Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2016., 03:03   #281
Da ne bude da samo kudim muslimane,malo moram opest i po HVOu.
Kad ste kod napustanja polozaja.Mi smo u posavini znali za gotovo sve iole ozbiljnije akcije koje ce biti preduzete protiv nas,od muslimana smo znali za svaku koja je ukljucivala vise od 1 sela.
Pricalo se tih dana da ih to otkucavaju ovi iz HVO-a,i da nam prodaju informacije,a ne da obavjestajci dolaze do podataka.
Kazem pricalo se,mozda grijesim dusu,ali mi smo za akcije znali,cak u nekim slucajevima i tacno minut napada,sjecam se jedne 15 do 3 ujutro,i tacno,u minut.
diverzant72 is offline  
Old 11.04.2016., 07:25   #282
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Da ne bude da samo kudim muslimane,malo moram opest i po HVOu.
Kad ste kod napustanja polozaja.Mi smo u posavini znali za gotovo sve iole ozbiljnije akcije koje ce biti preduzete protiv nas,od muslimana smo znali za svaku koja je ukljucivala vise od 1 sela.
Pricalo se tih dana da ih to otkucavaju ovi iz HVO-a,i da nam prodaju informacije,a ne da obavjestajci dolaze do podataka.
Kazem pricalo se,mozda grijesim dusu,ali mi smo za akcije znali,cak u nekim slucajevima i tacno minut napada,sjecam se jedne 15 do 3 ujutro,i tacno,u minut.
Vjerojatno nije bilo nekog velikog otkucavanja. Do informacija ste dolazili na najlaksi i najjednostavniji nacin (kao i mi). Iskoristili ste tehnicku i sigurnosnu neobrazovanost zapovjednika koji su koristili mobitele kao sredstvo veze.
zulualpha is offline  
Old 11.04.2016., 09:34   #283
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Da ne bude da samo kudim muslimane,malo moram opest i po HVOu.
Kad ste kod napustanja polozaja.Mi smo u posavini znali za gotovo sve iole ozbiljnije akcije koje ce biti preduzete protiv nas,od muslimana smo znali za svaku koja je ukljucivala vise od 1 sela.
Pricalo se tih dana da ih to otkucavaju ovi iz HVO-a,i da nam prodaju informacije,a ne da obavjestajci dolaze do podataka.
Kazem pricalo se,mozda grijesim dusu,ali mi smo za akcije znali,cak u nekim slucajevima i tacno minut napada,sjecam se jedne 15 do 3 ujutro,i tacno,u minut.
bok zemo, nemoj ovo više ponavljati, djeluje mi kao zavađanje. U Posavini nije bilo ozbiljnije samostalne muslimanske jedinice osim u Orašju koja je djelovala skupa s HVOm.... njih nije ni S. Halilović ni M. Boban zavaditi mogao...
dominik01 is offline  
Old 11.04.2016., 09:39   #284
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Od ovih izjava me uhvate grcevi u zeludcu,(pogotovo o ovoj izjavi za nog.utakmicu)
neosporavam da nije bilo dezertera i napustanja linija u HVO redovima(a bilo ih je zasigurno i u HV)ali trebas jedno razumjeti:
Ljudi nisu imali toliku vatrenu moc kao HV,moral je isto bio na min.i kako ocekujes od njih nesto znacajnije ako nemaju zaledjinu i podrsku od HV.

Kad navodis vec usporedbe izmedju HV i HVO-a;

U posavini u 6mj.92(srb.proboj koridora) je trebala jedna HV brigada zauzeti kljucne polozaje kod Modrice a nije,tj.napustila je te polozaje bez znanja "domacih "jedinica i ostavila ih na cjedilu.

E sad da su te snage i ostale dovodi se u pitanje dali bi i one uspjele zaustaviti napredovanje neprijatelja ili bi izginuo velik broj momaka a ishod bio isti.
Ali svaka im cast sto su uopce i dosli...
Ovo si lijepo napisao, "svaka čast da su opće došli" iz Sarajeva za obranu Posavine nismo dobili niti podršku...da HV nije došao "92. bilo bi pobijenih civila kao u Prijedoru i vike na Hrvatsku, kada je došao Hrvatskoj se htjelo sankcije uvaliti...pozdrav Dobrinjcima ma gdje bili...
dominik01 is offline  
Old 11.04.2016., 09:50   #285
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
@egej,pa u biti se slazemo..Ne vidim sto je upitno..

Ja se pitam sto su par mjeseci ranije radile Sarajlije..Prica o naivnom narodu je nategnuta do ibera,a cak i da jest,ostaje vojni dio i obavjestajni koji je sigurno imao indicije..Pricamo o glavnom gradu,ne o nekoj palanki..

Jer do 2.5 se moglo puno vise napraviti,imas prakticki mjesec dana od referenduma i prvih carki..Taj Pretis sam govori koliko su i Srbi bili organizirani..Ma cak i kod prvih akcija 2.5 bilo bi cupavo da su Sarajlije bile bolje organizirane i naoruzane i barem koliko toliko pripremljene..

Ovo za Pretis je druga grupa koja je upala nakon prve..Jbg,naivno su isli ,a Srbi su se uspjeli do tada zbrojiti i docekati ih..Prvi su prosli liso i uspjeli su ubaciti ose i zolje,te naoruzanje..

Btw-ja ne znam jel postojao brojac na kojem punktu se najvise svercalo,al sumnjam..Tak da mi je jasno iz kojih razloga ce ispasti Stup i Otes..Da neam pojma i netko me pita gdje se najvise svercalo u Sarajevu,pitao bi gdje je bio Hvo ili cak gdje su bili Hrvati..Mislik cik pogodi koga ce se najvise kriviti u vecinski Bosnjackom gradu gdje se najvise svercalo..Hrvati su ispali supci u Bihacu..U Sarajevu..U Tuzli..Svugdje su napustane linije..Svugdje se najvise svercalo..Svugdje su izdali Bosnjake..
Fakat je previse..Ja kuzim da nisu imali moral za borbu kao neki,ali da me sad ides uvjeriti kako je interes za paru veci kod Hrvata nego kod Bosnjaka,e to vec nemres..
dok se ratovalo u B. Brodu i Posavini, na Kupresu izginulo 150 - 200 Hrvata, 02. 05. "92. u Sarajevu organiziraju tek nekakav protest za mir...???
dominik01 is offline  
Old 11.04.2016., 12:43   #286
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
bok zemo, nemoj ovo više ponavljati, djeluje mi kao zavađanje. U Posavini nije bilo ozbiljnije samostalne muslimanske jedinice osim u Orašju koja je djelovala skupa s HVOm.... njih nije ni S. Halilović ni M. Boban zavaditi mogao...
zemo nije orasje je bilo 20% posavskog fronta,pa sve do brckog smo mi smatrali posavski front. Pola njihovog 2 korpusa se smjenilo ratujuci tamo,i ti kazes nije bio niko ozbiljniji ? 108/215? drzali su mislimani vecinom,212 ili koja je jos bila tamo? bilo ih je dosta
Ja sam rekao da mozda grijesim dusu,ali ne bi me cudilo jer znam da su neki nasi prodavali inf,sto ne bi i vi
Zemo ne mislim na onda kad smo se ti i ja tukli,nego na 93 godinu
diverzant72 is offline  
Old 11.04.2016., 12:48   #287
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
zemo nije orasje je bilo 20% posavskog fronta,pa sve do brckog smo mi smatrali posavski front. Pola njihovog 2 korpusa se smjenilo ratujuci tamo,i ti kazes nije bio niko ozbiljniji ? 108/215? drzali su mislimani vecinom,212 ili koja je jos bila tamo? bilo ih je dosta
Ja sam rekao da mozda grijesim dusu,ali ne bi me cudilo jer znam da su neki nasi prodavali inf,sto ne bi i vi
Zemo ne mislim na onda kad smo se ti i ja tukli,nego na 93 godinu
istina, moguće je. u Hrvata nažalost nikad nije manjkalo izdajničkih govana
juanpablom is offline  
Old 11.04.2016., 12:55   #288
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
zemo nije orasje je bilo 20% posavskog fronta,pa sve do brckog smo mi smatrali posavski front. Pola njihovog 2 korpusa se smjenilo ratujuci tamo,i ti kazes nije bio niko ozbiljniji ? 108/215? drzali su mislimani vecinom,212 ili koja je jos bila tamo? bilo ih je dosta
Ja sam rekao da mozda grijesim dusu,ali ne bi me cudilo jer znam da su neki nasi prodavali inf,sto ne bi i vi
Zemo ne mislim na onda kad smo se ti i ja tukli,nego na 93 godinu
nasmijao si me lijepo. U pravu si dosta, ali brčanska bojišnica je išla s obje strane koridora tako da je 2. korpus pokrivao južnu stranu i tu je malobrojniji HVO bio, komanda zajednička....evo zanimljiv film https://www.youtube.com/watch?v=lYcKV_eSt7s pokojni prijatelj, od prvoga dana u Svetošimunskoj, Plitvicama, Tigar,...poginuo "93. pričao mi kako je kod Novske ili Gradiške bio izdan od zapovjedništva svoga, skužio i spasio sebe i momke, tako da i moguć je tvoj navod???
dominik01 is offline  
Old 11.04.2016., 13:19   #289
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
nasmijao si me lijepo. U pravu si dosta, ali brčanska bojišnica je išla s obje strane koridora tako da je 2. korpus pokrivao južnu stranu i tu je malobrojniji HVO bio, komanda zajednička....evo zanimljiv film https://www.youtube.com/watch?v=lYcKV_eSt7s pokojni prijatelj, od prvoga dana u Svetošimunskoj, Plitvicama, Tigar,...poginuo "93. pričao mi kako je kod Novske ili Gradiške bio izdan od zapovjedništva svoga, skužio i spasio sebe i momke, tako da i moguć je tvoj navod???
Pa da,upravo tako. Na juznu sam i mislio prvenstveno. Na moju veliku zalost niste se pobili na Orasju a ni na juznoj strani.

Ma oni su imali neke cudne ciljeve,ideje. Kud bi onda ti ljudi kad se sukobe? s jedne strane RS s druge HRV?samoubistvo
To za izdavanje se desavalo na svim stranama.
Pa pogledaj emisiju " goli zivot" sa miloradom pelemisom, Komandantom 10 d, odreda. Ima negdje poslije price o Srebrenici kad objasnjava kako su oni izvodili div akcije ,npr u tuzli srebrenici i to. U svakom trenutku su imali u svakom gradu u bih najmanje 5/6 ljudi koji bi im obezbjedili smjestaj,prihvat,auta,sve. Njihovo je bilo samo da obuku uniforme jedinice koja je tu negdje.
I onda je 94 godine iz 2 korpusa prebjeglo 15 ljudi,jedan slovenac,3/4 hrvata i ostalo muslimani,jer su ovi u ARBIH skontali da ih ovi otkucavaju. I to su ironicno bili vecinom oni srebrenicki egzekutori
diverzant72 is offline  
Old 11.04.2016., 14:52   #290
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Od ovih izjava me uhvate grcevi u zeludcu,(pogotovo o ovoj izjavi za nog.utakmicu)
neosporavam da nije bilo dezertera i napustanja linija u HVO redovima(a bilo ih je zasigurno i u HV)ali trebas jedno razumjeti:
Ljudi nisu imali toliku vatrenu moc kao HV,moral je isto bio na min.i kako ocekujes od njih nesto znacajnije ako nemaju zaledjinu i podrsku od HV.

Kad navodis vec usporedbe izmedju HV i HVO-a;

U posavini u 6mj.92(srb.proboj koridora) je trebala jedna HV brigada zauzeti kljucne polozaje kod Modrice a nije,tj.napustila je te polozaje bez znanja "domacih "jedinica i ostavila ih na cjedilu.

E sad da su te snage i ostale dovodi se u pitanje dali bi i one uspjele zaustaviti napredovanje neprijatelja ili bi izginuo velik broj momaka a ishod bio isti.
Ali svaka im cast sto su uopce i dosli...
mogu tebe hvat grčevi koliko hoćeš , to je istina . to što oni nemaju morala za braniti svoje dovoljno govori. ja pričam o terenu gdje sam bio . ne rekla kazala , što znači da su imali potporu HV-a . o posavini ne znam ništa jer tamo nisam bio . što se tiče posavine i HVO-a sve najbolje o njima .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Old 11.04.2016., 14:53   #291
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Pa da,upravo tako. Na juznu sam i mislio prvenstveno. Na moju veliku zalost niste se pobili na Orasju a ni na juznoj strani.

Ma oni su imali neke cudne ciljeve,ideje. Kud bi onda ti ljudi kad se sukobe? s jedne strane RS s druge HRV?samoubistvo
To za izdavanje se desavalo na svim stranama.
Pa pogledaj emisiju " goli zivot" sa miloradom pelemisom, Komandantom 10 d, odreda. Ima negdje poslije price o Srebrenici kad objasnjava kako su oni izvodili div akcije ,npr u tuzli srebrenici i to. U svakom trenutku su imali u svakom gradu u bih najmanje 5/6 ljudi koji bi im obezbjedili smjestaj,prihvat,auta,sve. Njihovo je bilo samo da obuku uniforme jedinice koja je tu negdje.
I onda je 94 godine iz 2 korpusa prebjeglo 15 ljudi,jedan slovenac,3/4 hrvata i ostalo muslimani,jer su ovi u ARBIH skontali da ih ovi otkucavaju. I to su ironicno bili vecinom oni srebrenicki egzekutori
ne mogu naći cijelu emisiju iz koje je ovaj isječak ali S. Halilović se crvenio i djelovao iznenađen. čuo sam što je kao odgovorio ali, volio bih pogledati. Jasno je što bi bilo posljedica toga sukoba. Aliji Orašje ništa nije značilo, Hrvatsku je trebalo diskreditirati u očima svijeta ali i u očima Hrvata, i još nešto bitno, to ti neću reći. Malo sam razmisli
dominik01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.