Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 21:58   #4561
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Hercegovci su radisan narod iz kamenjara cuda stvaraju radom.Nesto slicno Izraelcima u onoj pustari na bliskom istoku.
Istina je. Da su kojim slučajem bosanske piramide u Hercegovini, oni bi sada imali veću posjećenost negoli piramide u Egiptu
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:54   #4562
Mislim da je glavni problem sa Međugorjem u tome što su ti tzv. svjedoci još živi. U svim ostalim slučajevima ljudi koji su tvrdili da su vidjeli Gospu su umrli ubrzo nakon toga.
Znam da mnogi možda misle "ah zašto ne proglasi. Već to mjesto zarađuje novaca i Crkvi uvijek dobro dođe novac"
Ali tu dolazi taština Pape i Vatikana. Ako bi papa proglasio Međugorje validnim onda bi te tzv. vidjelice dosegle neki status polu bogova. Mislim to su ljudi koje navodno posjećuje sama boginja sa neba i razgovara s njima tako da ih ništa ne priječi da im izdiktira još poneku novu knjigu za Bibliju.
Uz to njihova popularnost bi mogla nadmašiti onu od samog Pape, jer papu svakako ne posjećuje svaki dan Isusova mama.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:48   #4563
he he, Vatikan je baš u delikatnoj situaciji sa Međugorjem.

Mrze što im uzimaju dio kolača i najradije bi ih poklopili sa: "Okanite se tih praznovjernih besmislica bez ijednog dokaza", ali problem je kad jednom zakotrljaju tu loptu prije ili poslije im se može vratiti istim argumentima

Kad Papa kaže Međugorju "nemate dokaza", mjerači ironije redom pregore od preopterećenja
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:31   #4564
Gospa priča hrvatskim jezikom a to ih možda najviše češe.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:44   #4565
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Mrze što im uzimaju dio kolača i najradije bi ih poklopili sa: "Okanite se tih praznovjernih besmislica bez ijednog dokaza", ali problem je kad jednom zakotrljaju tu loptu prije ili poslije im se može vratiti istim argumentima

Kad Papa kaže Međugorju "nemate dokaza", mjerači ironije redom pregore od preopterećenja
Parafraziram katoličkog vođu:

"Ne idite u Međugorje! To nije djevica Marija, Isusova Majka koja tamo govori!

Skrenite u naša svetišta po Italiji. Evo, idite kod Gospe od Loretta, gdje je Marijina kamenita kućica čudesno preletjela Sredozemno more i sletjela tamo da joj se pomolite! Ili posjetite katedralu Svetoga Petra sa čudesnim Isusovim relikvijama, kopljem kojim je proboden, komadima križa na kojemu je razapet... trnje iz Isusove krune i prst svetoga Tome apostola sumnjača u sve to...

Manite se praznovjerja i laži iz Međugorja!


__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:59   #4566
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
he he, Vatikan je baš u delikatnoj situaciji sa Međugorjem.

Mrze što im uzimaju dio kolača i najradije bi ih poklopili sa: "Okanite se tih praznovjernih besmislica bez ijednog dokaza", ali problem je kad jednom zakotrljaju tu loptu prije ili poslije im se može vratiti istim argumentima

Kad Papa kaže Međugorju "nemate dokaza", mjerači ironije redom pregore od preopterećenja
A i taj papa je vrhunski PR stručnjak. Kaže kako ne osuđuje homoseksualce, da su i oni djeca Božja itd. i onda smjeni australskog svećenika koji se deklarirao kao gej.

Danas čitam kako je stav kongegacije prije par godina bio oštar prema Međugorju, kako su mislili zabraniti radio postaju i web portal ali da je na samo inzistitiranje pape to sve ublaženo. Tome u prilog, on šalje svog izaslanika koji iskazuje afirmativan stav prema Međugorje, dok u isto vrijeme papa šalje negativne strelice prema Međugorju.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:11   #4567
Malo strpljenja nikome ne bi škodilo. Evo par "novosti".
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:35   #4568
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Malo strpljenja nikome ne bi škodilo. Evo par "novosti".
povjerenstvo preporučilo Papi da ukine zabranu organiziranog crkvenog hodočašćenja u Međugorje. Predlažu da župa prijeđe pod izravan nadzor Svete Stolice, a Međugorje postane pontifikalno /op. prev. papinsko/ svetište
Je pa da. Vatikanski vladar i njegova hijerarhija priželjkuju moćnu ispostavu u BIH, kao bedem od nadiranja islama a i uzgrednu potpunu kontrolu i zaradu.

Zašto ukinut nešto što u konačnici može biti od koristi. Naravno pod uvjetom potpune kontrole, i oduzimanja moći lokalnim franjevcima.

Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
A i taj papa je vrhunski PR stručnjak. Kaže kako ne osuđuje homoseksualce, da su i oni djeca Božja itd. i onda smjeni australskog svećenika koji se deklarirao kao gej.

Danas čitam kako je stav kongegacije prije par godina bio oštar prema Međugorju, kako su mislili zabraniti radio postaju i web portal ali da je na samo inzistitiranje pape to sve ublaženo. Tome u prilog, on šalje svog izaslanika koji iskazuje afirmativan stav prema Međugorje, dok u isto vrijeme papa šalje negativne strelice prema Međugorju.
Klasična ucjena. Ili ćete se pokorit Vatikanskom vođi, ili vas više neće biti.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:40   #4569
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Malo strpljenja nikome ne bi škodilo. Evo par "novosti".



Prvih 7 je bilo od Marije.
A ostali 39993 od Satana
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:02   #4570
Quote:
krena kaže: Pogledaj post


Prvih 7 je bilo od Marije.
A ostali 39993 od Satana
Sam broj ukazanja, bilo njih 5 ili 55555 je argument za što?
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:27   #4571
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Sam broj ukazanja, bilo njih 5 ili 55555 je argument za što?
Ako bi bilo 55555 lažnih, nakon početnih 5 istinitih, to bi ukazivalo na dugogodišnju dominaciju laži/obmane i iz perspektive samog Pape, tj. Crkve.

(a Jasno, ateisti i ovih pet također vide kao obmanu)
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:18   #4572
Ok.
A kako su zaključili da je prvih 7 valjano a onaj osmi nije, i nije mi jasno koji bi bio interes vidioca da lažu nakon tih prvih 7.
Ako je razlog materijalni, odnosno biznis, kako će neki navest, zašto bi to radili jer su na osnovu ovih prvih 7 "postali poznati".
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:13   #4573
Isto kako su zaključili da Dajla pripada talijanima, tretiraju kao nas kao sluge i robove koji su tu samo da šalju pare i šute
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:11   #4574
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Ok.
A kako su zaključili da je prvih 7 valjano a onaj osmi nije, i nije mi jasno koji bi bio interes vidioca da lažu nakon tih prvih 7.
Ako je razlog materijalni, odnosno biznis, kako će neki navest, zašto bi to radili jer su na osnovu ovih prvih 7 "postali poznati".
Neki od kriterija daju se naslutiti iz priloženog članka.
Što se tiče "motiva" za navodnu prijevaru u vezi ostalih ukazanja tu je moguće navesti bezbroj razloga. Možda su i sami žrtve obmane, možda su to učinili namjerno jer im je bilo dosadno, možda zato jer su postali umišljeni... bezbroj je mogućih razloga.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:28   #4575
Kako uopće i pomisliti da bi netko, u ovom slučaju vidjelice, mogli prvo doživjeti takvu milost kao sto je Gospino ukazanje, pa onda poslije obmanjivati ljude "lažnim" ukazanjima i porukama. Pa to je tako suludo. Pa,kakvi bi to ljudi bili? Znajući da Bog postoji, učiniti tako nesto. Nemoguće. Da ljudi, nakon sto spoznaju Boga postaju vjernici i obraćenici, to sam vidio. Ali da je vjernik koji je spoznao Boga postao kasnije ateist, to nisam do sada čuo...
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:41   #4576
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Kako uopće i pomisliti da bi netko, u ovom slučaju vidjelice, mogli prvo doživjeti takvu milost kao sto je Gospino ukazanje, pa onda poslije obmanjivati ljude "lažnim" ukazanjima i porukama. Pa to je tako suludo. Pa,kakvi bi to ljudi bili? Znajući da Bog postoji, učiniti tako nesto. Nemoguće. Da ljudi, nakon sto spoznaju Boga postaju vjernici i obraćenici, to sam vidio. Ali da je vjernik koji je spoznao Boga postao kasnije ateist, to nisam do sada čuo...
Dobro pitanje.
Ako je prvih 7 ukazanja stvarno, zašto Majka Božja ne bi spriječila takvu blasfemiju u njeno ime? Što ju priječi? Zanimljivo je kako su "ukazanja" počela godinu dana poslije smrti Josipa Broza Tita. Bilo bi blasfemično misliti da je Tito jači od Gospe, pa se nije usudila ukazivati dok je on bio živ.
Ovaj link po meni najbolje objašnjava fenomen Međugorja.
https://geek.hr/znanost/clanak/medug...-sarlatanstva/
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:56   #4577
Gospa je u svojoj dobroti i svemogućnosti počela izdavati i građevinske dozvole... ako vjerujete u Međugorje i ukazanja Gospe Majke Božje neznam čemu sumlja
(jedino me zanima ko je tu nepismen, Gospa ili Vicka )
Quote:
„Međugorje 19.03.1995.

Cjenjeni i poštovani prijatelji! Već jednom sam vam pisala preko mojih prijatelja N. N. i njegove obitelji pa vam se ponovno javljam jer me možda niste dobro razumjeli, a ujedno sam na neki način i malo začuđena da preko Gospinih Majke Božje poruka tražite i nečije druge. Kada Gospa Majka Božja odobrava i naglašava početak radova na izgradnji objekta onda neznam čemu vaša sumlja i traženje nekakvi naknadni poruka i odobrenje od obični ljudi. Gospa Majka – Božja je preko mene dala odobrenje za izgradnju objekta pa ako vjerujete u Međugorje i ukaznja Gospe Majke Božje neznam čemu sumlja. Ja vam od srca želim sretan početak gradnje i zajedničke suradnje.

Puno vas pozdravlja i za vas moli Vicka“
http://i1197.photobucket.com/albums/...dnjuhotela.jpg

Zadnje uređivanje Meadow : 20.05.2017. at 00:54. Reason: slika
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:10   #4578
Ljudima je svašta čudno i to im je u naravi,
a Božja pamet i ljudska pamet su neusporedive.
Ljudi moji puno pametujete a ne znate ama baš ništa o ovome.
Ako se Gospa ukazuje to nije objašnjivo ovozemaljskim.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:56   #4579
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovaj link po meni najbolje objašnjava fenomen Međugorja.
https://geek.hr/znanost/clanak/medug...-sarlatanstva/
Tu se spominje jedan pisac:
Michael Davies, autor knjige „Međugorje – The Definitive History“, smatra da je razlog za ovako dug kontinuitet održavanja priče o ukazanjima, težnja „vidioca“ i njihovih duhovnih mentora da se osigura priliv hodočasnika – turista, koji Međugorju, osobito „vidiocima“, donose višemilionske profite svake godine.
Izvor: https://geek.hr/znanost/clanak/medug...#ixzz4hMa85fIo

Ali dotični je bio katolički apologet (podupirač najzadrtijeg konzervativnog nabiskupa Marcel Lefebvre).

https://en.wikipedia.org/wiki/Michae...atholic_writer)

Nije frišku figu napisao o ostalim "katoličkim mjestima pohođenja ljudi željnih izlječenja", da i ona "donose višemilijunske profite svake godine", mnogo veće od Međugorja. Ali ako je to odobrio njegov Vatikanski šef, što bi to išo kritizirat i popljuvavat? Najlakše je i najsigurnije, pljuvat po bosansko-hercegovačkom svetištu...

Dvolično je kritizirat Međugorje s pozicije podupirača ostalih čudesnih svetišta Gospe ili nekog drugog lika. Zašto bi te poruke bile manje istinite od onih koje je primao npr. Muhamed? Tu nema nikakva mjerila istine.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:03   #4580
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Kako uopće i pomisliti da bi netko, u ovom slučaju vidjelice, mogli prvo doživjeti takvu milost kao sto je Gospino ukazanje, pa onda poslije obmanjivati ljude "lažnim" ukazanjima i porukama. Pa to je tako suludo. Pa,kakvi bi to ljudi bili? Znajući da Bog postoji, učiniti tako nesto. Nemoguće. Da ljudi, nakon sto spoznaju Boga postaju vjernici i obraćenici, to sam vidio. Ali da je vjernik koji je spoznao Boga postao kasnije ateist, to nisam do sada čuo...
Zašto bi to bilo suludo? Jesi čuo za "pale" anđele, npr. Lucifera, Judu...?
Liječnici koji operacijama vade tumore vrlo često nakon operacije "zapale". Kako mogu?! Pa zar oni ne znaju da je pušenje štetno za zdralje?!
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.