Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2005., 12:49   #1
Bundek

Prošetao sam ovih dana par puta do Bundeka i vidim da se tamo opasno čisti i sređuje. Nadam se da će napokon jedno od nadivljijih kutaka u samom centru grada postati ugodno mjesto za šetanje bez tona smeća, leševa konja, a ponekad bogme i ljudi. Jedino što mi je smetalo je to što ovi naši mezimcoljupci puštaju svoje pse u vodu pa naganjaju onih par pataka i vodenih ptica što su se udomile na jezeru. Iako im na svakom ćošku stoji tabla, zabranjeno kupanje pasa.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 20:51   #2
cuckoljupci su problem svugdje.
totalni su primjer nekulture i netolerancije.
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 22:36   #3
Ajde nećemo generalizirati
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 01:11   #4
Ja obozavam njemacke ovcare. Imamo sam jednog 13 i pol godina. Ali zato sam morao, kao i vecina drugih, nositi sa sobom vrecice kada sam je vodio u setnju.
U Zagrebu sam imao susjeda koji je u dvosobnom stanu imao vucjaka.
Nije mi jasno kako ti ljudi mogu zivjeti sa velikom zivotinjom u tako malom stanu. Pogotovo sto vucjaci imaju vrlo intenzivan miris.
Nas pesonja je obitavala u vrtu, gdje je imala svoju kucicu. Nikada nije bila na lancu. Jedino, kada je vec dobrano ostarila svaku noc je spavala u garazi.

Ovdje se pse ne smije voditi na plaze do iza 6 po podne.

Dok ne pocnu frcati globe, ljudi ce i dalje kupati pse u Bundeku.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 11:44   #5
kaj nije Bundek crpiliste vode za Zagreb?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:23   #6
Quote:
kaj nije Bundek crpiliste vode za Zagreb?


Od sad pijem samo pivo.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 12:00   #7
kupanje pasa je zabranjeno zbog ribica. a oni pak imaju prao unistavati do mile volje. ziher je dno prekriveno udicama. moj je pas zavrsio na operacije zbog jedne takve kod rakitja.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:52   #8
Quote:
Billi kaže:
kupanje pasa je zabranjeno zbog ribica. a oni pak imaju prao unistavati do mile volje. ziher je dno prekriveno udicama. moj je pas zavrsio na operacije zbog jedne takve kod rakitja.
Normalno da je zabranjeno kupanje pasa, da nema ribiča Bundek bi izgledao kao napuštena džungla prepuna smeća ... kaj mislite da bi vlasnici pasa uređivali bundek?

Ribiči žele mir na jezeru, a ne da im stalno psi skaču u jezero ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:58   #9
Quote:
jimmy jazz kaže:
kaj nije Bundek crpiliste vode za Zagreb?
Fala bogu nije. Velika Mlaka i Črnkovec.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:44   #10
naravno da je.

citat:

U toku provedbe interventnog programa za poboljšanje vodoopskrbe grada Zagreba u području jezera Bundek izbušena su i u eksploataciju uključena tri zdenca (1988.g.) iz kojih se i sada u gradsku vodoopskrbnu mrežu utiskuje protok od oko 300 l/s. Odluka o vodozaštitnom području “Zapruđe” donesena je u prosincu 1987.g.


a sad je i jasnije zakaj se pesi nebi trebali kupati..i jos neke stvari...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:50   #11
ili tocnije...svako ko ima malo zdravog razuma zna da i voda iz Save ide v Bundek...tajne podzemnih voda.

no, citat za neupucene.

U razdoblju između 1983. godine i 1995. godine u području jezera Bundek aktivirano je crpilište Zapruđe sa tri aktivna zdenca i sa kontinuiranim crpljenjem protoka od oko 300 l/s. Isto tako kod termoelektrane - toplane izgrađen je prag koji je podigao vodno lice Save od praga do mosta Slobode i intenzivirao strujanje podzemne vode u širem području praga. To je intenziviralo infiltraciju vode iz Save i intenzivnije kolmiranje dna korita rijeke Save uzvodno od praga u razdoblju malih voda rijeke Save.

osim ak se u medjuvremenu nije zatvorilo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 20:16   #12
Ja imam ovakve podatke:

"Crpilište Zapruđe izgrađeno je početkom 80-tih godina (iz druge lit. 1983. godina u sklopu priprema za Univerzijadu), kao interventno , zbog nedostatka vode za oskrbu. nalazi se u neposrednoj blizini jezera Bundek i rijeke Save. Kvaliteta vode ja zadovljavauća uz znatnije kolebanje temperature od 8 do 19 oC.
Voda nije značajnije opterećena organskim tvarima iako je u neposrednoj blizini jezera Bundek i uz rijeku Savu, tako je ukupan sadržaj organskih tvari u rasponu od 0,5 do 0,7 mgO2/l, odnosno koncentracija organskog ugljika (TOC) je od 0,71 do 0,80 mg/l. Prisutnost teških metala nije značajna, voda je po tipu prilično tvrda tvrdoće 14,0 onj s elektroprovdljivosti od 430 do 490 mS/cm". Literatura: monografija izdana povodom 125 godina vodoopskrbe i odvodnje, 2003 god.

Opaska: Postoji pravilnik o kvaliteti vode za piće vidi NN.

Neslužbeno se sijećam priča o povećanim fenolima (pranje auta, zabranjeno prije 3 godine)

Iz istog izvora:

"Za potrebe zagrebačke vodoopskrbe korise se vodocrpilišta:
Mala Mlaka, V. Gorica, Petruševec, Sašnjak i Strmec."

Sad se nešto govori o izgradnji vila na Bundeku, uz samo jezero, nemam provjerene informacije.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 14:51   #13
nešto mi nije jasno
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 22:54   #14
Hm.. vodocrpiliste Zaprude na Bundeku? To mi je malo ono... ne znam.. kao park Maksimir na Trnju
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 08:16   #15
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Hm.. vodocrpiliste Zaprude na Bundeku? To mi je malo ono... ne znam.. kao park Maksimir na Trnju

Od Zaprudja do Bundeka ima 200 metara
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 11:00   #16
A, kad pogledam kartu, istina, ajde... ma problem je sto je meni Zaprude okretiste A do tamo ima malo vise. A dobro, nisam znao da je to zapravo krajnji rub Zapruda.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.