Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 22:42   #8181
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ti Pogledaj unatrag tko sam. Kada sam došao na ovaj forum Itd.
s obzirom da imaš 2000 postova i 2 dvije godine staža na forumu, ubuduće kada se obraćaš meni ili kada pričaš o meni, koji imam jedno 4 puta više postova od tebe, 4 puta duži staž na forumu od tebe i 2 moderiranja podforuma iz sebe, ima da digneš dva prsta u zrak i tražiš dopuštenje. Ak budem dobre volje, možda ti i dopustim.

A sad trk po šibice.

a u ovom upisu referirao si se na mene, obraćaš se s visoka i podcjenjivački i na to sam reagirao:

"On će garant kupiti Vivaxa koji će imati 0.6kw na - 10."

e sad tko je nekulturan i tko koga vrijeđa, prepuštam sveopćem pućanstvu na procijenu.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 22:43   #8182
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
dobro, znači, kažeš sad, da do spavaće sobe hoće doći a samo neće doći do kuhinje.

budući da nisam tehničke struke ajd mi sad to pojasni.

kod grijanja, u dnevnom boravku klima grije zrak koji se zagrije, po nekom tamo zakonu termodinamike, topli zrak tj toplina, šta već, ide prem hladnijem koji je recimo u kuhinji. a ti kažeš da neće, zašto neće?

ali hoće obrnuto, kod hlađenja, kažeš. jer će klima hladiti tdnevni boravak, pa će po istom onom zakonu termodinamike, topli nehlađeni zrak iz kuhinje dotrčati do ohlađenog u dnevnom boravku. e sad zakaj u tom smjeru hoće trčati a neće obrnuto a neide po defaultu već po tome koliko klima zagrije dnevni boravak?

inače, s obzirom na nacrt gdje bi ti stavio klimu da postigne najbolji efekt?
ne vidim pogodniju poziciju od naznačene, jer u hodniku kažu ne može jer je preuski, a u samom dnevnom boravku na vanjske zidove ne mogu jer mi je sjedeća garnitura a ne želim da neš puše po glavi......
klima je vrlo jednostavan uređaj na hlađenju bi mogla doći jer hladni zrak je lakši od toploga i pada dolje pa je strujanje jače i on može dalje putovati kod grijanja topli zrak ide prema gore kad na daljinskom narihtaš primjer 25 stupnjeva on će zagrijati prostoriju u kojoj se nalazi i smanjiti kapacitet da bi održavao temp u toj prostoriji dakle morao bi staviti klimu na 30 stupnjeva i kuhati se u dnevnom boravku da bi malo zagrijao sobe i kuhinju
primjer staviš radijator u dnevni boravak i sad očekuješ da on zagrije cijeli stan sa dvije dodatne sobe kužiš da je to sve otvoren prostor bez zidova ok ali kako natjerati topli zrak iz jedne u drugu prostoriju kroz hodnik i jos kroz vrata
Da bi klima savršeno hladila i grijala morao bi ju usmjeriti da puše u sve sobe a u tvom slučaju je to nemoguče
ako baš hočeš to napravit onak kako bi trebalo tamo gdje ti je predviđen prostor za klimu stavi 3,5 kw a negdje u kuhinji 2,5 da ima ispuh prema spavačoj sobi ili obratno nebuš nikaj dobio sa jakom klimom u dnevnom boravku radije stavi dvije snaga će biti ista ali će bolje grijati i hladit jer pokrivaju više prostora 2,5 +3,5 =6 kw malo je skuplje ali ne radiš to svake godine pa zakaj onda ne napraviti kako spada?

Zadnje uređivanje C22 : 05.09.2014. at 22:51.
C22 is offline  
Old 05.09.2014., 22:46   #8183
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti sf je krasna klima ali joj je smanjen protok zraka u odnosu na prijašnji ge model koji je bio fantastičan uređaj dok je fh povečao protok zraka,energetsku učinkovitost da te sad ne zamaram sa tehničkim karakteristikama uvjeravam te da 3,5 fh grije bolje na nižim tempraturama od sf 50 modela bez obzira na veču snagu pitaj malo montere klima uređaja pa onda razmisli razlika cijena ti je oko 700 kn manja za fh meni ni iz džepa ni u džep
Ne, ne ljutim se, naprotiv, zahvalna sam na svakoj informaciji ili savjetu jer ja nemam pojma o inverterima.
Morea22 is offline  
Old 05.09.2014., 22:46   #8184
Edgar
I da pokažem da nisam zlopamtilo... Da ti pojasnim Zasto u udaljene prostore neće doći topao zrak?
Zato jer topao zrak ide gore.... A ne prema hladnom zraku u drugu prostoriju.
Klima nema tako jaki ventilator da moze topli zrak dobaciti kroz vrata ili neko suženje u drugu prostoriju.
Što se događa.
Klima grije zrak oko sebe... Koji se diže gore... Kada senzor na klimi shvati da je temperatura u prostoru kao ona namještena na daljinskom.... Prestaje puhati vrući zrak... I puše mlaki zrak.
U drugoj prostoriji je hladno.... A u prvoj klima prestala sa radom. Isto tako... Odvodnja topline u 2. prostoriji je velika. Kroz prozore i zidove... A relativno malo topline dolazi iz prve prostorije.
Ta toplina dolazi... Ali jako sporo.. Nije dovoljna da bi temperatura bila ista.

Tako u mome slučaju... Spavaća soba ima zimi temperaturu oko 22 stupnja ako je namješteno u dnevnoj sobi na klimi 24 stupnja.
Kada sam imao malu bebu... Klimu sam morao staviti na 26 da bi u spavaćoj sobi bilo 23...ugodno za spavanje.

Iz tog razloga bi u svakoj prostoriji trebala biti unutarnja jedinica.
Ali ja je ne preferiram u spavaćoj sobi ipak. Pa je nisam niti stavljao.


Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Old 05.09.2014., 22:52   #8185
ja zbog toga sam morao staviti drugu klimu u hodnik.
Istina, tada sam mislio samo na hladjenje.
Hodnik mi je dug 6 metara, sa strane su mi sobe a u produžetku kupaona.
jedina mana klime u hodniku je to kaj ti klima puše u facu/vrat i moram ju staviti na 26.
Već sam si skubicirao da slijedeća klima ide kod klinaca u sobu a ova iz hodnika se miče.
tominjo is offline  
Old 05.09.2014., 22:54   #8186
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
klima je vrlo jednostavan uređaj na hlađenju bi mogla doći jer hladni zrak je lakši od toploga i pada dolje pa je strujanje jače i on može dalje putovati kod grijanja topli zrak ide prema gore kad na daljinskom narihtaš primjer 25 stupnjeva on će zagrijati prostoriju u kojoj se nalazi i smanjiti kapacitet da bi održavao temp u toj prostoriji dakle morao bi staviti klimu na 30 stupnjeva i kuhati se u dnevnom boravku da bi malo zagrijao sobe i kuhinju
primjer staviš radijator u dnevni boravak i sad očekuješ da on zagrije cijeli stan sa dvije dodatne sobe kužiš da je to sve otvoren prostor bez zidova ok ali kako natjerati topli zrak iz jedne u drugu prostoriju kroz hodnik i jos kroz vrata
koliko ja kužim fiziku (a iskreno ne kužim baš; jedinicu iz fizike pred roditeljski sam navrat na nos ispravio na - 2) hladni zrak ne putuje nikamo, a još manje prema toplome. Topli trči prema hladnome. Tak je netko izračunao, Newton ili tko već. dakle i dalje ne kužim tvoj navod.

recimo da stavim 25 na termostatu. klima grije i grije i grije, ali nikak ne postigne tih 25 jer toplina uvijek bježi prema hladnome pa kuhinja odvlači dio topline. Međutim, klima možda u nekom trenutku i dosegne recimo 24 što je meni osobno prevruće. pa je ugasim. dok je u dnevnom tih 24, jjel u kuhinju i spavaćoj uspjelo dogurati do 20-21? sasvim dovoljno.
s vremenom će se dnevni hladiti i toplina će se rasporediti ali će ostati unutar stana ali nema baš kud pobjeći van samo tako kad je prostor izoliran ko da si u tupperwareu

pokušat ću prvo ovako, pa ću vidjeti kak funkcionira i do kojih temp, pa kasnije ubacim neku manju, samo neznam kamo u spavaću ili kuhinju?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 22:57   #8187
Quote:
Morea22 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć oko dvojbe.
MSZ-SF42VE ili MSZ-FH35VE? Ili MSZ-SF50VE?

Prostor 45m2 (dnevna, blagovaonica, kuhinja) u stambenoj zgradi, nova PVC stolarija, 2 otvora 180x260 i 180x160. Vanjski zidovi izolacija 5 cm stiropor, naknadno rađeno. Lokacija Sarajevo. Grijanje prioritet. Svaki savjet znalaca bi dobro došao.
Sve su to vrhunski modeli, tako da izaberete bilo koji neće te pogriješiti. Znamo da u Sarajevu zna biti isto jako hladno, ali pošto ne živimo tamo prepustite monterima iz tog da vam daju konačnu preporuku.

Obzirom na niske temperature ja bi vam preporučio isto top model od Fujitsu 12LTC koji zadržava deklarirani kapacitet do -7C, te radi do -20C u grijanju.

Pošto po predloženim modelima, mogu procjeniti vaš budget - moja konačna preporuka su vam podni tj parapetni modeli koji su idealni za grijanje - Fujitsu 12LVCA, Mitsubishi KJ35
d13 is offline  
Old 05.09.2014., 23:06   #8188
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
koliko ja kužim fiziku (a iskreno ne kužim baš; jedinicu iz fizike pred roditeljski sam navrat na nos ispravio na - 2) hladni zrak ne putuje nikamo, a još manje prema toplome. Topli trči prema hladnome. Tak je netko izračunao, Newton ili tko već. dakle i dalje ne kužim tvoj navod.

recimo da stavim 25 na termostatu. klima grije i grije i grije, ali nikak ne postigne tih 25 jer toplina uvijek bježi prema hladnome pa kuhinja odvlači dio topline. Međutim, klima možda u nekom trenutku i dosegne recimo 24 što je meni osobno prevruće. pa je ugasim. dok je u dnevnom tih 24, jjel u kuhinju i spavaćoj uspjelo dogurati do 20-21? sasvim dovoljno.
s vremenom će se dnevni hladiti i toplina će se rasporediti ali će ostati unutar stana ali nema baš kud pobjeći van samo tako kad je prostor izoliran ko da si u tupperwareu

pokušat ću prvo ovako, pa ću vidjeti kak funkcionira i do kojih temp, pa kasnije ubacim neku manju, samo neznam kamo u spavaću ili kuhinju?
nečeš moči skrenuti zrak toliko lijevo ima klima usmjerivače ljevo i desno ali ne za takav zamah a hodnik ti nije toliko širok da povuče toplinu sad da ti kažem da staviš ventilator na pod i usmjeriš zrak u hodnik bi bilo bedasto ali nažalost to bi funkcioniralo shvačaš moraš nekako usmjeriti toplinu u drugu prostoriju i da ti odgovorim na pitanje da ti je u boravku 24 mislim da ti nebi bila tako visoka tempratura u sobi i kuhinji da su ti bar vrata od sobe nasuprot vratima od kuhinje mogao bi stavit klimu u kuhinju i kroz nju indirektno hladit i grijat sobu nije neka praksa stavljat klime u spavaće sobe

Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Sve su to vrhunski modeli, tako da izaberete bilo koji neće te pogriješiti. Znamo da u Sarajevu zna biti isto jako hladno, ali pošto ne živimo tamo prepustite monterima iz tog da vam daju konačnu preporuku.

Obzirom na niske temperature ja bi vam preporučio isto top model od Fujitsu 12LTC koji zadržava deklarirani kapacitet do -7C, te radi do -20C u grijanju.

Pošto po predloženim modelima, mogu procjeniti vaš budget - moja konačna preporuka su vam podni tj parapetni modeli koji su idealni za grijanje - Fujitsu 12LVCA, Mitsubishi KJ35
iskreno ni ja ne bi mogao predložiti nešto bolje d13 svaka čast

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 14:00. Reason: spajanje postova
C22 is offline  
Old 05.09.2014., 23:09   #8189
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Edgar
I da pokažem da nisam zlopamtilo... Da ti pojasnim Zasto u udaljene prostore neće doći topao zrak?
Zato jer topao zrak ide gore.... A ne prema hladnom zraku u drugu prostoriju.
Klima nema tako jaki ventilator da moze topli zrak dobaciti kroz vrata ili neko suženje u drugu prostoriju.
Što se događa.
Klima grije zrak oko sebe... Koji se diže gore... Kada senzor na klimi shvati da je temperatura u prostoru kao ona namještena na daljinskom.... Prestaje puhati vrući zrak... I puše mlaki zrak.
U drugoj prostoriji je hladno.... A u prvoj klima prestala sa radom. Isto tako... Odvodnja topline u 2. prostoriji je velika. Kroz prozore i zidove... A relativno malo topline dolazi iz prve prostorije.
Ta toplina dolazi... Ali jako sporo.. Nije dovoljna da bi temperatura bila ista.

Tako u mome slučaju... Spavaća soba ima zimi temperaturu oko 22 stupnja ako je namješteno u dnevnoj sobi na klimi 24 stupnja.
Kada sam imao malu bebu... Klimu sam morao staviti na 26 da bi u spavaćoj sobi bilo 23...ugodno za spavanje.

Iz tog razloga bi u svakoj prostoriji trebala biti unutarnja jedinica.
Ali ja je ne preferiram u spavaćoj sobi ipak. Pa je nisam niti stavljao.


Sent from my GT-I9505
hm, šta sad da radim?
nisi donio šibice, nisi tražio dopuštenje da mi se obratiš....
hm...
ali ajd dobro, da ne ispadnem zlopamtilo...

1. znači po tebi će topli zrak prije ići gore, nego recimo desno? Iako je desno hladnije nego gore?
2. šta kad dođe gore? Dalje gore baš neide jer i dalje gore grijani prostor
3. zrak se hladi i pada dolje, ali da li skorz do poda ili pak hoće ipak udesno jer je udesno hladnije nego dolje gdje klima upuhava novi topli zrak?
4. po meni bi zrak 2 puta trebao krenuti udesno, malo kad se diže, i malo kad pada
5. kroz prozore i zidove, s obzirom na izolaciju, malo toga će pobjeći van pri 0C vani (na -10C vani, 22 unutra, polaz u radijatorima mi je 42, pa ti sad ocijeni sanm kakva je izolacija)
6. razlika u temp od 2 C između dnevnog boravka i kuhinje/spavaće je prihvatljiva, ne mora svugdje biti ista.....

Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
da ti kažem da staviš ventilator na pod i usmjeriš zrak u hodnik bi bilo bedasto ali nažalost to bi funkcioniralo shvačaš moraš nekako usmjeriti toplinu u drugu prostoriju i
ovo s ventilatorom ne mora nužno biti bedasto
na kakav tip ventilatora misliš?
daj neku sliku....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 14:00. Reason: spajanje postova
Edgar is offline  
Old 05.09.2014., 23:21   #8190
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Sve su to vrhunski modeli, tako da izaberete bilo koji neće te pogriješiti. Znamo da u Sarajevu zna biti isto jako hladno, ali pošto ne živimo tamo prepustite monterima iz tog da vam daju konačnu preporuku.

Obzirom na niske temperature ja bi vam preporučio isto top model od Fujitsu 12LTC koji zadržava deklarirani kapacitet do -7C, te radi do -20C u grijanju.

Pošto po predloženim modelima, mogu procjeniti vaš budget - moja konačna preporuka su vam podni tj parapetni modeli koji su idealni za grijanje - Fujitsu 12LVCA, Mitsubishi KJ35
Upravo tražim navedene modele i ponudu u BiH i još nisam ništa pametno našla. U Hrvatskoj je to puno lakše, imate bolju ponudu i niže cijene. Vjerovali ili ne čak su pojedine cijene više za 1000 do 1200 kn za iste modele. Hvala još jednom, mnogo mi znače vaši savjeti.
Morea22 is offline  
Old 06.09.2014., 00:00   #8191
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ovo s ventilatorom ne mora nužno biti bedasto
na kakav tip ventilatora misliš?
daj neku sliku....
bilo koji mali podni ventilator
https://www.google.hr/search?q=venti...ri%3B319%3B480

ili podni uređaj koji ima ispuh dolje i gore ali onda ga moraš okrenuti prema hodniku dakle staviti ga na suprotni zid od prolaza podni uređaji puno bolje griju od zidnih zbog funkcije grijanja nogu
C22 is offline  
Old 06.09.2014., 00:10   #8192
jesi siguran da bi takav ventilator usmjeravao zrak?

jer, po ljetu, ljudi koriste takove ventilatore za hlađenje toplog zraka a ne za usmjeravanje.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 06.09.2014., 00:16   #8193
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
jesi siguran da bi takav ventilator usmjeravao zrak?

jer, po ljetu, ljudi koriste takove ventilatore za hlađenje toplog zraka a ne za usmjeravanje.....
ne hlade oni zrak ventilatorom to je nemoguće nego imaju osječaj povjetarca istina bolji efekt bi bio na hlađenju čista fizika hladni zrak pada dolje pa bi ga ventilator preusmjerio ali fora je da ispuh od klime preusmjeriš tamo gdje ti hočeš kako sam ti rekao da su ti ulazi u prostorije nasuprot uređaju bilo bi to savršeno ovak se moraš snač

edgar

A daj mi reci do koje vanjske temp se hočeš grijati?
sorry da sad ne tražim prijašnje postove

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 14:01. Reason: spajanje postova
C22 is offline  
Old 06.09.2014., 08:03   #8194
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
edgar

A daj mi reci do koje vanjske temp se hočeš grijati?
sorry da sad ne tražim prijašnje postove
pa iznad 0
ak će ići ispod nule, još bolje
ak neće palim centralno
poželjna vrijednost do minus 5 jer je to bar pola zime

ima jutra kad je samo ujutro hladno, poslije se zagrije vani
nije frka da ujutro upalim centralno, nek radi do 10h, poslije se pojavi sunce, i poslije održavam temp sa klimom

ak u spavaćoj i kuhinji bude stupanj dva hladnije nek u boravku nije frka

šta ću s kupaonom?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 06.09.2014., 09:01   #8195
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa iznad 0
ak će ići ispod nule, još bolje
ak neće palim centralno
poželjna vrijednost do minus 5 jer je to bar pola zime

ima jutra kad je samo ujutro hladno, poslije se zagrije vani
nije frka da ujutro upalim centralno, nek radi do 10h, poslije se pojavi sunce, i poslije održavam temp sa klimom

ak u spavaćoj i kuhinji bude stupanj dva hladnije nek u boravku nije frka

šta ću s kupaonom?
za tu temp ti je dobar bilo koji inveret čak i osnovni model avant ili hj mitshubishi(koji je jeftiniji)oni rade bez problema do -5 deklarirane do -10 zajebi te priče pad kapaciteta bla bla a u kupaonu stavi vaillant grijalicu tak i onak buš ju palio po potrebi kad se neko tušira
C22 is offline  
Old 06.09.2014., 10:46   #8196
Edgar

koliki su ti računi zimi za grijanje?
tominjo is offline  
Old 06.09.2014., 11:36   #8197
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Sve su to vrhunski modeli, tako da izaberete bilo koji neće te pogriješiti. Znamo da u Sarajevu zna biti isto jako hladno, ali pošto ne živimo tamo prepustite monterima iz tog da vam daju konačnu preporuku.

Obzirom na niske temperature ja bi vam preporučio isto top model od Fujitsu 12LTC koji zadržava deklarirani kapacitet do -7C, te radi do -20C u grijanju.

Pošto po predloženim modelima, mogu procjeniti vaš budget - moja konačna preporuka su vam podni tj parapetni modeli koji su idealni za grijanje - Fujitsu 12LVCA, Mitsubishi KJ35
d13, interesira me u čemu je prednost parapetnih modela koje ste mi predložili u odnosu na zidne bilo MSZ FH35VE ili Fujitsu 12LTC? Našla sam jednu ponudu za parapetni model Fujitsu 12LVC, cijena oko 8000 kn, i lijepo izgleda, ali kakva mi je korist što lijepo izgleda. Koje su prednosti?
Morea22 is offline  
Old 06.09.2014., 13:46   #8198
Quote:
Morea22 kaže: Pogledaj post
d13, interesira me u čemu je prednost parapetnih modela koje ste mi predložili u odnosu na zidne bilo MSZ FH35VE ili Fujitsu 12LTC? Našla sam jednu ponudu za parapetni model Fujitsu 12LVC, cijena oko 8000 kn, i lijepo izgleda, ali kakva mi je korist što lijepo izgleda. Koje su prednosti?
Prednosti podnih modela su u tome što imaju dva ispuha, te recimo kod Fujitsu modela prilikom rada u modu grijanja, prvo puše na donji ispuh, te nakon određenog vremena tj postizanja određene temperature na podu se prebacuje na gornji ispuh. Puno bolji i efikasniji je način grijanja jer normalno topli zrak dolazi od poda i diže se prema vrhu prostorije.

Evo jedna slika Fujitsu 14LVC koju smo montirali http://s9.postimg.org/an5lupjcf/PA140409_Medium.jpg

Cijena od 8.000,00kn za Fujitsu 12LVC je izuzetno povoljna, ako vam je pristupačna razlika u cijeni za 14LVC koja radi u rasponu grijana 0.9 - 8.0kW riješili ste sve brige oko grijanja Nama iz iskustva u dobrom izoliranom prostoru Fujitsu 09LVC grije bez problema stan od 40m2, a troši cca 150kn/mjesečno struje

Zadnje uređivanje d13 : 06.09.2014. at 14:01.
d13 is offline  
Old 06.09.2014., 14:03   #8199
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Edgar

koliki su ti računi zimi za grijanje?

grijem na ložu kuću od 225m2 neto korisne površine, 250 u brutu

nema tu zimskih i ljetnih računa, samo računa kad se treba natočiti tank s ložom

grijem na 22-23 C po zimi

prošla zima je bila topla i potrošio sam nekih 1500 lit lože što je nekih 10-11000 kn, što uključuje i cjelogodišnju pripravu tople vode (van sezone grijanja trošak za toplu vodu je jedno 200 lit iliti 1500kn)

no, pri nekoj prosječnoj zimi potrošim oko 1750 litara lože

prije izolacije s 10 cm stiropora, potrošnja ovisno o zimi se kretala 2300-3000 litara, to živ čovjek po ovim cijenama jednostavno nemože financirati

cilj mi je spustiti potrošnju na nekih 1000 litara lože (uljučujući i toplu vodu), uz neki ne preveliki trošak za struju (klimu). Po iskustvima s haierom od prošlez zime taj utrošak struje za grijanje klimom je zbilja zanemariv

Recimo, evo sad, još ne grijem, ali znam neki su počeli. Međutim ak se sunce ne pojavi slijedeća dva tri dana, morat ću sigurno upalit grijanje. Centralno. Da malo pregrije prostor, jedno dva tri sata navečer, plamenik radi sigurno sat vremena i pri tome potroši jedno 3 litre lože ili prek 20 kuna. KLima bi pregrijala prostor za jedno pol sata-sat i potrošila 3 kune (obje,u prizemlju i na katu).

Quote:
d13 kaže: Pogledaj post

Evo jedna slika Fujitsu 14LVC koju smo montirali http://s9.postimg.org/an5lupjcf/PA140409_Medium.jpg

Cijena od 8.000,00kn za Fujitsu 12LVC je izuzetno povoljna, ako vam je pristupačna razlika u cijeni za 14LVC koja radi u rasponu grijana 0.9 - 8.0kW riješili ste sve brige oko grijanja Nama iz iskustva u dobrom izoliranom prostoru Fujitsu 09LVC grije bez problema stan od 40m2, a troši cca 150kn/mjesečno struje
čekaj, to čudo je isto klima? Mislim ima vanjsku jedinicu i radi kao klima, samo ispuhuje zrak gore dolje? Jel to ima i toshiba? Mislim da si rekao da to niš ne valja od toshibe? a i ovaj moj frend mi rekao da mi to neće montirati, da si nađem drugu budalu, da neće da ga naganjam po selu poslije....
ali jel valja onaa taj fujitsu šta?

da njega stavim na vanjski zid nasuprot hodnika u blagavaoni?, jel bi to kaj bolje pomoglo u distribuciji topline u mom slučaju?

Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
za tu temp ti je dobar bilo koji inveret čak i osnovni model avant ili hj mitshubishi(koji je jeftiniji)oni rade bez problema do -5 deklarirane do -10 zajebi te priče pad kapaciteta bla bla a u kupaonu stavi vaillant grijalicu tak i onak buš ju palio po potrebi kad se neko tušira
ak ja tebe kužim, pri temp do minus 5, loš položaj klime i loša distribucija zraka nije prepreka da održavam prostor u željenom rasponu sobne temp?

kak imam neku shemu 20% popusta na toshibu, suzumi plus ras16 5,5 KW me izađe 6350, a avant 5,2KW 5600. to je 100 ojra razlike, to sam spreman platiti da riješim kvalitetnije problem grijanja, dugoročnije.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 14:01. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Edgar is offline  
Old 06.09.2014., 15:21   #8200
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
čekaj, to čudo je isto klima? Mislim ima vanjsku jedinicu i radi kao klima, samo ispuhuje zrak gore dolje? Jel to ima i toshiba? Mislim da si rekao da to niš ne valja od toshibe? a i ovaj moj frend mi rekao da mi to neće montirati, da si nađem drugu budalu, da neće da ga naganjam po selu poslije....
ali jel valja onaa taj fujitsu šta?

da njega stavim na vanjski zid nasuprot hodnika u blagavaoni?, jel bi to kaj bolje pomoglo u distribuciji topline u mom slučaju?
Tako je to je isto klima, ima hlađenje i grijanje da ne bi bilo zabune

Evo jedan video https://www.youtube.com/watch?v=UEp36zLlvaA

Nisam mislio da niš ne valja od Toshibe, samo da su puno skuplje od recimo Fujitsu u klasi 5kW, Fujitsu ima nominalnu 5.2kW, a raspon od 0.9-8.0kW, dok Toshiba nominalnu od 5.8kW, a raspon do max 6.3kW, a cijena Toshibe je cca 2.500,00kn skupla od Fujitsu pa vi reciti koja je bolja. Daikin je u podnim broj 1, a onda je po mome mišljenju tu Fujitsu, Mitsubishi pa onda Toshiba.

Mislim da bi dobili na boljoj distribuciji zraka kad bi je stavili nasuprot hodnika.

Neznam kakve negativna iskustva ima vaš frend s podnim, ali iz moga osobnog iskustva u zadnjih 6 godina od kad smo postavili podne klime, stranke su bile u pozitivnom šoku kako dobro griju, s Toshibom podnom osobno nemam iskustva jer nismo prodali niti jednu, zbog razloga što sam gore napisao omjer dobivenog uloženog.

Mitsubishi Electric vam ima novi model KJ seriju, koja je nedavno došla u HR, tako da je nitko još nije imao vremena testirati, ali ona po novome ima samo jedan ispuh.https://www.youtube.com/watch?v=qvT8H7PFgp4

Najveći problem zašto puno ljudi koji se griju na klime, nemaju podne je cijena koja je uvijek veća cca 2.000,00kn što na kraju presudi u odabiru zidne jedinice.

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ak ja tebe kužim, pri temp do minus 5, loš položaj klime i loša distribucija zraka nije prepreka da održavam prostor u željenom rasponu sobne temp?

kak imam neku shemu 20% popusta na toshibu, suzumi plus ras16 5,5 KW me izađe 6350, a avant 5,2KW 5600. to je 100 ojra razlike, to sam spreman platiti da riješim kvalitetnije problem grijanja, dugoročnije.
Obavezno Suzumi plus RAS16, osobno Avant RAS167 nikad stranci nebi prodao,
a nikad me nitko nije ni tražio

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2015. at 14:02. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
d13 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.