Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 20:53   #21
ti bokca, jel ovo natjecanje u tome tko je veća majka,ili ?

ja i muž smo svaku novu godinu negdje vani

odemo k baki na more na par dana (lijep, lijep, velik grad na moru), dijete ode spat u devet (ima svoj ritam, ne?), baka je doma, a nas dvoje crta u provod..

je, fakat je bogohulno uopće pomislit uživat bez djece..kad žena rodi, automatski započinje njena preobrazba u svemirsku majku paćenicu

meni je ideja ok, a pogotovo za veće klince..
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:55   #22
Quote:
MaliŠlempo kaže: Pogledaj post
Da i ovoga sam se sjetila kasnije - nije cilj ovoga bio da se roditelji riješe djece nego da umjesto djeca negdje se dosađuju da im bude zabavno ali...mislim da sam krivo shvaćena bila. Smisao tog projekta je trebao da djeca imaju zabavan, i maštovit doček umjesto da se uz odrasle dosađuju slušajući priče koje ih ne zanimaju ili gledajući tv. Razmišljala sam i o spavanju i o hrani, načinima animacije manje više svemu.
Ako to mislish napraviti...onda bar dva tjedna prije organiziraj chajanku kod sebe sa potencijalnim klijenitma....klincima i roditeljima, pa svi zajedno prichajte shto bi htijeli, shto bi netko donio, shto bi se igralo (tako bi se i roditelji medjusobno upoznali i klinci, pa bi svima bilo lijepshe i lakshe)....

I pripremi preporuke i potvrde o nekaznjavanju i osobnu na uvid ili chak kopiranje....
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:56   #23
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
ti bokca, jel ovo natjecanje u tome tko je veća majka,ili ?

ja i muž smo svaku novu godinu negdje vani

odemo k baki na more na par dana (lijep, lijep, velik grad na moru), dijete ode spat u devet (ima svoj ritam, ne?), baka je doma, a nas dvoje crta u provod..

je, fakat je bogohulno uopće pomislit uživat bez djece..kad žena rodi, automatski započinje njena preobrazba u svemirsku majku paćenicu

meni je ideja ok, a pogotovo za veće klince..

Ideja je ok....ali kaj nitko ne misli na to da djeca odlaze kod nepoznate osobe....koliko samo ljudi biraju i provjeravaju dadilju....a kaj je onda ovo?
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:23   #24
je, ljudi baš biraju

upišu lijepo dijete na vjeronauk, ko u čučerju, pa eto veselja..i nitko ne traži potvrdu o nekažnjavanju (iako bi se kod te ekipe baš i trebalo)

ili odu u shopping centar, slifraju klince u igraonicu i udri po dućanima..nisam nešto vidjela previše majki opterećenih tom uzvišenom - gdje ja tu i moje dijete- spikom

ili ih upišu na neki tečaj, gdje ih poneki trener pokatkad maltretira, a matere lijepo čavrljaju na kavi u obližnjem kafiću dok čekaju

ili već nešto..
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 00:06   #25
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ideja mi se ne sviđa. ne vjerujem da bi se npr. šestogodišnjaku svidjelo provesti novogodišnju noć s potpuno nepoznatom djecom i odraslima.

da par odraslih osoba (koju djeca poznaju) ostane s djecom koja se inače znaju i druže se i djeca to stvarno žele, onda OK.

Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
na jednu noch, u nepoznatoj kuchi, sa nepoznatim ostalim klincima i josh nepoznatijim animatorima - nema shanse....
ovako sam nešto i ja odmah pomislila. to je možda dobra ideja za klince od 11+. ali nipošto za petogodišnjake.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 07:14   #26
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
kad žena rodi, automatski započinje njena preobrazba u svemirsku majku paćenicu
A jel' se uopće neka koja je rekla da ne želi u provod bez djece kurčila nekom svemirskom žrtvom? Ili su samo rekle da im je užitak biti doma i provesti doček sa mužem i djecom.

Jebote, kako neki ljudi misle da je jedino njihov način super, a sve ostalo je glumatanje žrtve.

Meni doček NG nije značio ništa ni prije nego što sam imala djete. Noć kao svaka druga, samo sa puno buke i još lošijim TV programom nego inače. I sad zbog toga glumim majku-paćenicu? Daj, molim te!

Osim toga, misli što hoćeš, ali meni utrapljivanje djeteta nepoznatim ljudima nije opcija. Ni u kojoj prilici i ni iz kojeg razloga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:28   #27
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A jel' se uopće neka koja je rekla da ne želi u provod bez djece kurčila nekom svemirskom žrtvom? Ili su samo rekle da im je užitak biti doma i provesti doček sa mužem i djecom.

Jebote, kako neki ljudi misle da je jedino njihov način super, a sve ostalo je glumatanje žrtve.

Meni doček NG nije značio ništa ni prije nego što sam imala djete. Noć kao svaka druga, samo sa puno buke i još lošijim TV programom nego inače. I sad zbog toga glumim majku-paćenicu? Daj, molim te!

Osim toga, misli što hoćeš, ali meni utrapljivanje djeteta nepoznatim ljudima nije opcija. Ni u kojoj prilici i ni iz kojeg razloga.
ma izgleda kao da je napisala taj post pod nekom visokom frustriranošću.


joj, oprostite što ne bih poslala dijete tamo gdje ne želi i ljudima koje prvi put vidimo i ne znamo tko su ni što su. inače smo sveci i ne provodimo se nikad i nigdje ako nisu djeca stalno s nama, i ne možemo disati ni živjeti bez djece, a posebno za NG, koja nam je inače najvažniji dan u godini.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:03   #28
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A jel' se uopće neka koja je rekla da ne želi u provod bez djece kurčila nekom svemirskom žrtvom? Ili su samo rekle da im je užitak biti doma i provesti doček sa mužem i djecom.

Jebote, kako neki ljudi misle da je jedino njihov način super, a sve ostalo je glumatanje žrtve.

Meni doček NG nije značio ništa ni prije nego što sam imala djete. Noć kao svaka druga, samo sa puno buke i još lošijim TV programom nego inače. I sad zbog toga glumim majku-paćenicu? Daj, molim te!

Osim toga, misli što hoćeš, ali meni utrapljivanje djeteta nepoznatim ljudima nije opcija. Ni u kojoj prilici i ni iz kojeg razloga.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:36   #29
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ako to mislish napraviti...onda bar dva tjedna prije organiziraj chajanku kod sebe sa potencijalnim klijenitma....klincima i roditeljima, pa svi zajedno prichajte shto bi htijeli, shto bi netko donio, shto bi se igralo (tako bi se i roditelji medjusobno upoznali i klinci, pa bi svima bilo lijepshe i lakshe)....
pa pretpostavljam da bi to napravila, ja sam napisala kao obavezno bar jedno upoznavanje klinaca s tetom i prostorom, a i roditelji bi vjerujem htjeli vidjeti isto
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:39   #30
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A jel' se uopće neka koja je rekla da ne želi u provod bez djece kurčila nekom svemirskom žrtvom? Ili su samo rekle da im je užitak biti doma i provesti doček sa mužem i djecom.
pa, dobro, neke su rekle i 'zar je tak teško novu godinu provest doma s djetetom, meni je moje dijete naj naj naj, ne idem nikud bez njega, zašto bih išla ikamo'...
ne vidim razlog zašto bi se ikoju majku prozivalo ako poželi koju večer izaći van, pa ponekad i sa zakonitim suprugom, i tu večer ostaviti dijete nekome na čuvanju. bila ta večer nova godina, običan petak ili srijeda.
jebate, ispada stvarno da sam grozna osoba jer mi se ide van bez djeteta umjesto da čubim pred tv-om.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:22   #31
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa, dobro, neke su rekle i 'zar je tak teško novu godinu provest doma s djetetom, meni je moje dijete naj naj naj, ne idem nikud bez njega, zašto bih išla ikamo'...
I što to nije njihovo pravo? Jesu li se one time pribile na samomučenički križ ili su rekle da im je to užitak?

Quote:
ne vidim razlog zašto bi se ikoju majku prozivalo ako poželi koju večer izaći van, pa ponekad i sa zakonitim suprugom, i tu večer ostaviti dijete nekome na čuvanju. bila ta večer nova godina, običan petak ili srijeda.
A tko ih je prozvao? Jedino ako se same osjećaju prozvane zato što je netko drugi rekao da je njemu gušt nešto drugo. A to je onda njihov problem.

Jedino se u koliko-toliko negativnom smislu spominjalo ostavljanje djece nepoznatoj osobi, u nepoznatoj okolini i sa nepoznatim društvom. Ali ako nekome to njegova savjest (i zakon) dopuštaju, sretno im bilo.

Quote:
jebate, ispada stvarno da sam grozna osoba jer mi se ide van bez djeteta umjesto da čubim pred tv-om.
Ma da? Jebote, a ja taman pomislila da mi kojima je zadovoljstvo biti doma sa obitelji imamo neki socijalni poremećaj...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:37   #32
svakavih nas ima-ja ću samo reći ko voli nek izvoli.
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:46   #33
Ajde nemoj te se bezveze prepirati - svi imate pravo na svoje odabire izaći bez djeteta ili sa djetetom nije važno, sve ovisi o stavovima i iskustvima. Ali cilj ovoga nije bilo da roditelji imaju ili nemaju grižnju savjesti ili "brigu" na novoj nego mi je bio cilj organizirati to da se djeca zabave - jer ja osobno sam mrzila kad god su me starci vukli na nekakve glupave fešte sa hrpom starije ekipe (njihovih prijatelja, rodbine i sl.) to mi je bila tlaka do bola . Možda bi djeci bilo ovo koma ali bi se prije organiziralo upoznavanje tj. kako ste rekli "čajanka" gdje bi se upoznali klinci, roditelji teta i tak. A mislim da bi se većina klinaca u takvim sit. npr. nečiji rođendan gdje ne poznaju sve klince ili npr. ovakav doček nakon nekog vremena i kroz neku igru opustila i uživali u tome ali...
MaliŠlempo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 22:36   #34
U vezi slavlja Nove Godine sa djecom. Evo , mi smo slavili i u Tuheljskim Toplicama, Čatežu, Sv. Martinu i tamo postoji animacija za djecu u hotelu gdje se i slavi Nova Godina. Djeci je bilo super. Uživala su, igrala su se, gledala crtić, imala tombulu, plesali...papali kad su htjeli i štu su htjeli. Mi odrasli se zabavljali, plesali, pili i napili se )) Uglavnom, djeca nam uopće nisu smetala a niti smo ih viđali. U sigurnim rukama sa animatorima i sa ostalom djecom, potpuno su se zabavljali i na spavanac su tek bili spremni oko 02.00 h. Tada su naglo bili umorni , a kako smo mi htjeli još i bili veseli, spojili smo stolice i oni su se razvukli na stolicama i zaspali uz svu buku i galamu. Nismo ih htjeli voditi u sobu da tamo budu sami. Obzirom da su različite dobi, pa kad bi jedno otišlo , htjelo bi i drugo, a drugo je maleno. Ali,ni pomišljali nismo ostaviti kod kuće ostaviti samo ovo odraslije dijete, kako to ovdje neki pišu da se dijete do šestog razreda može ostaviti samo kod kuće. Djeca dok su maljoljetna dužnost i odgovornost je roditelja da se brinu o njima. A šesti razred je 13 godina, stoga ili sa sobom uz animatore ili sa sobom i povest neko društvo njegovo odnosno sličnu dob, ili ako ne žele mogu ostati kući sa nekim odraslim ili otiši kod nekog odraslog . Ali nikako i nigdje sami sa svojom generacijom. Treba imati granice i odgoj postaviti na pravo mjesto u pravo vrijeme.
Što se tiće slavlja, moram samo napomenuti da ti aranžmani koji uključuju takve animacije imaju i svoju cijenu. Pa stoga ona se kreće sada od 1600-2200 kuna za tri dana boravka. Tako da treba iskalkulirati ali zabava je zagarantirana ako imate dobro društvo i ako ste sigurni da su Vam djeca sigurna i da im je dobro, da se i oni zabavljaju. Sretno.
Sandrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 10:49   #35
Quote:
-annaa kaže: Pogledaj post
Uživajte u djeci jer vrijeme tako brzo proleti. Zar je bed dočekati Novu s djecom
potpisujem
mamano1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.