Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 15:58   #61
GARAŽNA VRATA

Legende
Kad smo već kod moje garaže ... (Vukovarska-Držičeva zgrada sa garažama)
Kupio bih također i automatska garažna vrata pa molim Vaša iskustva kako je to i kod koga otići.
Hvala
Pozdrav
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:46   #62
Evo pomoć za početak, a ako nešto još zatreba ovdje smo. Pitaj!

https://www.forum.hr/showthread.php?t=89031
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:50   #63
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Evo pomoć za početak, a ako nešto još zatreba ovdje smo. Pitaj!

https://www.forum.hr/showthread.php?t=89031
zahvaljujem
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 13:20   #64
http://www.torautomatic.biz/

Ugradili mi garažna vrata prije nekih 3 god i još uvijek rade
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:27   #65
TAUmatik **AUTOMATSKO OTVARANJE**; Automatika za garažna vrata, klizna i krilna dvorišna vrata, grilje i prozore, parking barijere.
00385919103857, [email protected]
massky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:57   #66
Evo i jedna antireklama, tj. firma koju treba izbjegavati:

Italserrande

Imamo njihova rolo vrata ugrađena u zgradi i kvare se svako malo iako su stara godinu dana, škripe očajno, a onda još od njihovog osoblja dobivamo komentare da je krivnja na nama jer se valjda ne znamo njima služiti.
Kit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:16   #67
A kako se s to, molim te, služi f-ing vratima? Trebaju li možda nekakva uputstva koja su nužna a oni vam isu dali? Ipak su to vrata, a ne neki obični tokarski cnc stroj s kojim i beba može raditi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:38   #68
Ja dobila ponudu za garažna vrata, malo su veća, jer je to kao dupla. Ovak, dimenzija vrata je 5750 x 2250. Zanima me dal je cijena realana jer mi je to stvarno puno ispalo - 15.700 kn sa ugradnjom i PDV-om ali BEZ MOTORA.
Kak vam se čini?
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 18:40   #69
Quote:
Kit kaže: Pogledaj post
Evo i jedna antireklama, tj. firma koju treba izbjegavati:

Italserrande

Imamo njihova rolo vrata ugrađena u zgradi i kvare se svako malo iako su stara godinu dana, škripe očajno, a onda još od njihovog osoblja dobivamo komentare da je krivnja na nama jer se valjda ne znamo njima služiti.
Poznavajući poslovnost i odnos prema kupcima, nekako mi uz sliku Italserandea nikako neide takav stav. A ako vrata škripe...bilo bi ih dobro malo i održavati, a ne samo koristiti. Pogotovo ako se nalaze na zgraddi gdje je broj otvaranja i zatvaranja puno veći od normalnog. Ali to bi trebalo platiti, što je vjerojatno veći problem.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 19:08   #70
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Poznavajući poslovnost i odnos prema kupcima, nekako mi uz sliku Italserandea nikako neide takav stav. A ako vrata škripe...bilo bi ih dobro malo i održavati, a ne samo koristiti. Pogotovo ako se nalaze na zgraddi gdje je broj otvaranja i zatvaranja puno veći od normalnog. Ali to bi trebalo platiti, što je vjerojatno veći problem.
Vrata zapravo drndaju i škripe i to od prvog dana. Kad smo mjerili buku iznoslia je na trenutke i više od 70 decibela. Ljudi se žale jer ih vrata bude rano ujutro. Broj otvaranja i zatvaranja je vjerojatno upola manji od normalnog budući da se koristi tek oko polovica mjesta u garaži. Plaćamo svakakva prenapuhana održavanja pa tako vjerojatno i za ta vrata (pretpostavljam godišnji servis).
Ostaje mogućnost da su ugradili neprikladna vrata za garažu jedne zgrade (mene zapravo podsjećaju na ona u šoping centrima) za što se možda dio odgovornosti može svaliti na investitora ali nije poslovno ni od spomenute firme.
Kit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 09:38   #71
Garažnih vrata ima više vrsta na tržištu, razlikuju se od vrste materijala od kojih su napravljeni, do načina pokretanja, tj. mehanizama na koji se pokreću. Pogledaj si malo linkove:

brisana reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 22:16.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:49   #72
meni bi trebala dvoja garaznih vrata dimenzija oko 5m za 2.6 sa motorom, inace nalazim se u splitu. zanimaju me cijena(sa pdv-om i montazom), rade li firme iz zg to u Splitu i ako ne zna li ko dobru firmu u dalmaciji.
samo ne horman jer sam ulazna kupila u njih, a prva su dosla po metra manja, kad sam dobila druga dosla u 20 cm manja i uza tako da sam uz ta vrata od 18000kn platila jos i kamen za stavit oko vrata 5000kn, a da ne spominjem da su bila zasrana pur pjenom.
blue.eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:11   #73
Quote:
blue.eye kaže: Pogledaj post
meni bi trebala dvoja garaznih vrata dimenzija oko 5m za 2.6 sa motorom, inace nalazim se u splitu. zanimaju me cijena(sa pdv-om i montazom), rade li firme iz zg to u Splitu i ako ne zna li ko dobru firmu u dalmaciji.
Poslao ponudu na PP!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:52   #74
Susjed i ja imamo vrata od Torautomatic, prezadovoljni smo. Susjed ima i dvorišna klizna. Brzo sam dobila naručena vrata, nema čekanja po mjesec dana kao kod nekih. Možda rade i van Zagreba. Pokušaj kod njih

www.torautomatic.com
monax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:31   #75
hvala svima
blue.eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:01   #76
Quote:
Kit kaže: Pogledaj post
Vrata zapravo drndaju i škripe i to od prvog dana. Kad smo mjerili buku iznoslia je na trenutke i više od 70 decibela. Ljudi se žale jer ih vrata bude rano ujutro. Broj otvaranja i zatvaranja je vjerojatno upola manji od normalnog budući da se koristi tek oko polovica mjesta u garaži. Plaćamo svakakva prenapuhana održavanja pa tako vjerojatno i za ta vrata (pretpostavljam godišnji servis).
Ostaje mogućnost da su ugradili neprikladna vrata za garažu jedne zgrade (mene zapravo podsjećaju na ona u šoping centrima) za što se možda dio odgovornosti može svaliti na investitora ali nije poslovno ni od spomenute firme.
Praksa pokazuje da su u 99,999999% slučajeva krivi zidari(tj. građevinske tvrtke). Italserrande je najbolja firma za proizvodnju i i najbolja za montažu roloa zapadno od Retfale.

Pretpostavljam da je na ulazu u garaže montiran rešetkasti ili pocinčani rolo a kod takvog rješenja je određena razina buke neizbježna. Ako je tko napravio promašaj, onda je to projektant i/ili građevinska tvrtka jer nisu uzeli u obzir zaštitu od buke.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:21   #77
Meni bi trebala dvoja garažna vrata dimenzija 2500x2200 ili 2600x2200. Nasao sam oko 10 firmi i totalno sam izgubljen. Svako svoga konja hvali. Trebaju biti sekciona, toplinski izolirana, na motor i daljinski, sa senzorima, i ako imaju koja da su protuprovalna. Cijena do koje bi isao za oba vrata sa ugradnjom i pdv-om je cca 16000 kn. Dali je moguce to dobiti?
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:54   #78
Ne postoje 'protuprovalna' segmentna vrata.

Stropni elektromotor služi kao brava. Kad motor ne radi blokada na motoru sprječava otvaranja. Postoji mogućnost ugradnje kračuna i posebnog prekidača kojim se vrata dodatno osiguravaju ali u 99% slučajeva to nije potrebno.

Ono na što trebaš obratiti pažnju:

Paneli - da te obrada estetski zadovoljava i da je debljina SVIH panela 40+mm. Neki koriste i panele od 24mm. Također da su paneli ispunjeni poliuretan pjenom a ne stiroporom i da je su izrađeni od plastificiranog čeličnog lima a ne nečeg što se savija ako panel krivo pogledaš.

Automatika - ako motore ne možeš naći ni na googleu, onda je to sumnjiva roba. Raspitaj se malo o motorima. Ima dosta kvalitetnih brendova, ali ima i dosta smeća.

Montaža - raspitaj se malo o tvrtkama te iskustvima njihovih mušterija. I najkvalitetnija vrata se mogu loše montirat. Traži malo reference i ako je moguće pogledaj koja vrata koja su radili uživo. Ono što vidiš na slici nije nužno ono što ćeš dobit doma.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:57   #79
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
Ne postoje 'protuprovalna' segmentna vrata.

Stropni elektromotor služi kao brava. Kad motor ne radi blokada na motoru sprječava otvaranja. Postoji mogućnost ugradnje kračuna i posebnog prekidača kojim se vrata dodatno osiguravaju ali u 99% slučajeva to nije potrebno.

Ono na što trebaš obratiti pažnju:

Paneli - da te obrada estetski zadovoljava i da je debljina SVIH panela 40+mm. Neki koriste i panele od 24mm. Također da su paneli ispunjeni poliuretan pjenom a ne stiroporom i da je su izrađeni od plastificiranog čeličnog lima a ne nečeg što se savija ako panel krivo pogledaš.

Automatika - ako motore ne možeš naći ni na googleu, onda je to sumnjiva roba. Raspitaj se malo o motorima. Ima dosta kvalitetnih brendova, ali ima i dosta smeća.

Montaža - raspitaj se malo o tvrtkama te iskustvima njihovih mušterija. I najkvalitetnija vrata se mogu loše montirat. Traži malo reference i ako je moguće pogledaj koja vrata koja su radili uživo. Ono što vidiš na slici nije nužno ono što ćeš dobit doma.
Dal mi možeš molim te preporučiti koga?
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 12:07   #80
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Dal mi možeš molim te preporučiti koga?
Odakle si?
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.