Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2005., 18:48   #1
Utjecaj roditelja na ljubavni zivot..

Zanima me kako biste opisali vasu majku
a kako
vaseg oca

I koliko mislite da je njihov odnos dok ste bili mali utjecao na to kako se vi sada ponasate prema vasim partnerima?


Ja : ne sjecam se da sam svoje bas nesto cesto i vidjala .. vrazija karijera ..
i da.. mama je bila gazda,a a tata samo 'zaposlenik' u toj njihovoj brak.doo
Moja je mama savrsena, lijepa, optimisticna, uvijek nasmijana i puna duha, ehh da mi je izgledati kao ona u kad sam u njenim godinama..
tata: vrlo precizan da ne kazem cjepidlacan, jako uredan.. i voli da sve bude po redu i zakonu..

Kako je njihov odnos utjecao na moj ljubavni zivot: pa nesto puno i nije osim sto sam uvijek mogla bit neovisna, ic gdje hocu i radit sto hocu .. jako su me rano dopustili da imam svoje misljenje
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 18:56   #2
majka: radi sve...radi, sve financira ( placa racune, speceraj, odjecu obucu i za mene i za nju i za tatu) kuha, sredjuje po kuci, kosi travu..ma sve

otac: ne radi nis... nije zaposlen, vjecno ga nesto boli ili ima pametnige posla ( npr. gledati tv), nikad nema novaca kad treba nekaj kupiti ili platiti racune.
povremeno promjeni zarulju (jer se mama boji) ili popravi grijac na pecnici ili kosilicu za travu...

utjecaj na mene.. po uzoru na majku radim sve kaj treba sama....
o utjecaju na izbor partnera ne bi mogla izvesti zakljucak.
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:03   #3
Re: Utjecaj roditelja na ljubavni zivot..

Quote:
Ona007 kaže:
Moja je mama savrsena, lijepa, optimisticna, uvijek nasmijana i puna duha, ehh da mi je izgledati kao ona u kad sam u njenim godinama..
tata: vrlo precizan da ne kazem cjepidlacan, jako uredan.. i voli da sve bude po redu i zakonu..

Kako je njihov odnos utjecao na moj ljubavni zivot: pa nesto puno i nije osim sto sam uvijek mogla bit neovisna, ic gdje hocu i radit sto hocu .. jako su me rano dopustili da imam svoje misljenje
Pusti moje roditelje na miru, ja sam jedinica
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:08   #4
mama je cijeli svoj zivot posvetila obitelji. Njena je zivotna filozofija da ti sam nisi vise uopce vazan kad jednom steknes obitelj. Doslovce je godinama hodala u jednom kaputu samo da bih ja svake sezone imala novi. Bilo mi je malo kao djetetu krivo zasto su neke majke tako dotjerane, a moja je izgledala tako umorno i nezainteresirano za sebe.
Sve one osobine koje nisam voljela kod nje danas i sama imam. Ne idem kozmeticaru, frizeru kad bas moram, ne lakiram nokte, a djeca su mi mali princevi.
Tata? Strucnjak u svom poslu, ali samo to. Doma, nist koristi. Pa cak i taj posao u kojem je bio vrlo cijenjen nije znao unovciti.
Zanimljivo, ali udala sam se za istog takvog.
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:30   #5
meni definitivno od veze mojih staraca u nasljeđe ostaje odnos prema novcima.
ono, uvik je sve zajedničko, nema moja lova, tvoja lova... ne znam kolko je to pametno, digod me zaboli (one mjesece kad ja primim uvjerljivo više) pa se brzo natiran da me pusti jer nije fer prema Njemu.
drugačija raspodjela bi još više bolila. ne bi ja to mogla, ono, isto kućanstvo, pa ovo je moj dio ovo tvoj.

on iz doma nosi deračinu. a to mene smeta. pa je smanjija. osjetno.

baš smo mi super (samo se hvalim)

sam odabir partnera & moj očka? ne znam jel to u kakvoj vezi. ja san poprilično na oca (uf, dugo mi je trebalo da sama sebi priznam jer je to u mojoj familiji lošija opcija) pa je vjerovatnije da sam birala K.a prema mami. ovakvim karakterima ko šta smo ja i stari terbaju smireni, staloženi ljudi.
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:41   #6
Stara je bila rospija koja je tlačila i podcjenjivala sve oko sebe, liječeći svoje frustrirane komplekse.... - a tata je bio , šutio, nikad ga nije bilo doma, a ljubav je prema nama pokazivao skupim poklonima.... i pokupio se nakon 25 godina. Sve u svemu, hladan odnos.

Ja kažem - dugo mu je trebalo!

On je sad sretan, a ona se napokon skulirala.

Ja se nikad ne bum udavala..... , a od ljubavi svog života očekujem da bude sve supotno od oba2 gorenavedena primjerka.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:51   #7
starci - prije radili oboje

sad je stari u pemziji, kod kuce je, kuha, posprema, pomaze mami koja radi

da su cijeli zivot bili kakvi su sada bila bih najsretnija klinka na planeti

ostavstina - ne zelim djecu i vjerojatno ih nikada nechu niti imati jer im ne zelim ono sto sam ja (ne)imala...

sto se ljubavi tiche - nikada se nisu uplitali, nikada im se nisam zalila nit jadala...

dragi je smiren poput moje mame i pomaze mi sve poput tate.. a zapravo je sve to stvar njegovog kucnog odgoja (kak je njegov stari rekao) jerbo je kod njegovih normalno da se dijeli sve...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:57   #8
Lonac i poklopac. Sljakali i sljakaju kroz zivot samo zajedno. Nisu posesivni nego se jednostavno nadopunjuju i uzivaju.
Tezila presliku i nasla ga al u paketu dosle sve one sitnice koje su me kod oca zamarale. No, sad mama i ja svakodnevno kompariramo uz obilje smijeha.
Tak nam laske bude
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:57   #9
mama: brine za apsolutno sve sta ima veze s kucom, novcima...
tata: flegma, samo razmislja o poslu i nogometu
posljedice na me su ostale te da su mi odbojni tipovi koji ne znaju s novcima, a privlace me samo zgodni i pamentni kao sto je moj tata
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:57   #10
Quote:
atlantis kaže:
da su cijeli zivot bili kakvi su sada bila bih najsretnija klinka na planeti

Ja bih rekla da se s ovim može složit 95% ljudi....ja također...!

Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 20:18   #11
Jel' ovo kuknjava po pitanju vlastite zivotne (ne)dorecenosti?

Ah, mi savrsene zene...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:26   #12
Jako mi je interesantna ova tema jer mislim da 90% gradje naseg karaktera ovisi od onoga sto smo ponijeli iz kuce..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:28   #13
90 % moga karaktera dijametralno je suprotno onome shto sam imala kuci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:39   #14
Quote:
magic kaže:
90 % moga karaktera dijametralno je suprotno onome shto sam imala kuci
Mozes li to malo jasnije rec, nije mi bas jasno u cemu se ogleda ta suprotnost?
Bas me zanima kakvi su tvoji starci..


ne znam zasto ste svi tako skrti oko opisa roditelja..
mene je ovo bas zaintrigiralo... bas bi bilo intereantno cut kakvi su vashi roditelji: septy?natch?drito?walter?nat?vanja?kiki?alexxx?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:42   #15
Ajme i ona pise socijalnu psiholosku studiju....brisem u dvokoracima.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:43   #16
Ja sam obozavala svoga pokojnog oca.
On je bio velik i poseban covjek po mnogo cemu. Uvijek cu ga se sjecati kao velikog borca, inteligentnog, bistrog, zanimljivog i optimisticnog covjeka. Uvijek je bio otvoren za nove ideje i nista ga nije sokiralo, sve je uvijek popratio sa smjeskom na licu i sa umjerenom dozom humora.
Boze kako je taj covjek sve znao napraviti lijepim, laganim, cistim...A sretna sam jer je i mama slican tip covjeka, ali je jos uz sve to i tvrdoglava .

Sve u svemu, nadam se da ce moja dijeca imati djetinjstvo kao sto sam ja imala.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 22:17   #17
Quote:
Karmela kaže:
dijeca
i da će znat pravopis.


inače, moji roditelji utječu na moj ljubavni život tako što mi daju novce da bih isti konzumirala. nekakvih utjecaje u vidu kopiranja obrazaca, traženja sličnosti sa svojim obiteljskim životom i ne znam čega nema.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 22:19   #18
Quote:
alexxx kaže:
i da će znat pravopis.



ja preduhitrila nova pravila
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 22:24   #19
Quote:
alexxx kaže:
inače, moji roditelji utječu na moj ljubavni život tako što mi daju novce da bih isti konzumirala
Fino.Nadam se da ce ti se istim intenzitetom vratiti od tvoje djece
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 22:37   #20


šta oćeš reć? nadaš se da će mi djeca imat veze na daljinu i da ću im morat karte kupovat i telefonske račune plaćat i bonove za mobitela kupovat i...?
fala, fala.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.