Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 13:48   #1
Talking vaše "kuharice"

nego, zanima me na koji način arhivirate svoje recepte.
jel ih grupirate slatko/slano, kolači/jela? jel ih izrezujete, printate, ljepite u bilježnicu, spremate u fascikl, uvezujete?
simpatična mi je bila izjava jedne frendice koja mi je rekla da njena mama uvijek kad radi neki kolač s nekog zapisanog recepta na papiru pokapa malo taj papirić da zna da ga je radila.
s obzirom da nisam vrsna kuvarica ja sve spremam u jednu bilježnicu, i slatko i slano i kiselo i gorko, sve mi je na jednom mjestu, bez reda i redosljeda.
a vi?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:59   #2
prije (dok nije bilo kompa) pisala sam sve u biljeznicu

sad imam coolinariku i forum
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:02   #3
imam jednu veliku knjigu kuharicu i ona je predragocjena za mene. u njoj ima sve što mene veseli jesti.
ostale recepte prepisane, dobivene, skupljene na ne znam koji nacin imam na kompu. ne da mi se ti printat pa kuham tako da svako malo trčim pogledat u dnevni boravak točne mjere za kolače.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:01   #4
ako sta vidim u novinama iskidam i spremam u fasciklu, a ima par dana da sam kupila jedan lipi blokic u koji sam pocela pisat recepte. kad napravim sta iz kuharice obavezno stavim x kraj recepta, da znam da sam ga radila. hmmmm... iman oko 30-40 kuharica, sta knjiga, sta casopisa o kuhanju. mogla bi sljedecih 200 godina svaki dan kuvat drugu spizu.
ja sam stvarno kolekcjonar kuharica
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:23   #5
Kad se moja mama udavala onda joj je baka napravila bilježnicu s osnovnim receptima, pa ja to nasljedila, danas je malo deblja, a za 5 generacija imat će povijesnu vrijednost.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 16:42   #6
Kakvi recepti, kakvi bakrači...


Ja imam prastaru Vučetićku u kojo je i opis električbnog štednjaka, a svi recepti na masti!


Svejdno, bila mi je uvijek dovoljnaa za osnovne sastojke, a ostalo sam improvizirala.
Poneki recept( za kolače) sam pokupila od prijateljica i uglavnom držala u istoj knjizi! Još su tamo.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 16:52   #7
Quote:
d@d@ kaže:
Kad se moja mama udavala onda joj je baka napravila bilježnicu s osnovnim receptima, pa ja to nasljedila, danas je malo deblja, a za 5 generacija imat će povijesnu vrijednost.
pa naslijedila sam i ja nešto sl. samo problem je što nema torte ispod 6 jaja, druge po 500gr oraha, muti se ručno. ma nema šanse da to radim.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 16:54   #8
Pa zato je i nastao "novi zavjet"
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 16:58   #9
Imam jedno metar i po dužine kuharskih knjiga, dvije kutije recepata na pojedinačnim listovima i bilježnicu sa izabranim fejvoritsima (koja obično ide sa mnom na put, ma gdje išla).
U knjige i u tu bilježnicu obavezno zapišem sve primjedbe u vezi pojedinog recepta, tako da se lakše sjetim šta je bilo posebno dobro (a šta treba izbjegavat ).

U Švicarskoj sam kupila (švicarsku) kuharicu štampanu na žućkastom papiru koji mjestimično izgleda poflekan. I to vrlo autentično.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 18:29   #10
Quote:
tilla kaže:
pa naslijedila sam i ja nešto sl. samo problem je što nema torte ispod 6 jaja,
A jaja skupaaaaaaa
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 18:31   #11
Quote:
Simona kaže:
A jaja skupaaaaaaa
ma ne zbog toga
nego su teške za moj želudac.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 19:27   #12
samo 6 jaja...ja imam recepte koji ukljucuju i po 15 komada

Inace imam jednu svesku sa slatkim jelima...90% recepata je provjereno.
Imam i nekoliko knjiga sa receptima ali ne znam zasto-rijetko sta napravim po njima.
Slana jela ne zapisujem.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 13:38   #13
moji su recepti na papirima i papirićima pa u registratoru, nemaju neki poseban redosljed jedino su kolači izdvojeni na jednu stranu a "prava hrana" na drugu

ne mogu te recepte imati uredno složene ili napisane u nekoj bilježnici ili na kompu jer onda ti recepti izgube "dušu"

uredno napisani svi su isti...oavko, svaki na svom papiru, svaki papir različit -već izdaleka prepoznam recept, znam od koga sam ga dobila,kada, kakvo mi je to jelo...ono-hrpa asocijacija...mrlja čokolade na receptu za boem kocke, kapljica ulja na receptu za....

neću ih uredno prepisati i posložiti, ne
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 16:13   #14
dobri stari papir

svi uredno prepisani, ALI najbitnije je što pored svakog recepta stoji ime osobe od koje sam ga dobila i obavezno godina

imam nekoliko recepata za npr. Scwarzwaldicu, ali znam da je onaj od "Pere" najbolji
pathway is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 16:36   #15
Lijepim ih u bilježnicu. Slatko na jednu stranu, slano na drugu. Imam već 3 bilježnice
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:16   #16
Quote:
Ava Adore kaže:
Lijepim ih u bilježnicu. Slatko na jednu stranu, slano na drugu. Imam već 3 bilježnice
Još samo da počneš to i spravljat i di će ti bit kraj
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:17   #17
Quote:
Patagonija kaže:
Još samo da počneš to i spravljat i di će ti bit kraj
Probala sam 3 od 333 recepta
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:22   #18
Quote:
Ava Adore kaže:
Probala sam 3 od 333 recepta
Glavno da smo mi počele postat po gastronomiji

Ali da ti se pohvalim, nema pola sata kako sam izmislila jedan recept i sprovela ga u djelo
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:23   #19
Quote:
Patagonija kaže:
Glavno da smo mi počele postat po gastronomiji

Ali da ti se pohvalim, nema pola sata kako sam izmislila jedan recept i sprovela ga u djelo
Pa to je početak!

A ja već pola sata razmišljam jel da odem do dućana po kekse za kolač
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:30   #20
Quote:
Ava Adore kaže:
Pa to je početak!

A ja već pola sata razmišljam jel da odem do dućana po kekse za kolač
A čuj, tak ti je to kad ti nije dosta sam puding nego bi još i kekse s njim Pa sad šetaj do Dione
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.