Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 16:30   #81
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
neka hrana itekako moze povecati rizik od raka, onda ga izbjegavanje te hrane moze smanjiti. Ali kad ga jednom dobijes, trebas medicinu.
veliko NE na ovo gore! upravo suprotno.
Ocu sam izljecila prvi stupanj raka sirovom hranom i postom, a i ja sam imala ozbiljnih zdravstvenih problema kojima sada nema traga, a nije niti proslo dugo vermena kako eksperimentiram s time...ovakvih primjera ima na tisuce sto je fenomenalno!

Inace, veoma strastveno istrazujem raw food life style prvenstveno zbog zdravlja i dugovjecnosti i pozdravljam ovakvu temu na ovome forumu.

Ugl ima zanimljiv clanak u Sensi za kolovoz/2010 o sirovojedstvu a i dolazi nam u Zagreb, nakon Victorie Boutenko, jos jedan od svjetskih sirovojedskih autoriteta - dr. Craig Sommers. U Europskom domu 31.8.2010! Predavanje ce biti o zdravoj prehrani (s velikim naglaskom na sirovoj hrani) i uputama kako što duze i kvalitetnije zivjeti
zelenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 00:33   #82
Da da, Sensa je nadasve cijenjen peer-reviewed znanstveni casopis.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 00:11   #83
sirovojedci ne znam znate li za današnje predavanje u europskom domu? dr. craig sommers u šest.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 00:04   #84
Quote:
zelenka kaže: Pogledaj post
veliko NE na ovo gore! upravo suprotno.
Ocu sam izljecila prvi stupanj raka sirovom hranom i postom, a i ja sam imala ozbiljnih zdravstvenih problema kojima sada nema traga, a nije niti proslo dugo vermena kako eksperimentiram s time...ovakvih primjera ima na tisuce sto je fenomenalno!

Inace, veoma strastveno istrazujem raw food life style prvenstveno zbog zdravlja i dugovjecnosti i pozdravljam ovakvu temu na ovome forumu.

Ugl ima zanimljiv clanak u Sensi za kolovoz/2010 o sirovojedstvu a i dolazi nam u Zagreb, nakon Victorie Boutenko, jos jedan od svjetskih sirovojedskih autoriteta - dr. Craig Sommers. U Europskom domu 31.8.2010! Predavanje ce biti o zdravoj prehrani (s velikim naglaskom na sirovoj hrani) i uputama kako što duze i kvalitetnije zivjeti
zelenka podržavam te
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 00:09   #85
Quote:
Indigo Bulimi kaže: Pogledaj post
Pulpa je odlična za cvijeće
da, za kompost.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 00:22   #86
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
sirovojedci ne znam znate li za današnje predavanje u europskom domu? dr. craig sommers u šest.
sto je bilo na predavanju?

ovo s rakom i sirovom prehranom...o se tocno radilo koji tip raka, gdje?
hvala
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 01:18   #87
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
sto je bilo na predavanju?

ovo s rakom i sirovom prehranom...o se tocno radilo koji tip raka, gdje?
hvala
ne znam, nisam mogla ići.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 01:20   #88
tek sad vidim da sam napisala za predavanje nakon zelenke. a pročitala sam sve postove.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 13:19   #89
u emisiji dobro jutro prije koji tjedan bilo je o sirovoj prehrani, uplila sam tv na na kraju pa me zanima jel netko zapisao recepte, što se pripremalo?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 09:37   #90
u petak ide radionica pa koga zanima evo link:
http://www.marijanapontoni.com/fotke/letak_web.pdf
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 10:29   #91
Zelenka , kako je bilo na predavanju?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:16   #92
Idu nove radionice sirove prehrane pa si pogledajte na stranicama Marijane Pontoni!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 02:05   #93
ja obozavam svjeze cijedjeno voce i povrce. pijem ih svaki dan, uglavnom mrkva, jabuka, cvekla, limun, celer ... zasladim medom i dodam koju kap maslinovog ulja ... i uzivam. mogla bih ih piti umjesto vode u enormnim kolicinama. dnevno popijem sigurno litar soka.

e sada ... moze li se pretjerati sa tim? moze li doci do komplikacija usled unosenja vecih kolicina? voljela bih cuti vase misljenje.
ono sto ja znam je da se vitamini bolje i brze aporbuju kao takvi. ali unosenjem sokova ne unosimo dovoljno vlakana, kolicina soka je veca nego kolicina voca(ako bismo ga jeli kao takvo), tako da je nas organizam odjednom bombardovan velikom kolicinom vocnog secera.
piti sok nije isto sto i jesti voce, to mi je jasno, ali ja te sokove obozavam.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 02:10   #94
Naravno da mozes pretjerati sa secerom. Neces unijeti previse vitamina da bi to bilo stetno, ali od puno beta-karotena ti moze koza ponarancastiti. To nije opasno, kad prestanes piti previse soka od mrkve brzo se vrati na staro, i, osim toga, neki taj efekt iskoristavaju jer ih ta narancasta boja podsjeca na boju dobivenu kvarcanjem. Beta-karoten tijelo po potrebi pretvara u vitamin A, tako da se neces otrovati vitaminom A ako unosis puno beta-karotena. I likopen iz paradajza uzrokuje slicno obojenje koze.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:23   #95
patientia, hvala na odgovoru.
a sto se secera tice, ipak je to fruktoza iz prirode pa se nadam da nije toliko stetna :/
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:29   #96
Fruktoza ne dize secer u krvi, ali uzrokuje glikaciju 10 puta vise nego glukoza. Osim toga, voce sadrzi i glukozu i saharozu, omjer fruktoze i glukoze u nekim uobicajenim vrstama voca mozes naci ovdje: http://immortalplan.com/2009/12/03/f...lucose-ratios/ (uracunate su i glukoza i fruktoza iz saharoze)

I saharoza iz secerne repe ili trske je isto prirodna, pa nije pozeljno pretjerivati s njome.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:19   #97
tema zamrla a ja se baš zainteresirala!?
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 01:06   #98
pa odi na sirovahrana.hr
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:00   #99
pridružujem se temi,kad sve pročitam napišem i ja svoja iskustva
pronatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 21:25   #100
Nabava sokovnika putem e-trgovine

Pozdrav svima,
na osnovi informacija sa interneta i rasprava na forumu, supruga I ja odlučili smo se za nabavu sokovnika Huron zbog njegova sporohodnoga načina gnječenja voća tj. dobivanja kvalitetnog soka uz prihvatljivu cijenu. Za iformaciju zainteresiranima upravo je u tijeku “ljetna ponuda” (10% popusta) za taj sokovnik u e-trgovini “eurojuicers.com” za Hrvatsko tržište što znaći cca 400 kuna manje u odnosu na cijene u našim trgovinama. Dobio sam ponudu emailom ali prije uplate molim forumaše koji su već nabavili neki artikl preko ove e-trgovine da mi u par rijeći prenesu svoja iskustva u vezi plačanja obzirom da uplatu treba usmjeriti na bankovni račun u Sloveniji a nakon toga roba treba prijeći carinsku proceduru pa zatim kupac mora zasebno uplatiti naš PDV I zasad nepoznat carinski iznos, nakon čega roba stiže na kućnu adresu. Sve to mi djeluje dosta neizvjesno pa molim za iskustva onih koji su to već prošli.
__________________
Najkompliciranije je smisliti jednostavno.
JoNe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.