Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 23:31   #81
nisam probala nijednu od navedenih,ali ti mogu preporučiti kanu iz mullera
ali to je baš kana,nije u obliku komercijalnih boja za kosu, tako da je i proces nanošenja puno kompliciraniji
Lullaby12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:46   #82
Quote:
Lullaby12 kaže: Pogledaj post
nisam probala nijednu od navedenih,ali ti mogu preporučiti kanu iz mullera
ali to je baš kana,nije u obliku komercijalnih boja za kosu, tako da je i proces nanošenja puno kompliciraniji

Hvala na odgovoru,
razmatram opet i korištenje kane i na toj temi sam pisala, ali u zadnje vrijeme opet razmišljam i o ovim organskim farbama u svakom slučaju "obične" farbe više neću nikad staviti na glavu jer mi od njih opada kosa užasno.....
dunja81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:58   #83
zadnji put kada sam na sebe stavila komercijalnu trajnu farbu za kosu tjeme mi je doslovno gorjelo od kemikalija
sa kanom mi se to nikad nije dogodilo..a ove prirodne boje za kosu ne znam,nisam nikad koristila
Lullaby12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 05:41   #84
Lush kane za kosu
*Alicia* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:15   #85
Neznam jel na dobroj temi pitam, dal netko zna kakve su one biljne farbe za kosu što ima u bio&bio ili u biljnim ljekarnama, a da su za lagano posvjetljivanje? Dal isušuje kosu itd.
__________________
''There's a sucker born every minute'' p.t.b.
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:01   #86
Quote:
Rachela kaže: Pogledaj post
Neznam jel na dobroj temi pitam, dal netko zna kakve su one biljne farbe za kosu što ima u bio&bio ili u biljnim ljekarnama, a da su za lagano posvjetljivanje? Dal isušuje kosu itd.
Imaš od Biokapa odličan posvjetljivač ( oznaka je "0" ), odlična stvar, može mislim do 2 nijanse posvjetliti ali kosa je predivna nakon njega, mekana i boja kose bude svjetlija ali i sjajna, ma odlično nešto
dunja81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:54   #87
Quote:
dunja81 kaže: Pogledaj post
Imaš od Biokapa odličan posvjetljivač ( oznaka je "0" ), odlična stvar, može mislim do 2 nijanse posvjetliti ali kosa je predivna nakon njega, mekana i boja kose bude svjetlija ali i sjajna, ma odlično nešto
Uuu najs a di to ima za nabaviti i koliko košta, ako znaš možda?
__________________
''There's a sucker born every minute'' p.t.b.
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 09:59   #88
Quote:
Rachela kaže: Pogledaj post
Uuu najs a di to ima za nabaviti i koliko košta, ako znaš možda?

ljekarne drže Biokap biljne farbe, skoro sve cijene su cca 60, 70 kn, zavisi kako u kojoj. Ovaj posvjetljivač me oduševio, ako se budem htjela posvjetliti ikada samo s tim, blanš više nikada ni u ludilu
dunja81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:12   #89
Quote:
dunja81 kaže: Pogledaj post
ljekarne drže Biokap biljne farbe, skoro sve cijene su cca 60, 70 kn, zavisi kako u kojoj. Ovaj posvjetljivač me oduševio, ako se budem htjela posvjetliti ikada samo s tim, blanš više nikada ni u ludilu
Dobro zvuči, mogla bi probat. Hvala
__________________
''There's a sucker born every minute'' p.t.b.
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 12:05   #90
Kupila sam amlu. Međutim nisam sigurna kako da je koristim. Mislila sam je umješati u kanu netom prije stavljanja na kosu. A svakodnevno možda umješati u neki uljni pakung?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:38   #91
Ja sam naručila jednom sa iHerb-a neku smeđu kanu,light mountain se zove firme. Jedna kutija je dosta za barem dva farbanja, a ja imam stvarno čudo kose na glavi... probala jednom, al kako živim na moru, od kupanja svakodnevnog se boja nije uspjela ni primiti kako spada. jer navodno tek drugi, treći dan se počne boja vidjeti na kosi. tako da sam i odustala, a i ukenjala sam cijelu kupaonicu tako da ništa od toga više... nemam živaca.
Raštika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 16:25   #92
Evo da napišem tu i svoje iskustvo - ako želite potamniti kosu ljuska crnog oraha je fantastična za to! Imam pepeljasto svijetlo smeđu kosu s par nijansi svjetlijim pramenovima i htjela sam je potamniti i nakon tone guglanja uspjela sam nabaviti ljuske crnog oraha.

Prvo da kažem da je rezultat bio itekako vidljiv, kosa je bila barem 2 nijanse tamnija i zbilja diiiiivna s tim da se naravno boja treba obnavljati svaki put kad se pere kosa. Imate na guglu hrpu fotki prije i poslije farbanja (black walnut hair dye)

E sad, šugav dio - znači, ja sam nabavila friške ljuske crnog oraha preko jednog stričeka na jednom forumu. Ljuske su crrrrrrrne ko ugljen i odvratne ljigave i ispuštaju to crnilo ko da si ih tintom namazao. I flekaju SVE oko sebe. Recept koji sam ja koristila je bilo 5 ljuski lagano kuhati u cca litri vode, tek tolko da kipi, nekih 30 min i onda pustiti da se ohladi na sobnu temp. S tom tekućinom namočiti već opranu kosu, držati što duže (ja sam sat vremena), isprati i osušiti. Khm, zaflekala sam cijelu kupaonu, tri ručnika, majicu, šlape, pločice i u kupaoni i u kuhinji... Katastrofa. Sve od tkanine je trajno uništeno. Probala sam stavit u bočicu s prskalicom ali s obzirom da su u tekućini bili i mali komadići ljuske, nije išlo. Plus kaj je to potpuno tekuće i crno ko vrag pa se dok sam sjedila s tim na glavi stalno cijedilo i po čelu i vratu i ušima... Ok, al to se da oprati. Doduše, prste i nokte sam ribala vimom kloralom dobrih 10 min..

Međutim, ne želim odustati od njih jer zaista drastično tamne kosu bez imalo crvenih tonova, dakle, dobila sam svoj pepeljasti ton, samo tamniji. Ali sad sam odlučila probati kupit prah sušenih ljuski (ima na ebayu - black walnut hull powder) i macerirat to u nekom ulju i nekoj jakoj koncentraciji pa koristiti to 2 u 1 kao pakung za kosu prije pranja + bojanje... Trebalo bi manje curiti...

Ako imate dvorište ili neki prostor kojeg možete zaflekati po meni bi bilo najbolje gurnut glavu u tu tekućinu i držati kosu u tom kolko vam se da...

Eto, ispričavam se na dugačkom postu ali nadam se da će bar nekome pomoći
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 18:32   #93
ovo je super
jel prekrije sijede?

pliz reci da prekrije..
Raštika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 18:55   #94
Ja ih još nemam (našla sam dosad 1-2 al ta je otišla pa pa s pincetom ) ali vele cure na netu da ih potamni definitivno. E sad ne znam kakva je situacija ako si baš potpuno sijeda...

Evo jedne dobre fotke kakav je rezultat - al ona je držala sigurno 3-4 sata to na glavi http://www.healthextremist.com/wp-co...-and-after.jpg
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 18:58   #95
wow!
znaš li može li se naći kod nas kore od oraha za kupiti?
Raštika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 19:03   #96
Ja sam uspjela nabavit zimus ''na crno'' malo friške kore ali ti to nikako ne bi preporučala jer je ooooooodvraaaaatnaaaaaa ljigava i sluzava i fujfujfuj. Ima na ebayu za kupiti u prahu, 30g je cca 40 kn sa shippingom i ja sam si to baš danas naručila... Vele ako hoćeš jaaaaaaaaaaaaako tamnu boju da ti za šalicu vode treba žlica praha... Uglavnom, nije baš jeftino... Zato budem ja sad probala mixat prah s uljem - da mi bude kao pakung pa onda s tim mogu i spavati ako treba. Jer s ovom vodicom ne možeš ni mrdnut glavom a kamoli nešto više jer curi SVUDA...
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 19:04   #97
Quote:
V the fabulous kaže: Pogledaj post
Ja sam uspjela nabavit zimus ''na crno'' malo friške kore ali ti to nikako ne bi preporučala jer je ooooooodvraaaaatnaaaaaa ljigava i sluzava i fujfujfuj. Ima na ebayu za kupiti u prahu, 30g je cca 40 kn sa shippingom i ja sam si to baš danas naručila... Vele ako hoćeš jaaaaaaaaaaaaako tamnu boju da ti za šalicu vode treba žlica praha... Uglavnom, nije baš jeftino... Zato budem ja sad probala mixat prah s uljem - da mi bude kao pakung pa onda s tim mogu i spavati ako treba. Jer s ovom vodicom ne možeš ni mrdnut glavom a kamoli nešto više jer curi SVUDA...

obavezno javi dojmove kad stigne prah, baš me zanima. zvuči odlično.
Raštika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 19:06   #98
Budem ali imam feeling da bi moglo dobro ispast u ulju jer je taj prah praktički koncentrat U svakom slučaju javim dojmove!
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:48   #99
Dala si mi ideju da napravim jaki čaj od oraha i dodajem u kanu A macerat oraha možeš i sama napraviti čim bude zelenih oraha
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 17:52   #100
eeee, al ovo su crni orasi a oni su puno puno pigmentiraniji i crnji od naših običnih oraha, nije za usporedit
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.