Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 10:39   #1261
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Ako cemo iskreno tesko je cvrsto vjerovati cak i u Boga, iako je njegovo postojanje vrlo moguce i prilicno logicno,ali vjerovati da mi Jupiter kroji sudbinu sto je previse to je previse.
logično ti je vjeovati u boga a ne u jupitera?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:47   #1262
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
logično ti je vjeovati u boga a ne u jupitera?
On ni ne zna da postoji zahvaljujući Jupiteru tako da... uzalud se trudiš.
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 14:14   #1263
Nije li to na tragu nastavka potjere konvencionalnih protiv ne-konvencionalnih znanstvenika?!
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 12:32   #1264
Talking

Baš me zanima, kad će peticija i dreka na ovu 'znanstvenu&obrazovnu' emisiju


Quote:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...m-/924194.aspx
KUHANJE kuhara amatera uz podršku voditeljice Vlatke Pokos za vrh Prisavlja predstavlja znanstveno-obrazovni program. Ta informacija i službeno nam je potvrđena s HRT-a.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 19:02   #1265
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
logično ti je vjeovati u boga a ne u jupitera?

Da,puno je logicnije vjerovati u vjecnog bradonju, nego da kamen koji lebdi svemirom kroji moju sudbinu
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 21:41   #1266
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Da,puno je logicnije vjerovati u vjecnog bradonju, nego da kamen koji lebdi svemirom kroji moju sudbinu
Al ga lupetaš, pravo u stilu zadrtog vjernika

Logično je vjerovati da ti kamena stijena kroji sudbinu jer je tu, vidiš ju, možeš testirati utjecaj, proučiti ju...ali ne, tebi je "logičnije" vjerovati u nevidljivog bradonju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 11:28   #1267
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Al ga lupetaš, pravo u stilu zadrtog vjernika

Logično je vjerovati da ti kamena stijena kroji sudbinu jer je tu, vidiš ju, možeš testirati utjecaj, proučiti ju...ali ne, tebi je "logičnije" vjerovati u nevidljivog bradonju
Logicno je vjerovati i da je moja baba deda mraz,jer je tu,vidim je, i mogu je prouciti sa vise aspekata.Dakle,ne lupaj gluposti i ne okreci logiku onako kako tebi pase,nego reci mi dakle vjerujes li ti da tebi Jupiter utice na sudbinu ili ne, samo da znam s kim razgovaram?
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:09   #1268
Neki ne shvaćaju da ljudski zakoni postoje da se krše, to jest za Boga, nema zakona fizike i drugih zakona biologije kemije itd. jer Bogu je sve moguće, iz ničega napraviti nešto i iz toga nešto napraviti ništa. Prva stvar je da morate voljeti ali kako i što voljeti? prvo morate voljeti sebe, i sebi oprostiti da bi počeli voljeti druge i opraštati drugima. Ljubav je najaća stvaralačka moć tad dolazi mir, poniznost kad sve to imamo možemo doći i do zdravlja. Bog nam je dao kroz pojedine ljude da se uvijerimo da i mi možemo činiti neka djela i biti kao ti ljudi. Nekoj ženi od 100g. narasli zubi, čovijek koji je oćima užario željezo, nedavno se pojavio neki rus koji sve vidi kao rengenom sve kosti, npr. odsjecite guštera na pola pobjeći će i narast će mu odsječeni dio tjela. Znači Bog Otac Nebeski nam je dao da i mi možemo činiti dobra djela, ali mi ne vjerujemo, da imamo vjere ko gorušičino zrno brda bi premještali, idi vjra te tvoja spasila, Isus je pastir moj ni u ćem ja ne oskudijevam. Svatko od nas je sam kovač svoje sreče, svaki čovijek je sam sebi najbolji doktor sve su ovo istinite rijeći, dok ne počnemo voljeti druge ljude bez obzira na naciju boje kože i vjeroispovijest neće biti mira, a zašto ne volite te ljude????????? Zašto ne volite svoju istinsku brću, ali treba voljeti kao pravog vjernog brata ili sestru, jer svi smo mi braća i sestre po Bogu i u Bogu i svi mi možemo činiti ono što Bog čini i što je činio, ali činio je samo uvijek dobra djela. Da se mi počnemo ponašati kao netko tko voli bez obzira na to što te netko drugi mrzi, da se ponašamo ponizno i ne uzdižemo se iznad drugih, da ne psujemo, da nemamo loših misli bilo kakvih, od seksuslnih lopovskih itd. mogli bi sve isto raditi kao i Bog!!!!!!!!! Jel se smijete na ovo smej se smej uvek se smej, a čemu se smijete??? jel znadete ćemu; istini, istini koja vas može osloboditi ropstva, istini, po kojoj možete imati jedan lijep i bezbrižan živo,t istini koju pokreće ljubav, jer i orogonska sila to je ljubav, preko te ljubavi mi možemo pokretati sve i svašta. Od svih sadašnjih uređaja što postoje na zemlji; baš svih, od: auta, motora, jetskia, brodova i svega ostaloga što god vidite oko sebe, nije lako vjerovati lakše je ne vjerovati. Tako je bilo i sa nevjernim Tomom, pa kad je vidio počeo je da vjeruje, ja znam da ako npr., odrežem slučajno prst, da ako bi uzeo taj isti prst, i samo ga prislonuo uz onaj odrezani dio. mogao bi ga spojiti kao da nikad ništa nije bilo. Ili pak ako bi taj prst bio skroz smrskan! samo bi pomislio na taj prst i narastao bi drugi u sekundi, kao dase nije ništa ni desilo, možda vi ne vjerujete u to? i mislit će te, koja je ovo budala. Ali kažem vam unaprijed varate se! jer mi jesmo i ostat ćemo Božja djeca! djeca kojoj je sve moguće! jer su nastala od Boga! stvaraoca cijeloga svemira! stvaraoca i nas samih! Ne proklinje nas nitko! mi se sami proklinjemo, zašto sam napisao ovo zato što mnogi ne vjeruju u orogon, svi misle nije moguće da auto ili sve ostalo neide na ništa, ali moguće je! i te kako je moguće! da ide na tu Ljubav na Orogon. Ja nisam još pokušao ništa od toga, ali znam! i svjestan sam toga! i osječam orogon u zraku, osječam Boga osječam ljubav jer Bog je, i uvijek će biti sama ljubav!. A ljudi iskrivljuju istinu; popovi, imani, budisti, hinduisi, islamisti i svi ostali koji postoje na ovome svijetu. Zašto! zašto se krije istina! jer ovi bogati nebi više vladali nad nam! nebi više imali te moć!, njihovamoć bi nestala sa nestajanjem novca. A novac je tako i tako virtualna valuta, da sad odu svi u banke u cijelome svijetu, po svoj ušteđeni novac, sve banke svijeta bi propale, i propast će onoga dana kad se mi odupremo njihovoj manipulaciji. Kada počnemo razmišljati svojom glavom a ne tuđom glavom, sve one vijesti na televiziji i novinama manipulacija i laž, a zašto bi ja morao biti opčinjen tom laži, ja se odupirem toj laži i nedam da drugi mome manipuliraju. Shvati čovijeće ti jesi onaj koji jesi, prošlosti nema ona je završila nestala je, živiš sad za ovaj tren, jer budučnosti nema, i tko zna dal će doći, jer ovaj tren možeš otići, otići svome Ocu Nebeskome-Bogu. Tko shvaća nek shvati i tko želi shvatiti taj će i shvatiti, a tko ne želi da shvaća i neželi shvatiti ne može mu nitko pomoći, a Bog najmanje! jer Bog pomaže samo tamo gdje ga se zove! gdje ga se pušta u svoje srce i cjelokupno tijelo i dušu pogotovo. Jer čovijek je vječan1 dušu vam nemože nitko uzeti ni ubiti! jer ona nikad nemože umrijeti, samo tijelo umire jer tijelo je čovijekov alat, što smo mi bez duše ništa! jer nemamo više život. Tako i ovi koji neće da shvate o orogonu, da je po ljudskom nemoguće voziti se besplatno, tko se toga nije oslobodio, taj nemože i neće nikad doći do rezultata, jer misli to mora biti tako ili ovako, al nemora ništa biti tako ili ovako! a najmanje ne po ljudskom! a po Božjem može svašta biti, i svašta se i načiniti, o nevjerne Tome prestanite sa nevjerom i postanite vjerni!!!
frenki999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:21   #1269
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Logicno je vjerovati i da je moja baba deda mraz,jer je tu,vidim je, i mogu je prouciti sa vise aspekata.Dakle,ne lupaj gluposti i ne okreci logiku onako kako tebi pase,nego reci mi dakle vjerujes li ti da tebi Jupiter utice na sudbinu ili ne, samo da znam s kim razgovaram?
Jupiter kao ni bilo koja zvijezda ili planeta ne utijeće uopće na našu sudbinu a ni sam Bog jer to nesmije kad bi Bog utjecao na našu sudbinu to bi bilo miješanje u naš život. A Bog nam je dao vlastitu volju da sa njime radimo što želimo jer kad bi on ozdravljao sve ljde i preokretao ih na dobro to nebi bila više naša vlastita volja. To bi se moglo usporediti npr. sa silovanjem jer znaći ne radiš to po svojoj želji već po božjoj a Bog nikome ne naređuje i nikoga na silu ne vodi nijednim putem. Već mi sami biramo svoj put prošlost je prošla i nje više nema živiš sad za ovaj tren jer za sekund već možeš biti mrtav živi kao da ćeš 100g. živjeti a nadaj se da ćeš sutra umrijeti. Budučnosti nema i nigdje nije ispisana ne postoji jer nisi bio tamo znaći budalaštine da postoji budučnost nema je. Svaki je čovijek sam kovač svoje sreće svaki je čovijek sam sebi njabolji doktor.

Ja nemam visoke škole, ali ovdje te škole nisu ni potrebne, jer što zna jedan čovijek koji je završio faks? naspram nekog nadarenog čovijeka koji je živio život čovijeka kojeg je život odgajao. A vjerujte da je životna škola najjača od svih, i nema nit postoji bolja škola od životne škole, čovijek koji je završio životne škole zna više od onoga sa fakultetom. Ne mislim na one u ludari ali svaki normalni čovijek koji se imalo za nešto zanima, a pogotovo ljudi koji žive na balkanu, zašto? pa zato jer žele sami popraviti bicikl auto itd., jer treba platiti majstora a nema se, pa onda svatko želi biti sam svoj majstor. Govore o balkancima ovo i ono a zašto zato što se ovdje rađaju pametni ljudi, reći ću samo jedno ime Tesla! a koliko malih Tesli ima još na balkanu, koliko njih žudi za besplatnom energijom Orogonom. Tako je vi zovete netko je zove; energija nulte točke, jedni eter ko Tesla, bar tako kažu da ju je zvao, a ja kažem i govorim Božja energija, jer kad se iz te Božje energije dobije struja ta struja ne ubija. Ta struja je drukčija od ove današnje ona je prirodna, neki će pomisliti ili reći a grom, ali to nije grom, jer to je struja iz svemira, koje ima u izobilju za svakoga, i ona za razliku od gromova ne udara i ne ubija već ozdravlja, i gromovi nisu uvijek na nebu. Ovu energiju ne treba skladištiti nigdje, a grom bi trebalo uhvatiti i uskladištiti za daljnu upotrebu, kad gromova nema svaki dan, a Božja energija je prisutna svaki dan svaki tren, kad god poželiš možeš je koristiti, i ne treba nikakav jak transformator ili pretvarać trafostanica. Više to nije potrebno nijedna kuća nemora biti bez struje a da na nju budu priključene žice, žice su bespotrebne zašto zato što dalekovodi zagađuju okolinu, šire elektro smog, ni mobiteli nisu potrebni ni njihovi tornjevi, jer svaki čovijek je kao mobitel. Telepatski se možemo povezati sa bilo kim na zemlji ali i u svemiru, misao je brža od bilo čega, ali moramo odašiljati lijepe misli u svemir, a ne ko danas jer svemir smo i svi mi, zajedno živimo u njemu. Kakva misao takva rijeć, kakva riječ takvo i djelo, o Orogonu ne mogu saznati ljudi samo tako, prvo se moraju preobratiti, moraju početi voljeti sve ljude i živa bića na zemlji i svemiru. Bez ljubavi nema života nema rađanja, bez ljubavi nema stvaranja: pjesama, slikanja, objekata, auta itd. da sad tu ne nabrajam! jer valjda me shvaćate? tko želi shvatit shvatitće tko ne želi shvatiti neće nikada. Što je Orogon odakle on dolazi tko ga je stvorio???? što mislite tko je stvorio Orogon? mnogi neznaju odgovor na to pitanje, pa Bog! Bog je sve stvorio i nas same, Bog je naš Nebeski Otac, Otac koji je ljubav i koji voli. A voli sve jer baš sve je on stvorio, stvorio je nas ljude i ostala živa bića a mi smo stvorili to što jesmo; kuće, auta, građevine, puteve itd. da tu ne nabrajam, ljudi koji ne shvaćaju Boga ne mogu shvatiti ni Orogon. Jer on je ljubav, a kad je ljubav u pitanju treba sve voljeti bez obzira na naciju i boju kože, bez obzira na vjeroispovijest, jer u biti svi smo mi braća i sestre bez obzira na sve, i za men postoji samo jedna vjeroispovijest a to je Bog. Kad bi se svi počeli ponašati kao istinska braća i sestre promijenio bi se svijet, Orogon ne mogu shvatiti oni koji se drže ljudskih zakona, jer Božji zakoni nemaju granica, ni fizika ni matematika ni biologija a ni išta drugo kod njega nije isto. To je samo kod nas ljudi tako, ja ne vjerujem u sadašnje zakone fizike zato jer se mogu uvijek izmijeniti, kako kažem mi možemo nešto ali Bog može sve, iz nećega napraviti ništa i iz ništa napraviti nešto. A tako bi i mi mogli ali da volimo. da volimo kao on! kao Bog, jer mi i potječemo od Boga i od Boga ništ ne može proizaći nevaljalo, samo što smo se mi udaljili od Boga a on nije kriv za to. Mi sami smo si krivi, jer ga ne tražimo za pomoć ne prizivamo ga u svoj život naše misli rijeći i djela, bez Boga ja sam ništa a sa Bogom ja sam sve, mogu ići kuda hoću i kad god hoću. Jer on će mi otvoriti svaka vrata i uvijek će me čuvati od svega, ali samo ako ga volim i poštujem, ako mu u potpunosti vjerujem i ako mu se predam, ako otac vodi svoje djete po putu i drži ga za ruku ono je sigurno. Ali čim otac ispusti svoju ruku djete može otrčati na cestu i može ga zgaziti auto, a upravo mi sami smo si krivi za sve što nam se dešava, jer Bog uvijk ima ispruženu ruku prema nam, samo mi mormo ispružiti svoju ruku prema njemu. Ako želimo biti vođeni i sigirni, ako želimo živjeti život u ljubavi svi smo mi u svemiru jedna cjelina, jer svi smo povezani, ali mnogi to ne shvačaju, jer kad je nekom nanešena nepravda mi to osjećamo. Jer mi smo jedno, ili kad se baci atomska bomba osjećamo negativnost, osjećamo nelagodnost strah itd. ništa dobro samo ono ružno, zato shvatite Boga i poćnite živjeti u ljubavi da dobijete dobre misli i da činite dobra djela. Nije uzalud rečeno što ste jednom od svoje braće učinili učinili ste meni, to vam je ta povezanost sa cijelim svemirom, nadam se da shvačate o ćemu sam vam ovdje rekao i o ćemu vam ovdje govorim, mi možemo biti Bog, ali Bog mi nikada. Jer tko smo mi?; što radimo? što činimo? kako mislimo?, zar se ubija svoj brat ili sestra?, zar se misli loše o svome bratu ili sestri?, kad nema netko od naše braće ili sestre zar nije naša dužnost da im priskočimo u pomoć????
A što mi radimo okrenemo glavu na drugu stranu, zatvaramo oči i začepimo uši da ne čujemo i ne vidimo njihov jad, zaustavljamo dah da ne osjetimo njihov smrad, NAŠ SMRAD!!! jer mi smo ti koji smrdimo zato što oni smrde. Ne smrdimo izvana ali smrdimo iznutra jer su naše duše pokvarene, pokvarene do srži! i kad se okrenemo svojoj brači i sestrama okrenuli smo se sebi, ako pomognemo svojoj brači i sestri pomogli smo sebi. Kad shvatite to tad će vam život postati bolji ljepši i lakši, tad više neće vladati jad i glad neće biti ni bjede, imati će svatko krov nad glavom pitku vodu imat će što da jede. Zar ja? ja vas moram to učiti ja koji nemam visoke škole? a što će vama te visoke škole s tim papirom možete obristi samo guzicu, meni ne treba priznanje za moje znanje i ne pišem ja ovo, već iz mene ovo piše Bog. Ja sam samo njegov alat, samo sam alat u Božjim rukama, i tko misli suprotno vara se jer nije sam dobio pamet i sve ostalo već mu je sve dao Bog. Kad to shvatite da ste nitko i ništa bez svog Oca-Boga, tad će te moći i ići naprijed, u mislima riječima i djelima ali prvo ljubav, ljubav je najvažnija od svega, baš od svega bez nje nema ništa bez nje nema nas niti bi nas tu bilo. Neka ljubav vlada svijetom nek se širi zemljom najvećom brzinom koju mi nemožemo ni zamisliti, neka ljubav zavlada svemirom, jer ako želimo biti voljeni volimo i širimo ljubav. Pružimo ruke našoj braći i sestrama koje se utapaju, i pomognimo im da i oni imaju pitku vodu, jesti, krov nad glavom i sve ostalo kao i mi ostali, dajmo im život u ruke a ne jad i bijedu. Jer prava braća i sestre si pomažu bez obzira na sve okolnosti, prava braća i sestre ne poznaju granice, boju kože ili vjeroispovijest, prava braća i sestre znaju samo voljeti pomagati uvijek biti ponizni i skrušeni, to su istinsk braća i sestre a to možemo i moramo biti i mi svi!!!!!!!!!!
frenki999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:56   #1270
Promašio si pdf, Religija ti je malo više.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 23:42   #1271
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Promašio si pdf, Religija ti je malo više.
Nije ovo za religiju. Ovo je za pruzanje pomoci i to pod hitno.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 19:12   #1272
Kako sam pre voleo gledati Miškove(ja ga tako zovem) emisije, ceo jedan period života obeležen i tim.
AllhemicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:15   #1273
Čini se da peticija opet nije uspjela.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=977889
https://www.youtube.com/watch?v=nPRPvM_---k

Kad će nova peticija s "istaknuta" 4-5 ruđerovca :--)
skeptoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:03   #1274
Popis epizoda NRZ :

http://kamo.hr/na_rubu_znanosti/pls/...i_county_id=-1
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:23   #1275
Frenki999...Potrudio si se.Napisao si plahte teksta, ali sve to zbijeno, gramatički vrlo neuroedno.
Ne kažem da smo mi svi uzorni, ali pokušaj urediti tekst malo, vidjet ćeš napredak...

Upoće je teško pratiti sve što si napisao.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.