Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 10:07   #21
Pokušaj što više biti vani, samo prespavaj doma.
Što se manje vidite, manje ćete se svađati.
Vrlo vjerojatno ego progovara iz vas i zato se svađate.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:11   #22
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
ja sam radikalan, ja bih ga napenalio nogom na ulicu ko ga jebe.


skupa s namještajem...ne bi taj kod mene živio ni dana duže....
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:22   #23
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ova situacija je prolazna, štoviše ima i rok, neće trajati vječno.
Da, teoretski....Samo što se taj rok može(a obzirom na situaciju i njegovo ponašanje) i vrlo moguće hoće produžiti. Do u principu kad mu treba...


Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Dozvoli sebi tugu (u spavaćoj sobi), pogledaj situaciju realno i dobro preispitaj
Ne vidim zašto bi ona tugovala i jecala u jastuk u vlastitom životnom prostoru.Pa ebemu zar ni otugovati ne može kako spada i kako zaslužuje, nego se zbog njega treba skrivati i gušiti svoje emocije?
Zašto?
Da ga možda ne bi nanervirale njezine suze?
Da se ne bi osjetio nelagodno zbog njih?
Pa sam je kriv što su tu na prvom mjestu. Najbolje da ga još pošteđuje posljedica njegove debilnosti.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Fokusiraj se na to kako ćeš sebi tih par tjedana učiniti "podnošljivima", zaključaj kupaonu kad uđeš u nju, pepeljaru si dodaj sama, ne reagiraj na podbadanja
S ovim se slažem. osobito ovim boldanim...Zašto ti njega u ovakvoj situaciji više išta moliš?Makar to bilo i obično dodavanje pepeljare?

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
na druženja odlazi nekamo i nadiđi onu blesavu rečenicu o izbacivanju iz TVOG stana kojom sasvim bespotrebno njemu pokazuješ neku kao nadmoć.
Ne pokazuje nikakvu nadmoć. Pokazuje da neće trpjeti zlostavljanja u svoja četiri zida. U svom domu koji bi trebao biti jedina oaza u ovom svijetu gdje se na miru može opustiti i odmoriti. Ako se odriče toga onda sve vrit...


Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Stani.
Udahni.
Popij kavu/čaj.
Odluči.
I nastavi živjeti.
I s ovim se slažem isto

Bez njega koji zagađuje njezin peace of earth i peace of mind.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:25   #24
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Iskreno, dala bi se kladiti da ima nekoga jer na tu svu svoju situaciju (nisam ni sigurna kak će si plaćati stan jer plaću i prekovremene dobiva doslovno u ratama po 500 kuna kroz mjesec) on je sam rekao da ide, bez nekog pretjeranog razloga (jednostavno sam mu počela ići na živce). Osim toga imao je u planu dati otkaz jer bi počeo raditi sa mnom, kupili bi još par strojeva i proširili biznis. Odbaciti ajmo reći neku materijalnu sigurnost i normalan život sa mnom i to kao što sam navela bez nekog posebnog razlog (ne branim ovdje samu sebe, realna sam) može samo netko tko želi život sa nekim drugim.
.
ne mora biti, to sam i ja mislila, medjutim njemu je jednostavno pukao film, prestao me voljeti i otisao u gore " bez nekog posebnog razloga"

jer bila sam u istoj situaciji, ali smo imali zajednicko dijete pa smo se istrpili 2 mjeseca, srecom uglavnom sutnjom (mada sam ja bila u istoj frustraciji, nespavanja, povracanja, placa i haosa, dok je on spavao snom pravednika)

nemam neki pametan savjet.
te stvari sto navodis kao primjer svadja su uglavnom bagatele, koje ti u svom ocaju dozivljavas kao katastrufu, sto je razumljivo.
probaj malo sa distance promatrati sve,. i da DRUZI se sa ljudima koji te opustaju, zovi ih doma, i idi van sto vise mozes, i odtrpi tih mjesec dana uzdignute glave...
znam da ti sad djeluju nesavladivi, ali kad prodje zaboravices
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:30   #25
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Da, teoretski....Samo što se taj rok može(a obzirom na situaciju i njegovo ponašanje) i vrlo moguće hoće produžiti. Do u principu kad mu treba...
Samo razumno.
Mili rok je tada i tada, tog dana ja mijenjam bravu.
Točka. Amen. Kraj.


Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi ona tugovala i jecala u jastuk u vlastitom životnom prostoru.Pa ebemu zar ni otugovati ne može kako spada i kako zaslužuje, nego se zbog njega treba skrivati i gušiti svoje emocije?
Zašto?
I njena odluka je bila da će to biti njihov (ne njen) životni prostor.
Sasvim je fer i korektno ispoštivati da on ima pravo na izbor u životu, izabrao je otići.
Isto tako fer je priznati da je to bio i njegov životni prostor i sasvim je korektno dati mu neki period da se iseli.


Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ne pokazuje nikakvu nadmoć. Pokazuje da neće trpjeti zlostavljanja u svoja četiri zida. U svom domu koji bi trebao biti jedina oaza u ovom svijetu gdje se na miru može opustiti i odmoriti. Ako se odriče toga onda sve vrit...
Ooooo pokazuje i to još kako. Jadno, al pokazuje.
I nije to "nadmoć", to je čisti jad - jedina stvar u kojoj ona kao ima "kontrolu".
Moje. Marš van. Jadno.


Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Bez njega koji zagađuje njezin peace of earth i peace of mind.
Sasvim je nebitna njegova lokacija za to zagađenje.
Ono će se odvijati dok god ona ne ozdravi i ne izbaci ga iz srca i glave.
To traje.
Nekada duže, nekada kraće ovisno o tome kakva si osoba.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:41   #26
Druži se što više s prijateljima, idite na pića, kino, uživaj, zabavljaj se, možeš i stalno zvati nekoga od njih doma pa gledajte fimove, družite se i slično, njega ignoriraj, to će ti olakšati, a i ubrzati vrijeme dok se on ne iseli. Osim toga možda i njega to potakne da što prije ode. Uglavnom najgora opcija je da si stalno doma s njim i da se podjebavate.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:07   #27
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Fokusiraj se na to kako ćeš sebi tih par tjedana učiniti "podnošljivima", zaključaj kupaonu kad uđeš u nju, pepeljaru si dodaj sama, ne reagiraj na podbadanja, na druženja odlazi nekamo i nadiđi onu blesavu rečenicu o izbacivanju iz TVOG stana kojom sasvim bespotrebno njemu pokazuješ neku kao nadmoć.
^^ sve ovo.

ja bih još dodala... ako se ne iseli do zadanog roka, go ahead & zovi mu policiju. kakvi susjedi, draga... pa to je TVOJ život, nećeš si valjda dopustiti stres na dnevnoj bazi & produljivati si agoniju zbog toga što moooožda neka tamo susjeda nazove tvoje starce. misli na sebe i zaštiti sebe.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:08   #28
prvo, to je tvoj dom i nemaš se razloga micati, a ni bježati iz njega ili na bilo koji način se sklanjati nekome tko to ne poštuje.

a drugo, sve ti se ovo dešava jer još nisi prihvatila činjenicu da je između vas gotovo.

njegovi razlozi prekida su potpuno nebitni. gotovo je i prisili se priviknut na to.

prestani se ponašat kao da ste i dalje par, općenito ga tretiraj kao stranca u svom stanu, jer po ovome što ti priređuje svakodnevno on to i je.

ne vidim razloga zašto bi se dvoje ljudi nakon prekida nastavili gledati goli, zaključavaj se kad se ideš tuširati.
nema ti on šta dodavati stvari po kući, ti si sad ovisna samo i isključivo o sebi, ne očekuj, a ni ne traži njegovu pomoć.
njegovi komentari...a gle, pokušaj ne reagirat na njih, iako ti je još uvijek stalo do njega pa te zato pogađaju.
ako ti se plače, isplači se. pred njim. zašto ne? pa čovjek si.
definirajte točan datum njegovog iseljenja.
ako primjetiš da se datum približava, a da on ne mrda, nemoj biti lijena, nabavi prazne kutije pa trpaj njegove stvari u njih. tek toliko da vidi da misliš ozbiljno.

kad sama počneš poštovat svoj prostor i sebe, vjerujem da će i njemu dojadit potencirat svađe.

i da...okruži se dragim ljudima. puno je lakše prebrodit ovakve situacije kad imaš nekog pored sebe tko te spreman saslušat.
ne očekuj odgovore od njih, primjetit ćeš kako će izvuć najbolje iz tebe.

osobno sam imala slučaj gdje je bivši ostao još 3 mj. živjet kod mene u stanu, al sam imala tu sreću da smo se oboje ponašali civilizirano.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:14   #29
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
^^ sve ovo.

ja bih još dodala... ako se ne iseli do zadanog roka, go ahead & zovi mu policiju. kakvi susjedi, draga... pa to je TVOJ život, nećeš si valjda dopustiti stres na dnevnoj bazi & produljivati si agoniju zbog toga što moooožda neka tamo susjeda nazove tvoje starce. misli na sebe i zaštiti sebe.
Boldano, kao i savjet o promjeni brave prije svega jako ovise o tome da li je on prijavljen na toj adresi,
da li mu je ona kao vlasnik nekretnine potpisala u MUP-u da dozvoljava da se prijavi na njenu adresu.

Ukoliko jest, toplo preporučam da se iz ovih stopa ode raspitati u MUP kako ga odjaviti bez njegova pristanka.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:20   #30
nisi ti još rasčistila sa sobom
da jesi odavno bi on letio
__________________
Istina je skup poklon, ne ocekuj ga od jeftinih ljudi!
Qintus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:25   #31
...ili...dofuraj u stan nekog zgodnog, al dovoljno čvrstog frenda.
koji je spreman prespavat tu i tamo, i ujutro si gol skuhat kavu u, do jučer zajedničkoj kuhinji.
naravno, svaki put prolazeći pored kauča na kojem on spava.
muškarci ne vole udarac na ego.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:26   #32
Quote:
Qintus kaže: Pogledaj post
nisi ti još rasčistila sa sobom
da jesi odavno bi on letio
Pa hajde žabac baš da čujem kaj ona to treba raščistiti sa sobom?

Sasvim moguće da je ona svjesna da je njoj još stalo, al on je izabrao i kaj sada?
Kaj ona tu ima raščistiti sa sobom?
Ona će se polako čistiti i raščišćavati, al za to je potrebno vrijeme, razum, smirenost, promišljanje, uviđanje, spoznavanje istine....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:28   #33
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Pa hajde žabac baš da čujem kaj ona to treba raščistiti sa sobom?

Sasvim moguće da je ona svjesna da je njoj još stalo, al on je izabrao i kaj sada?
Kaj ona tu ima raščistiti sa sobom?
Ona će se polako čistiti i raščišćavati, al za to je potrebno vrijeme, razum, smirenost, promišljanje, uviđanje, spoznavanje istine....
njoj je još stalo do njega i nada se da će se nesšto promjenit
da je drukčije poduzela bi nešto
pozvala policiju vojsku prijatelje vrištala bi svaki dan bilo šta

https://www.youtube.com/watch?v=eQomPob3uqY
__________________
Istina je skup poklon, ne ocekuj ga od jeftinih ljudi!
Qintus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:29   #34
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
...ili...dofuraj u stan nekog zgodnog, al dovoljno čvrstog frenda.
koji je spreman prespavat tu i tamo, i ujutro si gol skuhat kavu u, do jučer zajedničkoj kuhinji.
naravno, svaki put prolazeći pored kauča na kojem on spava.
muškarci ne vole udarac na ego.


Hajd bar ručnik oko pasa, dok mu se sa divne crne kose kapljice cijede niz leđa...:mljac:
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:30   #35
Quote:
Qintus kaže: Pogledaj post
njoj je još stalo do njega i nada se da će se nesšto promjenit
da je drukčije poduzela bi nešto
pozvala policiju vojsku prijatelje vrištala bi svaki dan bilo šta
No Shit, Sherlock
Ostatak nadasve zreo i razuman.

Ipak bolje da pozove majmunastog...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:36   #36
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post


Hajd bar ručnik oko pasa, dok mu se sa divne crne kose kapljice cijede niz leđa...:mljac:
možda zvuči ko zajebancija, al ja bi to napravila.
čak mi nebi bilo bitno dal je zgodan, samo da je spreman na mogući konflikt s dotičnim i svog pišonju mu na redovnoj bazi trljat o nos
nekome bi dojadilo, kad tad.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:56   #37
...aha, sve bih i ja tako...teoretski...
pa kad se takvo sranje dogodi, a ti u jebenom kovitlacu milijarde emocija, pitam se što bi zapravo tko od vas napravio tad....
teška situacija, ali nije nerješiva...strpi se.
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:04   #38
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
I njena odluka je bila da će to biti njihov (ne njen) životni prostor.
Sasvim je fer i korektno ispoštivati da on ima pravo na izbor u životu, izabrao je otići.
Isto tako fer je priznati da je to bio i njegov životni prostor i sasvim je korektno dati mu neki period da se iseli.
Ali vidi.
Kao što sam i sama u svom prvom odgovoru na ovu temu rekla, i moja bi prvotna sugestija njoj bila izdržati to vrijeme. To bi bila normalna reakcija na iole normalan odnos dvoje ljudi koji se više ne vole, ali ostavljaju ipak obzir prema bivšem partneru i bivaju ljudski (normalna reakcija na eto, tu neobičnu situaciju).
ALI ovdje ne vidim ni fragment "normalnosti". Dapače. Vidim jednostrani sadizam. Ne vidim da je njemu i najmanje stalo do toga da zadrže ljudski odnos. Dapače, bahat je, ironičan, podrugljiv i na sav taj bol koji ona proživljava zbog tog njegovog prekida, još dodatno utrljava sol na ranu tim indolentni i bezobraznim držanjem.
To je po meni jako podlo i zločesto.
Sa takvima imati obzira? Nauštrb sebe?
Nadalje, da...Bila je njena odluka uzeti ga pod svoj krov. Kad je i dokle za to imala razloga. Sad je svaki razlog da on bude tu nestao. Velim, jedini motiv koji bi imala da mu popusti još tih nekoliko tjedana je vizavi njihova odnosa, vizavi tog "humanog" razlaza, toga što je unatoč svemu on to ipak nekako "zaslužio" od nje...
A to nikako nije slučaj.
Ona misli za njega da je smeće od čovjeka.
Zna se kako se postupa sa istim.


Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ooooo pokazuje i to još kako. Jadno, al pokazuje.
I nije to "nadmoć", to je čisti jad - jedina stvar u kojoj ona kao ima "kontrolu".
Moje. Marš van. Jadno.
Mnogo je manje "jadno" jecati u vlastiti jastuk noćima, a danju bježati iz vlastita stana te se smucatii okolo ko beskućnik ne bi li car imao privatnost i mir. Velim, još će mu se prohtjeti dovesti djevojku. Bude li poslušala tvoj savjet, omogućit će im i brdo privatnosti.
Zašto je jadno izbaciti zlostavljača iz stana?
Zbog čega?
Da mi se rođeni brat ovako sili nada mnom u mom stanu letio bi van. Da bi sa nekim imao pravo dijeliti životni prostor (u bilo kojem odnosu) to treba zaslužiti. A to se zaslužuje bivanjem kulturnim. Obzirnim. S osnovnom dozom respekta prema osobi s kojom živiš.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Sasvim je nebitna njegova lokacija za to zagađenje.
Ono će se odvijati dok god ona ne ozdravi i ne izbaci ga iz srca i glave.
To traje.
Nekada duže, nekada kraće ovisno o tome kakva si osoba.
S ovim se načelno slažem.
Ali stojim pri tome da je uvijek najbitniji faktor fizičko udaljavanje.

Kad se s nekim raskine, i kad taj raskid padne ovako kako je pao njoj(koja je ostavljena) pametno je riješiti se i najmanjih sitnica koje podsjećaju na bivšeg partnera. Tako se mnogo brže cijeli. Lakše otuguje...
A ona nema kad ići ritualno bacati/spaljivati njegova pisma, pospremati ladice s uspomenama i sl...Ona njega cijelog ne može izbaciti iz kuće!!
I hajde...to bi donekle i imalo smisla, da je situacija normalnija.

Ali ovako...hey, ta on duguje njoj ne ona njemu.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:10   #39
Nemaš se ti šta njemu sklanjat. Nemaš se ti šta sekirat šta će susjedi reć. Nemaš ti šta brinut di će on jadan i bidan ić ako ga izbaciš.
On je trebao o tome kontat. On se tebi treba sklonit iz tvog stana. On treba brinut šta ćeš ti reć i shvatit te ozbiljno kad mu kažeš da leti jatu svome iz tvog stana. A da budemo iskreni, njega ovo jako zabavlja koliko vidim.

Ja da sam prekinula sa partnerom i da je stan njegov, ne bi se izmotavala ni tražila da ostanem dok se ne snađem. Nije mi to tetka, neg bivši partner s kojim je prirodno nakon prekida ne bit mu pred očima svako malo.
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:10   #40
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
...ili...dofuraj u stan nekog zgodnog, al dovoljno čvrstog frenda.
koji je spreman prespavat tu i tamo, i ujutro si gol skuhat kavu u, do jučer zajedničkoj kuhinji.
naravno, svaki put prolazeći pored kauča na kojem on spava.
muškarci ne vole udarac na ego.

Iako ništa manje djetinjasta, ovo je ipak mnogo maštovitija provokacija od one njene s čajankom
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.