Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 02:26   #41
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Stan nije isplativo prodavati jer je kredit trenutno veci od trzisne vrijednosti stana.
Pa sta ce ti onda takav stan?

Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Je li u tom slucaju zaista pravedno da on ostane u stanu, a da se ja sa djeterom pokupim na cestu?
A pravedno je da se on pokupi na cestu?

Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Takodjer, on ima opciju da ne bude podstanar ja ne.
Zasto ti nemas opciju da budes podstanar ako mozes sama placati ratu kredita?

Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Ovo sto je platio bi mu naravno isplatila i bila fer.
A zasto je nepravedno da te on isplati i da ti dignes kredit za novi stan?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:47   #42
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ajde se, molim te, malo smiri.

Došla si na forum, postavila pitanje i sad čitaj odgovore kao odrasla osoba, bez napada i vrijeđanja.

Nisi napisala da on ne želi biti skrbnik djeteta jer želi da dijete ostane s majkom. Napisala si da sumnjaš da bi on želio dijete. Razlika je ogromna.

Nadalje, pitanje koje si ti postavila je bilo ostajete li ti i dijete u zajedničkom stanu i koliku bi on alimentaciju morao plaćati. Nigdje nisi spominjala da bi ga ti isplatila.

Ako želiš jasne odgovore, moraš napisati sve činjenice, a ne dodavati kako se razvija tema. I molim te da odgovore čitaš bez usputnog vrijeđanja forumaša jer to niti je pristojno, niti je u skladu s pravilima foruma.
Mislim da nikad nitko nije u prvom postu na forumu napisao sve cinjenice koje bi svakog sudionika rasprave mogle zanimati. Mislim da nije moguce predvidjeti koja sva pitanja ce kome biti relevantna pa da sve vezano uz temu odmah napisem. Inace rasprava se i vodi na taj navin da te netko pita pa ti odgovoris. Meni je problem sto su pojedinci nastupili agresivno prema meni i mislim da je to svima jasno tko zeli biti objektivan. Nisu me pitali niti postavili pitanje sto ja zelim i iz kojeg razloga. Ako smatras da je to ok, mislim da ti isto nisi objektivan/a. I ako vec mene prozivasda budem odrasla, molim te obrati pozornost na koji nacin su oni meni pisali pretpostavljujuci unaprijed da su moje namjere lose. Ja u tom slucaju mogu samo zakljuciti da su frustrirani i to ne smatram vrijedjanjem nego reakcijom na necine napadalacko ponasanje.
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:49   #43
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Silverplate...

Odlicno ti je napisala moderatorica
To,da li je nesto pravedno,ili ne,i u tvom i u mnogim drugim slucajevima hrvatsko pravosudje NE ZANIMA
Sud interpretira zakon...a zakon je jasan
Imovina stecena u braku dijeli se pola/pola
I gotovo
Osim ako se obje strane ne dogovore drugacije,taj dogovor ovjere svojim potpisima,a sud ga proglasi pravovaljanim
@mandolina
@starakrpa
Vec sam vise puta primjetio da,o cemu god da je tema,vi plasirate svoje vrijednosne sudove koji se svode na anatemiziranje muskaraca nakon razvoda...

Ne to raditi...
A ostali nisu plasirali svoje vrijednosne sudove koje se temelje na vlastitim iskustvima?
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:52   #44
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa sta ce ti onda takav stan?



A pravedno je da se on pokupi na cestu?
Rekla sam vec da ne bi zavrsio na cesti, ima stan naslijedjen od djeda.



Zasto ti nemas opciju da budes podstanar ako mozes sama placati ratu kredita?
Zato sto zelim jedan dan imati svoj stan u kojem cu zivjeti sa svojim djetetom.


A zasto je nepravedno da te on isplati i da ti dignes kredit za novi stan?
Nije nepravedno, ali ja ostajem sa djetetom i ja cu se brinuti, on moze zapoceti novi zivot ispocetka. Ja bi i mogla kupiti novi stan bez problema, ako zatvorimo ovaj kredit prodajom stana, ali dijete mi ovdje ide u vrtic, tu su mu prijatelji, posao mi je blizu...
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:55   #45
Zar nije lakse osobi koja je sama i ima stan otici iz stana, nego majci koja si je uredila zivot na odredjenoj lokaciji i ima jako malo dijete? U toj situaciji je puno teze ponovno si organizirati zivot. Mislim da je svakom razumnom to itekako jasno.
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:38   #46
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Zar nije lakse osobi koja je sama i ima stan otici iz stana, nego majci koja si je uredila zivot na odredjenoj lokaciji i ima jako malo dijete? U toj situaciji je puno teze ponovno si organizirati zivot. Mislim da je svakom razumnom to itekako jasno.
Miješaš dvije različite stvari: dogovor supružnika koji se razvode i zakonske odredbe.

Pojmovi kao što su "lakše", "pravedno" i slično, primjenjivi su na vaš eventualni dogovor - to su, dakle, rečenice koje možeš pokušati prezentirati njemu kao dio svoga prijedloga podjele, i nadati se da je on razuman i dovoljno spreman na suradnju. Međutim, zakon se ne ponaša kao netko razuman ili netko nerazuman - zakon se ponaša prema svojim odredbama, a one kažu samo jedno: bračna stečevina dijeli se napola.

BTW, napisala si da ste oboje vlasnici stana pa ga on ne može prodati. Raspitaj se za detalje, ali koliko znam on može zahtijevati sudsku prodaju nekretnine radi podjele bračne stečevine. Naravno, tako ćete oboje popušiti veliki novac (jer sudske prodaje znaju zavtšiti smiješnim cijenama), ali ljudi kad su u razvodu znaju iz inata napraviti i nerazumnije poteze.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:47   #47
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Zar nije lakse osobi koja je sama i ima stan otici iz stana, nego majci koja si je uredila zivot na odredjenoj lokaciji i ima jako malo dijete? U toj situaciji je puno teze ponovno si organizirati zivot. Mislim da je svakom razumnom to itekako jasno.
aha, jedno je "osoba", a drugo je "majka"?
pa ako je sve tako lako, lijepo ti njemu ostavi dijete i ti odi i uzivaj u slobodi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:58   #48
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
pretpostavljujuci unaprijed da su moje namjere lose.
U svome drugom postu na temi napisala si znakovitu rečenicu:
Quote:
Je li to realna opcija i je li me zakon u tom slucaju stiti s obzirom da je to obiteljski dom za mene i moje dijete?
Dakle, zanimalo te je li ta opcija realna (a ne je li ta opcija pravedna) i kako stojiš sa zakonskom zaštitom u tom slučaju. Osim toga, ne spominješ isplaćivanje muža nego samo "prebacivanje njegova diela kredita na sebe" - naknadno tvrdiš da je to slučajan propust, dopusti da je to vrlo neobičan propust.

Možda si htjela napisati nešto sasvim drugo i sasvim drugačije intonirano, ali ono što jesi napisala je da nemaš nikakvih problema s pitanjem (ne)pravednosti rješenja ako imaš zakonsku zaštitu.

Jasno je da imaš svakojakih osjećaja prema uskoro bivšem mužu. Na drugoj temi opisuješ ružne detalje vašega nedavnog života, i jasno je da ne možeš biti ni objektivna ni neutralna - ali, čak ni da podigneš tužbu zbog njegova nasilja, ni to ne bi promijenilo tvoju i njegovu poziciju u podjeli bračne stečevine. Prema tome, puno ti je mudrije pokušati se sabrati i dogovoriti s njim - u protivnom, krene li war of the Roses, a sve u kombinaciji s našim hipersporim sudstvom, sve vas skupa čekaju godine pakla.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:12   #49
Nepotrebni topic jer sve pitano, ili se dogovorite i prenesete na papir kod biljeżnika, ili će sud izreći u Tvoju korist -pogotovo ako se obaveżeś mużu isplatiti vrijednost njegovog ulożenog dijela.

Visinu alimentacije odredit će sud u rastavnom postupku, jer je obvezan to ućiniti.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 00:11   #50
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
A ostali nisu plasirali svoje vrijednosne sudove koje se temelje na vlastitim iskustvima?
Ne,nisu
Jedno je imati iskustva,a drugo je donositi vrijednosne sudove temeljem tih iskustava
Ovo drugo je znak totalnog nedostatka objektivnosti
Prema upisima,ni ne cudi me to
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:53   #51
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
aha, jedno je "osoba", a drugo je "majka"?
pa ako je sve tako lako, lijepo ti njemu ostavi dijete i ti odi i uzivaj u slobodi
Oboje smo osobe. Nema potrebe da trazis dublje znacenje u tom izboru rijeci.
A ovo da ostavim dijete je od tebe zlocesto uopce predlagati.
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:55   #52
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ne,nisu
Jedno je imati iskustva,a drugo je donositi vrijednosne sudove temeljem tih iskustava
Ovo drugo je znak totalnog nedostatka objektivnosti
Prema upisima,ni ne cudi me to
Da cim ti kazes da nisu ja ti skroz vjerujem jer ljudi su inace jako objektivni i skloni se ne vidjeti svijet kroz vlastite naocale.
Uvjerljivo nema sto.
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:03   #53
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U svome drugom postu na temi napisala si znakovitu rečenicu:

Dakle, zanimalo te je li ta opcija realna (a ne je li ta opcija pravedna) i kako stojiš sa zakonskom zaštitom u tom slučaju. Osim toga, ne spominješ isplaćivanje muža nego samo "prebacivanje njegova diela kredita na sebe" - naknadno tvrdiš da je to slučajan propust, dopusti da je to vrlo neobičan propust.

Možda si htjela napisati nešto sasvim drugo i sasvim drugačije intonirano, ali ono što jesi napisala je da nemaš nikakvih problema s pitanjem (ne)pravednosti rješenja ako imaš zakonsku zaštitu.

Jasno je da imaš svakojakih osjećaja prema uskoro bivšem mužu. Na drugoj temi opisuješ ružne detalje vašega nedavnog života, i jasno je da ne možeš biti ni objektivna ni neutralna - ali, čak ni da podigneš tužbu zbog njegova nasilja, ni to ne bi promijenilo tvoju i njegovu poziciju u podjeli bračne stečevine. Prema tome, puno ti je mudrije pokušati se sabrati i dogovoriti s njim - u protivnom, krene li war of the Roses, a sve u kombinaciji s našim hipersporim sudstvom, sve vas skupa čekaju godine pakla.
Hvala na savjetu, napokon nesto konstruktivno, pametno i bez svadjalackog tona. Da tocno je to da mi je tesko biti objektivna i neutralna i taj dan kad sam pisala sam bila rastrojena u svakakvim emocijama, ljutnja, bijes, tako da je u tim trenucima tesko zvucati fer ili nekako kako bi vec trebala. Mislim da svatko tko je imali covjek moze to shvatiti jer smo se svi nekad nasli na tom mjestu u zivotu.
U svakom slucaju za mene je ova tema zavrsena.
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:38   #54
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Oboje smo osobe. Nema potrebe da trazis dublje znacenje u tom izboru rijeci.
A ovo da ostavim dijete je od tebe zlocesto uopce predlagati.
a ja vidis mislim da taj tvoj izbor rijeci nije slucajan
i ne vidim kaj je zlocesto u tome da zenska osoba odjebe, a dijete ostane s ocem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 10:35   #55
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a ja vidis mislim da taj tvoj izbor rijeci nije slucajan
i ne vidim kaj je zlocesto u tome da zenska osoba odjebe, a dijete ostane s ocem
Evo niti ja...ili nam ona može pojasniti zašto je to zločesto u njenom slučaju, a slučaju osobe sa kojom ima dijete, eto nije?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 10:54   #56
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Da cim ti kazes da nisu ja ti skroz vjerujem jer ljudi su inace jako objektivni i skloni se ne vidjeti svijet kroz vlastite naocale.
Uvjerljivo nema sto.
pa, i to govori o tebi...

dva posta dolje, i sama kažeš da ti je teško biti objekitivan

meni nije....
iako sam prošao i puno gore stvari nego što je tvoja trenutna situacija

ljudi su različiti

objektivno gledanje +na stvarnost je vještina koja se uči

samo treba to željeti
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:55   #57
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Nije nepravedno, ali ja ostajem sa djetetom i ja cu se brinuti, on moze zapoceti novi zivot ispocetka.
A ti nećeš započeti novi život ispočetka. Ti ćeš živjeti stari?


Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
ali dijete mi ovdje ide u vrtic, tu su mu prijatelji, posao mi je blizu...
Dakle sve što je tebi zgodno i praktično, zapravo dobiva status pravednog? Iskreno, ovo je prvi put da se netko koristi izrazom ''pravedno'' i kao argument pravednosti navodi da mu je posao blizu...




Ne poznam ni tebe, ni tvog muza, i nemm nikakvih rodnih predrasuda. Tvoj muz moze biti totalni kreten i nasilnik, jednako kao sto ti mozes biti totalna kucketina. Ne pada mi na pamet nikom drzati stranu, samo ti dajem komentar na osnovu iznesenog... Ne znam ni kolika su vam primanja, ali evo ti malo racunice, iz objektivnog kuta, recimo da oboje primate prosjecnih hrvatskih 5500 kuna.

Tvoja ideja, za koju smatras da je pravedna i ispravna je da suprug izadje iz stana, kredit se ''prebaci'' na tebe, ti ga otplacujes, a onm slobodan krenuti s novim zivotom bez ''tereta''... Jer je on osoba, a ti si majka s djetetom koja si je tako organizirala zivot na toj lokaciji, pa je nepravedno seliti te...

U stvarnosti to izgleda tako da on i dalje placa pola kredita za stan, samo se to sada zove alimentacija, i tako ti imas 7000 kuna sredstava za zivot, 3000 nek je kredit, 1000 kuna nek su rezije, ostane ti 3000 kuna za zivot, nije bas mnogo, ali se da i na duze staze. 15 godina prodje, pa ces biti u svom stanu, i ode i taj trosak. Sve u svemu, dosta dobra situacija za tebe, koja si ''opterecena'' djetetom...

Idem omalo pogledati kako to izgleda kod supruga.

S 5500 kuna on je spao na 4000 kad plati alimentaciju. Nema opciju podizanja kredita, jer nije kreditno sposoban zato sto nema te banke koja ce reci ''hej, vidi, imamo dva suduznika, hajdemo jednog izbrisati jer su se oni tako dogovorili, pa nek je za kredit koji su zajedno digli odgovorna samo samohrana majka. To je onako bas super poslovni potez'' dakle ,ne gine mu 2000 kuna za stan ako zeli ikakav komoditet. Na to nadodaj lijepih 1000 kuna rezija, i ostane mu cak 1000 kuna za prehraniti se, natociti gorivo, obuci se, i sve sto ide uz to. Kako nije u kreditu, nego u najmu, njega ne spasava ''za 15 godina ce barem isteci kredit'' nego eto, ako nesto ne smisli, doci ce situacija da mu jednom mirovina nece moci pokriti niti troskove smjestaja. Ali eto, on je neopterecen, i moze krenuti sa svojim zivotom ispocetka.


Ako ga stjeras u taj kut, ocekuj pakao od razvoda i nebesko natezanje, jer ga stavljas doslovno u situaciju bez izlaza, al eto, tvoj zivot i tvoj izbor. Iskreni savjet, ako zelis koliko toliko normalan razvod, probaj situaciju sagledati iz njegovih ociju, i naci rjesenje koje bi i njega moglo zadovoljiti, bio on nasilni kreten ili ne...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:28   #58
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Zar nije lakse osobi koja je sama i ima stan otici iz stana, nego majci koja si je uredila zivot na odredjenoj lokaciji i ima jako malo dijete? U toj situaciji je puno teze ponovno si organizirati zivot. Mislim da je svakom razumnom to itekako jasno.
vjerujem da izbor riječi nije namjeran nego podsvjestan ali govori puno o tome kako ti vidiš vašu situaciju
oboje ćete krenuti u nove živote i pravedno je ono rješenje s kojim ste oboje suglasni
tražeći pravednost, razmišljaj dugoročno i uzimajući u obzir da i ti možeš osnovati novu obitelj, imati i drugu djecu... u stanu koji je stečevina bivšeg braka
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:23   #59
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
A ti nećeš započeti novi život ispočetka. Ti ćeš živjeti stari?




Dakle sve što je tebi zgodno i praktično, zapravo dobiva status pravednog? Iskreno, ovo je prvi put da se netko koristi izrazom ''pravedno'' i kao argument pravednosti navodi da mu je posao blizu...




Ne poznam ni tebe, ni tvog muza, i nemm nikakvih rodnih predrasuda. Tvoj muz moze biti totalni kreten i nasilnik, jednako kao sto ti mozes biti totalna kucketina. Ne pada mi na pamet nikom drzati stranu, samo ti dajem komentar na osnovu iznesenog... Ne znam ni kolika su vam primanja, ali evo ti malo racunice, iz objektivnog kuta, recimo da oboje primate prosjecnih hrvatskih 5500 kuna.

Tvoja ideja, za koju smatras da je pravedna i ispravna je da suprug izadje iz stana, kredit se ''prebaci'' na tebe, ti ga otplacujes, a onm slobodan krenuti s novim zivotom bez ''tereta''... Jer je on osoba, a ti si majka s djetetom koja si je tako organizirala zivot na toj lokaciji, pa je nepravedno seliti te...

U stvarnosti to izgleda tako da on i dalje placa pola kredita za stan, samo se to sada zove alimentacija, i tako ti imas 7000 kuna sredstava za zivot, 3000 nek je kredit, 1000 kuna nek su rezije, ostane ti 3000 kuna za zivot, nije bas mnogo, ali se da i na duze staze. 15 godina prodje, pa ces biti u svom stanu, i ode i taj trosak. Sve u svemu, dosta dobra situacija za tebe, koja si ''opterecena'' djetetom...

Idem omalo pogledati kako to izgleda kod supruga.

S 5500 kuna on je spao na 4000 kad plati alimentaciju. Nema opciju podizanja kredita, jer nije kreditno sposoban zato sto nema te banke koja ce reci ''hej, vidi, imamo dva suduznika, hajdemo jednog izbrisati jer su se oni tako dogovorili, pa nek je za kredit koji su zajedno digli odgovorna samo samohrana majka. To je onako bas super poslovni potez'' dakle ,ne gine mu 2000 kuna za stan ako zeli ikakav komoditet. Na to nadodaj lijepih 1000 kuna rezija, i ostane mu cak 1000 kuna za prehraniti se, natociti gorivo, obuci se, i sve sto ide uz to. Kako nije u kreditu, nego u najmu, njega ne spasava ''za 15 godina ce barem isteci kredit'' nego eto, ako nesto ne smisli, doci ce situacija da mu jednom mirovina nece moci pokriti niti troskove smjestaja. Ali eto, on je neopterecen, i moze krenuti sa svojim zivotom ispocetka.


Ako ga stjeras u taj kut, ocekuj pakao od razvoda i nebesko natezanje, jer ga stavljas doslovno u situaciju bez izlaza, al eto, tvoj zivot i tvoj izbor. Iskreni savjet, ako zelis koliko toliko normalan razvod, probaj situaciju sagledati iz njegovih ociju, i naci rjesenje koje bi i njega moglo zadovoljiti, bio on nasilni kreten ili ne...
Bravo, super napisan post. Ti za razliku od mene imas zivaca i uspjevas smireno napisati ono sto muci vecinu nas muskaraca. Ja na zalost nisam smiren kao ti i cesto mi pobjegne neka ruzna rijec ili misao ali sam isto to pokusao objasniti.
Tocno to sve sto pises sam ja dozivio a po pricama prijatelja koji su se rastali i vecina ostalih. Naravno da ja nisam trebao izaci iz tog stana ali da sam ostao vjerojatno bih ovo pisao iz zatvorske celije. Ja a i vecina drugih je otisla iz razloga sto je situacija u tom stanu bila neizdrziva i postojala je mogucnost da eskalira u fizicko nasilje neslucenih razmjera. Bivsa je namjerno provocirala moju reakciju ne bi li dobila sto bolju poziciju na centru. Vrhunac njezine podle igre je bio kada je zvala policiju zato sto se ja tipkam s ljubavnicom u svetosti bracnog doma. Da ne duljim dalje uspjela je svojim forama mene elegantno izbaciti iz zajednicke imovine i naravno da joj ne pada na pamet mene isplatiti
Vec sam rekao da je meni na grbaci ostalo suduznistvo zbog cega ne mogu dobiti kredit kakav trebam jer mi je placa opterecena time.
Meni je tako dosla na naplatu alimentacija od 3000 kn i podstanarski stan od tako cca 3000 kn s rezijama.
Da ne pricam da bivsa uredno djecu brifira kako ja zelim njih baciti na cestu jer zelim sve za sebe. A ja samo zelim sto me po zakonu pripada. Vidim tu ljudi cesto mijesaju pravo i pravdu, pravo je ljudska a pravda bozanska kategorija i to jedno s drugim nema veze.
Ono kaj mene ceka je da nekako nabavim pare za odvjetnika i to sve na dam na sud jer s bivsom necu uspjeti nista rijesiti. Srecom pa nam sudovi rade kao vurica pa mogu i to rjesenje ocekivati za jedno pet godina
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:35   #60
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
A ti nećeš započeti novi život ispočetka. Ti ćeš živjeti stari?




Dakle sve što je tebi zgodno i praktično, zapravo dobiva status pravednog? Iskreno, ovo je prvi put da se netko koristi izrazom ''pravedno'' i kao argument pravednosti navodi da mu je posao blizu...




...

a ..
sjajan post Riječanin
nighttrain ti je sve rakoa

ja bih se vratio na ovo quotano jer je to arhetip ponašanja roditelja u razvodu

svi žele da se sve čarobnim štapićem posloži upravo onako kako njima odgovra, jer, jbg, to je za dobrobitdjeteta
osobito, na ovim forumskim prostorima, razvedene majke

i, uporno se pri tome proteže činjenica kako sve one hoće što prije da im "dijete što manje osjeti da je dijete razvedenog roditelja"


totalno krivo

razvod je jako teška životna situacija, dijete ga svakako osjeća, i činjenica da su se njegovi roditelji razveli ne može se prebrisati krpom..
.tako da odustanite od te floskule da je sve radi djeteta i da radi njega želite da vam ostatak svijeta, a ujedno i biši supružnik, MORA olakšati činjenicu da ste se odlučili razvesti i da "dijete ništa ne osjeti"
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.