Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 16:52   #21
pa pogledaj u ugovor ... ako je onako kako sam ti rekla, nemaš se zbog čega ljutiti
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 17:20   #22
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
pa pogledaj u ugovor ... ako je onako kako sam ti rekla, nemaš se zbog čega ljutiti

Isplaćuju po kupovnom, prilikom vraćanja po prodajnom
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:20   #23
po kupovnom ?!? ... a mislim stvarno ... tako nešto još nisam čula ... no čovjek se uči dok je živ
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 21:33   #24
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
sve banke će ti dodatno naplatit zateznih kamata i čega već ne za prijevremeno zatvaranje kredita.
Ne znam baš, otplatio stambeni prijevremeno na Hypo naplatili 2% za prijevremeno i neku siću za razliku dana od prvog u mjesecu do tog datuma.
biba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:15   #25
Lijepo neka netko skenira taj ugovor, zacrni osobne podatke i da svi vidimo, a ne da nagađamo kao vračare.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:52   #26
Quote:
biba kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, otplatio stambeni prijevremeno na Hypo naplatili 2% za prijevremeno i neku siću za razliku dana od prvog u mjesecu do tog datuma.
tako radi i većina banaka ... zatezna kamata se naplaćuje za neke druge stvari
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 10:05   #27
Splitska banka je KATASTROFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lijeni ljudi tamo rade, papire za otvaranje tekućeg računa čekaš 2 tjedna, dozvoljena prekoračenja po tekučem račun kod njih lijepo zvuče samo na reklami, a krediti.....Platili smo vađenje svih dokumenata oko 600kn, predali papire za kredit u banku, rekli su da nema problema sa odobravanjem, a točno 5 tjedana nakon predaje papira su nas odbili. ČAK SE NISU UDOSTOJILI NIŠTA NI NAPRAVITI PO PITANJU KREDITA 5 TJEDANA, A ZVALA SAM IH SVAKI TREĆI DAN. ŠPREHU SU NAM PRODAVALI KO LUDI, A ONDA EVO VAM ODBIJANAC. Papiri za kredit mi više ne vrijede ni u jednoj drugoj banci jer su u međuvremenu sjele još dvije plaće a svaka banka hoće novo stanje, bonovi propali.... UŽASNI SU!!!!!!! I kome se požaliti?!?!?
mirjama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:48   #28
Quote:
mirjama kaže: Pogledaj post
Splitska banka je KATASTROFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lijeni ljudi tamo rade, papire za otvaranje tekućeg računa čekaš 2 tjedna, dozvoljena prekoračenja po tekučem račun kod njih lijepo zvuče samo na reklami, a krediti.....Platili smo vađenje svih dokumenata oko 600kn, predali papire za kredit u banku, rekli su da nema problema sa odobravanjem, a točno 5 tjedana nakon predaje papira su nas odbili. ČAK SE NISU UDOSTOJILI NIŠTA NI NAPRAVITI PO PITANJU KREDITA 5 TJEDANA, A ZVALA SAM IH SVAKI TREĆI DAN. ŠPREHU SU NAM PRODAVALI KO LUDI, A ONDA EVO VAM ODBIJANAC. Papiri za kredit mi više ne vrijede ni u jednoj drugoj banci jer su u međuvremenu sjele još dvije plaće a svaka banka hoće novo stanje, bonovi propali.... UŽASNI SU!!!!!!! I kome se požaliti?!?!?

Kad predajete kredite, probajte ih predat u poslovnice di je frekvencija ljudi što manja jer vam vrijeme obrade uvelike ovisi o tome! Drugi je problem što sva odobrenja sada traže od Splita, a sezona je godišnjih odmora... Ali 5 tjedana, to nisam još doživio, max. je bilo 14 dana.
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 10:24   #29
Frekvencija ljudi gdje sam predavala je mala u toj poslovnici. Poanta je da je refentica preuzela sve papire, rekla da će se javiti za 2-3 dana, nije se javila. Dva tjedna nakon predaje papira sam došla k njoj, sjedila i dogovarala sve s njom sat i pol, sve smo dogovorile i nakon toga se uopće nije javljala, ja sam ju zvala 10-ak puta. Da bi se nakraju ispostavilo nakon 5 tjedana da joj se šef promjenio taj dan i da on više ne daje kredite. Helou??? Usput, u drugoj banci smo dobili bez problema kredit i u Splitskoj banci ćemo zatvoriti račun, te na nas više ne trebaju računati, niti na naših 150kn mjesečno za vođenje tekućeg računa.
mirjama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:42   #30
Quote:
mirjama kaže: Pogledaj post
Frekvencija ljudi gdje sam predavala je mala u toj poslovnici. Poanta je da je refentica preuzela sve papire, rekla da će se javiti za 2-3 dana, nije se javila. Dva tjedna nakon predaje papira sam došla k njoj, sjedila i dogovarala sve s njom sat i pol, sve smo dogovorile i nakon toga se uopće nije javljala, ja sam ju zvala 10-ak puta. Da bi se nakraju ispostavilo nakon 5 tjedana da joj se šef promjenio taj dan i da on više ne daje kredite. Helou??? Usput, u drugoj banci smo dobili bez problema kredit i u Splitskoj banci ćemo zatvoriti račun, te na nas više ne trebaju računati, niti na naših 150kn mjesečno za vođenje tekućeg računa.
150 kn, to je bio onda ovaj najjači paket... Bedaki jedni, takovu klijenticu su izgubili... Inače, šef ti niti nije davao kredite... Samo da znaš. Sve ide u Split.
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 23:16   #31
ne postoji paket od 150 kuna, najskuplji je 90, i ne ide sve u split na odobrenje. znam jer radim tamo i krediti s urednim papirima su gotovi za dva dana
lakicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:43   #32
Rekla mi je da krajem mjeseca mora ostati oko 150kn na tekućem računu radi vođenja računa. Znam da se papiri za kredit ne obrađuju duže od 7 dana jer sam prošli tjedan pitala u njihovoj poslovnici na Trgu informativno i u poslovnici u Savskoj sam pitala. Nije u pitanju obrada kredita već njezino laganje 5 tjedana, da sam bar te razgovore snimiti pa se požaliti. Stajali su papiri na njenom stolu 5 tjedana. Usput, nazvala sam ju da dogovorim zatvaranje računa, rekla je da će mi se javiti prošli tjedan, a od nje ni AAAAAAA. I kaj mora kreditno sposobni sudužnik otvoriti kod njih račun da bi se dobio kredit?? Ne kužim ih. Jel problem u banci ili u samo toj jednoj osobnoj bankarki?
mirjama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 08:22   #33
Evo mene opet. Jučer sam otvorila od dečka mjesečno izvješće Splitske banke i da, 150kn mjesečno ga ispada: 96kn paket i 56kn kamate. Ostala sam šokirana (iako ću zatvoriti njegov račun sljedeći tjedan) što je njegov minus trebao biti obračunat i povećan 01.07.09. na 2xplaća, ali naravno dotična gospođa u banci ga je tek 28.07.09. povećala za tek 1000kn iako ima paket Balans, redovita primanja od 4900kn...te sada javljaju da će ga smanjiti sa 01.10.09. za 600kn a tada će proći samo 2 mjeseca od zadnjeg obračuna. Moram napomenuti da nikada nismo ušli u nedozvoljeni minus. Što se tiče paketa Balans, uzeli smo Visa revolving karticu na koju ide 3,5xplaća, međutim odobreno je tek u drugom obračunskom razdoblju te kartice 8000kn. Sada je sva sreća da nisu više odobrili al kad nam je trebala hitno lova dok smo čekali da nam ona napravi kredit 5 tjedana (koji nismo dobili) trebalo nam je i rekla je da sa 01.07.09.se povećava na 14000kn, ALI BANANA. Molim forumaše koji rade u Spliskoj banci da mi objasne kaj se događa s tom bankom ili tom osobnom bankaricom. Usput, još me nije nazvala iako je dogovor bio da se prošli tjedan čujemo i uzela je broj mobitela.
mirjama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 00:03   #34
Quote:
mirjama kaže: Pogledaj post
Evo mene opet. Jučer sam otvorila od dečka mjesečno izvješće Splitske banke i da, 150kn mjesečno ga ispada: 96kn paket i 56kn kamate. Ostala sam šokirana (iako ću zatvoriti njegov račun sljedeći tjedan) što je njegov minus trebao biti obračunat i povećan 01.07.09. na 2xplaća, ali naravno dotična gospođa u banci ga je tek 28.07.09. povećala za tek 1000kn iako ima paket Balans, ...
Moram priznat da nisam pohvatala sve konce tvoga posta, ali pokušat ću ti odgovorit:
- imam nekakav paket plus, 35 kn mjesečno, ako koristim minus, na njega,
naravno, plaćam kamate
- dozvoljeni minus se korigira svaki mjesec, a izvodi se iz prosjeka
uplata/plaća zadnja tri mjeseca, to je sve u programu, tako da ne znam
kako ti neki tamo osobni bankar može dodijelit ili oduzet minus
- revolving kredit se također korigira mjesečno, sukladno gore navedenome
- ako ti nešto nije jasno, zovi besplatni info tel. 0800 21 00 21 , za tu službu
samo pohvale

I kakva je ta banka bila prije, sada je još i dobra, a službenici su kako koji, ja se ipak najviše družim s internet bankarstvom, to mi je zakon !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:36   #35
Quote:
mirjama kaže: Pogledaj post
Evo mene opet. Jučer sam otvorila od dečka mjesečno izvješće Splitske banke i da, 150kn mjesečno ga ispada: 96kn paket i 56kn kamate. Ostala sam šokirana (iako ću zatvoriti njegov račun sljedeći tjedan) što je njegov minus trebao biti obračunat i povećan 01.07.09. na 2xplaća, ali naravno dotična gospođa u banci ga je tek 28.07.09. povećala za tek 1000kn iako ima paket Balans, redovita primanja od 4900kn...te sada javljaju da će ga smanjiti sa 01.10.09. za 600kn a tada će proći samo 2 mjeseca od zadnjeg obračuna. Moram napomenuti da nikada nismo ušli u nedozvoljeni minus. Što se tiče paketa Balans, uzeli smo Visa revolving karticu na koju ide 3,5xplaća, međutim odobreno je tek u drugom obračunskom razdoblju te kartice 8000kn. Sada je sva sreća da nisu više odobrili al kad nam je trebala hitno lova dok smo čekali da nam ona napravi kredit 5 tjedana (koji nismo dobili) trebalo nam je i rekla je da sa 01.07.09.se povećava na 14000kn, ALI BANANA. Molim forumaše koji rade u Spliskoj banci da mi objasne kaj se događa s tom bankom ili tom osobnom bankaricom. Usput, još me nije nazvala iako je dogovor bio da se prošli tjedan čujemo i uzela je broj mobitela.
Cijena paketa balance je 60 kuna, kod otvaranja paketa, minus se ne može odmah dobiti, osim ako tražite od osobnog bankara da vam da dozvoljeno prekoračenje postavljeno ručno na određeni iznos.
nakon što primite tri plaće na račun u splitskoj banci obračun prekoračenje se prebaciva na automatski obračun, tj. program na osnovu vaše zadnje tri plaće
automatski izračuna vaše prekoračenje za sljedeći mjesec
limit po revolving kartici se ne računa na cijelu plaću nego na onoliko koliko vam ostaje kad platite ratu kredita, i on se ne korigira mjesečno

Zadnje uređivanje lakicro : 10.09.2009. at 09:42.
lakicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 10:35   #36
Kolega je sve dobro rekao.
A paket Balance uz rev. je 55kn mjesečno( 60 uz classic). Ne znam odakle ideja da sudužnik mora prebaciti plaću, radim na kreditima godinama i nikad to ni ja ni kolege u poslovnici nisu zatražili.
mirjama ako ti osobno kreneš zatvarati dečkovi račun, onda ćeš se još više iznervirati, jer u nijednoj banci ne možeš zatvoriti tuđi račun. (da ne bi bilo da nisi upozorena).

Radim u poslovnici već sedmu godinu, nije se rodio ko bi svakom ugodio, ali mislim da nije u redu davati lažne informacije ( to mislim prije svega na trošak vođenja računa).
ovo s limitima ne kužim, limit po revolvingu se obračunava 3,5 plaće odmah (minus rata kredita) i on je fiksan.
Dozvoljeni minus po računu se obračunava po prosjeku tri plaće, ali ga je moguće ručno zadati (uz odobrenje više kompetencije) dok ne sjednu uplate.
bankaruša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 14:29   #37
Hvala vam puno na informacijama! Informaciju da sudužnik mora prebaciti račun sam dobila od vaše kolegice, a imam punomoć na njegovom računu i naravno on ide samnom zatvoriti račun . Zašto se smanjuje minus ako je plaća u lipu ista svaki mjesec? Zašto su papiri sakupljeni i predani za kredit uzeti u obradu nakon 5tjedana? Zašto nisam naišla na vas kad smo predavali papire? Sad ne bi bila ogorčena.
mirjama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:11   #38
Slicna situacija..odobreni minus s njihove strane 4800kn.Dodem u banku i zamolim tetu da mi objasni dali mogu napraviti zahtjev da mi se vise minus ne povecava,tj da ga mogu slobodno smanjivati ,ali ne i povecavati,posto je cura to isto bez problema napravila u ZABI.
Njen odgovor bio je da moze ali odmah mi je iznos minusa 4300kn ,iako su mi oni odobrili 4800kn i ta cifra je ista vec god dana ...Da ne pricam da mi kredu skidaju direktno sa plate ,tj tajnica 10-og u mjesecu plati.Prije toga,uredno nazove banku da bi joj dali tecaj po kojem da uplati ratu.Vec deseti put mi dolazi dug po kreditu od 2,3 ili 5€....
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:19   #39
Quote:
dady81 kaže: Pogledaj post

Da ne pricam da mi kredu skidaju direktno sa plate ,tj tajnica 10-og u mjesecu plati.Prije toga,uredno nazove banku da bi joj dali tecaj po kojem da uplati ratu.Vec deseti put mi dolazi dug po kreditu od 2,3 ili 5€....
I ja imam kredit Splitske banke. Bez jamaca i sudužnik mi je suprug. Imala sam obustavu na plaću, ali s obzirom da mi je plaća znala i kasniti, dobila sam jednu opomenu i skinulo mi je 50 kuna. Da se ne bi to više događalo, u dogovoru s Bankom poništen mi je nalog za obustavu plaće, a kredit plaćam trajnim nalogom svakog 10-tog u mjesecu. Rata mi je trajnim nalogom povećana za 6 eura, tako da izbjegnem promjene tečaja. Tako da sam u pretplati lijepu svotu novca, izračunala da bi na kraju s tom pretplatom platila dvije i po rate kredita.


mirjama.. moj je suprug meni sudužnik i Banka nije nikad tražila da on prebaci svoj račun u moju Banku. On je klijent Privredne banke Zagreb i tamo je otvoren njegov tekući. Moj tekući je u Splitskoj banci.

Ja sam zadovoljna Splitskom bankom, kredit sam ja uspjela dobiti sa osjetno manjom plaćom nego moj suprug koji je u svojoj banci tražio kredit i nije ga uspio dobiti.
__________________
Puno te jube volin, punooo....

Zadnje uređivanje Eshyy : 11.09.2009. at 10:26.
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:29   #40
Eshyy možeš mi objasnit kako trajnim nalogom izbjegneš promjenu tečaja?nisam znala da se može dogovorit s bankom da se poništi nalog za obustavu plaće.
pozdrav
gabi1706 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.