Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 01:10   #21
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
...sad je taman, čak i malo tanušan, 16/106
.....
joj ovo je offtopic, al moram iskomentarisati.
ma kako je to tanusno?
mala od kumova je isto oduvijek dobro jela i sa 2.5-3 godine imala oko 16kg i 104cm. i po meni je ona krupnije dijete
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 08:02   #22
moj mali ima skoro 4 godine. ne znam kako stoji po tablicama, ali kad ga pogledaš, izgleda baš taman najljepše, možda malo mršavije nego njegovi kolege iz vrtića. hlače su mu uglavnom široke u struku sve koje kupimo, i u sve uvlačim gumice. ma nije važno. htjedoh samo reći da će se i ovaj mališa istopiti jednom... valjda
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 08:41   #23
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
sad si me raskrinkala! baš se na drugoj temi raspitujem za komplete uz pomoć kojih dijete brzo uči brojeve, slova, čita, piše, pamti, ma sve express. pa ako mu to uvedem skupa s prosom, možda uspijemo uskladiti intelektualni i fizički razvoj i krenuti u školu kad navrši 25 kila.
Sad si mi dala misliti, moj ima 5 mjeseci i 8,5 kila i možda bih mogla i ja krenuti s tim, to nono za 500 kn?

Uz jabuku, naravno, krećem s brojevima
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:37   #24
koje rižine pahuljice dajete? ja sam svome za sad dala jabuku, danas ću mrkvu pa bi sljedeće htjela rižine al ne znam koje
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:41   #25
Quote:
ribica2302 kaže: Pogledaj post
koje rižine pahuljice dajete? ja sam svome za sad dala jabuku, danas ću mrkvu pa bi sljedeće htjela rižine al ne znam koje
Ja bih radije rižu, bijelu, kao što netko reče, ionakoće sve integralno jesti pa neće riža skoditi
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:44   #26
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Ja bih radije rižu, bijelu, kao što netko reče, ionakoće sve integralno jesti pa neće riža skoditi
znači mogu običnu rižu skuhati? ma frendica me isprepadala ona maloj sve kupuje gotovo, onu bebi hranu u dm i sl.
jeste davale palentu? vidla sam na pakiranju da piše da ima glutena pa mi je to sad joooooooooooj
još mi najlakše cicu uvalit i bok
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:05   #27
Quote:
ribica2302 kaže: Pogledaj post
znači mogu običnu rižu skuhati? ma frendica me isprepadala ona maloj sve kupuje gotovo, onu bebi hranu u dm i sl.
jeste davale palentu? vidla sam na pakiranju da piše da ima glutena pa mi je to sad joooooooooooj
još mi najlakše cicu uvalit i bok
Možeš, samo je dobro raskuhaj. Uvijek je bolje cijela žitarica, makar i bijela, nego pahuljice koje isto imaju svega unutra.

Ima vjerojatno palenta bez glutena, a ionako sad neki pedijatri govore da može i gluten od početka po novom... Potraži u bio i bio ili DM-u na zdravoj prehrani i pogledaj sastav palente, ili uzmi krupicu od pira, slična je.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:47   #28
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Bebolinac ima uzasno bolne vjetrove od kruske, a 7mj star.
Odlucila sam da jos malo odgodim krusku, ali do kojeg mjeseca?
Da li je imala koja od vas slicnu situaciju?
moja je imala od breskve sličnu rekaciju sa 6 mj (što je po strožim tablicama prerano za davat breskvu općenito, ali kontala sam domaća je pa hajde), a kasnije je nestalo, odgodila mjesec dva i bilo sve ok (dakle sa cca 8 mj kada je strožim tablicama i vrijeme za breskvu)

zanimljivo je da je i tvoj kao i moja imao problema sa grčevima, znam sa teme o AD, znači kod ovih beba treba malo bit oprezniji

a mojoj isto šljiva smeta, izbaci joj oko usta nešto, ne puno, ali dovoljno da vidiš da nešto ima, iako sam je ejdno vrijeme intezivnodavala sada je en dajem nikako, a marelicu je jela iz kupovnih kašica alnatura,frutek i hipp i nije joj smetala (mada frutek ima i limunovog soka), ali nedavno joj dala juvitana kašicu što se proizvodi u srbiji kajsija i kod usne joj nešto izbacilo, tako da mislim da njoj sve to koštunjičavo malo smeta, samo breskva sada prolazi, a nju sam prvu dala, moguće da sam i ostale dala tako rano da bi bilo sličnih tegoba sa grčevima i vjetrovima
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:37   #29
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Možeš, samo je dobro raskuhaj. Uvijek je bolje cijela žitarica, makar i bijela, nego pahuljice koje isto imaju svega unutra.

Ima vjerojatno palenta bez glutena, a ionako sad neki pedijatri govore da može i gluten od početka po novom... Potraži u bio i bio ili DM-u na zdravoj prehrani i pogledaj sastav palente, ili uzmi krupicu od pira, slična je.
to za gluten sam i ja čitala da ako je na mm, al ne riskira mi se baš...ionako sam mislila u dm otić i uzeti one njihove bio žitarice, mislim da je bolje to uzet nego one prerađene koja su namijenjene za bebe
__________________
moje sve

Zadnje uređivanje ribica2302 : 13.11.2013. at 11:42.
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:13   #30
postoje marke palente koje imaju etiketu "bez glutena"

u principu kukuruz je bez glutena ali kako se na istim trakama može naći i dr žitarica zato stave tragove glutena

ja sam od početka davala npr normalnu palentu nisam izmišljala ništa

a rižu sam davala hipp jer je zgodna

a sad nakon uvođenja i heljde dajem 4 korn od alnature koje sadrže 60% riže, a dajem i običnu

normalno da možeš sve davat obično, samo je nekad znanstvena fantastika sve to stić spremit uz bebu koja traži stalnu pažnju, pa puže, pa ako moraš skuhat i vama i bebi dva obroka ili čak tri i cjelovitu žitaricu, ono sve je 5 minuta a na kraju mi fali tih po 5 min

neki kuhaju cjelovitu žitaricu ujutro pa daju cjeli dan u obrocima, ali meni se ne sviđa da cijeli dan dijete mlati po istom zrnu
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:37   #31
Meni stvarni nije problem kuhati zitarice jer stavim puno vode i one se same kuhaju, samo zadnju minutu-dvije mijesam.
Jedino mi je problem praviti pravu puru jer se mora stalno mijesati pa otkako me cura hvata za nogu,.vuce i grize, ne spremam je vise. Radije napravim instant i igram se s curom. Muzu i sebi ne kuham preko dana. Uvecer kad smo oboje kuci, jedno od nas dvoje spremi nesto brzinski.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:56   #32
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Meni stvarni nije problem kuhati zitarice jer stavim puno vode i one se same kuhaju, samo zadnju minutu-dvije mijesam.
Jedino mi je problem praviti pravu puru jer se mora stalno mijesati pa otkako me cura hvata za nogu,.vuce i grize, ne spremam je vise. Radije napravim instant i igram se s curom. Muzu i sebi ne kuham preko dana. Uvecer kad smo oboje kuci, jedno od nas dvoje spremi nesto brzinski.
I kod nas je ovako što se tiče naših obroka, a njoj kuham žitarice ujutro i za ručak. Za rulčak svaki dan, a doručak joj nekad budu zobene koje se ne kuhaju tako da si tu skratim pripremu doručka nekad.
Za večeru ima instan pahuljice na mlijeku. Kada bude starija i za večeru ću joj kuhati jer ću joj onda kuhati žitarice na km.
Ovako mi je instan lakše smiksati s adaptiranim (pokušala sam jednom griz skuhati na vodi pa umiješati mlijeko i nije nikako ispalo pa to više ne radim).
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:57   #33
@JustForFun:

Dobro si primjetila. Ocito bebama koje od pocetka imaju problema sa crijevima (ili njihovom nezreloscu) treba pripaziti kod voca i povrca koje napuhava.
Danas saznala da i brokula napuhava.
Cekati cu da navrsi 8mj pa cu opet probati mu dati krusku. Mahune, koje bi sad mogao jesti, trenutno zaobilazim u sirokom luku.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:14   #34
ja sam isto od pocetka davala obicnu palentu, sa tragovima glutena. isto kao sto neke druge bezglutenske izvikane alnaturine zitarice imaju tragove glutena pa mogu od 6mj, tako moze i obicna instant palenta
moja u pocetku nije voljela palentu, kasnije ju je zavoljela i sad uvijek prolazi
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:25   #35
Brokola i cvjetača itekako napuhuju, zato se i ne daju prije 8 mj. A mahunarke tek sa 10 mj. Osim mahuna jer su one najblaže.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:35   #36
Renata, sto od instanta joj dajes uvecer s AD?
Ja sav instant sto sam kupila sadrzi u sebi AD i priprema se s vodon, a voljrla bih naci neke instant pahuljice koje bih joj za veceru pravila s njezinim ADom.
Od svega mi je zaista najmanji problem kuhati prave zitarice jer tu nikakvog posla nema, ali me strah da ih pojede previse. Posljednja dva dana je inala veceru i to sam joj dala Hipp Good Night, svidja joj se i ne padne joj tesko Jednom sam joj dala Humana kasicu za laku noc i jako je lose spavala, a mozda je i slujnost.
Uglavnom, ovih dana joj dam za dorucak samo voce, za rucak zitarice ili krumpir s povrcem ili meso s povrcem, a za veceru je instant. Nisam ljubitelj instanta, ali nemam ideja. Preko dana pojede dosta jogurta pa pura s jogurtom ne dolazi u obzir, a ionako ne pravim pravu puru. Griz ne zeli jrsti Zas
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:38   #37
Instant su: 3Korn, 4Korn, 7Korn. Instant proso, instant griz od babylova.

A kažu da imaju i Nestle neke: 8Korn i sl.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:39   #38
Inace, moja je imala grceve od rodjenja, ali na dohranu super reagira. Jednom je bljucnula sirovu jabuku i to je bilo to. Ipal, mene je strah grceva pa joj cvjetacu i mahune jos nisam uvela. Brokulu jesam vec sa 6,5 mj i nije bilo problema.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:42   #39
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Instant su: 3Korn, 4Korn, 7Korn. Instant proso, instant griz od babylova.

A kažu da imaju i Nestle neke: 8Korn i sl.
Ove kornove ne voli, samo s vocem, a ne dajem joj vocr uvecer. Griz ni pod razno. Prosa dosta pojede u cjelovitom obliku. Nestlea me strah.
Znaci, ostajr nam samo Hipp Good Night.

WM, sto ti dajes za vecernji kruti obrok? Bas mi je to zeznuto.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:50   #40
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Renata, sto od instanta joj dajes uvecer s AD?
Za večeru joj dajem: 3 korn (babylove), 4korn (alnatura), 7korn (hipp), zob i šljiva (nestle) i rižolino.

Od tih što se rade s vodom dajem hippove (banana s dvopekom, banana i rižine, jabuka i rižine, jabuka i zob) i milupinu je jela (banana i rižine).

Moja jogurt ne voli baš sam nego s voćem više tako da joj to bude doručak.
Žitarice joj dajem dva puta dnevno. Ne uz svaki obrok jer mi se činilo previše i po preporuci gastroenterologa da ne treba stalno žitarice jesti.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.