Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 18:45   #1
Fiksni aparatić za zube (3. dio)

Dragi forumaši,

napucali smo preko 10.000 postova na staroj temi pa prema naputcima foruma otvaram novu...trenutno nemam vremena napisati neke osnove o fiksnoj ortodontskoj terapiji pa vas molim da se za sve nedoumice referirate na starije teme.
Također skrećem pažnju na još jednu stvar: prije svakog upisa o svom liječniku ili o svom slučaju razmislite što i kako pišete; naime želja mi je smanjiti potencijalno konfliktne situacije i eventualne tužbe, a s druge strane zadržati zdravu razinu opće rasprave i izmjene iskustava koja će s jedne strane pomoći pacijentima da pronađu ev.rješenje za svoje probleme, a doktore ponukati da budu što bolji zbog spoznaje da se i njihov rad može javno komentirati.

Hvala!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:37   #2
Budući nastavljam pričati o zadnjem postu s prošle teme, kopiram ovdje post:
Prijavljujem se u aparatičare!
Od srijede imam gornji aparatić. Rođena sam s rascjepom. Nedostaju jedinica i dvojka. Trenutno su ta dva umjetna zuba na žici ( do sada su bili na žabici). Užasno me smetaju za govor, jelo, ali i općenito. Stalno imam poriv da ih iščupam i izvadim iz usta. Plan je paralelizirati prednje zube te ispraviti otvoreni zagriz. Nakon toga slijedi most sa zubima koji fale.
Budući googlam ko luda zadnjih dana, a ne nalazim puno informacija, odlučila sam izvještavati ovdje, ako bude tko imao ista pitanja. Stay tuned

@neuspješan : rođena sam s jednostranim lijevim rascjepom usne i nepca, dvojku lijevu nikad nisam imala, a jedinicu trajnu,nažalost, izbila prilikom pada s 8god.
__________________
Silence is golden, duck tape is silver...
chuchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:24   #3
trebala bi preporuku privatnog ortodonta u zagrebu za fiksni aparatić, u širem centru grada. i kako se kreću cijene? jedna poliklinika naplacuje 9000kn po čeljusti za prozirni aparitic.. to mi se ipak čini previše
__________________
:p
gloria693 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:13   #4
Ako netko ima iskustva s prebacivanjem kod drugog ortodonta u pola terapije moze li mi se javiti na PM? Zanima me mora li mi drugi ortodont staviti novi aparatic, kako ide placanje ako ne mora i ostalo?
blacklion27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:44   #5
Quote:
blacklion27 kaže: Pogledaj post
Ako netko ima iskustva s prebacivanjem kod drugog ortodonta u pola terapije moze li mi se javiti na PM? Zanima me mora li mi drugi ortodont staviti novi aparatic, kako ide placanje ako ne mora i ostalo?
znači, nisi ništa rješila sa svojom, i dalje ne želi stavljati bite stoppere ?
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 02:36   #6
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
znači, nisi ništa rješila sa svojom, i dalje ne želi stavljati bite stoppere ?
naravno da ne
blacklion27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 17:48   #7
Bok
Stavljam aparatic sljedeci tjedan i zanima me par stvari. Narucena sam ujutro, dal cu kasnije moc u skolu?
I imam jako krive zube, vampirske trojke, jedinica jedna preko druge, donji zubi itd. Dal ce terapija duze trajat zbog tog i dal zbog tog vise boli? Hvala
lizzie8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:25   #8
Quote:
lizzie8 kaže: Pogledaj post
Bok
Stavljam aparatic sljedeci tjedan i zanima me par stvari. Narucena sam ujutro, dal cu kasnije moc u skolu?
I imam jako krive zube, vampirske trojke, jedinica jedna preko druge, donji zubi itd. Dal ce terapija duze trajat zbog tog i dal zbog tog vise boli? Hvala
Možeš u školu, no boljet će te sigurno, al' Bože moj, izdržat ćeš kao svi mi.
Terapija obično traje oko 2 godine, sve zavisi i koliko su ti zubi krivi i kako će surađivati i kakav ti je ortodont... Sretnoo.
hani12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:30   #9
Quote:
lizzie8 kaže: Pogledaj post
Bok
Stavljam aparatic sljedeci tjedan i zanima me par stvari. Narucena sam ujutro, dal cu kasnije moc u skolu?
I imam jako krive zube, vampirske trojke, jedinica jedna preko druge, donji zubi itd. Dal ce terapija duze trajat zbog tog i dal zbog tog vise boli? Hvala
moc ces, ja sam isla na posao nakon stavljanja, samo ces morat jest mekse stvari, opskrbi se jogurtima, mekim kiflekima i pudinzima

boljet ce se ovisno o tome kako ce se koji zub micat pricam ti zato jer sam i ja imala vampirske trojke i dvojku skroz u nepcu i svasta nesto al prezivis sve, samo ustraj jer terapija ovisi i o tebi, pazi na sve kaj ti doktor/doktorica kaze i vidjet ces rezultate


meni je 3 godine srece i nesrece i nadam se da idem prema kraju, jedva cekam sljedecu kontrolu jer mislim da mi je zagriz kliknuo napokon kak treba
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:01   #10
Ako netko ima iskustva s doktoricom Dominom Reljanović Protega, molila bih da mi javi u inboks, jer razmišljam da odem k njoj. Hvala svima koji podijele svoja iskustva samnom!
PinkMatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:42   #11
Pozdrav! Nakon obavljenih prvih razgovora vezanih za nošenje fiksnog aparatića kod više ortodonata, u užem izboru su mi ostali poliklinike Šlaj-Anić i Fiziodent. Dosta je velika razlika u cijeni (cca 4-5 tisuća ako se odlučim za estetski), ima li tko saznanja zašto - je li to kvalitetniji materijal, pouzdaniji/stručniji ortodonti, zbog imidža ordinacije ili nešto treće?
Naravno, ne bih plaćala više ako nije potrebno. S druge strane, ako će mi to povećati uspješnost terapije (odnosno smanjiti rizik da se nešto "zezne"), spremna sam platiti više. Bolje nego ponavljati terapiju. Što mislite?
Sva pozitivna i negativna iskustva sa spomenutim poliklinikama su dobrodošla, može i u inbox!
Da konačno i ja više odlučim i stavim aparatić
annabellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 18:20   #12
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nakon obavljenih prvih razgovora vezanih za nošenje fiksnog aparatića kod više ortodonata, u užem izboru su mi ostali poliklinike Šlaj-Anić i Fiziodent. Dosta je velika razlika u cijeni (cca 4-5 tisuća ako se odlučim za estetski), ima li tko saznanja zašto - je li to kvalitetniji materijal, pouzdaniji/stručniji ortodonti, zbog imidža ordinacije ili nešto treće?
Naravno, ne bih plaćala više ako nije potrebno. S druge strane, ako će mi to povećati uspješnost terapije (odnosno smanjiti rizik da se nešto "zezne"), spremna sam platiti više. Bolje nego ponavljati terapiju. Što mislite?
Sva pozitivna i negativna iskustva sa spomenutim poliklinikama su dobrodošla, može i u inbox!
Da konačno i ja više odlučim i stavim aparatić
Estetski aparatići su uglavnom skuplji jer se kao ne vide puno, ali se ipak vide i meni osobno su metalni ljepši.
Što se tiče same kvalitete terapije, sumnjam da to ima ikakve veze s materijalom aparatića, to je više do ortodonta i kako on radi. Aparatić ne ispravlja zube, to čini ortodont preko aparatića.
A čak sam čula da kod keramičkih aparatića češće pucaju bravice.
O ovim poliklinikama ne znam ništa jer nisam njihov pacijent.
hani12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 18:33   #13
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nakon obavljenih prvih razgovora vezanih za nošenje fiksnog aparatića kod više ortodonata, u užem izboru su mi ostali poliklinike Šlaj-Anić i Fiziodent. Dosta je velika razlika u cijeni (cca 4-5 tisuća ako se odlučim za estetski), ima li tko saznanja zašto - je li to kvalitetniji materijal, pouzdaniji/stručniji ortodonti, zbog imidža ordinacije ili nešto treće?
Naravno, ne bih plaćala više ako nije potrebno. S druge strane, ako će mi to povećati uspješnost terapije (odnosno smanjiti rizik da se nešto "zezne"), spremna sam platiti više. Bolje nego ponavljati terapiju. Što mislite?
Sva pozitivna i negativna iskustva sa spomenutim poliklinikama su dobrodošla, može i u inbox!
Da konačno i ja više odlučim i stavim aparatić
ja nisam pacijent kod dr. Šlaja, ali reputacija njihove poliklinike ulijeva povjerenje, jer uz dr. Šlaja koji je profesor na faksu, i ortodont s 30 godina iskustva radi još nekoliko stručnjaka iz svih područja stomatologije, tak da mislim da ćeš kod njega rješiti svoje probleme...nekih većih zamjerki na njihov rad nisam naišao dosad... zeznuti nebi smio niti jedan ortodont, no međutim u praksi se takve stvari događaju..
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 18:36   #14
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nakon obavljenih prvih razgovora vezanih za nošenje fiksnog aparatića kod više ortodonata, u užem izboru su mi ostali poliklinike Šlaj-Anić i Fiziodent. Dosta je velika razlika u cijeni (cca 4-5 tisuća ako se odlučim za estetski), ima li tko saznanja zašto - je li to kvalitetniji materijal, pouzdaniji/stručniji ortodonti, zbog imidža ordinacije ili nešto treće?
Naravno, ne bih plaćala više ako nije potrebno. S druge strane, ako će mi to povećati uspješnost terapije (odnosno smanjiti rizik da se nešto "zezne"), spremna sam platiti više. Bolje nego ponavljati terapiju. Što mislite?
Sva pozitivna i negativna iskustva sa spomenutim poliklinikama su dobrodošla, može i u inbox!
Da konačno i ja više odlučim i stavim aparatić
ali daj mi objasni zašto si se odlučila na taj estetski skupi, jer se "kao" ne vidi.. vidi se svaki, to je nemoguće sakriti, zašto ne razmisliš o najobičnijem metalnom, platit ćeš nekoliko tisuća manje, a rezultat terapije će biti isti kao i s tim estetskim
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:27   #15
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
ali daj mi objasni zašto si se odlučila na taj estetski skupi, jer se "kao" ne vidi.. vidi se svaki, to je nemoguće sakriti, zašto ne razmisliš o najobičnijem metalnom, platit ćeš nekoliko tisuća manje, a rezultat terapije će biti isti kao i s tim estetskim
Meni se vidi dosta manje, na metalni bi se teže priviknula, a svi mi kažu da su jednaki što se tiče funkcionalnosti. Ovo za razliku u cijeni (4-5 tisuća) sam mislila prvenstveno na razliku estetski u Fiziodentu vs. estetski u Poliklinici Šlaj-Anić, nije mi jasno odakle tolika razlika? I meni se čini da je tu najbitniji ortodont, samo je teško pronaći onog koji najviše odgovara na temelju tog prvog razgovora :/ Hvala svima na odgovorima, slobodno mi još pomažite
annabellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:33   #16
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Meni se vidi dosta manje, na metalni bi se teže priviknula, a svi mi kažu da su jednaki što se tiče funkcionalnosti. Ovo za razliku u cijeni (4-5 tisuća) sam mislila prvenstveno na razliku estetski u Fiziodentu vs. estetski u Poliklinici Šlaj-Anić, nije mi jasno odakle tolika razlika? I meni se čini da je tu najbitniji ortodont, samo je teško pronaći onog koji najviše odgovara na temelju tog prvog razgovora :/ Hvala svima na odgovorima, slobodno mi još pomažite
I mene zanima ta razlika u cijeni, ono - u čemu je kvaka. Zašto je kod jednog ortodonta estetski 17.000, a kod drugog 12.000. 5000 kn velika je razlika. Čovjek se mora zapitati u čemu je stvar.
PinkMatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:46   #17
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Meni se vidi dosta manje, na metalni bi se teže priviknula, a svi mi kažu da su jednaki što se tiče funkcionalnosti. Ovo za razliku u cijeni (4-5 tisuća) sam mislila prvenstveno na razliku estetski u Fiziodentu vs. estetski u Poliklinici Šlaj-Anić, nije mi jasno odakle tolika razlika? I meni se čini da je tu najbitniji ortodont, samo je teško pronaći onog koji najviše odgovara na temelju tog prvog razgovora :/ Hvala svima na odgovorima, slobodno mi još pomažite
pa valjda to što su kod Šlaj-Anića vrhunski stručnjaci u tom poslu, a to očigledno ima svoju cijenu...
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:20   #18
Quote:
PinkMatter kaže: Pogledaj post
Ako netko ima iskustva s doktoricom Dominom Reljanović Protega, molila bih da mi javi u inboks, jer razmišljam da odem k njoj. Hvala svima koji podijele svoja iskustva samnom!
Ovo pitanje i dalje stoji , ali imam još jedno.

Može li mi netko objasniti kako izgleda konvencionalni estetski aparatić?

Kužim da je očito bijeli (ili prozirni?) i da očito ima gumice... ali ne kužim je li to onaj koji ima plastične bravice ili keramičke ili što?
Da li tome požute bravice s vremenom ili požute samo gumice ako su svjetlije?
Objasnite debilu.
PinkMatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:09   #19
Quote:
PinkMatter kaže: Pogledaj post
Ako netko ima iskustva s doktoricom Dominom Reljanović Protega, molila bih da mi javi u inboks, jer razmišljam da odem k njoj. Hvala svima koji podijele svoja iskustva samnom!
jedna od skupljih, ali je vrh.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:42   #20
Možda ti separatori ni netrebaju
Lea Leić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.