao, u najmanju ruku pakao...

A onaj pravi razlog zasto ljudi ne prijavljuju zatvaranje balkona i loggia, je taj sto i sami jednog dana mozda pozele tako nesto napraviti pa si ne zele zatvarati opcije.

U mojoj kuci, koja je usput novogradnja, puno ljudi je zatvorilo loggie, terase, balkone, itd. Svi su napravili zatvaranja u bijelom aluminiju ili pvc-u, sve izgleda pristojno i unificirano. Nije to neko opravdanje za krsenje pravila, znam, ali mislim da svi mi (ukljucujuci i tebe) svakodnevno krsimo pravila, samo biramo s kojim se slazemo a s kojim ne. Licemjerno...

U svakom slucaju, idi i prijavljuj!
tek registrirani ivane, u trenutku kad netko pokusa zagraditi lodju ili terasu zgrade u kojoj stanujem prijavljuem isti cas!
ne razumijem ljude poput tebe, zasto bi se ja trebala ustrucavati da ne povrijedim osjecaje bahatih susjeda koji o mojim osjecajima u ternutku kad su slagali grdobu na procelju zajednicke zgrade nisu nimalo razmisljali?
wtf?
tvoji razlozi za ne-prijavu me uopce ne diraju - 100% sam sigurna da u nijednom trenutku u zivotu NECU pozeljeti napraviti nesto slicno i varas se kad sve ljude mjeris prema sebi - ne krse svi svakodnevno zakone!
ne kradem drzavu - placam sve poreze, ne svercam se u tramvaju, ne kradem po ducanima, ne parkiram na mjestu za invalide niti gazim macuhice ispred HNK
sva svoja davanja prema drzavi uredno i na vrijeme izvrsavam i prema tome ocekujem da me ta ista drzava u skladu sa svojim zakonima stiti!
licemjerni su ljudi koji se bune sto se neki zakoni ne postuju, dok druge sami grubo krse.
sva sreca ne spadam u tu skupinu
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:51   #78
Quote:
tilla kaže:
i kakve ovo ima veze s zatvarenjem balkona
Koji dio nisi shvatila?
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:52   #79
dio da ako mi neko zatvori parking zovem pauka, ako zatvoriš balkon zovem inspekciju!
što je tu bolesno?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:54   #80
Quote:
tilla kaže:
i kakve ovo ima veze s zatvarenjem balkona
A kakve veze imaju pravo, zakoni i ukusi sa otvorenom temom
Žena je postavila pitanja u vezi pločica i ostalih radova, a vi joj tu laprdate o zakonu. Da je htjela pravne savjete, otišla bi na pravo.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.